Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Breedowanie HA w gen 6 i gen 7 - informacje + statystyki
19.10.2018, 14:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2018 16:20 przez bobson.)
Breedowanie HA w gen 6 i gen 7 - informacje + statystyki
Po ostatniej dyskusji z Warenem tutaj odnośnie tego, jakie szanse na przeniesienie HA na potomka ma samiec a jakie samica, postanowiłem zebrać trochę danych i informacji. Mam nadzieję, że dla kogoś to będzie pomocne.

Niestety w wielu miejscach w necie możecie znaleźć nieprawdziwe informacje na powyższy temat. Najczęściej pojawiająca się wersja jest taka, że samica z HA ma 80% szans na potomka z HA, w przeciwieństwie do samca, który ma 60%. Nie jest to prawdą.

Przeniesienie HA na potomka z samicy następuje w 60% niezależnie od konfiguracji (samica-samiec, samica-Ditto, samiec-Ditto). W tym ostatnim przypadku (samiec-Ditto), Pokemon rodzaju męskiego jest traktowany przez grę jako samica, ponieważ ability Ditto nie ma żadnego wpływu na potomka.

Kilka źródeł:
Po pierwsze datamining zrobiony przez SciresM (dla nieobeznanych, SciresM to człowiek, któremu m.in. zawdzięczamy bardzo szybkie info o mechanikach w USUM - praktycznie w ten sam dzień kiedy wyciekla gra opublikował kilka tweetów na ten temat).

Pełny kod:
[Obrazek: DBzdM1OXYAA9flU.jpg]

Tutaj konkretnie fragment kodu dotyczący HA:
[Obrazek: Xz4TWkY.png]

Tłumaczenie na polski: jeśli rndAbility (0-99) jest większe od 20 to ability nr 1 a jeśli większe bądź równe 40 (czyli w sumie 60 możliwości) to HA. Dla pozostałych (czyli 20-39), ustawia się ability nr 2. rndAbility to losowa wartość generowana przez grę podczas powstawania jajka. Dokładne wyjaśnienie (w języku angielskim) TUTAJ.

Dla potwierdzenia zebrałem jeszcze kilka statystyk (mój post w języku angielskim TUTAJ) na podstawie jajek wybreedowanych przez ludzi z /r/SVExchange (miejsce do wymieniania się jajkami pomiędzy trenerami tak, aby Pokemon wykluł się shiny - o tej mechanice postaram się jeszcze napisać).

Wszystkie dane jakie zebrałem jak i tabelki z podsumowaniem możecie znaleźć TUTAJ.

Liczba jajek o jakich informacje zebrałem to 1905 z samicy i 779 z samca. Statystyki pokazują 60% dla dziedziczenia Hidden Ability, niezależnie od płci (oczywiście pamiętając, że w przypadku gdy breedujemy bez Ditto, tylko ability samicy ma wpływ na ability potomka).

FC 2DS: 5344-2809-9605
FC 2DS XL: 5387-2964-9483
IGN: Rob
Discord: robdy#4695
Odpisz
19.10.2018, 15:35
RE: Breedowanie HA w gen 6 i gen 7 - informacje + statystyki
No ostatnia statystyka już mnie bardziej przekonuje, będę musiał zrobić test, sam wprawdzie, dla pełnej pewności

[Obrazek: RhOX9uj.gif]
Odpisz
19.10.2018, 16:15
zwrócę tylko uwagę na to, że powyżej wklejony kod nie dowodzi nic, a co najwyżej wprowadza w błąd, bo nie znamy górnej granicy zakresu wartości rndAbility ani w zasadzi dolnej, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie temu, by była ujemna.
Dopiero z pełnego screena fragmentu kodu wynika powyższe. Jak już zamierzamy być profesjonalni to wypadałoby stosować odpowiednie dowody rzeczowe.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: bobson, Waren78657
19.10.2018, 16:22
(19.10.2018 16:15)Victoriatus napisał(a):  zwrócę tylko uwagę na to, że powyżej wklejony kod nie dowodzi nic, a co najwyżej wprowadza w błąd, bo nie znamy górnej granicy zakresu wartości rndAbility ani w zasadzi dolnej, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie temu, by była ujemna.
Dopiero z pełnego screena fragmentu kodu wynika powyższe.

Cenna uwaga, poprawione

FC 2DS: 5344-2809-9605
FC 2DS XL: 5387-2964-9483
IGN: Rob
Discord: robdy#4695
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Victoriatus

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości