Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za 1 dni)

Sword i Shield promo

Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
27.08.2018, 19:34,
RE: Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
(27.08.2018, 19:08)Waren78657 napisał(a):
(27.08.2018, 18:59)RovaPears napisał(a):
(27.08.2018, 18:57)Waren78657 napisał(a):
(27.08.2018, 18:38)RovaPears napisał(a):
(27.08.2018, 18:27)Dagroth napisał(a): Ja się nie domyśliłem, możesz wyjaśnić i przy okazji napisać, o co chodzi z trikiem z harvestem Exeggcutor'a?

A co do nabijania poziomów na SOS chain Chansey (nada się pewnie też do polowania na shiny, tylko ability nie sprawdza), ja sobie buduję takiego Smeargle:

Natura: Adamant (+Attack, - Special Attack)
Ability: Technician
IV (jeśli chce się wam hodować do tego celu, Smeargle ma mizerne statystyki, więc moim zdaniem warto): wszystko poza SpAtk na 31.
EV: Attack 252, HP 252, pozostałe 4 ja zamierzam dać w Speed, ale zastanawiałem się też nad Def lub SpDef.
Moves: False Swipe, Icicle Spear, Recover, Recycle

Dajemu mu do trzymania Leppa Berry (uzupełnia PP) i możemy walczyć w nieskończoność (tylko trzeba pamiętać o zmienianiu Chansey'i/wrogich poków, im się PP będzie kończyć).
I oczywiście włączamy Exp Share, jeśli chodzi o nabijanie poziomów.

Najdłużej trwa nabicie mu 100-ego poziomu w Poke Pelago. Tongue

Wszystko masz już w pierwszym poście :p

Jako ostatni ruch mógłby być dla kameleona np. stealth rock, który będzie pomagał przy zbijaniu zjawiających się poków (jest to poks ogólnie na rzadkie przypadki, no ale lepiej mieć niż nie mieć), tylko że jest to ruch od tutora więc trochę zniechęca :p Mógłby być jakiś confide jako ruch który mógłby pomóc w razie kiedy chainowany pokemon ma specjalne ruchy (choć na chansey akurat się nie przyda :p)

Mom na czas lvlowania zawsze można dać fizyka, chansey ma tak papierowy defense bez eviolite, że wszystko co przekroczy 100 attacku zabija ją czymkolwiek powyżej 60 base power

Confide obniża spec atak przeciwnikowi, chodziło mi o to że się nie przyda na nie bo znają jedynie egg bomb i fling :p

A Ja jeszcze zupełnie o czym innym

Jak najbardziej masz racje że dzikie chansey idzie na luzie załatwiać fizycznymi atakami, zdecydowana większość monów poznaje return więc nie ma tutaj problemu :p

[Obrazek: I1SCMpG.jpg][Obrazek: Gb0WjDa.png][Obrazek: e7Eewk0.png]
Odpisz
27.08.2018, 20:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2018, 20:05 przez Dagroth.)
(27.08.2018, 18:57)Waren78657 napisał(a): Co do tego smeargla na podobnym opierałem mojego pierwszego, tyle, że mając 999 leppa Berry w plecaku jest np. dla mnie bezsensem inweswać u takiego w recycle, a wiadomo, że w poke pelago to pierwsze co się na początku rozwija to jagodowe pola

W zasadzie masz rację, ale że nie lubię żmudnej i powtarzalnej roboty (jak hodowanie berries), to wolę zautomatyzować co się da.
(owszem, wbijanie go na poziom 100 jest jeszcze bardziej żmudne i powtarzalne, ale dlatego powierzyłem to Poke Pelago - trwa dłużej, ale "robi się samo", kiedy ja jem, śpię, gram w coś innego, etc etc. - ja muszę tylko czasem zajrzeć i znowu odpalić, jak skończy ćwiczyć)

Jak już o wbijaniu poziomów mowa, kiedy hodowałem sobie innego poka do multibattle, trafił mi się shiny - tylko oczywiście brakuje mu statystyk do perfekcyjnego 5IV, więc żeby móc użyć bottle cap (na szczęście brakuje tylko jednej), będę musiał go mieć na poziomie 100. Możliwe, że wbiję ręcznie na Chanseyach, jak tylko Smeargle będzie gotowy, ale tak czy inaczej, opóźni to moje pierwsze podejście do multi (na razie wbijam mu EV na Poke Pelago).

Friend safari - Normal: Aipom, Kecleon, Ditto
FC: 2466-7392-1864
Odpisz
27.08.2018, 20:09,
(27.08.2018, 20:04)Dagroth napisał(a):
(27.08.2018, 18:57)Waren78657 napisał(a): Co do tego smeargla na podobnym opierałem mojego pierwszego, tyle, że mając 999 leppa Berry w plecaku jest np. dla mnie bezsensem inweswać u takiego w recycle, a wiadomo, że w poke pelago to pierwsze co się na początku rozwija to jagodowe pola

W zasadzie masz rację, ale że nie lubię żmudnej i powtarzalnej roboty (jak hodowanie berries), to wolę zautomatyzować co się da.
(owszem, wbijanie go na poziom 100 jest jeszcze bardziej żmudne i powtarzalne, ale dlatego powierzyłem to Poke Pelago - trwa dłużej, ale "robi się samo", kiedy ja jem, śpię, gram w coś innego, etc etc. - ja muszę tylko czasem zajrzeć i znowu odpalić, jak skończy ćwiczyć)

Jak już o wbijaniu poziomów mowa, kiedy hodowałem sobie innego poka do multibattle, trafił mi się shiny - tylko oczywiście brakuje mu statystyk do perfekcyjnego 5IV, więc żeby móc użyć bottle cap (na szczęście brakuje tylko jednej), będę musiał go mieć na poziomie 100. Możliwe, że wbiję ręcznie na Chanseyach, jak tylko Smeargle będzie gotowy, ale tak czy inaczej, opóźni to moje pierwsze podejście do multi (na razie wbijam mu EV na Poke Pelago).

Polecam użyć rare kitchen 5* X2 a wbijesz setkę in no time, jak zobaczysz mojego avatara w plazie to go spytaj za 2k FC da ci jeden budynek

[Obrazek: pokemon-ragnarok.png]

Odpisz
27.08.2018, 20:22,
Ok, tu jest problem - Festival Plaza mnie nie interesuje, więc poświęciłem mu bardzo niewiele czasu - co również za tym idzie, mam bardzo niewiele FC (chodzi Ci o Festival Coins, czy jak się nazywa jego waluta?). Są jakieś sposoby, żeby go rozbudować i/lub zdobyć te monety małym nakładem sił i czasu? (mojego czasu, Plaza cośtam sobie robiący w tle może być)

Odpisz
27.08.2018, 20:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2018, 21:41 przez Waren78657.)
(27.08.2018, 20:22)Dagroth napisał(a): Ok, tu jest problem - Festival Plaza mnie nie interesuje, więc poświęciłem mu bardzo niewiele czasu - co również za tym idzie, mam bardzo niewiele FC (chodzi Ci o Festival Coins, czy jak się nazywa jego waluta?). Są jakieś sposoby, żeby go rozbudować i/lub zdobyć te monety małym nakładem sił i czasu? (mojego czasu, Plaza cośtam sobie robiący w tle może być)

No gdybyś od początku się zainteresował to za specjalne misje przy minimum wysiłku można było dostać 4k FC za nic prawie i to parokrotnie, teraz to można co najwyżej zarobić od parudziesięciu do 200-300 w przeciągu pół godziny lub paru minut żależy od szczęścia, ogólnie błędem jest nieinwestowanie w pelago i plazę bo to potężne narzędzia, co do szybkiego zarabiania za każdy WT można zgarnąć 6 FC za GtS 8FC albo 12 nie pamiętam, link trade 5FC jeśli się pogada z avatara gracza z którym się wymieniałeś w zamku, za rozmowy z avatara jest od paru do nawet 90 FC, a za walki na battle factory czy to co teraz tam jest daje Ci ponad 100 FC

Odpisz
3.09.2018, 17:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.09.2018, 20:29 przez Dagroth.)
Przypomniały mi się jeszcze dwie użyteczne informacje (ale przeczytane, sprawdzę czy to prawda i potwierdzę):

1) Można wyhodować zwykłe formy alolańskich wariantów:
- Bierzemy standardowego rodzica (np. ground Sandshrew) - drugi rodzic to albo Ditto albo Alolański Sandshrew, nieistotne
- Dajemy ground Sandshrew do trzymania Everstone, i breedujemy
- Powinien wykluć się standardowy (ground) Sandshrew
Tylko jest problem z naturami, zablokują się w ten sposób na takiej, jaką ma (w tym scenariuszu) Ground Sandshrew?

2) Nie dam głowy, ale chyba gdzieś czytałem, że ewolucje w hyper space (czy jak to się nazywa, tam gdzie się lata na Solgaleo/Lunali łapać Ultra Beasts i legendarne poki) nie liczą się jako na Aloli, czyli np. Pikachu albo Cubone powinien ewoluować tam w standardową wersję.

Odpisz
3.09.2018, 18:11,
(3.09.2018, 17:07)Dagroth napisał(a): Przypomniały mi się jeszcze dwie użyteczne informacje (ale przeczytanie, sprawdzę czy to prawda i potwierdzę):

- Bierzemy standardowego rodzica (np. ground Sandshrew) - drugi rodzic to albo Ditto albo Alolański Sandshrew, nieistotne
Tylko jest problem z naturami, zablokują się w ten sposób na takiej, jaką ma (w tym scenariuszu) Ground Sandshrew?

2) Nie dam głowy, ale chyba gdzieś czytałem, że ewolucje w hyper space (czy jak to się nazywa, tam gdzie się lata na Solgaleo/Lunali łapać Ultra Beasts i legendarne poki) nie liczą się jako na Aloli, czyli np. Pikachu albo Cubone powinien ewoluować tam w standardową wersję.

1) tak, blokuje się
2) bullshit

Odpisz
3.09.2018, 19:46,
(3.09.2018, 18:11)RovaPears napisał(a):
(3.09.2018, 17:07)Dagroth napisał(a): Przypomniały mi się jeszcze dwie użyteczne informacje (ale przeczytanie, sprawdzę czy to prawda i potwierdzę):

1) tak, blokuje się
2) bullshit

Ha Rova co do punktu drugiego się mylisz, jeśli ewoluujesz w Ultra Space wychodzi niealolański pok weź byle eggsecute'a w tunel i daj mu rare candy, wyjdzie normalny eggsegutor

Odpisz
3.09.2018, 19:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.09.2018, 19:58 przez KNB1307.)
Małe sprostowanie:
[Obrazek: A4ofz4L.png]
Leaf Stone musi dostać a nie rare candy
I działa ja tak ewoluowałam poki w ich zwykłe formy

[Obrazek: ZfdDImB.jpg][Obrazek: D81Ek9AXoAEvq84.jpg]
[Obrazek: 4GyD4Nc.jpg]
Album ze zdjęciami: https://imgur.com/a/FGIpI
Odpisz
3.09.2018, 20:20,
Heh, niech będę dla was przykładem na przyszłość, nie wiesz to się nie odzywaj :v nawet tego nie próbowałem XD

Odpisz
3.09.2018, 20:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.09.2018, 20:36 przez Dagroth.)
Właśnie też to sprawdziłem, Cubone ewoluował w zwykłego Marowaka.

A co do hodowli standardowych form, Rova rozumiem że to sprawdzałeś i jest potwierdzone?

Jeżeli tak, mam pomysł jak wyhodować standardową formę o pożądanej naturze, ale będzie z tym więcej roboty niż zwykle plus element losowy, nie mam pomysłu jak to przeskoczyć:

1) Krzyżujemy standardową i Alolańską formę - Alolańska musi być z taką naturą, jaką chcemy dla docelowego poka. Oboje rodzice muszą trzymać Everstone.
2) Mamy z tego standardowy wariant (bo nie-Alolański rodzic ma Everstone) i 50% szansy na potrzebną naturę (pół na pół od każdego rodzica).
3) Gdy już otrzymamy standardową formę z pożądaną naturą, dajemy jej Everstone, i standardowo krzyżujemy dalej z Ditto (zakładając, że mamy takiego z dobrymi IV).
4) Koniecznie pamiętajmy o tym, żeby każdy kolejny potomek, którego będziemy dalej krzyżować, dostał Everstone do trzymania (inaczej wykluje nam się Alolańska forma).

Edycja: Po namyśle, można pewnie wbreedować potrzebną naturę od dowolnego ojca z kompatybilnej egg group, ale nadal mamy 50/50 szansę z Everstone.

Odpisz
3.09.2018, 20:35,
(3.09.2018, 20:28)Dagroth napisał(a): Właśnie też to sprawdziłem, Cubone ewoluował w zwykłego Marowaka.

A co do hodowli standardowych form, Rova rozumiem że to sprawdzałeś i jest potwierdzone?

Jeżeli tak, mam pomysł jak wyhodować standardową formę o pożądanej naturze, ale będzie z tym więcej roboty niż zwykle plus element losowy, nie mam pomysłu jak to przeskoczyć:

1) Krzyżujemy standardową i Alolańską formę - Alolańska musi być z taką naturą, jaką chcemy dla docelowego poka. Oboje rodzice muszą trzymać Everstone.
2) Mamy z tego standardowy wariant (bo nie-Alolański rodzic ma Everstone) i 50% szansy na potrzebną naturę (pół na pół od każdego rodzica).
3) Gdy już otrzymamy standardową formę z pożądaną naturą, dajemy jej Everstone, i standardowo krzyżujemy dalej z Ditto (zakładając, że mamy takiego z dobrymi IV).

Ta, tu juz jestem pewny xD

Nigdy nie breedowalem dwóch poksow z everstonem, rozumiem wtedy jest fifty-fifty który rodzic da naturę?

Odpisz
3.09.2018, 20:38,
(3.09.2018, 20:35)RovaPears napisał(a): Nigdy nie breedowalem dwóch poksow z everstonem, rozumiem wtedy jest fifty-fifty który rodzic da naturę?

Tak sądzę.

Za Bulbapedią:
"From Black 2 and White 2 onward, if one parent holds an Everstone, its Nature will always be passed down. If both parents are holding an Everstone, a parent's Nature will still always be passed down, but which parent's Nature is passed down is randomly determined."

Nie mówi tego co prawda, ale 50/50 wydaje mi się logiczne.

Odpisz
13.10.2018, 1:05,
Jak się ma Move Reminder do wbreedowanych ruchów? W sensie, np. wbreeduję Bagonowi Dragon Dance, ewoluuję w Salamence, wyrzucę DD na rzecz innego ruchu, będę mógł przypomnieć Dragon Dance u Move Remindera? Bulbapedia twierdzi, że może przypominać Egg Moves, ale też, że nie może ruchów poprzednich ewolucji, więc nie wiem co myśleć. Ktoś to sprawdzał i może mi odpowiedzieć?

Odpisz
13.10.2018, 1:13,
(13.10.2018, 1:05)Dagroth napisał(a): Jak się ma Move Reminder do wbreedowanych ruchów? W sensie, np. wbreeduję Bagonowi Dragon Dance, ewoluuję w Salamence, wyrzucę DD na rzecz innego ruchu, będę mógł przypomnieć Dragon Dance u Move Remindera? Bulbapedia twierdzi, że może przypominać Egg Moves, ale też, że nie może ruchów poprzednich ewolucji, więc nie wiem co myśleć. Ktoś to sprawdzał i może mi odpowiedzieć?

Egg moves git
Ruchy z poprzednich ewolucji not git, ale to chodzi o ruchy które uczy się tylko preewolucyjne stadium poka a nie egg movesy np. Togetic może nauczyć się Baton Pass, ale po ewolucji w Togekiss już nie może się go nauczyć, ani przypomnieć
Do tego nie może sobie też przypomnieć ruchów od move tutorów, ani TM'ów z poprzednich generacji (z danej geny też nie ale tu nie ma sensu przypominać bo można się ich na nowo nauczyć)

Także spokojnie możesz nadpisać egg movesy I pok będzie wstanie sobie je przypomnieć

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Dagroth

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości