Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Totally Pokemon po polsku (SZUKAM)
23.07.2018, 13:40
Totally Pokemon po polsku (SZUKAM)
Cześć. Szukam piosenek z niewydanej płyty Totally Pokemon w języku polskim. Kiedyś na forum w zamkniętym już temacie, ktoś komuś podsyłał na priv te piosenki (przynajmniej piosenkę "Pikachu przybądź tu". Mi nie chodzi o piosenki do pobrania, chcę link do odsłuchu lub po prostu napisanie na priv Wink

Kilka małych uwag:
-Nie chodzi mi o piosenki z pierwszej płyty (Złap je wszystkie!), mam oryginalną płytę.
-Nie chodzi o fragmenty z Karaokemon.
-Nie chcę ogólnodostępnych "remixów", takich, że to co było w Karaokemon jest ten fragment zmontowany z angielską wersją.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest
23.07.2018, 21:39
RE: Totally Pokemon po polsku (SZUKAM)
Hej, mój fan fick się tak nazywa Tongue Ale jak przypuszczam nie o niego ci chodzi.

Zapytaj Hikomikosa, on się kiedyś niesamowicie tym samym tematem interesował.
Odpisz
23.07.2018, 21:48
(23.07.2018 21:39)Maddox napisał(a):  Hej, mój fan fick się tak nazywa Tongue Ale jak przypuszczam nie o niego ci chodzi.

Zapytaj Hikomikosa, on się kiedyś niesamowicie tym samym tematem interesował.

Kojarzę "Totally Pokemon - Szalony Wyścig!" Tongue

Hikomikos nic mi nie da niestety, ale może sam spróbuj, może ciebie lepiej kojarzy i nie oleje jak mnie Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Maddox
23.07.2018, 21:52
Ale wiesz co, nie ma sensu go pytać tak naprawdę, bo on już by to dawno opublikował gdyby miał do tego dostęp.
Odpisz
23.07.2018, 22:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.07.2018 22:08 przez krykoz.)
(23.07.2018 21:52)Maddox napisał(a):  Ale wiesz co, nie ma sensu go pytać tak naprawdę, bo on już by to dawno opublikował gdyby miał do tego dostęp.

Ja wiem, że on to ma na pewno.

Dowody:

Ktoś wrzucił na YT mix (pl+ang: te fragmenty po polsku, które były ogólnodostępne+po angielsku to czego nie ma po polsku)
YT

Napisał w opisie do filmu:
Niektóre fragmenty są zastąpione tekstem ponieważ nie istnieje polska wersja zwrotek tej piosenki.

Hikomikos napisał komentarz:
Pełna wersja jest. Ja mam pełną wersję tej piosenki.

WIĘC wiesz... ja jakbym miał to bym się podzielił, chyba, że ten kto by mi dawał by sobie tego nie życzył (na takiej zasadzie posiadam na kompie i na kilku nośnikach instrumental, który nigdy nie był w necie udostępniony, instrumental do piosenki bardzo populanego polskiego rapera).
Odpisz
23.07.2018, 22:34
(23.07.2018 22:03)krykoz napisał(a):  
(23.07.2018 21:52)Maddox napisał(a):  Ale wiesz co, nie ma sensu go pytać tak naprawdę, bo on już by to dawno opublikował gdyby miał do tego dostęp.

Ja wiem, że on to ma na pewno.

Dowody:

Ktoś wrzucił na YT mix (pl+ang: te fragmenty po polsku, które były ogólnodostępne+po angielsku to czego nie ma po polsku)
YT

Niektóre fragmenty są zastąpione tekstem ponieważ nie istnieje polska wersja zwrotek tej piosenki.

WIĘC wiesz... ja jakbym miał to bym się podzielił, chyba, że ten kto by mi dawał by sobie tego nie życzył (na takiej zasadzie posiadam na kompie i na kilku nośnikach instrumental, który nigdy nie był w necie udostępniony, instrumental do piosenki bardzo populanego polskiego rapera).

Rozumiem.

No ja z Hikomikosem jestem bardzo blisko o czym z tego co zauważyłem wiesz z jakiegoś powodu, ale właśnie dlatego nie chce mu zawracać głowy. On jeździ po całym świecie no i nie dziwota że ciężko jest mu czasem znaleźć czas.

Mimo wszystko bym zapytał na twoim miejscu, nic ci nie szkodzi przecież.
Odpisz
23.07.2018, 22:47
Maddox napisał(a):  Rozumiem.

No ja z Hikomikosem jestem bardzo blisko o czym z tego co zauważyłem wiesz z jakiegoś powodu, ale właśnie dlatego nie chce mu zawracać głowy. On jeździ po całym świecie no i nie dziwota że ciężko jest mu czasem znaleźć czas.

To będę jutro próbował, może się w końcu uda.
Odpisz
23.07.2018, 22:51
(23.07.2018 22:47)krykoz napisał(a):  
Maddox napisał(a):  Rozumiem.

To będę jutro próbował, może się w końcu uda.

Spróbuj zaproponować mu coś w zamian, najlepiej coś co go bardzo interesuje, tazosy z przeszłych polskich serii albo jakąś rzadsza kartę, uwierz mi że twój success rate wzrośnie wtedy wielokrotnie. Tak to często jest że najcenniejsze rzeczy nie mogą być zbyt łatwe do osiągnięcia.
Odpisz
30.07.2018, 2:15
(23.07.2018 22:03)krykoz napisał(a):  Ja wiem, że on to ma na pewno.

Dowody:

YT

No właśnie widzę komentarz Hikomikosa i on napisał, że nie wie kto ma prawa autorskie do tych piosenek, ale że zna gościa który te piosenki posiada. Piosenki musiały kiedyś zostać nagrane w całości, bo urywki który słyszeliśmy w serialu, musiały skądś zostać wycięte. A nie nagrywaliby samych urywków do TV bo to nie ma sensu, lepiej nagrać całą piosenkę. Hiko pewnie dotarł do gościa ze studia nagraniowego Koch, które robiło piosenki i openingi do pierwszych 5 sezonów, a ten zgodził się udostępnić mu piosenki pod warunkiem że nigdy nie ujrzą one światła dziennego, właśnie ze względu na prawa autorskie, które nie wiadomo kto ma. A potem mogłaby być z tego niezła drama. To moja teoria dlaczego Hikomikos trzyma to dla siebie, ale mogę się mylić.

.
Odpisz
30.07.2018, 11:18
(30.07.2018 2:15)Twister napisał(a):  
(23.07.2018 22:03)krykoz napisał(a):  Ja wiem, że on to ma na pewno.

Dowody:

YT

No właśnie widzę komentarz Hikomikosa i on napisał, że nie wie kto ma prawa autorskie do tych piosenek, ale że zna gościa który te piosenki posiada. Piosenki musiały kiedyś zostać nagrane w całości, bo urywki który słyszeliśmy w serialu, musiały skądś zostać wycięte. A nie nagrywaliby samych urywków do TV bo to nie ma sensu, lepiej nagrać całą piosenkę. Hiko pewnie dotarł do gościa ze studia nagraniowego Koch, które robiło piosenki i openingi do pierwszych 5 sezonów, a ten zgodził się udostępnić mu piosenki pod warunkiem że nigdy nie ujrzą one światła dziennego, właśnie ze względu na prawa autorskie, które nie wiadomo kto ma. A potem mogłaby być z tego niezła drama. To moja teoria dlaczego Hikomikos trzyma to dla siebie, ale mogę się mylić.

To co piszesz jest bardzo logiczne, ale nie zawsze to co jest logiczne jest prawidziwe.

Podałeś dobrą teorię, to ma naprawdę sens, ale z drugiej strony... Jakbym ja dostał od kogoś coś, czego ten ktoś nie powinien nikomu dawać, to bym to po prostu miał i tyle. A nie, chodził po ulicy i krzyczał: MAM COŚ CZEGO NIKT INNY NIE MA, MAM PIOSENKI Z NIE WYDANEJ PŁYTY! Bo czym się różni napisanie czegoś publicznie w internecie od mówienia na ulicy? Prawie niczym, tylko że pisanie czegoś w internecie jest gorsze, bo to zostaje tu na zawsze. Więc albo Hikomikos nie jest normalny, bo jeśli ktoś coś ma zdobyte w nielegalny sposób to nie mówi wszędzie o tym, że to ma, albo co bardziej prawdopodobne zdobył to jednak z innego źródła.
Odpisz
23.09.2018, 7:46
nie ma przeciez

https://infonumer.pl/
Odpisz
11.12.2018, 19:16
WCIĄŻ SZUKAM! Nie piszcie, że nie ma, bo są przecież, nie ma wydanej płyty, ale fakty same za siebie mówią, że kiedyś piosenki były w internecie dostępne, więc istnieją i ktoś je może mieć.

P.S.

Trochę popisałem z ludźmi z neta, dowiedziałem się więcej na temat zaśpiewania piosenki "Pikachu, przybądź tu" na castingu do pierwszej edycji idola. Niestety w internecie nigdzie nie ma całych odcinków programu Idol - pierwszego sezonu, ani fragmentu z zaśpiewania tej piosenki, tylko fragmenty, typu zabawny występ lub występ kogoś, kto potem był w finale.

Na casting przyszła pewna dziewczyna wraz z bratem, oboje ubrani byli trochę jak z westernu (kapelusze jak z dzikiego zachodu). Ona nie przeszła dalej, on przeszedł z castingu do kolejnej "tury" i odpadł. On ogólnie to tancerz, możecie go znać z teledysków Mandaryny ("Znacie ev'ry night?") oraz Ich Troje.

Ten brat nazywa się Sławek Lisowski, może ktoś zna piosenkę "Babe" (bejbe, pragnę cię!, bejbe chcę cię mieć!), której muzykę i słowa napisał Robert Kalicki, czyli ten, kto śpiewał kilka piosenek z pokemonów...

A co do dziewczyny, która zaśpiewała w castingu do idolu to Agnieszka Lisowska, czyli dokładnie ta sama osoba, która oryginalnie zaśpiewała tę piosenkę, ona teraz nazywa się Agnieszka Lisowska-Kalicka, jest żoną Roberta Kalickiego.
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości