Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
3.08.2018, 0:52
RE: Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
Dobra, poświęciłem trochę czasu i dwa razy aby się upewnić pozwoliłem spaść roto mocy prawie do zera (w ostatniej chwili kliknąłem w dialog poprzedzający walkę, gdzie była jeszcze jedna kreska i w trakcie walki używałem protect w pierwszej turze) i nie ma mowy, że w tym czasie nie upłynął czas boosta, ale i tak gra przyznała więcej exp, tak samo jak tuż po włączeniu roto powera, w szczególności że trafiłem na trenera który miał 2 poki, więc w takich warunkach przynajmniej drugi pok w trakcie walki powinien po teoretycznej dezaktywacji mocy przyznać exp normalnie bez boosta, ale tak się nie dzieje.

Wniosek - można zainicjować walkę tuż przed zakończeniem efektu roto powera, a gra dopiero wyłącza boosta po wygranej walce/ucieczce od dzikiego poka.

Ale mogę równie dobrze się mylić, więc tak jak nie jestem na 100% pewny swoich racji, nie będę uparcie bronić mojego punktu widzenia, czy gra w pewnym momencie (w trakcie bitwy) nie wyłącza boosta Smile
Odpisz
3.08.2018, 0:59
(3.08.2018 0:52)Makion napisał(a):  Dobra, poświęciłem trochę czasu i dwa razy aby się upewnić pozwoliłem spaść roto mocy prawie do zera (w ostatniej chwili kliknąłem w dialog poprzedzający walkę, gdzie była jeszcze jedna kreska i w trakcie walki używałem protect w pierwszej turze) i nie ma mowy, że w tym czasie nie upłynął czas boosta, ale i tak gra przyznała więcej exp, tak samo jak tuż po włączeniu roto powera, w szczególności że trafiłem na trenera który miał 2 poki, więc w takich warunkach przynajmniej drugi pok w trakcie walki powinien po teoretycznej dezaktywacji mocy przyznać exp normalnie bez boosta, ale tak się nie dzieje.

Wniosek - można zainicjować walkę tuż przed zakończeniem efektu roto powera, a gra dopiero wyłącza boosta po wygranej walce/ucieczce od dzikiego poka.

Ale mogę równie dobrze się mylić, więc tak jak nie jestem na 100% pewny swoich racji, nie będę uparcie bronić mojego punktu widzenia, czy gra w pewnym momencie (w trakcie bitwy) nie wyłącza boosta Smile

Sprawdź w paru próbach przy takich samych warunkach, jeśli wyniki będą powtażalne wtedy będziemy mieli tylko pewność, ja niestety do Soboty będę poza domem bez konsoli, więc dopiero wtedy sam będę mógł sprawdzić

[Obrazek: RhOX9uj.gif][Obrazek: 1200px-WarrenTheApeWiki.jpg]
Odpisz
3.08.2018, 19:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.08.2018 20:24 przez Maddox.)
(2.08.2018 21:42)Dagroth napisał(a):  W temacie Smeargle (False Swiper), ja dałbym mu Soak zamiast Foresight.

Gdy chainowałem shiny Phantumpa i Gastly'ego dokładnie Soaka na nich użyłem, dzięki czemu nie tylko ładnie mogłem je trafiać, ale także co warto podkreślić względem Gastly'ego:

Użycie Soaka na pokemonie typu duch sprawi iż zamiast zabić się przy użyciu ruchu Curse, będzie sobie elegancko manipulować statystykami w znany nam sposób. No i to ciekawy widok, widzieć tak potężnego fizycznego atakera jak Gastly który boostuje sobie atak na max Tongue

Chciałbym napisać o czymś jeszcze, co mam nadzieje iż na coś wam się przyda gdyż widzę iż to bardzo gorący niczym Ninetales temat, trochę jakby w obronie Roto Powers.

Aby zapobiec posiadaniu przez startowego poczka ruchu Mean Look abym mógł swobodnie wymieniać pomiędzy wszystkimi istotnymi dla mnie wtedy poksami, przed rozpoczęciem chainu Gastly'ego gdy chciałem uzyskać shiny włączyłem Encounter power, który sprawia iż wszystkie spotkane pokemony podczas jego aktywności są na najwyższym poziomie dostępnym na danym terenie. Tutaj miałem 4 możliwości ,gdyż był to Memorial Hill - 21, 22, 23 oraz 24. Nie chciałem tych na najniższym, gdyż one jako jedyne tutaj mogą go posiadać.

Chain trwał około dwóch godzin i absolutnie wszystkie Gastly które przez ten czas się pojawiły łącznie z finałowym Gastly'm który wpadł jako shiny (mój best ever z s.o.s.a btw) były na 24 poziomie, widać to nawet na moim filmie z Gastly'm gdyby ktoś potrzebował dowodów. Tak więc - Wut? Jak niby nie działa cały czas? Później wielokrotnie używałem tego sposoby na chainach treningowych na różnych dziwnych poksach i efekt zawsze był taki sam, to co tu przeczytałem nieźle mnie zdziwiło.
Odpisz
3.08.2018, 20:44
Ja tylko w sprawie tego nieszczęsnego boosta od RotoPower. Utrzymuje się on aż do zakończenia walki.
Czemu więc stwór otrzymuje mniej expa z biegiem walki? Od jakiegoś czasu ilość zdobywanego expa z walki jest też zależna od poziomu expionego poka.
I tak byłoby też w prawdziwym świecie.
Waszym przeciwnikiem jest Madkip na 10 lvlu. To logiczne że Oddish na 5 lvlu za pokonanie takiego Pikasiu otrzyma więcej expa niż Gloom na 15.
I tak jest z biednymi Chanseyami. Jak lvlujecie mona pierwszopoziomowego otrzymuje on milijony expa. Później jak ma wyższy poziom to nawet za takiego samego Chanseya otrzymuje expa mniej.

Gdyby rotoexp wyłączał się w trakcie walki to mielibyśmy możliwość włączenia go znowu. Proste.

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
4.08.2018, 1:54
Dobra widzę że mnie tu cisną ale poważnie mi się wydaje ze przy chainowaniu chansey mi się roto exp konczy :v

A tak w ogóle, w ramach ciekawostki lub alternatywy powiem ze rolę exeggutora może też pełnić phantump i trevenant Tongue

[Obrazek: I1SCMpG.jpg][Obrazek: Gb0WjDa.png]
Odpisz
4.08.2018, 12:46
(4.08.2018 1:54)RovaPears napisał(a):  Dobra widzę że mnie tu cisną ale poważnie mi się wydaje ze przy chainowaniu chansey mi się roto exp konczy :v

A tak w ogóle, w ramach ciekawostki lub alternatywy powiem ze rolę exeggutora może też pełnić phantump i trevenant Tongue

Może, ale niewybrałem go do poradnika między innymi na rodzaj ewolucji, oraz trudniejszy chaining za HA

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Maddox
5.08.2018, 12:03
(4.08.2018 12:46)Waren78657 napisał(a):  Może, ale niewybrałem go do poradnika między innymi na rodzaj ewolucji, oraz trudniejszy chaining za HA

To są dokładnie te powody dla których ja także wybrałem Exeggcutora Wink Naturalnie też od pana Warena w formie jajek wpierw.
Odpisz
10.08.2018, 2:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.08.2018 21:20 przez Waren78657.)
Uwaga nowy utilitymon na którego wpadłem dziś, jutro będę testował, aczkolwiek powinien się sprawdzić, bez dwóch zdań, szkoda, że tyle roboty trzeba zrobić by zchainować jednego pokemona ;P

Przetestowane działa jak marzenie

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości