Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

jak zacząć przygodę z pokemonami?
19.07.2018, 22:59
RE: jak zacząć przygodę z pokemonami?
Cytat:1)widzę że gry wychodzą w 2(tylko 2?) wersjach jak Red i Blue, czym się różnią, a może są to kompletnie oddzielne gry?
2)Od jakiej wersji gry zacząć i gdzie ją najlepiej zakupić(czytałem że starsze wersje nie są już dostępne z oficjalnej dystrybucji)? i jaką konsolkę do niej najlepiej kupić?
3)Widziałem że można przesyłać pokemony między różnymi wersjami gier, jest jakiś bank w chmurze czy coś w tym stylu?
4)Czy określone pokemony występują tylko w danej wersji gry? Czy może mogę złapać Bulbasaura i Mew w każdej części gry?
5) widziałem że gier z serii pokemon jest sporo, wychodzą one w jakiś regularnych odstępach czasowych?
6)Może do wszystkich gier logujemy się za pomocą jednego konta i mamy tam jakiś jeden pokedex? Czy trzeba kupić wszystkie części gry i wszystkie wydania żeby złapać je wszystkie? może tylko część z nich? (z tego co rozumiem to np Pokemon FireRed to remake zwykłego Red?)
1) Różnice są minimalne, większość i tak wybiera grę z najfajniejszą okładką
2) Zacznij grę od najnowszej, kupując najnowszą konsolkę. Albo zrób tak jak przeogromna część społeczeństwa i ściągnij sobie emulator+rom i graj za darmo (skoro stare gry są oficjalne wycofane są z dystrybucji). Aktualnie za stare gry zapłacisz krocie, a i narazisz się na podróby, więc wybierz mniejsze zło.
Możesz też kupić te gry na Virtual Console, ale największy użytek masz z nich kiedy masz PokeBank i jakąś nową grę, aby przesyłać rzadkie pokemony. I nie ma znaczenia w którą część zagrasz, ale obiektywnie Pokemon Platinum jest najlepszą grą pokemon wg. oceny fanów. Zaraz potem masz Black & White.
3) Wspomniany PokeBank, płatna usługa z rocznym abonamentem. Bardziej by tu pasowało stwierdzenie "rozszerzony slot na poksy", niż chumrka Wink
Poketransfer, jeśli masz gry z 5-ej generacji do przesłania.
Pozostałe stare gry nie mają na chwilę obecnie NIC xDDDDD
przesył między sobą co najwyżej, albo kabelek xD
4) Wygogluj sobie, każda gra ma swoje własne zasady co do zdobywania poksów. Mew jest eventowy niestety, a bulbasaurara to już musisz sobie wymienić z kimś (ofc nie dotyczy gier generacji pierwszej, drugiej i szóstej, gdzie te poki możesz dostać).
5) Jakoś tak co dwa lata, ale to nie jest reguła.
6) Jedna gra = jeden Save
nie ma tak dobrze xDDDD co ty, myślisz że GameFreak chcę ułatwić swoim fanom zadanie przejścia gier? xD PFFFFFFFFFF xDDDDD
Odpisz

Wiadomości w tym wątku
RE: jak zacząć przygodę z pokemonami? - Vapek - 19.07.2018 22:59

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości