Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Zajawka filmu 22 + Film 20 na Netflix
3.01.2019, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.01.2019 17:00 przez kowalt.)
Zajawka filmu 22 + Film 20 na Netflix
Witajcie animefani

Zapowiedź Filmu 22

Pod koniec filmu 21 The Power of Us ujawniony został tytuł filmu 22 który brzmi: Mewtwo Strikes Back Evolution. Fani od razu zauważyli nawiązanie do tytułu filmu pierwszego(Mewtwo Strikes Back) i rozpoczęły się spekulacje. Czy to będzie kolejna część perypetii dobrze znanego nam genetycznego stworka? Czy może podobnie jak w filmie 20, opowiedzenie historii na nowo? Wciąż tego nie wiemy jednak pojawił się plakat i krótki trailer reklamujące film:

Trailer:

Plakat:

Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Podobnie jak nowe filmy Pixara będzie w pełnym CGI(Computer Generated Imagery). Już wcześniej CGI pojawiało się jako krótkie wstawki w filmach Pokemon, ale jeszcze nigdy nie było pełnego filmu w tej technologii. Trailer nie pokazuje zbyt wiele, ale pewnie starszym pokefilom przypominają się czasu filmu pierwszego. Pozostaje mieć nadzieję że będzie to dobry film. Premiera jeszcze w tym roku w Japonii.

Film 20 na Netflix

Pokemon I Chose You mający swoją japońską premierę 17 lipca 2017 roku w końcu zawitał na nasz rodzimy rynek. Wszystko za sprawą Netflixa[(klik). Film opowiada na nowo początek przygody Asha, uwzględniając przy tym że przez ostatnie 23 lata świat Pokemon rozszerzył się o paręset stworków. Widzimy parę scen kultowych, parę nawiązań do pierwszego sezonu i pierwszego filmu, jednak opowiedziana historia jest kompletnie nowa i w żaden sposób nie jest powiązana z anime Pokemon, co dla jednych może być zaletą a dla drugich wadą. Na zachętę pozwolę sobie na malutki spoiler: w filmie tym Pikachu przemawia ludzkim głosem, nawet po polsku. W roli Asha oczywiście niezastąpiona Hanna Kinder-Kiss. Polecam wszystkim, nawet zażartym przeciwnikom anime obejrzenie tego filmu. To tylko 1,5 godzinki a być może na waszym policzku pojawi się łezka nostalgii.

Z okazji premiery filmu jeden z użytkowników naszego forum i Discorda postanowił urządzić wspólne oglądanie. Po więcej informacji zapraszam pod ten link(klik).

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: robdy, Piotrek1113, Anton, Ari
4.01.2019, 2:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.01.2019 13:50 przez Ari.)
RE: Zajawka filmu 22 + Film 20 na Netflix
Czego to nie wymyślą... Pokemony to anime, a anime ma to do siebie, że jest rysowane. Film w całości stworzony komputerowo to zerwanie z tradycją, to już nie Japonia. To nie jest to co chcę oglądać. Ponadto, z tego co widzę, graficznie nie prezentuje się to zbyt ładnie. A może to też moje uprzedzenie do tych wszystkich komputerowych poków, które to (pomimo posiadania tekstury futerka) w większości wyglądają jak plastikowe laleczki bez duszy. Nie chcę tego oglądać... albo raczej chcę to pooglądać z ciekawości, lecz boję się, że co zobaczę to już nie nieodzobaczę :/

O ile pokemony jeszcze mogłabym jakoś przetrzymać, tak nie wyobrażam sobie Asha i spółki (czy kto mu tam teraz towarzyszyć będzie) w tej ewolucyjnej odsłonie. Najbardziej mnie ciekawi jak stworzą ich włosy - czy będzie można policzyć Popielaczkowi kłaczki na głowie, czy jednak pójdą na łatwiznę i postacie będą miały glinę na czerepie jak typowi bohaterowie gier na Switcha Tongue Obawiam się, że jednak to drugie, bo zachowa bardziej "kreskówkowy" charakter. Owszem, takie rozwiązanie sprawdza się w grach, ale skoro to ma być film, a nie gra to jednak powinni się postarać z owłosieniem... Ech, te moje mrzonki... T_T

(3.01.2019 16:48)kowalt napisał(a):  To tylko 1,5 godzinki a być może na waszym policzku pojawi się łezka nostalgii.

Tak, łezka z tęsknoty za starym Ashem, za starymi bohaterami, za starym wszystkim... Ale i tak film obejrzę, dla dubbingu.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KNB1307, Nid
4.01.2019, 16:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.01.2019 17:00 przez Axel.)
Film 20. obejrzany i wyszedł całkiem dobrze. Wpadek z nazwami ataków nie było, głosy też dobrze obrane... poza głosem Pikachu. Nie wydaje mi się, żeby żółta mysz powinna mieć głos dziesięciolatka, to w ogóle nie było podobne do tego, co robi Ikue Ōtani. No i pani Kinder-Kiss we wzorowej formie. Widać, że im dalej od XY-owego Asha z kijem w pośladkach, tym lepiej sobie radzi. Poza tym dobrze czytali nazwy poków. O ile nie potrafię zrozumieć dlaczego nie odmieniali przez przypadki Enteia, o tyle cieszyło, że w końcu w polskim dubbingu można było usłyszeć poprawnie czytanego Ho-oh. Uczcie się dzieci, to nie jest żaden Hołołołoł, to Ho-o Big Grin.

Natomiast co do filmu 22. to mam wrażenie, że twórcy nie mieli za bardzo pomysłu co zrobić, to postanowili wyrzucić cokolwiek. Z jednej strony pierwszy raz będą mieli konkurencję - w końcu w tym roku ma też być Detektyw Pikachu, który póki co całkowicie przysłania film o Mewtwo - a z drugiej VII generacja nie ma już kompletnie nic do zaoferowania i nie ma o czym tego filmu zrobić.
Odpisz
4.01.2019, 17:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.01.2019 23:42 przez Piotrek1113.)
(4.01.2019 16:41)Axel napisał(a):  Film 20. obejrzany i wyszedł całkiem dobrze. Wpadek z nazwami ataków nie było, głosy też dobrze obrane... poza głosem Pikachu. Nie wydaje mi się, żeby żółta mysz powinna mieć głos dziesięciolatka, to w ogóle nie było podobne do tego, co robi Ikue Ōtani. No i pani Kinder-Kiss we wzorowej formie. Widać, że im dalej od XY-owego Asha z kijem w pośladkach, tym lepiej sobie radzi. Poza tym dobrze czytali nazwy poków.

Już raz o tym pisałem w temacie o anime, że zrobili lekkie faux-pas z Throat Throw, gdzie na początku był Chwyt a potem Cios Tongue Jeśli się trzymać nazewnictwa, to się trzymać, bo potem są takie wpadki z nazwami jak w starych sezonach Wink
No i jeszcze nie zapomnijmy o nagłej podmianie głosu Asha podczas zderzenia ataków na głos z angielskiego dubu Big Grin

Co do głosu Pikachu, czy ja wiem? Stworek też raczej nie należy do dorosłych, to czemu miałaby podkładać go 40-letnia kobieta? Big Grin
No i ta dziewczynka podkładająca Pikachu to Antonina Krylik. Więc można spokojnie stwierdzić, że konkretna osoba maczała w tym palce ;P

Już wrzucałem wszystkie polskie nazwy, które się pojawiły w tym filmie (nawet te, które są oczywiste), ale skoro mamy już odpowiedni temat, to podrzucę jeszcze raz wraz z tekstem końcowej piosenki:

[Obrazek: jt52d4.png]

Moje statystyki w Pokemon Shuffle Mobile:

Grudzień 2017
Luty 2017
Czerwiec 2016
Odpisz
12.01.2019, 13:09
Czy ktoś wie kto śpiewa opening w polskeij wersji? Mam wrażenie, że głos podobny do osoby, która śpiewała w pierwszym filmie.
Odpisz
1.02.2019, 20:23
Hmmm te CGI wygląda obecnie nie za specjalnie Mam nadzieję, że ostateczna wersja będzie o niebo lepsza. No i ciekawe jak rozwiną scenariusz Takeshi Shudō, może zostawia go bez zmian ;p Tego się boje ze mogą coś spieprzyć bo mimo wszystko film pierwszy same pytanie "kim/czym jestem" było dość głębokie i dobrze go wspominam. Już jak mają coś zmieniać to chciałbym by było jak w pierwszej wizji filmu (film miał zakończyć anime ahh marzenia Big Grin) skoro to alternatywna rzeczywistość to im nic nie szkodzi a wielu fanów dostałoby to na co czeka od wielu lat.
Odpisz
1.03.2019, 13:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.03.2019 14:03 przez Nilson.)
Był już zwiastun nowej serii, więc pora na zwiastun film. Chcecie zobaczyć Asha z plasteliny? Jeśli nie, to nie klikać Tongue

Czy nie widać tam fragmentów z Origin of Mewtwo? Wydaje mi się, że w filmie 1 Dr. Fujiego spotykaliśmy dopiero w laboratorium, a tu jest od razu w Gujanie. Ale przyznam, że nie pamiętam jak to dokładnie szło.

Niech sobie będzie, daj spokój Big Grin
~N
Odpisz
1.03.2019, 23:22
Powiem tak. Nie podoba mi się.

Odpisz
2.03.2019, 18:07
Ja mam tylko nadzieję, że na ten film pójdzie jedynie garstka ludzi, a i tak wygwizdają podczas seansu. CGI w anime to profanacja, to nie powinno mieć miejsca. Dla fanów to takie zepsute, zakalcowate ciastko przez szybę. Zmiany są fajne i czasem potrzebne, ale nie takie, które wpływają na takie skakanie z kreski na kreskę, a teraz na to dziadostwo. Do tego ten burdel w uniwersum. Ble.

[Obrazek: beautifulandbooold.png]
[Obrazek: sj2.png]
Czasami tak bywa... że rozbić się może nawet plastikowa butelka.
Odpisz
2.03.2019, 21:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.03.2019 21:33 przez Patryk PZ.)
Nie podoba mi się ani ten film ani ten o detektywie Pikachu. Pokemony najlepiej wyglądają w oryginalnej koncepcji czyli w stylu anime. Takie bardziej 2d niż 3d czy real action.
Odpisz
2.03.2019, 23:46
Grafika by przeszła tylko jakby to była gra. I ciągle nie rozumiem po co robić znowu to samo, tylko w 3d. Ja wiem że grono fanów się wychowało na Kanto, na pierwszej serii czy na pierwszym filmie. Sama się na tym wychowałam i jakoś do tej części nie pałam niesamowitą miłością. Ile można.

"[...] chciałem żyć świadomie, [...] czerpać ze źródeł życia samą jego istotę, odrzucić wszystko co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem"
Odpisz
4.03.2019, 14:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 5.03.2019 9:48 przez mirden93.)
(2.03.2019 23:46)Shad napisał(a):  Grafika by przeszła tylko jakby to była gra. I ciągle nie rozumiem po co robić znowu to samo, tylko w 3d. Ja wiem że grono fanów się wychowało na Kanto, na pierwszej serii czy na pierwszym filmie. Sama się na tym wychowałam i jakoś do tej części nie pałam niesamowitą miłością. Ile można.

Bo mozna na tym zarobic? Nin to firma a firma chce tylko $$$ Malo tego patrzac po popularnosci portow z wiiU na Switcha (tanim kosztem bez wiekszych zmian, zysk jak przy niejednej nowej grze AAA to takich rzeczy z ich strony bedzie tylko coraz wiecej) To nie ma co sie dziwic wlascicielom marki pokemon ze jada teraz nawet z remake'owymi filmami (ps chociaz tu minelo prawie 20 lat wiec to dobry czas na takie rzeczy imo).
Latwo zobaczec jakie kiespko im wyszly filmy o o nowych legendach w XYZ (najgorzej dochodowe filmi w historii) wiec co sie dziwic ze nawet nie probowali z legendami SM? Ja jako wielki fan Nin od tylu lat dobrze wiem ze to firma jak kazda inna i dla niej liczy sie przede wszystkim zysk a nie fani ;p Nowe poki jesli chodzi o gre tez nie powalaja graficznie w porownaniu do zeldy czy mario to daleko im do tego co ta konsolka potrafi naprawde ale fani tutaj sa zachwyceni bo porownuja ostatnie poki z 3ds (dzisiaj byle telefon ma mocniejsze parametry) do tych ze switcha i wielki zachwyt.

PS. Zapomnialem dodac tez ze ludzie ktorzy ogladali ten film ponad 20 lat temu w jp dzisiaj maja juz swoje dzieci i im chodzi o to by na film poszli rodzice ktorzy byli wtedy sami dziecmi ze swoimi dziecmi. Wiec to ma byc seans dla starych fanow i nowych. Wilk syty i owca cala
Odpisz
5.03.2019, 15:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 5.03.2019 15:54 przez cpp15945.)
>byle telefon ma mocniejsze parametry

To czemu nie ma Pokemonów na komórki? Szach mat ateiści
Odpisz
5.03.2019, 16:22
(5.03.2019 15:53)cpp15945 napisał(a):  >byle telefon ma mocniejsze parametry

bo pokemony naleza do nin i im bardziej oplaca sie dalej tworzyc je na swoje konsole czyli 3ds/switch? Chyba serio nie wierzysz ze 3ds zjada moca dzisiejszy przecietny tele?
Odpisz
5.03.2019, 17:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 5.03.2019 17:36 przez Axel.)
(5.03.2019 15:53)cpp15945 napisał(a):  >byle telefon ma mocniejsze parametry

Ależ są Pokemony na komórki. A na czym grasz w GO albo w Shuffle? Natomiast nie ma gier z głównej serii z jednej prostej przyczyny - na komórkach dużo lepiej radzą sobie free-to-playe, a raczej nikt nie chciałby, żeby gry główne takim się stały ("Poczekaj 4h, żeby móc wyzwać kolejnego trenera na drodze, albo wykup szybsze ładowanie" Big Grin). Po prostu inna jest specyfika gry na konsolę, a inna gry na komórkę i nie wynika to z parametrów.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: mirden93

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości