Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
Wczoraj, 18:36
RE: Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
(Wczoraj 18:27)Waren78657 napisał(a):  
(Wczoraj 18:22)RovaPears napisał(a):  
(Wczoraj 17:19)Waren78657 napisał(a):  ty poprostu zbierasz jaja np. 15 i je klujesz i sprawdzasz czy shiny

czytałeś co napisałem? wyznaczam sobie czas trwania jednej serii wykluwania i lecę z tematem, nie ma sensu wkluwać jajek po 5 czy 15 bo takim sposobem się szybciej znudzisz aniżeli shiny wklujesz.

No nie wiem ja tak właśnie robię, zawsze Wink

No ja też tak zamierzam, jeśli kiedyś się wezmę za to, choćby po to, żeby potem nie musieć liczyć, który to kurczę był shiny? Jeśli się jakiś pojawi, będzie to zawsze góra pięć, i jedziemy z tematem.

Możesz tylko mi jeszcze Waren powiedzieć, czy dobrze zrozumiałem, i po każdych dajmy na to pięciu, wyciągasz karpia, wkładasz go z powrotem, save, i jedziesz dalej?

Friend safari - Normal: Aipom, Kecleon, Ditto
FC: 2466-7392-1864
Odpisz
Wczoraj, 18:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 19:00 przez Waren78657.)
Tak po każdych 5 jajach wyciągam karpia z lodówki, wysiaduje, nie ma zapisuję i wsadzam spowrotem, jest oglądam ability iv's i płeć, a potem resetuje i wsadzam co pasuje, choć najczęściej nie stosuje karpia tylko trzymam poprostu ditto w nursery i tutaj breeduję co mam do breedu pod poprawianie iv's, a wszelkie natury, egg move'y i inne takie robię w zwykłych moonach i US

P.S. Do Rovy, do tego nie byłbym fizycznie w stanie tyle jak zmieścić bo mam zawalone boksy ;P

[Obrazek: RhOX9uj.gif][Obrazek: 1200px-WarrenTheApeWiki.jpg]
Odpisz
Wczoraj, 22:08
Inne pytanie w temacie breedingu, Hidden Power tym razem - czy gra uznaje 0 IV za parzyste? (podejrzewam, że tak, wiem też co o tym mówi matematyka, chyba Tongue ale wolę się upewnić)

Odpisz
Wczoraj, 22:12
Się zgadza się. ale jak jesteś nie pewny to skorzystaj z kalkulatorka online by sprawdzić czy ci 0IV nie zepsuje HPka, ale raczej nie ma opcji, by zepsuło (chyba, że polowałeś na nieparzyste Wink)

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Dagroth
Wczoraj, 22:18
Na razie poluję na poki z odpowiednimi IV w PC w grze. Jako że jasno mówią o wartości tylko 3 opisy, Best (31), Fantastic (30) i No Good (0), to biorę wszystkie 3 pod uwagę, zawsze mogę potem zrobić Hyper Training. No i czasem dany IV nie jest istotny(Attack/Special Attack, albo jeśli pok ze swoim Speedem i tak jest przez wszystko wyprzedzany jak rower na autostradzie Wink za to w Trick Room mógłby wymiatać).

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Waren78657
Wczoraj, 22:34
(Wczoraj 22:18)Dagroth napisał(a):  Na razie poluję na poki z odpowiednimi IV w PC w grze. Jako że jasno mówią o wartości tylko 3 opisy, Best (31), Fantastic (30) i No Good (0), to biorę wszystkie 3 pod uwagę, zawsze mogę potem zrobić Hyper Training. No i czasem dany IV nie jest istotny(Attack/Special Attack, albo jeśli pok ze swoim Speedem i tak jest przez wszystko wyprzedzany jak rower na autostradzie Wink za to w Trick Room mógłby wymiatać).

To ja jeszcze dodam od siebie, że breedowanie pół tygodnia jednego poka w celu uzyskania P E R F E K C Y J N Y C H ivs do hidden powera, czyli best/fantastic jest bezcelowe. Lepiej już sobie zapamiętać jakie staty muszą być niżej a które best, i pierwszego co wyjdzie wziąć, ekspić i dać kapsle. O wiele przyjemniejsze i prostsze wyjście, przypominam że na poni plains siedzą chansey w krzakach Tongue

[Obrazek: I1SCMpG.jpg][Obrazek: Gb0WjDa.png][Obrazek: ULjhFKt.png]
Odpisz
Wczoraj, 22:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 22:39 przez Dagroth.)
A wracając jeszcze do shiny i magikarpi, to jak to jest z tą płcią, Rova mówisz że nie ma znaczenia, Waren z jakiego powodu ją w takim razie w ogóle wspomniałeś?

(udało mi się zrobić Hawluchę nawet z 6IV, nie żeby SpAtk był potrzebny, ale to miło Wink jeśli sprawdzi się na multikach/Halloween, to pomyślę o hodowaniu Shiny)

Odpisz
Wczoraj, 22:58
(Wczoraj 22:38)Dagroth napisał(a):  A wracając jeszcze do shiny i magikarpi, to jak to jest z tą płcią, Rova mówisz że nie ma znaczenia, Waren z jakiego powodu ją w takim razie w ogóle wspomniałeś?

(udało mi się zrobić Hawluchę nawet z 6IV, nie żeby SpAtk był potrzebny, ale to miło Wink jeśli sprawdzi się na multikach/Halloween, to pomyślę o hodowaniu Shiny)

Z płcią mi chodziło o to, że jak breedujesz poprostu i cały czas na jednym ditto różne gatunki, to jak zmienisz na poka jednopłciowego (tauros//miltank)) to psujesz chain,
A jeśli chodzi Ci dlaczego sprawdzam płeć przed podmianką to dlatego, że niektóre póki ewoluują tylko jako póki określonej płci, choć jak jest zmienione gender ratio, to zamiast karpia lepiej użyć poka z takim samym gender ratio, tylko z mniejszą ilością kroków np. chcesz Shiny Salazzle to breedujesz Togetica

Odpisz
Wczoraj, 23:10
(Wczoraj 22:58)Waren78657 napisał(a):  Z płcią mi chodziło o to, że jak breedujesz poprostu i cały czas na jednym ditto różne gatunki, to jak zmienisz na poka jednopłciowego (tauros//miltank)) to psujesz chain,
A jeśli chodzi Ci dlaczego sprawdzam płeć przed podmianką to dlatego, że niektóre póki ewoluują tylko jako póki określonej płci, choć jak jest zmienione gender ratio, to zamiast karpia lepiej użyć poka z takim samym gender ratio, tylko z mniejszą ilością kroków np. chcesz Shiny Salazzle to breedujesz Togetica

Psujesz chain znaczy co się dzieje? (zakładam, że chodzi Ci o coś związanego z hodowlą shiny?)

To drugie o płci chyba łapię, potwierdza moje podejrzenia o generowaniu seeda etc, w momencie wkładania poka do hodowli.

Odpisz
Wczoraj, 23:33
(Wczoraj 22:58)Waren78657 napisał(a):  Z płcią mi chodziło o to, że jak breedujesz poprostu i cały czas na jednym ditto różne gatunki, to jak zmienisz na poka jednopłciowego (tauros//miltank)) to psujesz chain,

Również bullshit. Kiedyś wymieniłem bezpłciowego shiny staryu na salandita i było dobrze, również i z pokami z tylko jedną płcią nie powinno być problemu

Odpisz
Wczoraj, 23:41
(Wczoraj 23:10)Dagroth napisał(a):  

Psujesz chain znaczy co się dzieje? (zakładam, że chodzi Ci o coś związanego z hodowlą shiny?)

To drugie o płci chyba łapię, potwierdza moje podejrzenia o generowaniu seeda etc, w momencie wkładania poka do hodowli.

Jeśli masz poka jednopłciowego lub genderless to nie ma losowania na płeć, które jest przed losowaniem na shiny, a ponieważ wcześniej było to losowanie, a już go nie ma to Ci psuje chain, choć jak raz wsadziłem właśnie flabebe, która może być tylko samicą, a wiedziałem, że w tej piątce będzie shiny, to mimo wszystko wyszła shiny, ale podejrzewam, że jakbym wybreedował jedną potem ją wyciągnął i wsadził coś innego to mogło by przepaść chodź nie sprawdzałem jeszcze, następnym razem tak zrobię, za to genderless w ogóle powinno zmienić wynik

Odpisz
Wczoraj, 23:45
(Wczoraj 23:41)Waren78657 napisał(a):  genderless w ogóle powinno zmienić wynik

Przeczytaj co napisałem wyżej C:

Odpisz
Dzisiaj, 0:22
(Wczoraj 22:38)Dagroth napisał(a):  (udało mi się zrobić Hawluchę nawet z 6IV, nie żeby SpAtk był potrzebny, ale to miło Wink jeśli sprawdzi się na multikach/Halloween, to pomyślę o hodowaniu Shiny)

Przygotuj się na to, że Hawlucha będzie na celowniku Tongue
Wiem coś o tym Wink może uda się zgrać w parze z moją Hawluchą
Odpisz
Dzisiaj, 0:28
(Wczoraj 23:45)RovaPears napisał(a):  
(Wczoraj 23:41)Waren78657 napisał(a):  genderless w ogóle powinno zmienić wynik

Przeczytaj co napisałem wyżej C:

No cóż czyli raczej obalone, możesz mi tylko powiedzieć czy to było w zwykłych czy w Ultra? Możliwe, że zmienili kolejność losowań, albo losowania w jakiś sposób nie są powiązane już ze sobą mhhm trzeba to dogłębniej sprawdzić, może ktoś ma rozgryziony kawałek kodu?

Odpisz
Dzisiaj, 0:41
(Dzisiaj 0:22)Makion napisał(a):  Przygotuj się na to, że Hawlucha będzie na celowniku Tongue
Wiem coś o tym Wink może uda się zgrać w parze z moją Hawluchą

W co ja się wpakowałem. Wink
Jakieś rady co do jej stosowania? Może na PM, żeby wszyscy zaraz nie widzieli. Wink

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości