Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
27.10.2018, 0:50
RE: Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
(27.10.2018 0:30)Dagroth napisał(a):  Ustawianie natury poków a Poke Bank, edycja Gold/Silver:

Poszwędałem się po zaraz pierwszym kawałku trawy, i dostałem takiego EXP za napotkane poki:
L4 Hoothoot: 33
L3 Hoothoot: 24
L2 Hoothoot: 16
L4 Rattata: 32
L2 Rattata: 16

Nie udało mi się napotkać 3 poziomowego Rattata, ale biorąc pod uwagę, że za L2 jest 16, a za L4 32 (16 pktów różnicy), to dość prawdopodobne, że jest to 24 (pasowałoby to też do EXP otrzymywanego w Yellow, który był taki sam, odpowiednio 32 i 16 EXP za poziom czwarty i drugi. Niemniej jeśli L3 Rattata będzie Was też unikał, to ta konkretna informacja może się okazać nieprzydatna.
Nie wiem jak Pidgeye, bo sprawdzałem w nocy, ale jeśli też tak samo jak w Yellow, to informacja z mojego wcześniejszego posta może i tu być użyteczna.

Waren, mógłbyś te wartości (i te dla Yellow) dorzucić do swojego poradnika, najlepiej z tym co pisałem o tabelce i określaniu natury, żeby ludzie nie musieli szukać po temacie? (szczególnie, że mogą o tym w ogóle nie wiedzieć)

Cóż jak znajdę chwilę to czemu nie, ale inna sprawa, taka, że wraz ze wzrostem lvla twojego pokemona zmienia się też otrzymywany exp, im masz wyższy poziom tym mniej go dostajesz, czy brałeś to pod uwagę w obliczeniach?

[Obrazek: pokemon-ragnarok.png]
Odpisz
27.10.2018, 0:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2018 0:53 przez Dagroth.)
(27.10.2018 0:50)Waren78657 napisał(a):  Cóż jak znajdę chwilę to czemu nie, ale inna sprawa, taka, że wraz ze wzrostem lvla twojego pokemona zmienia się też otrzymywany exp, im masz wyższy poziom tym mniej go dostajesz, czy brałeś to pod uwagę w obliczeniach?

W I i II gen nie, tam zawsze dostajesz taki sam.
(właśnie sam widziałem, 4 poki na różnych poziomach, dwa chyba na 14, dwa około 40, podzieliły między siebie EXP za L2 Rattata, każdy dostał po 4)

Friend safari - Normal: Aipom, Kecleon, Ditto
FC: 2466-7392-1864
Odpisz
27.10.2018, 0:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2018 1:05 przez Waren78657.)
(27.10.2018 0:52)Dagroth napisał(a):  
(27.10.2018 0:50)Waren78657 napisał(a):  Cóż jak znajdę chwilę to czemu nie, ale inna sprawa, taka, że wraz ze wzrostem lvla twojego pokemona zmienia się też otrzymywany exp, im masz wyższy poziom tym mniej go dostajesz, czy brałeś to pod uwagę w obliczeniach?

(właśnie sam widziałem, 4 poki na różnych poziomach, dwa chyba na 14, dwa około 40, podzieliły między siebie EXP za L2 Rattata, każdy dostał po 4)

Cóż w pierwsze generacje nie grałem od lat, możliwe, że masz rację, w końcu wtedy możliwości obliczeniowe były dużo uboższe

Sprawdziłem z ciekawości i jednak zależą od lvl'a także i w pierwszych dwóch generacjach

Bulbapedia napisał(a):All Pokémon fall into one of six experience groups, four of which were introduced in Generation I, and two of which were introduced in Generation III. The main difference between these experience groups is the amount of experience points required to reach level 100, and thus, the amount required to reach each level. All those introduced in Generation I are only polynomial functions of the level, while the two introduced in Generation III operate as piecewise functions, changing the equation depending on the level range.

Poprostu w pierwszej generacji były to funkcje wielomianowe, a dopiero w 3 genie weszły bardziej skomplikowane funkcje z fluktuującym poziomem przyrostu exp zależnie od lvl'a

Odpisz
27.10.2018, 1:09
(27.10.2018 0:57)Waren78657 napisał(a):  

Cóż w pierwsze generacje nie grałem od lat, możliwe, że masz rację, w końcu wtedy możliwości obliczeniowe były dużo uboższe

Sprawdziłem z ciekawości i jednak zależą od lvl'a także i w pierwszych dwóch generacjach

Bulbapedia napisał(a):All Pokémon fall into one of six experience groups, four of which were introduced in Generation I, and two of which were introduced in Generation III. The main difference between these experience groups is the amount of experience points required to reach level 100, and thus, the amount required to reach each level. All those introduced in Generation I are only polynomial functions of the level, while the two introduced in Generation III operate as piecewise functions, changing the equation depending on the level range.

Poprostu w pierwszej generacji były to funkcje wielomianowe, a dopiero w 3 genie weszły bardziej skomplikowane funkcje z fluktuującym poziomem przyrostu exp zależnie od lvl'a

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem, ale Ty chyba piszesz o ilości EXP potrzebnej do zdobycia kolejnego poziomu etc.? Ja z kolei o otrzymywanej za wygraną walkę, która w starszych generacjach nie była zależna od poziomu pokemonów:

Za https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/...in_formula :
Cytat:In the main Pokémon games, only two basic formulas have ever been used: a flat formula, where the winner's level is not taken into account, and a scaled formula, where the difference between both opponents' levels affects the amount of experience the winner receives. Generation V and VII games use the scaled formula. All other generations use the flat formula, although each generation generally makes its own additions or tweaks to the previous mechanics.

Odpisz
27.10.2018, 1:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2018 1:17 przez Waren78657.)
(27.10.2018 1:09)Dagroth napisał(a):  
(27.10.2018 0:57)Waren78657 napisał(a):  

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem, ale Ty chyba piszesz o ilości EXP potrzebnej do zdobycia kolejnego poziomu etc.? Ja z kolei o otrzymywanej za wygraną walkę, która w starszych generacjach nie była zależna od poziomu pokemonów:

Za https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/...in_formula :
Cytat:In the main Pokémon games, only two basic formulas have ever been used: a flat formula, where the winner's level is not taken into account, and a scaled formula, where the difference between both opponents' levels affects the amount of experience the winner receives. Generation V and VII games use the scaled formula. All other generations use the flat formula, although each generation generally makes its own additions or tweaks to the previous mechanics.

Tak masz rację tu nie doczytałem, znów doczytałem inną rzecz w dalszej części, która wyjaśnia czemu wszystkie póki dostały po 4 exp

Bulbapedia napisał(a):Prior to Generation VI, if only one Pokémon participates in battle, it will gain "full" experience points, but if more than one Pokémon participate in battle, each Pokémon will be allotted an even portion of the full experience. In Generation VI, however, this was changed so that all Pokémon that participate in battle receive "full" experience.

Powiem tak podsumowując, masz pełną rację, oraz ja pierniczki zajadam jak oni to pokomplikowali ;P ale dalej trzeba też brać pod uwagę te dodatkowe czynniki boostujące o których mowa dalej

Odpisz
27.10.2018, 1:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2018 1:27 przez Dagroth.)
W I i II gen chyba jedynym czynnikiem boostującym jest to, że pok pochodzi od innego trenera. W I (jeśli takiego się ma) nic się na to nie poradzi i trzeba uważnie patrzeć ile EXP dostaje i być może resetować grę, ale w II można wybreedować choćby z Ditto i uniknąć tego problemu (no, chyba że to legenda).

Odpisz
12.11.2018, 15:40
Waren, sprawdzałeś w praktyce, czy działa to z hodowaniem shiny i podmianką na Magikarpia?

Zastanawiam się jak to w ogóle działa, i chciałbym mieć też pewność, jeśli kiedyś spróbuję to wykorzystać (może z tym Hawlucha, o którym jakoś niedawno pisałem w temacie multików, wstępny plan jest taki, że zrobię zwykłego, i jeśli będzie dawał sobie radę, to spróbuję z niego ze swoim 6IV Ditto wyhodować Shiny, powinien mieć niezłą szansę na odpowiednie IV, Ability ma mieć zwykłe, więc w razie czego można mu zmienić Capsule'm, gdyby się nie zgadzało).

Odpisz
12.11.2018, 15:54
(12.11.2018 15:40)Dagroth napisał(a):  Waren, sprawdzałeś w praktyce, czy działa to z hodowaniem shiny i podmianką na Magikarpia?

Zastanawiam się jak to w ogóle działa, i chciałbym mieć też pewność, jeśli kiedyś spróbuję to wykorzystać (może z tym Hawlucha, o którym jakoś niedawno pisałem w temacie multików, wstępny plan jest taki, że zrobię zwykłego, i jeśli będzie dawał sobie radę, to spróbuję z niego ze swoim 6IV Ditto wyhodować Shiny, powinien mieć niezłą szansę na odpowiednie IV, Ability ma mieć zwykłe, więc w razie czego można mu zmienić Capsule'm, gdyby się nie zgadzało).

Ja korzystam na tym cały czas XD Przed breedowaniem poka zawsze zapisuję grę, bo nie raz się zdarzał jakiś przypadkowy shiny którego nie chciałem. Dla przykładu za 15 jajkiem wyklułem shiny, więc wczytuję grę i wsadzam poka którego chcę (pod żadnym pozorem nie można przerwać masudy) i ten również za 15 jajkiem będzie shiny

[Obrazek: I1SCMpG.jpg][Obrazek: Gb0WjDa.png][Obrazek: e7Eewk0.png]
Odpisz
12.11.2018, 15:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2018 16:00 przez Waren78657.)
(12.11.2018 15:40)Dagroth napisał(a):  Waren, sprawdzałeś w praktyce, czy działa to z hodowaniem shiny i podmianką na Magikarpia?

Masz 100%, że jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcją, to uzyskasz dobry wynik, tak powstała moja Florges Shiny, której nie musiałem nawet hypertrainować, tak samo Gengar, choć tu po sp. defie poszło to i tak musiałem dobić do 100

Ogólnie najważniejsze, by nie wyciągać ditto z destiny knotem oraz by uważać z gender ratio ;P
No i oczywiście uważać na ability by jak nie wyjdzie HA to dać coś co go nie potrzebuje jak np. taki Krockorook z intimidate czy Malamar z Contrary

Odpisz
12.11.2018, 16:11
Czyli, żeby się upewnić, że dobrze rozumiem:
1) Wkładam 6IV japońskiego Ditto.
2) Zapisuję grę.
3) Wkładam Magikarpia tej samej płci, co (w opisywanym wyżej przypadku) Hawlucha. Bez HA, bo Hawlucha też nie ma mieć.
4) Hoduję dajmy na to 5 Magikarpii, jeśli się wykluje shiny, resetuję grę, zamiast Magikarpia wkładam Hawlucha, hoduję i łapię shiny.
5) Jeśli nie ma shiny, zmyć, czynność powtórzyć?

Odpisz
12.11.2018, 16:51
(12.11.2018 16:11)Dagroth napisał(a):  Czyli, żeby się upewnić, że dobrze rozumiem:
2) Zapisuję grę.
3) Wkładam Magikarpia tej samej płci, co (w opisywanym wyżej przypadku) Hawlucha. Bez HA, bo Hawlucha też nie ma mieć.
4) Hoduję dajmy na to 5 Magikarpii, jeśli się wykluje shiny, resetuję grę, zamiast Magikarpia wkładam Hawlucha, hoduję i łapię shiny.

nope
3) ta sama płeć oraz abilitka/hidden abilitka nie ma znaczenia przy łańcuchu shiny
4) żadne 5, shiny sie nie wykluwają po 5 jajkach. Ja kluwam tak powiedzmy po godzinę/półtora, po czym czyszczę boxy i lecim dalej. Jak wyklujesz shiny to patrzysz w boxach które to było jajko w kolejności, i wtedy resetujesz z podmienionym pokiem
5) tak jak napisałem wyżej, żadne powtórzyć tylko lecieć dalej

Odpisz
12.11.2018, 17:19
(12.11.2018 16:51)RovaPears napisał(a):  
(12.11.2018 16:11)Dagroth napisał(a):  Czyli, żeby się upewnić, że dobrze rozumiem:
2) Zapisuję grę.

nope
3) ta sama płeć oraz abilitka/hidden abilitka nie ma znaczenia przy łańcuchu shiny
4) żadne 5, shiny sie nie wykluwają po 5 jajkach. Ja kluwam tak powiedzmy po godzinę/półtora, po czym czyszczę boxy i lecim dalej. Jak wyklujesz shiny to patrzysz w boxach które to było jajko w kolejności, i wtedy resetujesz z podmienionym pokiem
5) tak jak napisałem wyżej, żadne powtórzyć tylko lecieć dalej

On się do czego innego odnosi, bo widzisz jak ty poprostu zbierasz jaja np. 15 i je klujesz i sprawdzasz czy shiny to ja robię tak co 5 nie ma shiny zapisuję grę i powtarzam, oczywiście za każdym razem wyciągając karpia, czy inną kreaturę, ability nie ma znaczenia czy będzie shiny czy nie, ale ma znaczenie jeśli chcesz by twój shiny ją miał np. nie zostawisz sobie Shiny snivy bez HA tylko ją podmienisz na coś innego

Odpisz
12.11.2018, 17:44
(12.11.2018 17:19)Waren78657 napisał(a):  oczywiście za każdym razem wyciągając karpia, czy inną kreaturę

Hm. Znaczy, po każdej dajmy na to piątce jaj, wyciągasz magikarpia i wkładasz go z powrotem? (to ma techniczny sens, pewnie nowy seed się generuje, tylko powiedz czy dobrze myślę?)

Odpisz
12.11.2018, 18:22
[quote='Waren78657' pid='195559' dateline='1542035970']
ty poprostu zbierasz jaja np. 15 i je klujesz i sprawdzasz czy shiny
/quote]

czytałeś co napisałem? wyznaczam sobie czas trwania jednej serii wykluwania i lecę z tematem, nie ma sensu wkluwać jajek po 5 czy 15 bo takim sposobem się szybciej znudzisz aniżeli shiny wklujesz.

Odpisz
12.11.2018, 18:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2018 18:57 przez Waren78657.)
(12.11.2018 18:22)RovaPears napisał(a):  
(12.11.2018 17:19)Waren78657 napisał(a):  ty poprostu zbierasz jaja np. 15 i je klujesz i sprawdzasz czy shiny

czytałeś co napisałem? wyznaczam sobie czas trwania jednej serii wykluwania i lecę z tematem, nie ma sensu wkluwać jajek po 5 czy 15 bo takim sposobem się szybciej znudzisz aniżeli shiny wklujesz.

No nie wiem ja tak właśnie robię, zawsze Wink

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości