Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
2.08.2018, 18:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2018 17:33 przez Waren78657.)
Bug Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
Poradnik breedu, treningu i innych przydatnych rzeczy

Na wstępie, jeśli coś będzie niezrozumiałe, albo pojawi się w czasie, lub wkradnie się jakiś babol, proszę pisać, a zaktualizuje informację.

Jeszcze krótka uwaga poniższy poradnik opisuje "breeding" czyli rozmnażanie pokemonów oraz ich trening pod walki, sposoby ich uzyskania. Głównie mam na myśli "Competetive", czyli walki z innymi graczami przez usługi Nintendo do łączenia dwóch konsol przez street pass lub internet, takich jak Battle Spot, lub Link Battle. Ze względu na ułatwienie korelacji poradnika z grą, część wspomnianych poniżej zwrotów będzie w języku angielskim(głównie nazwy własne bo tak występują w grze). Czasami dla ułatwienia będą też stosowane skróty lub żargon, lecz wszystkie postaram się objaśnić jak najbardziej zrozumiale potrafię. Zgromadzona tu wiedza pochodzi z różnych źródeł oraz doświadczeń własnych i jest opisywana dla gier z generacji VII, czyli Sun/Moon/Ultra Sun/Ultra Moon więc niektóre opisane tu mechaniki mogą nie działać w ogóle lub w inny sposób w generacjach poprzedzających. Szczególnie opisywana później technika podmianki stosowana do "shiny breedu" (choć pomocna też przy innych rodzajach breedu)
Użyte grafiki są to oficjalne grafiki, czasami lekko przerobione, lub screeny in-game (bezlicencyjne od różnych autorów)

Słowniczek skrótów i określeń żargonowych:

Shiny
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Individual Values
Effort Values
Breeding
Nature
Egg Group
Ability
Hidden Ability
Everstone
Destiny Knot
Oval Charm
Shiny Charm
Power Items
Pokèrus
Hidden Power
Flame Body
Egg Moves
S.O.S. Chaining
Adrenaline Orb
Flase Swipe
Friendship Berries
Lucky Egg

Breeding

Breeding Egg Moves
Breeding Natury
Breeding IV's
Hidden Power Breeding
Hidden Ability Breeding
Ball Breeding
Shiny Breeding

Trening

Trening EV

Levelowanie

Pozyskiwanie Pokemonów oraz przydatnych Przedmiotów

Trading

S.O.S. Chaining

Użyteczne pokemony (Utilitymony)

1.Smeargle (False Swiper)
2.Aegislash (False Swiper)
3.Abra Hunter Smeargle
4.Stantler(USUM only Intimidater)
5.Sneasel/Weavile(False Swiper)
6.Item Hunting Buterfree 5x
7.Item Pickuping Alolan Meowth 5x
8.Harvesting Alolan Exeggutor
9.Ditto Hunting Smeargle
10.Synchronizing Umbreon
New!11.Lapras chaining Mr Mime
New!13.Weather buster Kecleon by Rova Pears
Następne Utilitymony będą dodawane w przyszłości.
Dziękuję za przeczytanie poradnika, w razie pytań polecam pisać, postaram się odpowiedzieć na nie ja lub być może inni użytkownicy :)

[Obrazek: RhOX9uj.gif]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Makion, judaw, RovaPears, Dagroth, Maddox, bobson
2.08.2018, 21:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.08.2018 21:27 przez RovaPears.)
RE: Poradnik Breedu, Treningu i nie tylko by Waren :)
Kłamstwo, wybreedowalem właśnie czwartego shiny snivy'ego który nie miał contrary, podczas gdy z ditto siedzi samica :] wszystkie ofc powymienialem żeby nie zmarnować

Zawsze będę zdania że procenty w pokemonach to kłamstwo, patrzcie jak często pudlujecie ruchami z celnościa 80% lub coś w ten deseń :/ ból tym większy ze dwójką z tych wężyków miała hidden power ognisty :'(

Fajny poradnik, na pewno się przyda nowym graczom Tongue

Btw co do chainowania chansey to zawsze można jeszcze odpalić roto exp points Tongue

[Obrazek: I1SCMpG.jpg][Obrazek: Gb0WjDa.png][Obrazek: ULjhFKt.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Victoriatus
2.08.2018, 21:42
W temacie Smeargle (False Swiper), ja dałbym mu Soak zamiast Foresight, pozwoli mu to trafiać pokemony stalowe i skalne z pełną skutecznością (sprawdzone, moje Smeargle zbudowane w tym celu mają False Swipe, Soak, Taunt i jeden Thunder Wave, a drugi Spore - tutaj Soak ma jeszcze jedną przewagę nad Foresight, pozwala użyć Spore na normalnie niewrażliwych pokach trawiastych, zamieniając im typ na Water).

Friend safari - Normal: Aipom, Kecleon, Ditto
FC: 2466-7392-1864
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: RovaPears, Waren78657, Maddox
2.08.2018, 21:59
(2.08.2018 21:11)RovaPears napisał(a):  Zawsze będę zdania że procenty w pokemonach to kłamstwo, patrzcie jak często pudlujecie ruchami z celnościa 80% lub coś w ten deseń :/ ból tym większy ze dwójką z tych wężyków miała hidden power ognisty :'(
Po prostu źle na to patrzysz. 80% szansy trafienia to 20% szansy na pudło. A 20% to wbrew pozorom nie tak mało Tongue

Odpisz
2.08.2018, 22:08
(2.08.2018 21:59)Victoriatus napisał(a):  
(2.08.2018 21:11)RovaPears napisał(a):  Zawsze będę zdania że procenty w pokemonach to kłamstwo, patrzcie jak często pudlujecie ruchami z celnościa 80% lub coś w ten deseń :/ ból tym większy ze dwójką z tych wężyków miała hidden power ognisty :'(
Po prostu źle na to patrzysz. 80% szansy trafienia to 20% szansy na pudło. A 20% to wbrew pozorom nie tak mało Tongue

W takim razie powiedz mi jakie miałem szanse na to że w 4 kolejnych shiny wleci mi to 20% :v

Odpisz
2.08.2018, 22:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.08.2018 22:23 przez Waren78657.)
(2.08.2018 21:42)Dagroth napisał(a):  W temacie Smeargle (False Swiper), ja dałbym mu Soak zamiast Foresight, pozwoli mu to trafiać pokemony stalowe i skalne z pełną skutecznością (sprawdzone, moje Smeargle zbudowane w tym celu mają False Swipe, Soak, Taunt i jeden Thunder Wave, a drugi Spore - tutaj Soak ma jeszcze jedną przewagę nad Foresight, pozwala użyć Spore na normalnie niewrażliwych pokach trawiastych, zamieniając im typ na Water).

Też mam jednego ze sportem ale faktycznie o siak nie pomyślałem, inna sprawa, że jak ja idę na polowanie biorę, cały sztab różnych poków, tylko nie wszystkie tu opisałem, bo i tak mi dosyć długo zeszło pisanie tego, bo dobrych parę dni, to prawie 12 stron tekstu bez ilustracji

(2.08.2018 21:11)RovaPears napisał(a):  Kłamstwo, wybreedowalem właśnie czwartego shiny snivy'ego który nie miał contrary, podczas gdy z ditto siedzi samica :] wszystkie ofc powymienialem żeby nie zmarnować

Zawsze będę zdania że procenty w pokemonach to kłamstwo, patrzcie jak często pudlujecie ruchami z celnościa 80% lub coś w ten deseń :/ ból tym większy ze dwójką z tych wężyków miała hidden power ognisty :'(

Fajny poradnik, na pewno się przyda nowym graczom Tongue

Btw co do chainowania chansey to zawsze można jeszcze odpalić roto exp points Tongue

80%
Szans to nie znaczy, że na 10 poków 8 będzie takich, a takich, tylko, że w danym losowaniu masz szansę 80/100 na trafienie, pamiętaj, że musisz to robić testem x-studenta, czyli na 1000 prób masz dopiero 5% szansę na odchył, czyli im mniej prób tym większy możliwy odchył od normy, rzuć sobie monetą która ma 50/50 szans, po czym zapisz wynik i czy będzie 5 na 5, potem rzuć 50 razy i przeanalizuj każdą dziesiątkę z osobami o potem całość, im więcej prób tym bardziej powinno zbliżać się do 50/50

P.S. dzięki za uznanie

P.p.s. Roto powera są tylko w USUM, dwa będą działać tylko jakieś 8 minut ale fakt zawsze tak boost lepszy niż żaden, niestety nie o wszystkim mogłem pamiętać, jak coś to uzupełnie

Odpisz
2.08.2018, 22:41
(2.08.2018 22:09)Waren78657 napisał(a):  P.p.s. Roto powera są tylko w USUM, dwa będą działać tylko jakieś 8 minut ale fakt zawsze tak boost lepszy niż żaden, niestety nie o wszystkim mogłem pamiętać, jak coś to uzupełnie

Hm. O ile pamiętam, podobny bonus w X/Y (O-power?) przestawał działać dopiero jak się odzyskiwało kontrolę nad postacią (czyli np. można było go mieć na całą serię walk w restauracji w tym mieście z "wieżą Eiffla", nie pamiętam jego nazwy) - czy w SM/USUM jest to potraktowane inaczej?

Odpisz
2.08.2018, 22:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.08.2018 22:54 przez Makion.)
Powtórzę to co inni stwierdzili, więc... świetny poradnik (uniwersalny) dla początkujących. Tylko trzeba trzymać kciuki, by pojawiali się nowi gracze Wink

Dlaczego uniwersalny? Po jakimś czasie każdy i tak znajdzie swój własny system ułatwiania sobie życia Tongue

Dobra robota Waren! Big Grin

Dagroth - tu jest podobnie. Aktywujesz Roto Power, tak jak np. O-Power w restauracji Mauvile w ORAS i dopiero efekt mocy przestaje działać po serii walk. Analogicznie Roto Exp boostuje tak długo jak walczysz przez SOS z Chansey
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Waren78657
2.08.2018, 22:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.08.2018 22:51 przez Waren78657.)
(2.08.2018 22:41)Dagroth napisał(a):  
(2.08.2018 22:09)Waren78657 napisał(a):  P.p.s. Roto powera są tylko w USUM, dwa będą działać tylko jakieś 8 minut ale fakt zawsze tak boost lepszy niż żaden, niestety nie o wszystkim mogłem pamiętać, jak coś to uzupełnie

Hm. O ile pamiętam, podobny bonus w X/Y (O-power?) przestawał działać dopiero jak się odzyskiwało kontrolę nad postacią (czyli np. można było go mieć na całą serię walk w restauracji w tym mieście z "wieżą Eiffla", nie pamiętam jego nazwy) - czy w SM/USUM jest to potraktowane inaczej?

Musiałbym to parę razy obliczyć na paru pokach by jednoznacznie to stwierdzić, ale wolę zawsze dać założenie pesymistyczne, a danych od data minerów na ten temat nie widziałem

(2.08.2018 22:47)Makion napisał(a):  Powtórzę to co inni stwierdzili, więc... świetny poradnik (uniwersalny) dla początkujących. Tylko trzeba trzymać kciuki, by pojawiali się nowi gracze Wink

Dlaczego uniwersalny? Po jakimś czasie każdy i tak znajdzie swój własny system ułatwiania sobie życia Tongue

Dobra robota Waren! Big Grin

Dzięki, aczkolwiek o ułatwianiu jest chyba tylko ostatnia część, reszta to opis mechanik, no ale jak już pisałem, to sam nawet nie dałem rady wszystkiego co stosuję nawet napisać

Odpisz
2.08.2018, 23:17
(2.08.2018 22:47)Makion napisał(a):  Dagroth - tu jest podobnie. Aktywujesz Roto Power, tak jak np. O-Power w restauracji Mauvile w ORAS i dopiero efekt mocy przestaje działać po serii walk. Analogicznie Roto Exp boostuje tak długo jak walczysz przez SOS z Chansey

Otóż nie, Roto Power nie działa przez cały chain, czas normalnie mu leci podczas gdy ty się bawisz z chansey, zrobiłem tych chainów już tak dużo i wiem, widać po jakimś czasie że leci mniej tego expa

Odpisz
2.08.2018, 23:19
(2.08.2018 22:48)Waren78657 napisał(a):  Musiałbym to parę razy obliczyć na paru pokach by jednoznacznie to stwierdzić, ale wolę zawsze dać założenie pesymistyczne, a danych od data minerów na ten temat nie widziałem

Mam pomysł jak to sprawdzić z Roto Prize Money (co pozwoli oszczędzić sobie liczenia) - użyć przedmiotu, poczekać aż prawie całkiem zejdzie jego timer, zacząć walkę z trenerem (z którym się już walczyło i wie ile daje po walce, np. kimś z Elite Four), tak że przedmiot powinien przestać działać w trakcie walki (można też zacząć walkę i dla pewności jeszcze trochę poczekać), pokonać go i porównać otrzymaną ilość pieniędzy z tą, która daje normalnie.

Wcześniej czy później pewnie sam to sprawdzę, jeśli będę pamiętał, pracuję teraz nad złożeniem Alolan 'dexa, na razie łapię i hoduję, ale w końcu wybiorę się walczyć z Elite Four żeby uzupełnić 'dex o ewolucje.

Odpisz
2.08.2018, 23:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.08.2018 23:43 przez Waren78657.)
(2.08.2018 23:19)Dagroth napisał(a):  
(2.08.2018 22:48)Waren78657 napisał(a):  Musiałbym to parę razy obliczyć na paru pokach by jednoznacznie to stwierdzić, ale wolę zawsze dać założenie pesymistyczne, a danych od data minerów na ten temat nie widziałem

Mam pomysł jak to sprawdzić z Roto Prize Money (co pozwoli oszczędzić sobie liczenia) - użyć przedmiotu, poczekać aż prawie całkiem zejdzie jego timer, zacząć walkę z trenerem (z którym się już walczyło i wie ile daje po walce, np. kimś z Elite Four), tak że przedmiot powinien przestać działać w trakcie walki (można też zacząć walkę i dla pewności jeszcze trochę poczekać), pokonać go i porównać otrzymaną ilość pieniędzy z tą, która daje normalnie.

Wcześniej czy później pewnie sam to sprawdzę, jeśli będę pamiętał, pracuję teraz nad złożeniem Alolan 'dexa, na razie łapię i hoduję, ale w końcu wybiorę się walczyć z Elite Four żeby uzupełnić 'dex o ewolucje.

Łatwiej byłoby to sprawdzić z payday, gdyż też zawsze ta sama suma kasy, oraz możliwość sprawdzenia w każdych warunkach,

Rova co do tego, że exp spada, to chyba bierzesz pod uwagę, że z każdym nowym lvlem spada, wiem, że to trochę bezczelne co mówię tylko czy poprostu robiłeś porównanie na podobnych pod względem lvl speedu z i bez roto exp. Tylko się upewniam

P.s. powiedz Co Co brakuje na pw, a może mam coś w banku z tego ;P

Odpisz
3.08.2018, 0:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.08.2018 0:11 przez Makion.)
Z expem bywa różnie, bo tak jak Waren wspomniał, że wraz z wyższym lv, nawet z boostem po jakimś czasie spada, a poza tym każdy pok ciutkę inaczej liczy sobie exp do 100 lv (nie jestem pewien, ale niektóre pokonują najwyższy poziom szybciej, lub wolniej od innych. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę). Natomiast z wyłączonymi animacjami ruchów, przy prize money jestem w stanie pokonać aż 3 Elite Four w USUM. Najlepiej zacząć przed walką z Acerolą, bo ona ma najdłuższe cutscenki, a później od razu lecieć do Kahili i następnie najlepiej do gostka od stalowych, bo ten ma najszybsze cutscenki i generalnie po zagadaniu go pasek roto mocy jest już niebieski (najwyżej byłbym w stanie pokonać jego 2 poki przed końcem czasu) ale i tak nalicza taką samą kwotę nagrody, jak u Aceroli i Kahili... co może sugerować, że nie ma to znaczenia. Szkoda, że w USUM nie ma takich samych sieci restauracji, w których można sprawdzić ilość przyznawania exp po walce

Ale daje mi to do myślenia i zrobię mały eksperyment z expem Smile
Odpisz
3.08.2018, 0:13
(2.08.2018 23:41)Waren78657 napisał(a):  
(2.08.2018 23:19)Dagroth napisał(a):  

Rova co do tego, że exp spada, to chyba bierzesz pod uwagę, że z każdym nowym lvlem spada, wiem, że to trochę bezczelne co mówię tylko czy poprostu robiłeś porównanie na podobnych pod względem lvl speedu z i bez roto exp. Tylko się upewniam

Chodziło mi o to, że po pewnym czasie chansey będzie po prostu dawać mniej expa niż wcześniej, powiedzmy z tymi wszystkimi gadżetami taje 5k to po skończeniu się roto powera w odpowiednim dla tego momencie spada to do jakichś 3k

Odpisz
3.08.2018, 0:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.08.2018 0:28 przez Waren78657.)
(3.08.2018 0:00)Makion napisał(a):  Z expem bywa różnie, bo tak jak Waren wspomniał, że wraz z wyższym lv, nawet z boostem po jakimś czasie spada, a poza tym każdy pok ciutkę inaczej liczy sobie exp do 100 lv (nie jestem pewien, ale niektóre pokonują najwyższy poziom szybciej, lub wolniej od innych. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę). Natomiast z wyłączonymi animacjami ruchów, przy prize money jestem w stanie pokonać aż 3 Elite Four w USUM. Najlepiej zacząć przed walką z Acerolą, bo ona ma najdłuższe cutscenki, a później od razu lecieć do Kahili i następnie najlepiej do gostka od stalowych, bo ten ma najszybsze cutscenki i generalnie po zagadaniu go pasek roto mocy jest już niebieski (najwyżej byłbym w stanie pokonać jego 2 poki przed końcem czasu) ale i tak nalicza taką samą kwotę nagrody, jak u Aceroli i Kahili... co może sugerować, że nie ma to takiego znaczenia. Szkoda, że w USUM nie ma takich samych sieci restauracjii, w których można sprawdzić ilość przyznawania exp po walce

Ale daje mi to do myślenia i zrobię mały eksperyment z expem Smile

Tak poki różnią się przyznawanym expem, to miałem na myśli, przez lvl speed, np. większość smoków ma bardzo wolny (oj szczególnie przy heidreigonie to daje w ciry), a np. taki Smeargle to lvluje jakby miał motor w pędzlu, także do eksperymentu trzeba dwóch poków najlepiej tego samego rodzaju, oraz lvlować ich na pokach o w miarę stałym lvlu, gdzie przyzywają tylko jeden rodzaj swój własny, bo np. taką blissey może sporo namieszać, dlatego pomysł Dagrotha z Roto money nie jest taki zły bo jeśli będzie się używać po tyle samo payday w obu walkach, będzie na oko widać różnicę, gdzie Roto money daje bodaj 10% boosty jeśli mnie pamięć nie zawodzi.

(3.08.2018 0:13)RovaPears napisał(a):  Chodziło mi o to, że po pewnym czasie chansey będzie po prostu dawać mniej expa niż wcześniej, powiedzmy z tymi wszystkimi gadżetami taje 5k to po skończeniu się roto powera w odpowiednim dla tego momencie spada to do jakichś 3k

Cóż dosyć spory spadek nie zawsze może oznaczać wyłączenie, najlepiej by to było widać na ostatnim lvlu, gdzie już bardziej spaść nie może przyjmowane doświadczenie, szczeże, warto też wyłączyć exp. share I poprostu dawać pokemona do walki, gdyż nawet jak całe party poza lvlowałem pokiem ma 100lvl to zauważyłem, że i tak dostaje on mniej, dlatego dobrze jak się lvluje nawet special pokowi zostawić jakiś fizyczny ruch i roto boostów dać w opór

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości