Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Co wiadmomo o PLGP/PLGE.
24.10.2018, 18:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.10.2018, 18:47 przez KNB1307.)
RE: Co wiadmomo o PLGP/PLGE.
Makion - Let's GO to nie jest główna seria .

[Obrazek: ZfdDImB.jpg][Obrazek: jN5TdYw.jpg]
[Obrazek: 4GyD4Nc.jpg]
Album ze zdjęciami: https://imgur.com/a/FGIpI
Odpisz
24.10.2018, 18:59,
Mi tam szczerze mowiac rybka kto bedzie rezyserem 8 geny. Poki co Ohmori nie pokazal NIC co by wskazywalo na to ze chce/umie lepiej niz Masuda. Zarowno ORAS jak i SM pozostawialy wiele do zyczenia. Mysle ze GF ogolnie musi zmienic swoje nastawienie zebym mogl uwierzyc ze potrafia wybic sie ponad to co ostatnio pokazywali

[Obrazek: 2ztm0ao.jpg]
Odpisz
24.10.2018, 22:59,
Oczywiście, że to główna seria. Wystarczy spojrzeć na oficjalną japońską stronę TPC, gdzie LGPE widnieje na liście: https://www.pokemon.co.jp/game/title/series
Z tego, co mi wiadomo jeszcze, to japoński tytuł ma dopisek Pokemon Series czy coś takiego. Napis ten dotyczy wszystkich głównych gier.

[Obrazek: jt52d4.png]

Moje statystyki w Pokemon Shuffle Mobile:

Grudzień 2017
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Luty 2017
Czerwiec 2016
Odpisz
24.10.2018, 23:11,
Tylko w jednej zapowiedzi podkreślali że to nie są gry głównej serii - a gry z niej będą w 2019 - z resztą każdy widzi że to nie jest główna seria a na stronie jest głupi lub celowy błąd (by jeszcze bardziej rozreklamować te gry).

Odpisz
25.10.2018, 0:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2018, 0:50 przez Vic.)
LGTongue/E (dodam edita ale nie zmieniam nic, bo pikachu zasługuje na jęzor) od początku było zapowiadane jako core pokemon game. Nigdy inaczej. Ale też od początku było "tylko" remake'iem yellow, a nie "nową generacją".

[Obrazek: v1s7Ewb.jpg][Obrazek: ZPC0Ixw.jpg]
Odpisz
25.10.2018, 11:58,
Dobra, zatem pytanie : jak traktujecie Colosseum / XD na Gamecube? Core? Gra poboczna? Nie widniejeją jako główna seria, a są w pełni kompatybilne z grami trzeciej generacji na GBA. Nazewnictwo nie jest istotne, liczy się produkt.

[Obrazek: beautifulandbooold.png]
[Obrazek: sj2.png]
Czasami tak bywa... że rozbić się może nawet plastikowa butelka.
Odpisz
25.10.2018, 14:14,
cytując z bulby: "Part of: Generation III side series"
podczas gdy LGPE widnieje jako "Generation VII core series"
Ja tam się trzymam tego, nie ma co sobie głowy zawracać udziwnianiem.

Odpisz
25.10.2018, 14:41,
(24.10.2018, 16:00)KNB1307 napisał(a): I kolejny dowód na to że skończyły im się pomysły Dodgy
Chyba mało osób gra nadal w GO skoro wymyślili coś takiego by zmusić ludzi do granie.

xD
Pokemon GO przekroczyło niedawno próg 2 miliardów dolarów zarobku.
Dla porównania. Sun i Moon sprzedały się w 16 milionach kopii. Ultrasy w 8 milionach. Razem daje nam to 24 miliony. Pomnóżmy to razy 40 dolarów czyli zwyczajową cenę gier na 3DSa. 960 milionów dolarów. Połowę tego co GO. Darmowe GO. Czyli tak. Ludzie w to grają i jest ich dużo więcej niż grających w gry głównej serii.

LetsGo powstają właśnie po to by przekonać graczy GO do gier konsolkowych. By wprowadzić ich w ten świat.

Co do tego czy GO jest główną serią czy nie.
Spotkałem się z ciekawym nazewnictwem. Będzie to gra z Core Series ale nie z Mineline. Pamiętacie jeszcze Sun, Moon i ich wersje Ultra? A Ultra Wormhole prowadzące do multiświata? Witajcie w domu.

Tak sobie ostatnio siedzę i myślę: po co mi to LetsGO? I wtedy coś sobie uświadomiłem. Przypomniałem sobie młodego 15letniego chłopca który zagrywał się w Fire Redy. Przechodził je, pokonywał ligę, zwiedzał Sevii i zaczynał od nowa. Nie obchodził go Breeding, Natury, EVy, IVy, to czy jego skład będzie umiał poradzić sobie z Intimidate przeciwnika. Nie. Przechodziłem wtedy te gry dla samego przechodzenia ingame. I nigdy więcej jak wtedy tak bardzo nie czułem się szczęśliwy grając w poki. Teraz to już tylko te Excele i obliczanie cyferek. A wtedy? Łapanie i walka poksami. Ewoluowanie ich i patrzenie jak skład nabiera na sile i mierzy się z coraz mocniejszymi przeciwnikami. Ingame. Ciut ułomniejszy niż w poprzednich grach ale mimo wszystko ingame. Tych pierwszych 20-30 godzin które odbębniacie nim zabierzecie się za poważne treningi i dorosłe granie w poki. Jeśli LetsGo pozwoli mi na przebieżkę po Kanto i przeżycie dzieciństwa na nowo - super. Jeśli w tym zawiedzie - po prostu nie zaopatrzę się w ewentualnego następce tej serii. To nie tak że nie widzę wad tych gier. Z resztą nazwałem ją przed chwilą ułomniejszą, ponieważ zdaję sobie sprawę że w przeciwieństwie do Ultrasów nie dotrwam tu 500 godzin. Bo po co?

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: TheDoc
25.10.2018, 18:33,
A niech te let's go będą, jeśli to ma być bazą dla graczy GO i dzieci, które dopiero poznają świat poków. Nikt nie ma tego za złe, że GF szuka nowej bazy odbiorców, tylko niech nie zapominają, że są jeszcze pozostali fani. Niech będą dwie koegzystujące ze sobą serie, wtedy nie będzie strachu, że któraś z nich będzie miała jakiś wpływ na tę drugą.

Nie kręci mnie nie tyle mechanika łapania, czy upraszczanie gry, co kolejny, nostalgiczny powrót do kanto. Dla mnie najpierw nieznana 8 generacja, a później ewentualny powrót do let's go - w tej kolejności
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Vic
25.10.2018, 21:19,
(25.10.2018, 18:33)Makion napisał(a): Nikt nie ma tego za złe, że GF szuka nowej bazy odbiorców, tylko niech nie zapominają, że są jeszcze pozostali fani.
I gdzieś w tym momencie to wszystko może się rozjechać, a zaczną serwować gry dla targetu ogólnego. Weźmy taki przykład, jak zaczynałem przygodę z grami ogólnie, to survival-horror to były gry gdzie masz 15 naboi i 20 zombie na horyzoncie, przetrwaj - teraz w grach jest to typowe polowanie na owe zombie przy użyciu najróżniejszych metod zagłady. A dalej jest to określane jak survival-horror, po prostu masowemu graczowi spodobało się to jako gra akcji, a oldboye liczą, że nikt nie wpadnie na pomysł zrobić na tę modłę rimejków starych hitów. I tu przykładów jest masa, z różnych stron świata i nie tylko jeśli chodzi o gry, więc obawy o to że będą serwować chłam (w naszym postrzeganiu) są uzasadnione IMO.
Odpisz
25.10.2018, 21:34,
(25.10.2018, 21:19)LigierVaro napisał(a):
(25.10.2018, 18:33)Makion napisał(a): Nikt nie ma tego za złe, że GF szuka nowej bazy odbiorców, tylko niech nie zapominają, że są jeszcze pozostali fani.
I gdzieś w tym momencie to wszystko może się rozjechać, a zaczną serwować gry dla targetu ogólnego. Weźmy taki przykład, jak zaczynałem przygodę z grami ogólnie, to survival-horror to były gry gdzie masz 15 naboi i 20 zombie na horyzoncie, przetrwaj - teraz w grach jest to typowe polowanie na owe zombie przy użyciu najróżniejszych metod zagłady. A dalej jest to określane jak survival-horror, po prostu masowemu graczowi spodobało się to jako gra akcji, a oldboye liczą, że nikt nie wpadnie na pomysł zrobić na tę modłę rimejków starych hitów. I tu przykładów jest masa, z różnych stron świata i nie tylko jeśli chodzi o gry, więc obawy o to że będą serwować chłam (w naszym postrzeganiu) są uzasadnione IMO.

No z drugiej strony masz też "Souls" trend, niestety pokemonöw na pewno tak nie zrobią

[Obrazek: pokemon-ragnarok.png]

Odpisz
25.10.2018, 22:28,
Uwierz mi, to jest plus.
Ostatnie czego nam trzeba to pokemony z systemem walki polegającym na uskakiwaniu i turlaniu się po arenie w celu znalezienia luki w gardzie przeciwnika.

Odpisz
26.10.2018, 13:59,
A czy przypadkiem Pokkén Tournament DX nie na tym polega? Tongue

Odpisz
26.10.2018, 16:06, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2018, 16:08 przez Waren78657.)
(26.10.2018, 13:59)KNB1307 napisał(a): A czy przypadkiem Pokkén Tournament DX nie na tym polega? Tongue

Ale Nie Souls Style ;P

(25.10.2018, 22:28)Victoriatus napisał(a): Uwierz mi, to jest plus.
Ostatnie czego nam trzeba to pokemony z systemem walki polegającym na uskakiwaniu i turlaniu się po arenie w celu znalezienia luki w gardzie przeciwnika.

Nie chodziło mi o soulslike'a w przełożeniu 1do1 a jedynie o grę z podkręconym poziomem trudności

[Obrazek: pokemon-ragnarok.png]

Odpisz
26.10.2018, 16:34,
Obiektywnie pierwsza generacja była trudniejszą grą niż soulsy Wink

Dlaczego? Bo miała niesprawiedliwe mechaniki (broken typing, bugi związane ze stat boostem itd), podczas gdy soulsy są grą o wyjątkowo niskim poziomie trudności. Po prostu nie wybaczają pomyłek, o które nie trudno gdy się grę dopiero poznaje, ale margines błędu na który gra przymyka oko i tak jest dość duży.

Szczerze mówiąc, to jedyne czego pokemonom potrzeba do podniesienia poziomu trudności to minimalizacja (i mam na myśli naprawdę minimalizację) random encounterów. Takie USUM (i nie mówię tu o necrozmie) miał naprawdę wysoki poziom trudności (jak na gry pokemon) gdy całkowicie pomijało się takie starcia. Mówię to z własnego doświadczenia - grałem w tę grę minimalizując starcia oraz nie łapiąc nadprogramowych poków, co ograniczyło exp gain do absolutnego minimum, mimo iż budowałem drużynę z myślą o konkretnych starciach na wyrost, to i tak były one przynajmniej problematyczne, wyłącznie dzięki względnie podobnym statystykom pokemonów po obu stronach ringu. (ale Necroś padł bez cheezu i revive spamu, więc smuteczek).

Bazując na powyższym jestem nawet w stanie uwierzyć, że LGPE może (co się okaże?) być nawet trudniejsze pod kątem samych walk. Wszystko zależy od tego ile ich tam będzie.

@KNB No przecież, że mówiłem o main series Wink Ten Tekken to mnie nawet nie rusza szczerze mówiąc.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości