Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Dlaczego Best Wishes (Unova) jest uważana za najgorszą serię anime Pokemon?
14.10.2018, 14:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2018 14:34 przez Seventy1.)
Dlaczego Best Wishes (Unova) jest uważana za najgorszą serię anime Pokemon?
Planuję (i to już od dawna) wziąć się za anime pokemon, ale w internetowych rankingach, to właśnie przygody Asha w Unovie są najgorzej oceniane.
Czy możecie mi wytłumaczyć, dlaczego seria Best Wishes jest tak bardzo znienawidzona przez fanów pokemon, bo wątpię, że brak Brocka miał na to taki duży wpływ.

[Obrazek: f43.jpg]
Odpisz
14.10.2018, 15:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2018 16:17 przez Ariba11.)
RE: Dlaczego Best Wishes (Unova) jest uważana za najgorszą serię anime Pokemon?
Mi osobiście jako tako podobał się ten region. Mieli swoje wzloty i upadki, kilka postaci mogli sobie darować, a innym zmienić nieco charakter, ale za to Pokemonów złapanych przez Asha było chyba najwięcej w historii anime.
Niestety - po dłuższym namyśle stwierdzam, iż w Unowie było więcej ujemnych stron, niż dodatnich. Choćby niemal cały wątek "złego Teamu". Rozumiem, że w początkowej fazie TR robiło za ten "Zły" i w sumie całkiem nieźle im szło, ale później...?
Liga też niebardzo im wyszła, a na początku BW Ash miotał się we wszystkie strony - ewidentnie było widać efekt "cofnięcia / resetu" głównego bohatera, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysoki poziom jaki prezentował w DP.
Tak więc, podsumowując - BW był jednym z gorszych epizodów w dziejach anime Pokemon.
A przynajmniej takie jest moje zdanie.

Co do postaci Brocka... Po tych kilkunastu sezonach, dobrze że dali mu trochę odpocząć. I nawet fajnie było ponownie go zobaczyć w Sun and Moon. Trochę mi się ta postać przejadła w DP, więc początkowo, gdy zabrakło go w Unovie, poczułem powiew świerzości i z nadzieją spoglądałem w przyszłość. Jednakże, tak jak to już pisałem, BW dość mnie rozczarowało. I nawet wielki powrót Charizarda tego nie zmienił...
Odpisz
17.10.2018, 15:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.10.2018 15:43 przez LigierVaro.)
Chociaż anime oglądam baaardzo wybiórczo,z Unovy właściwie obejrzałem tylko walki z liderami na YT i tą smutną konferencje, to się jednak wypowiem, bo gry generacji 5 to IMO arcydzieło, które ciężko byłoby w anime skopać, i piszę to jako genwunner, który kocha Charizardy. Po walkach z liderami zauważam, że Ash wtedy zdebilniał, za co nawet Pikachu raz go zrugał (z Elesą?), dodatkowo przestali używać świetnego Volt Tackle aż tak często. Same pokemony Asha były strasznie średnie, a Snivy i Oshawott mogliby zostać właściwie wycięci i choć ten drugi bawił, to już żałośnie wyglądał naprzeciw Hydreigona. Szkoda, bo można by było fajniej poprowadzić Pignitea,Palpitoada i tego małego hipisa, może team nie byłby aż tak kozaki(choć w sumie, to byłby), ale miałby ten pazur i charakter. Nie wiem jak poza walkami, ale na Iris i Cilana jako komentatorów też mi się strasznie ciężko patrzyło.
Odpisz
17.10.2018, 19:05
(17.10.2018 15:37)LigierVaro napisał(a):  dodatkowo przestali używać świetnego Volt Tackle aż tak często.

Dlatego, że Pikachu w 20 odcinku BW nauczył się Electro Ball i przez to wywalili Volt Tackle.

[Obrazek: jt52d4.png]

Moje statystyki w Pokemon Shuffle Mobile:

Grudzień 2017
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Luty 2017
Czerwiec 2016
Odpisz
19.10.2018, 13:13
to wy chyba DP nie oglądaliście

Odpisz
19.10.2018, 14:33
(19.10.2018 13:13)Nid napisał(a):  to wy chyba DP nie oglądaliście
Właściwie to ja uważam DP za jedną z najlepszych serii w anime (o ile nie najlepszą). Wiem, że miała masę fillerów, ale z drugiej strony jako jedyna potrafiła pokazać porządną walkę i była w miarę konsekwentna w wydarzeniach i postaciach...
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: The_Punisher
19.10.2018, 14:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2018 15:36 przez Waren78657.)
(19.10.2018 14:33)Axel napisał(a):  
Właściwie to ja uważam DP za jedną z najlepszych serii w anime (o ile nie najlepszą). Wiem, że miała masę fillerów, ale z drugiej strony jako jedyna potrafiła pokazać porządną walkę i była w miarę konsekwentna w wydarzeniach i postaciach...

No w DP jest chyba najlepsza pod względem wizualnym walka w pokemonach kiedy razem z Dawn walczyli debla, kontra no i właśnie tu nigdy nie pamiętam przeciw komu, ale wizualnie była świetna

[Obrazek: RhOX9uj.gif]
Odpisz
19.10.2018, 14:54
(17.10.2018 19:05)Piotrek1113 napisał(a):  Dlatego, że Pikachu w 20 odcinku BW nauczył się Electro Ball i przez to wywalili Volt Tackle.
A możliwe. Co nie zmienia faktu, że Volt Tackle było bardziej epickie IMO i powinni je jednak zostawić, skoro zasady ruchów z gier i tak często mają gdzieś.

Właściwie to każda z serii miała spore minusy, wypowiadam się rzecz jasna o walkach.
Kanto:
Wykluczenie Pidgeotto przed Ritchiem, zignorowanie Taurosa mimo że Muk jako Plan B się sprawdził. Liderzy oddawali odznaki za darmo.
Johto:
Marginalna rola monów z Johto w lidze, brak Umbreona i Pikachu w Ash vs Gary.
Hoenn:
Nie pamiętam tego zbyt dobrze xD Więc chyba nie mam większych zarzutów.
Sinnoh:
Ten gość z Darkraiem, Latiosem i Heatranem. Torterra Asha i Paula
Kalos:
Słaby dobór teamu na finał, koszmar. I to mając do dyspozycji takie rezerwy.

Dodatkowo Unova zrobiła chyba krzywdy w głowy, bo od tamtego czasu Ash zdaje się nic nie łapie ponad stan. A obecny team w Aloli jest średni,no.
Odpisz
19.10.2018, 16:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2018 16:43 przez Makion.)
Ze względu na team Asha w 7 generacji, choć najnowszy opening uważam za najlepszy, to jest bardzo komiczny. Dlaczego? Oprócz Lycanroca, każdy pok konkuruje z wyższą ewolucją od siebie, Rowlet v Dartrix, Torracat v Incineroar. Mam wrażenie, że jeśli dojdzie do ligii, jednak ujrzymy poki z wcześniejszych generacji, bo może być gorzej, jeżeli postawią na obecny zespół.

A co do tematu, dlaczego Unova nie jest lubiana? W sumie nie jest taka zła, bo tak. BW ma swoje wady, moim zdaniem głównym problemem 5 generacji jest to, że miała być rebootem serii.

1. Kilka wątków z BW jest podobnych do 1 generacji np. porzucony Tepig przez złego trenera.
2. Ash zachowuje się jak początkujący trener (jakby zamiast podróży po Kanto przybył od razu do Unovy).
3. Iris i Cilan traktują Asha jak Brock i Misty w pierwszych epizodach anime, tyle że Iris jest złośliwa od początku do końca i ma niewiele lepsze doświadczenie od niego.
4. Trio R w sumie też się zachowuje, jakby zaczynało od najniższej rangi i traktowała misję poważnie, niż tylko złapać żółtego.

Może to dziwne stwierdzenie, ale uważam że byłoby w miarę okej, gdyby trzymali się tego od początku do końca. Ale nadszedł sequel BW, który i w grach i w anime zerwał z "nowym początkiem". Ta niekonsekwencja mogła jakoś wpłynąć, bo dopiero co w 1 sezonie Ash był niedoświadczony, zespół R poważny i w tle były tylko nowe poki, gdyż Unova jest oddalona od pozostałych regionów. Aż tu nagle cudowną siłą sprawczą Ash odzyskał pamięć, pojawiły się starsze poki, a Rakiety byli tacy jak dawniej.

Moim zdaniem Liga Unovy była tak samo zła, szybka i nieciekawa jak w XY. Może to było spowodowane przez pośpiech? W połowie sezon zmienił nazwę na DA! - promujące poki z XY. Żeby było śmieszniej, ostatni odcinek z Decolore był pomostem do serii XY, w którym dostał nowe ubrania, a pierwszy odcinek XY odwoływał się do tego ostatniego z BW. Czyli ten doświadczony Ash z XY to bezpośrednio ten z końcówki BW.

Co według mnie jest złe w Unovie? Obydwa sezony są sprzeczne. Pierwszy jest rebootem, a drugi wszystko przywraca, jak było po staremu. Przez to samo BW jest niespójne. Nie byłoby złe, gdyby od początku trzymali się nowego kanonu, albo tego przywróconego dopiero w drugim sezonie. Nowy kanon mógłby być lepszy, gdyby zamiast Asha wprowadzili kogoś nowego. Wtedy nie musieliby tworzyć bzdur z zabraną mocą Pikachu przez Zekroma Smile
Odpisz
23.10.2018, 17:07
LIGA

TA LIGA

BOŻE

NIE

# ERASE UNOVA

BW miało najgorsza, najbardziej obrażającą godność i rozum człowieka lige
sprawiło, ze wszystkie odcinki w unovie NIE MIAŁY ŻADNEGO SENSU

a...

i pewnie nienawiść do BW wzrosła, jak pokazali w XY że jak się twórcy mogą się postarać, to potrafią stworzyć naprawdę dobre anime

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
23.10.2018, 18:43
(19.10.2018 14:49)Waren78657 napisał(a):  
(19.10.2018 14:33)Axel napisał(a):  

No w DP jest chyba najlepsza pod względem wizualnym walka w pokemonach kiedy razem z Dawn walczyli debla, kontra no i właśnie tu nigdy nie pamiętam przeciw komu, ale wizualnie była świetna

DP jedynie miała słaby start przez zmieniony dubbing, ale potem poszła do góry i rzeczywiście stała się najlepsza. Konsekwentnie rozwijano postacie poboczne (przede wszystkim Paul, ale także Nando, Reggie, Zoey, Ursula, Conway, Cynthia, Kenny i Barry), elegancko wykonano zły zespół, pokazano wszystkich E4 i trenerów statów, pokazy osiągały swój szczyt.
Solidnie rozwinięto wątek Chimchara (także Buizel, Gliscor i Ambipom otrzymały sporo uwagi), inne Pokemony też dostały po jakiejś charakterystcznej cesze (na przykład silna Happiny, odludek Croagunk, zakochana Buneary, uparty Mamoswine, dumny Piplup).

No i ta liga Angel
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości