Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Turniej Wędkarzy
15.10.2018, 22:48,
RE: Turniej Wędkarzy
Ok, tu masz rację, ja patrzyłem z nazwijmy to logicznego punktu widzenia (dlaczego pok miałby blokować próbę pomocy?).

Friend safari - Normal: Aipom, Kecleon, Ditto
FC: 2466-7392-1864
Odpisz
15.10.2018, 23:02,
(15.10.2018, 22:48)Dagroth napisał(a): Ok, tu masz rację, ja patrzyłem z nazwijmy to logicznego punktu widzenia (dlaczego pok miałby blokować próbę pomocy?).

Nie ma miejsca na logikę w Pokemonach, Whooper uczy się np. power-up-PUNCH a nie ma rączek, tak samo gastly bez rączek, ani nóżek, zwykła gazowa kulka a ma dostęp do elemental punches, albo cryogonal, który jest bezpłciowy uczy się attract, także porzuć wszelką logikę, a zdaj się na mechanikę

[Obrazek: pokemon-ragnarok.png]

Odpisz
16.10.2018, 18:06,
OK kto jutro gra (wolę spytać bo może komuś coś wypadło) i czy ktoś wie że np. się spóźni?

[Obrazek: ZfdDImB.jpg][Obrazek: jN5TdYw.jpg]
[Obrazek: 4GyD4Nc.jpg]
Album ze zdjęciami: https://imgur.com/a/FGIpI
Odpisz
16.10.2018, 18:14,
Potwierdzam swoją obecność Wink
Odpisz
16.10.2018, 18:24,
No Jak już Ci pisałem, mogę azkolwiek niekoniecznie tak będzie, się spóźnić

Odpisz
16.10.2018, 18:38,
Zagram, choć nie powiem jak zobaczyłem na replayach poksa z minimize to o mało mnie szlag nie trafił

[Obrazek: I1SCMpG.jpg][Obrazek: Gb0WjDa.png][Obrazek: e7Eewk0.png]
Odpisz
16.10.2018, 19:18,
(16.10.2018, 18:38)RovaPears napisał(a): jak zobaczyłem na replayach poksa z minimize to o mało mnie szlag nie trafił

Od czasu, jak go zauważyłem, trzymałem Z-Move nieużywany, żeby go na nim użyć. Tongue

Jutro też mogę.

Friend safari - Normal: Aipom, Kecleon, Ditto
FC: 2466-7392-1864
Odpisz
16.10.2018, 19:29,
Jeśli jutro też zobaczę jak coś używa minimize to przysięgam że to mój pierwszy i ostatni dzień na tym evencie. Takie rzeczy to się widzi od noobków na battle spocie, a nie szanujących się graczy pokemon

Odpisz
16.10.2018, 19:41,
(16.10.2018, 19:29)RovaPears napisał(a): Jeśli jutro też zobaczę jak coś używa minimize to przysięgam że to mój pierwszy i ostatni dzień na tym evencie. Takie rzeczy to się widzi od noobków na battle spocie, a nie szanujących się graczy pokemon

Przysięgam w takim razie podczas eventu, minimize przeciw tobie

Odpisz
16.10.2018, 19:53,
(16.10.2018, 19:41)Waren78657 napisał(a):
(16.10.2018, 19:29)RovaPears napisał(a): Jeśli jutro też zobaczę jak coś używa minimize to przysięgam że to mój pierwszy i ostatni dzień na tym evencie. Takie rzeczy to się widzi od noobków na battle spocie, a nie szanujących się graczy pokemon

Tylko że to nie to samo jak się triggeruję na toxapexa czy inne defensywne mony, używajcie jakich pokemonów chcecie, ale minimize i double team to jest po prostu świnstwo i policzkowanie przeciwnika. 0 wzajemnego szacunku

Odpisz
16.10.2018, 20:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.10.2018, 20:19 przez Waren78657.)
(16.10.2018, 19:53)RovaPears napisał(a):

Tylko że to nie to samo jak się triggeruję na toxapexa czy inne defensywne mony, używajcie jakich pokemonów chcecie, ale minimize i double team to jest po prostu świnstwo i policzkowanie przeciwnika. 0 wzajemnego szacunku
Sorry zapomniałem dodać że nie użyję

P.S. Z-moves np. ignorują accuracy check, możesz takiego mona zrobić na OHKO szczególnie, że to najeżka, która nie jest zbyt bulky, ale mam inne asy u niej w rękawie więc nie muszę w minimize, ale za KNB nie ręczę

Odpisz
16.10.2018, 20:51,
(16.10.2018, 20:16)Waren78657 napisał(a):

P.S. Z-moves np. ignorują accuracy check, możesz takiego mona zrobić na OHKO szczególnie, że to najeżka, która nie jest zbyt bulky, ale mam inne asy u niej w rękawie więc nie muszę w minimize, ale za KNB nie ręczę

Masz jeden z-move na walkę. A jak będzie nieefektywny? A jak nie będzie miał efektu? A jak go użyjesz wcześniej? A jak się wyminimize'owany pokemon podleczy po tym? A inne ruchy które zawsze trafiają są po prostu słabe, poza hyperspace fury który raczej nieprędko zobaczę na standardowych multi, wszystkie to jakieś badziewia o base power 60/70.

Dobrze że powiedziałeś o OHKO, o nich też mogę co nieco powiedzieć. Chyba Maddox kiedyś napisał coś w stylu, że "to niesprawiedliwe, że naboostujesz się uczciwie, a przeciwnik będzie pusto klikał jeden ruch i w końcu trafi te 30% i tyle". A jeśli OHKO user jest bulky to już w ogóle, dajmy na to Rhyperior. Przetrwa dostateczną ilość fizycznych hitów, żeby w końcu trafić Fissure lub Horn Drill. A wiecie ile poków ma immune na obydwa te ruchy? Rodzina Gastly'ego minus Gengar, rodzina Misdreavusa (ha, ma boi pluje na wasze brudne strategie), Duskull, rodzina Drifloona i Giratina w formie bez nóg. Dużo? Ta, strasznie, na 807 pokemonów strasznie dużo. Cholera jasna

Absolutny sprzeciw.
<kropka dla podkreślenia stanowczości wypowiedzi>

Odpisz
16.10.2018, 21:21,
(16.10.2018, 20:51)RovaPears napisał(a):

Masz jeden z-move na walkę. A jak będzie nieefektywny? A jak nie będzie miał efektu? A jak go użyjesz wcześniej? A jak się wyminimize'owany pokemon podleczy po tym? A inne ruchy które zawsze trafiają są po prostu słabe, poza hyperspace fury który raczej nieprędko zobaczę na standardowych multi, wszystkie to jakieś badziewia o base power 60/70.

Dobrze że powiedziałeś o OHKO, o nich też mogę co nieco powiedzieć. Chyba Maddox kiedyś napisał coś w stylu, że "to niesprawiedliwe, że naboostujesz się uczciwie, a przeciwnik będzie pusto klikał jeden ruch i w końcu trafi te 30% i tyle". A jeśli OHKO user jest bulky to już w ogóle, dajmy na to Rhyperior. Przetrwa dostateczną ilość fizycznych hitów, żeby w końcu trafić Fissure lub Horn Drill. A wiecie ile poków ma immune na obydwa te ruchy? Rodzina Gastly'ego minus Gengar, rodzina Misdreavusa (ha, ma boi pluje na wasze brudne strategie), Duskull, rodzina Drifloona i Giratina w formie bez nóg. Dużo? Ta, strasznie, na 807 pokemonów strasznie dużo. Cholera jasna

Absolutny sprzeciw.

OHKO to one hit kill, stwierdzenie używane kiedy zabijasz przeciwnika jednym ruchem, dowolnym ruchem, ale na raz np. jak bierzesz sludge bombem salazzle na hita załóżmy Whimsicotta, o to mi chodziło, a szczeże ja np. mam sety z takimi movai np. Greninję z aerial ace, do tego masz haze, itp. Także wiesz, plus jeśli masz kokgoś kto pluje na brudne strateigie to go użyj zamiast narzekać że to nie fair, nikt nie używa tych ruchów na uberach tylko na pokach które inaczej nie miałyby z nimi szans, a tak ja np. kiedyś na random battle rozwaliłem illumise Dragonite'a

Rozumiem twoje rozgoryczenie, dlatego zapowiedziałem, że przeciw Tobie nie użyję tego ruchu, ale szczerze uważam, że im bardziej niespodziewana taktyka i teoretycznie słabszy pok tym lepiej

Odpisz
16.10.2018, 21:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.10.2018, 21:57 przez Makion.)
Ja tam obawiam się tylko Octillery, zwłaszcza tego KNB Tongue

No i celowania najpierw we mnie Wink

Moją strategię z Toxapexem BT w deblach rozwalił Abomasnow tej Siny nieefektywnym Sheer Coldem. Akurat poszło w Toxa i wtedy nie miałem z nią szans Sad
Odpisz
16.10.2018, 21:58,
(16.10.2018, 21:21)Waren78657 napisał(a):
(16.10.2018, 20:51)RovaPears napisał(a):
(16.10.2018, 19:41)Waren78657 napisał(a): Przysięgam w takim razie podczas eventu, minimize przeciw tobie

Absolutny sprzeciw.

OHKO to one hit kill, stwierdzenie używane kiedy zabijasz przeciwnika jednym ruchem, dowolnym ruchem, ale na raz np. jak bierzesz sludge bombem salazzle na hita załóżmy Whimsicotta, o to mi chodziło, a szczeże ja np. mam sety z takimi movai np. Greninję z aerial ace, do tego masz haze, itp. Także wiesz, plus jeśli masz kokgoś kto pluje na brudne strateigie to go użyj zamiast narzekać że to nie fair, nikt nie używa tych ruchów na uberach tylko na pokach które inaczej nie miałyby z nimi szans, a tak ja np. kiedyś na random battle rozwaliłem illumise Dragonite'a

Rozumiem twoje rozgoryczenie, dlatego zapowiedziałem, że przeciw Tobie nie użyję tego ruchu, ale szczerze uważam, że im bardziej niespodziewana taktyka i teoretycznie słabszy pok tym lepiej

To nie to samo. Budując poka z OHKO ruchem, możesz sobie wziąć tylko ten jeden ruch, 3 statusy i możesz rozwalić na strzała każdego pokemona bez jednego typingu (wszystkie ruchy OHKO mają tylko 1 immune) oraz sturdy, w które chyba nawet się nie da trafić takim ruchem. Salazzle rozwali whimsicotta sludge bombem, fajnie - a czy rozwali powiedzmy milotica? Ruchy OHKO mają totalnie w dupie typing za wyjątkiem jednego typu - wszystko pada ot tak. Nie obchodzi mnie argument o 30% celności, ani że zmiany w statystyce celności tego nie affectują. To nie jest żadna strategia. Jedyne strategie z OHKO jakie szanuje, to ta jak kiedyś widziałem na YT - w double battle Ninetales role playem kopiuje od doublade no guarda i nawala sheer coldem. To jest strategia, która ci się musi udać

Co do drugiego akapitu to jak najbardziej się zgadzam, ale absolutnie się nie zgadzam że zwiększanie evasion i klikanie OHKO na ślepo to strategia. To rzut monetą w każdej sytuacji

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości