Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Gry zgrane bezpośrednio z konsoli 3ds na pc.
5.11.2018, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 5.11.2018 22:57 przez ziom991.)
Gry zgrane bezpośrednio z konsoli 3ds na pc.
Witam, nie wiem czy tutaj jest miejsce na takie tematy, więc przepraszam jeśli źle trafiłem.Big Grin
Ostatnio natrafiłem na youtube na filmiki które przedstawiały jak posiadacze np. new 3ds xl, zgrywali gry np. The Legend Of Zelda Ocarina of Time na komputer przy pomocy programu i karty sd.
Jest to ponoć w 100% legalne (nie wiem czy to prawda ). Potem takową grę włączali w Citra Emulator. Moje pytanie brzmi, czy jeśli przeprowadzę takowy zabieg to kartridż, na którym jest np. własnie ta zelda czy pokemony zostanie pusty ? W sensie czy kopiuje wtedy zawartość kartridża na sd czy całkowicie przenoszę całą na kartę sd ?
Zależy mi na odpowiedzi ponieważ zazwyczaj p[o przejściu gry sprzedaję ja w różnych sklepach z używanymi grami, a jeśli będzie to całościowe przenoszenie zawartości z kartridża i zostawianie go pustego to chyba podziękuję.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Odpisz
6.11.2018, 1:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.11.2018 1:18 przez Victoriatus.)
RE: Gry zgrane bezpośrednio z konsoli 3ds na pc.
1: Zgadza się, żle trafiłeś
2a: nie, nie jest nielegalne. Po części. Odsyłam do https://www.nintendo.com/corp/legal.jsp#roms odpowiedź na pytanie "Can I Download a Nintendo ROM from the Internet if I Already Own the Authentic Game?". Sam fakt utworzenia dumpu pliku do użytku własnego jest dozwolony "by zabezpieczyć się przed utratą", jednak po sprzedaniu oryginalnej kopii jesteś prawnie zobowiązany do usunięcia tegoż pliku przed upływem 24 godzin. To chyba wyjaśnia sprawę legalności.
2b: Z kolei sama emulacja tegoż już legalna w 100% nie jest, więc o ile posiadanie takiego dumpa jeszcze idzie uzasadnić na twoją korzyść, tak odpalenie go we wspomnianej Citrze jest już łamaniem prawa, także ten. Ostrożnie.
3: Nie widzę ani sensu, ani logiki w owym procesie. To nie nadpisywanie wartości kartridża, to kopiowanie tejże. Ale nie wiem, nie robiłem ( Tongue ), nie znam się. Odpal TORa i wydarkłebuj, a nóż będą coś wiedzieli Tongue

P.S. II.13

Odpisz
6.11.2018, 15:52
RE: Gry zgrane bezpośrednio z konsoli 3ds na pc.
Nie rozumiem tylko po co ktoś miałby robić dump kartridża. To nie jest tak że nagle coś ci z kartridża zniknie albo będziesz miał na co przywrócić ten dump. Korzystanie z emulatorów czy wynalazków pokroju nagrywarek i tak jest postrzegane jako nielegalny proceder.
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości