Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Zajawka filmu 22 + Film 20 na Netflix
3.01.2019, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.01.2019 17:00 przez kowalt.)
Zajawka filmu 22 + Film 20 na Netflix
Witajcie animefani

Zapowiedź Filmu 22

Pod koniec filmu 21 The Power of Us ujawniony został tytuł filmu 22 który brzmi: Mewtwo Strikes Back Evolution. Fani od razu zauważyli nawiązanie do tytułu filmu pierwszego(Mewtwo Strikes Back) i rozpoczęły się spekulacje. Czy to będzie kolejna część perypetii dobrze znanego nam genetycznego stworka? Czy może podobnie jak w filmie 20, opowiedzenie historii na nowo? Wciąż tego nie wiemy jednak pojawił się plakat i krótki trailer reklamujące film:

Trailer:

Plakat:

Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Podobnie jak nowe filmy Pixara będzie w pełnym CGI(Computer Generated Imagery). Już wcześniej CGI pojawiało się jako krótkie wstawki w filmach Pokemon, ale jeszcze nigdy nie było pełnego filmu w tej technologii. Trailer nie pokazuje zbyt wiele, ale pewnie starszym pokefilom przypominają się czasu filmu pierwszego. Pozostaje mieć nadzieję że będzie to dobry film. Premiera jeszcze w tym roku w Japonii.

Film 20 na Netflix

Pokemon I Chose You mający swoją japońską premierę 17 lipca 2017 roku w końcu zawitał na nasz rodzimy rynek. Wszystko za sprawą Netflixa[(klik). Film opowiada na nowo początek przygody Asha, uwzględniając przy tym że przez ostatnie 23 lata świat Pokemon rozszerzył się o paręset stworków. Widzimy parę scen kultowych, parę nawiązań do pierwszego sezonu i pierwszego filmu, jednak opowiedziana historia jest kompletnie nowa i w żaden sposób nie jest powiązana z anime Pokemon, co dla jednych może być zaletą a dla drugich wadą. Na zachętę pozwolę sobie na malutki spoiler: w filmie tym Pikachu przemawia ludzkim głosem, nawet po polsku. W roli Asha oczywiście niezastąpiona Hanna Kinder-Kiss. Polecam wszystkim, nawet zażartym przeciwnikom anime obejrzenie tego filmu. To tylko 1,5 godzinki a być może na waszym policzku pojawi się łezka nostalgii.

Z okazji premiery filmu jeden z użytkowników naszego forum i Discorda postanowił urządzić wspólne oglądanie. Po więcej informacji zapraszam pod ten link(klik).

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: robdy, Piotrek1113, pikant0ni24, Ari
4.01.2019, 2:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.01.2019 13:50 przez Ari.)
RE: Zajawka filmu 22 + Film 20 na Netflix
Czego to nie wymyślą... Pokemony to anime, a anime ma to do siebie, że jest rysowane. Film w całości stworzony komputerowo to zerwanie z tradycją, to już nie Japonia. To nie jest to co chcę oglądać. Ponadto, z tego co widzę, graficznie nie prezentuje się to zbyt ładnie. A może to też moje uprzedzenie do tych wszystkich komputerowych poków, które to (pomimo posiadania tekstury futerka) w większości wyglądają jak plastikowe laleczki bez duszy. Nie chcę tego oglądać... albo raczej chcę to pooglądać z ciekawości, lecz boję się, że co zobaczę to już nie nieodzobaczę :/

O ile pokemony jeszcze mogłabym jakoś przetrzymać, tak nie wyobrażam sobie Asha i spółki (czy kto mu tam teraz towarzyszyć będzie) w tej ewolucyjnej odsłonie. Najbardziej mnie ciekawi jak stworzą ich włosy - czy będzie można policzyć Popielaczkowi kłaczki na głowie, czy jednak pójdą na łatwiznę i postacie będą miały glinę na czerepie jak typowi bohaterowie gier na Switcha Tongue Obawiam się, że jednak to drugie, bo zachowa bardziej "kreskówkowy" charakter. Owszem, takie rozwiązanie sprawdza się w grach, ale skoro to ma być film, a nie gra to jednak powinni się postarać z owłosieniem... Ech, te moje mrzonki... T_T

(3.01.2019 16:48)kowalt napisał(a):  To tylko 1,5 godzinki a być może na waszym policzku pojawi się łezka nostalgii.

Tak, łezka z tęsknoty za starym Ashem, za starymi bohaterami, za starym wszystkim... Ale i tak film obejrzę, dla dubbingu.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KNB1307
4.01.2019, 16:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.01.2019 17:00 przez Axel.)
Film 20. obejrzany i wyszedł całkiem dobrze. Wpadek z nazwami ataków nie było, głosy też dobrze obrane... poza głosem Pikachu. Nie wydaje mi się, żeby żółta mysz powinna mieć głos dziesięciolatka, to w ogóle nie było podobne do tego, co robi Ikue Ōtani. No i pani Kinder-Kiss we wzorowej formie. Widać, że im dalej od XY-owego Asha z kijem w pośladkach, tym lepiej sobie radzi. Poza tym dobrze czytali nazwy poków. O ile nie potrafię zrozumieć dlaczego nie odmieniali przez przypadki Enteia, o tyle cieszyło, że w końcu w polskim dubbingu można było usłyszeć poprawnie czytanego Ho-oh. Uczcie się dzieci, to nie jest żaden Hołołołoł, to Ho-o Big Grin.

Natomiast co do filmu 22. to mam wrażenie, że twórcy nie mieli za bardzo pomysłu co zrobić, to postanowili wyrzucić cokolwiek. Z jednej strony pierwszy raz będą mieli konkurencję - w końcu w tym roku ma też być Detektyw Pikachu, który póki co całkowicie przysłania film o Mewtwo - a z drugiej VII generacja nie ma już kompletnie nic do zaoferowania i nie ma o czym tego filmu zrobić.
Odpisz
4.01.2019, 17:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.01.2019 23:42 przez Piotrek1113.)
(4.01.2019 16:41)Axel napisał(a):  Film 20. obejrzany i wyszedł całkiem dobrze. Wpadek z nazwami ataków nie było, głosy też dobrze obrane... poza głosem Pikachu. Nie wydaje mi się, żeby żółta mysz powinna mieć głos dziesięciolatka, to w ogóle nie było podobne do tego, co robi Ikue Ōtani. No i pani Kinder-Kiss we wzorowej formie. Widać, że im dalej od XY-owego Asha z kijem w pośladkach, tym lepiej sobie radzi. Poza tym dobrze czytali nazwy poków.

Już raz o tym pisałem w temacie o anime, że zrobili lekkie faux-pas z Throat Throw, gdzie na początku był Chwyt a potem Cios Tongue Jeśli się trzymać nazewnictwa, to się trzymać, bo potem są takie wpadki z nazwami jak w starych sezonach Wink
No i jeszcze nie zapomnijmy o nagłej podmianie głosu Asha podczas zderzenia ataków na głos z angielskiego dubu Big Grin

Co do głosu Pikachu, czy ja wiem? Stworek też raczej nie należy do dorosłych, to czemu miałaby podkładać go 40-letnia kobieta? Big Grin
No i ta dziewczynka podkładająca Pikachu to Antonina Krylik. Więc można spokojnie stwierdzić, że konkretna osoba maczała w tym palce ;P

Już wrzucałem wszystkie polskie nazwy, które się pojawiły w tym filmie (nawet te, które są oczywiste), ale skoro mamy już odpowiedni temat, to podrzucę jeszcze raz wraz z tekstem końcowej piosenki:

[Obrazek: jt52d4.png]

Moje statystyki w Pokemon Shuffle Mobile:

Grudzień 2017
Luty 2017
Czerwiec 2016
Odpisz
12.01.2019, 13:09
Czy ktoś wie kto śpiewa opening w polskeij wersji? Mam wrażenie, że głos podobny do osoby, która śpiewała w pierwszym filmie.
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości