Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
15.10.2018, 23:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.10.2018, 0:21 przez Dagroth.)
RE: Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
Może to się Wam przyda: przetestowałem właśnie ustawianie natury przez XP przy przerzucaniu poka z gier na Virtual Console Poke Transporterem, wg tabelki z https://daily.pokecommunity.com/2017/11/...alculated/ i wygląda na to, że działa (główne zastosowania, które dla tego widzę, są dwa: przerzucenie legend z konkretną naturą, i/lub zwykłego poka z ruchem, którego mógł się nauczyć tylko w danej generacji, np. z TM).

Dla nie znających angielskiego: Bierzemy ilość doświadczenia (EXP) Pokemona, dzielimy przez 25, bierzemy resztę z tegoż dzielenia (jeśli samym się wam nie chce liczyć, Google służy pomocą, % to operator szukania reszty z dzielenia, np. "33763 % 25" wrzucone w pole wyszukiwania daje 13) i szukamy, jaka natura odpowiada jej w tabelce. Potem tylko dodajemy taką liczbę, żeby osiągnąć pożądaną naturę, i wiemy ile EXP musimy nabić.

W przypadku, na którym testowałem, Pokemon miał 33750 EXP, co po podzieleniu przez 25 dało resztę 0, czyli wg tabelki, naturę Hardy. Jako, że celowałem w Jolly, musiałem nabić 13 EXP.
Poszedłem więc na pierwszy kawałek trawy, ten zaraz za startową wioską (w Yellow) i używając innego pokemona (żeby temu przerzucanemu nie zepsuć EXP), powalczyłem z napotkanymi, zapisując ile EXP jest za ich pokonanie (pamiętajcie, że w I i II generacji różnica poziomów nie ma znaczenia dla ilości otrzymanego EXP).
Wyniki:
L5 Pidgey: 39
L4 Rattata: 32
L4 Pidgey: 31
L3 Rattata: 24
L3 Pidgey: 23
L2 Rattata: 16
L2 Pidgey: 15

Potrzebując 13 punktów, najpierw poszukałem 2-poziomowego Pidgeya - jak się pojawił, przełączyłem przez 3 poki, w tym transferowanego, i pokonałem go. Efekt: 5 EXP.
Następnie poszukałem 2-poziomowego Rattata. Tym razem przełączyłem przez 2 poki (z tego na pierwszej pozycji na przerzucanego) i też go pokonałem. Efekt: 8 EXP. Razem 13.
Następnie zapisałem grę, przerzuciłem go Poke Transporterem i Bankiem do Ultra Moon, sprawdziłem naturę, i voila, Jolly!

Nie wiem kiedy, ale pewnie zrobię też podobną listę EXP za poki na jakimś wczesnym kawałku trawy dla Gold, jak będę coś stamtąd przerzucał.

Friend safari - Normal: Aipom, Kecleon, Ditto
FC: 2466-7392-1864
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Waren78657, robdy

Wiadomości w tym wątku
RE: Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :) - przez Dagroth - 15.10.2018, 23:57

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości