Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promoWojny pomiędzy regionami - pogdybajmy
24.09.2018, 1:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.09.2018, 1:29 przez LigierVaro.)
#1
Tongue  Wojny pomiędzy regionami - pogdybajmy
Podwaliny pod ten temat położyliśmy już w temacie Co was zastanawia ze względu na nietypowe uzależnienie Johto od Kanto. Tutaj dyskutujemy o historycznych oraz potencjalnych wojnach pomiędzy regionami, a jest o czym:
- hipotetyczna wojna Johto- Kanto, na którą hinty dawał Surge
- hipotetyczna wojna Kalos- Unova, na którą również były hinty.
- co kto sobie wymyśli

Parę założeń wstępnych dla konfliktów wymyślonych:
- Historie wszystkich generacji dzieją się w tym samym czasie, tj. w ciągu np. pół roku.
- Powód nie musi być dobry, kraje są nastawione względem siebie agresywnie. W przypadku Kanto, Johto, Sinnoh i Hoenn, które wydają się egzystować na jednym kontynencie, można dopuszczać inwazję.
- Z każdego regionu bierzemy to co najlepsze, czyli w Hoenn istnieje i mega ewolucja, i postacie z ORAS i postacie z battlefrontiera, ale:
a)Hoenn, Kalos i Alola mogą walczyć ze sobą przy użyciu mega ewolucji dowolnie. Dla konfliktów z innymi regionami mega ewolucji mogą używać jedynie u siebie. tj Kalos nie może użyć mega ewolucji do inwazji na Kanto, ale może się nią bronić na własnym podwórku.
b)Tak samo sprawa ma się z Alolą i ruchami Z, nie mogą nimi zaatakować.
- Legendarne pokemony nie mieszają się w konflikt, jeśli nie wynika to z ich natury/powołania (Zygarde), albo nie jest kanoniczne, że ktoś je złapał (vide Nate i Zekrom/Reshiram)
- Protagoniści bez potwierdzonych teamów składają team dowolnie z pokemonów występujących w ich regionie

Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do założeń lub chciałby coś dodać, to śmiało. Ciężko w pojedynkę takie coś ogarnąć :v

Kolejnym ważnym aspektem jest armia każdego regionu. W grę wchodzą postacie, które jakkolwiek wyróżniły się w grach i nie są przeciętnym Bug Catcherem. Dla ułatwienia zadałem sobie parę chwil trudu, a więc mamy:

Kanto
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Johto
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Hoenn
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Sinnoh
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Unova
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Kalos
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Alola
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Mam nadzieje ze nikogo nie pominąłem, a osoby, które moim zdaniem mogłyby nie wziąć udziału w konflikcie oznaczyłem "?". Jeśli ktoś ma uwagi co do założeń w poście, to śmiało Tongue

(23.09.2018, 21:26)Waren78657 napisał(a): No ale wracając do liczb Surge w momencie gdy go poznajemy pi razy drzwi między 35-45 lat, może nawet pod 50, ale trzymajmy się iż średnio 40 wiemy też, że wojna była przynajmniej ponad 12 lat wcześniej, czyli ok wiek by miał bo około 28, jak dla żołnierza ze stopniem porucznika jak znalazł wiek nawet 25 czyli można założyć, że wojna byłaby na okrągło około 15 lat wcześniej (wszystko to założenia, ale nie biorę liczb z powietrza, szacuję ;P ) Tak więc patrząc na wiek E4 z Kanto i Johto, którzy też są z Kanto to 3 Agatha, Bruno i Koga, w obronie Johto więc mogli stać tylko Ci z sinnoh gdzie wiekiem pasuje tylko Bertha, Lucian i Flint mogli conajwyżej jako zaopatrzenie gdzieś służyć, bo byli wtedy nastolatkami. Dobrze teraz Gym liderzy pójdą pod nóż, (dotychczasowy wynik to 3 do 1 dla Kanto) w Kanto z niewymienionych warunki spełniają Surge(niespodzianka), Blaine i Giovanni ( przestępca przestępcą, ale może i patriota ;P), zaś że strony Jotho i Sinnoh mamy Chucka i Pryce'a, oraz Byrona i Crasher Wake'a, a Fantiny nie ma co się zastanawiać bo to Kalosianka, także ogólny wynik na końcu co do powiedzmy kadry dowódczej to: 6-5 dla Kanto, jeśli zaś jeśli chodzi o Frontier Brainy wiek mają tylko Palmer i Argenta, co daje nam 7-6 dla Johto/Sinnoh, ostatecznie nie jest to duża przewaga, a to tylko ludzie, którzy przeżyli
Ciekawe wyliczenia jeśli chodzi o przeszłość :o ale mniej więcej się zgadzam, tylko nastolatkowie w takiej sytuacji mogli właśnie na dobre 'odpalić' i zdobyć uznanie.

(24.09.2018, 0:17)pokemonek123 napisał(a): It is also mentioned in Unova's history that they have been at war, which Lt. Surge also mentions in the Generation I games and their remakes."[/i]
Pytanie czy chodzi o tą samą wojnę, bo sama Unova infrastrukturalnie trzyma się świetnie, ani śladu dawnych konfliktów. Myślę, że chodzi jednak o wojne dłuuuuuugo przed tą, o której wspominał Surge. Nie jest też powiedziane że walczył/ odegrał jakąś większą role, w grze chyba tylko było z Raichu go uratował.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Waren78657


Wiadomości w tym wątku
Wojny pomiędzy regionami - pogdybajmy - przez LigierVaro - 24.09.2018, 1:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości