Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

jak zacząć przygodę z pokemonami?
11.07.2018, 13:26
jak zacząć przygodę z pokemonami?
Siemka, szukałem artykułów o tym jak zacząć z pokemonami ale wszystkie wymagają jakiejś choćby podstawowej wiedzy, a ja takiej niestety jeszcze nie posiadam :c

Było by mi miło gdyby ktoś pomógł mi z dręczącymi mnie pytaniami Big Grin

1)widzę że gry wychodzą w 2(tylko 2?) wersjach jak Red i Blue, czym się różnią, a może są to kompletnie oddzielne gry?
2)Od jakiej wersji gry zacząć i gdzie ją najlepiej zakupić(czytałem że starsze wersje nie są już dostępne z oficjalnej dystrybucji)? i jaką konsolkę do niej najlepiej kupić?
3)Widziałem że można przesyłać pokemony między różnymi wersjami gier, jest jakiś bank w chmurze czy coś w tym stylu?
4)Czy określone pokemony występują tylko w danej wersji gry? Czy może mogę złapać Bulbasaura i Mew w każdej części gry?
5) widziałem że gier z serii pokemon jest sporo, wychodzą one w jakiś regularnych odstępach czasowych?
6)Może do wszystkich gier logujemy się za pomocą jednego konta i mamy tam jakiś jeden pokedex? Czy trzeba kupić wszystkie części gry i wszystkie wydania żeby złapać je wszystkie? może tylko część z nich? (z tego co rozumiem to np Pokemon FireRed to remake zwykłego Red?)

Mam nadzieję że pytania nie są jakoś bardzo głupie, ale nie znam się kompletnie Big Grin(nie wiedziałem też jaki dział na forum wybrać)

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi, a może przegapiłem jakieś artykuły(polskie/angielskie) które pomogły by mi zrozumieć mechanikę tego uniwersum?
Odpisz
11.07.2018, 14:59
RE: jak zacząć przygodę z pokemonami?
1)

Ta jest. Gry wychodzą w paru wersjach. Na samym początku serii twórcy chcieli wymusić na graczach jakieś elementy interakcji. Z tego powodu stworzyli identyczne gry różniące się jedynie występującymi w nich pokemonami. W jednej grze jest Oddish a w innej Bellsprout. W jednej Vulpix a w innej Growlithe. W nowych grach dochodzi do tego jeden duży legendarny pokemon który jest "maskotką okładkową danej gry"
Ponadto większość gier ma swoje ulepszone "trzecie wersje". Dla Red i Blue ulepszoną wersją jest Yellow które różni się paroma elementami w trakcie gry.
Można więc powiedzieć że gry pokemon wychodzą razem z siostrą/bratem bliźniakiem. Niby identyczni ale jak patrzysz z bliska to widać jakieś niewielkie różnice.

2)

Jeśli chcesz mieć dostęp do jak największego contentu pokemonowego to kupuj którąś z wersji 3DSa.
Dzięki virtualnej consoli(nintendo sprzedaje swoje gry na emulator) zagrasz w gry z pierwszej i drugiej generacji.
Dzięki temu że na 3DSa jest rimejk Ruby i Sapphire - zagrasz w grę która zaczęła generacje trzecią.
Dzięki obsłudze gier z DSa ograsz generacje czwartą i piątą.
I ostatecznie generacj szósta i siódma wyszły na samego 3DSa.
Czyli na dzień dzisiejszy zagrasz w każdym regionie i w każdą fabułę jaką wydał nam Game Freak.

Ale. Twórcy zapowiedzieli LetsGoEevee i LetsGoPikachu. Wygląda na to że będzie to idealny moment do wskoczenia w serie ponieważ będzie to gra znacznie łatwiejsza, odwołująca się do pokemonów z pierwszej generacji i w ogóle lajtowa. To wyjdzie na Switcha, na ktorym niestety nie zagrasz w żadne poprzednie gry. Ale zapowiedziano ósmą generację na Switcha. Jeśli więc zależy Ci na multiplayerze i jesteś w stanie poczekać jeszcze rok z hakiem to to byłaby najlepsza opcja.

3)

Jest tak zwany PokeBank. Pozwala on na przenoszenie poków między grami ale tyczy się to tylko gier z 3DSa.

4)

Niestety nie ma jednej gry która posiadałaby wszystkie dostępne Pokemony. Właśnie o to chodziło z podziałem gier na dwie. Gra wymusza interakcje jeśli chcesz mieć wszystkie. Co do wymienionego Mewa. On i inne pokemony zwane mitycznymi są mega rzadkie z racji iż nie można zdobyć ich w żadnej z gier a jedynie podczas eventów i rozdawajek od Nintendo.

5)

I tak. I nie. Przez jakiś czas wychodziły co rok ale GF chyba przestał nadążać. Ale to dobrze. Chcemy dobre gry a nie powtórki z poprzedniczek.

6)

Odpowiedziałem wyżej.
Tak. Fire Red to rimejk Red.
Tak samo jak:
HeartGold/Soul Silver to rimejki Gold i Silver
Omega Ruby/Alpha Sapphire to rimejki Ruby i Sapphire.

Żeby złapać je wszystkie wystarczy Ci najnowsza z gier oraz odrobina cierpliwości i samozaparcie przy wymianach. Jeśli nie chcesz prowadzić wymian a łapać poki sam to czeka Cię żmudne i ciężkie zadanie i przechodzenia wielu gier. A i tak nie zdobędziesz wspomnianych wyżej poków mitycznych.

Powodzenia. Mam nadzieję że wkręcisz się w świat Pokemonów i że kiedyś spotkamy się na jakimś polu bitwy.

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Victoriatus
11.07.2018, 15:10
Dziękujesz za posty w liczbie mnogiej, więc zostawię tu swojego, ale Kowalt w zasadzie załatwił całość.
Dodam tylko odnośnie artykułów: Nic nie przegapiłeś, ale jak chcesz więcej, to zainteresuj się stronami takimi jak serebii.net (nowinki na bieżąco i nawet ok baza danych), czy bulbapedia.bulbagarden.net czy pokemondb.net (dla ogarnięcia aspektów technicznych oraz nieco lepszej bazy danych niż serebii)

Odpisz
11.07.2018, 15:54
(11.07.2018 15:10)Victoriatus napisał(a):  Dziękujesz za posty w liczbie mnogiej, więc zostawię tu swojego, ale Kowalt w zasadzie załatwił całość.
Dodam tylko odnośnie artykułów: Nic nie przegapiłeś, ale jak chcesz więcej, to zainteresuj się stronami takimi jak serebii.net (nowinki na bieżąco i nawet ok baza danych), czy bulbapedia.bulbagarden.net czy pokemondb.net (dla ogarnięcia aspektów technicznych oraz nieco lepszej bazy danych niż serebii)

za to bulbapedia ma bardzo czytelne wykresy dotyczące statystyk poków, mi to pomaga

[Obrazek: RhOX9uj.gif][Obrazek: 1200px-WarrenTheApeWiki.jpg]
Odpisz
11.07.2018, 17:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.07.2018 17:42 przez pokemonek123.)
Co tu dodać? O wiem, Pokemony są tak skonstruowane, żeby można było dołączyć zawsze i się nie pogubić. Każda generacja trwa 3-4 lata i po tych 21 jesteśmy połowie 7 i gdy dochodzi do zmieny generacji, to seria się "resetuje".

Generacją 7 są gry Sun/Moon i UltraSun/UltraMoon, gdzie oczywiście odkrywamy te ~100 nowych Pokemonów, żyjemy w hawajskim regionie Alola i dostajemy jako naszego pierwszego Pokemona - Rowleta, Littena lub Popplio. Takie panują klimaty i wokół tego teraz wszystko się kręci. Również Ash z animie tam się teraz kręci, bo musi reklamować gry.

Gier tak zwanej 'głównej serii' może wydawać się sporo, ale większość to kopie albo klony tego co już było i właściwie jedyne co trzeba o nich wiedzieć, to jaki to region i jeżeli masz ochotę spróbować, to polecam wybrać najnowszą wersję.

Kanto - FireRed albo LeafGreen (starsze wersje to Red, Blue, Green, Yellow, a niedługo będą nowe Let's go Pikachu i Let's go Eevee)
Johto - HeartGold albo SoulSilver (starsze to Gold, Silver, Crystal)
Hoenn - OmegaRuby albo AlphaSapphire (starsze to Ruby, Shapphire, Emerald)
Sinnoh - Platinum (starsze to Diamond i Pearl)
Unova - Black2 i White2 (starsze to Black i White)
Kalos - X lub Y
Alola - UltraSun lub UltraMoon (starsze to Sun i Moon)
Odpisz
12.07.2018, 20:56
(11.07.2018 17:32)pokemonek123 napisał(a):  Co tu dodać? O wiem, Pokemony są tak skonstruowane, żeby można było dołączyć zawsze i się nie pogubić. Każda generacja trwa 3-4 lata i po tych 21 jesteśmy połowie 7 i gdy dochodzi do zmieny generacji, to seria się "resetuje".

Generacją 7 są gry Sun/Moon i UltraSun/UltraMoon, gdzie oczywiście odkrywamy te ~100 nowych Pokemonów, żyjemy w hawajskim regionie Alola i dostajemy jako naszego pierwszego Pokemona - Rowleta, Littena lub Popplio. Takie panują klimaty i wokół tego teraz wszystko się kręci. Również Ash z animie tam się teraz kręci, bo musi reklamować gry.

Gier tak zwanej 'głównej serii' może wydawać się sporo, ale większość to kopie albo klony tego co już było i właściwie jedyne co trzeba o nich wiedzieć, to jaki to region i jeżeli masz ochotę spróbować, to polecam wybrać najnowszą wersję.

Kanto - FireRed albo LeafGreen (starsze wersje to Red, Blue, Green, Yellow, a niedługo będą nowe Let's go Pikachu i Let's go Eevee)
Johto - HeartGold albo SoulSilver (starsze to Gold, Silver, Crystal)
Hoenn - OmegaRuby albo AlphaSapphire (starsze to Ruby, Shapphire, Emerald)
Sinnoh - Platinum (starsze to Diamond i Pearl)
Unova - Black2 i White2 (starsze to Black i White)
Kalos - X lub Y
Alola - UltraSun lub UltraMoon (starsze to Sun i Moon)
Lets go to nie core game, core game wyjdze za rok

HeartHeart PG is my senpaiHeartHeart
Mój fc 4313 4689 7522
Odpisz
12.07.2018, 21:21
Let's Go jest uznawane za Core/Main pokemon game.

Odpisz
13.07.2018, 11:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2018 13:45 przez Waren78657.)
(12.07.2018 21:21)Victoriatus napisał(a):  Let's Go jest uznawane za Core/Main pokemon game.

De fakto to ani Core game, ani nie Core game, to raczej taki second Core

Odpisz
13.07.2018, 12:48
"New main series pokemon RPG"
nie ma czegoś takiego jak second core, "another" w tym kontekście to po prostu "kolejne".
Ta gra to nic innego jak zwykły remake pokemon Yellow, starająca się połączyć mechanikę z Go z dotychczasowymi.

Im szybciej przestaniecie sobie tym zawracać głowę, tym lepiej. To nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy GF robi taką manianę Tongue
No i mieszacie nowemu :<

Odpisz
13.07.2018, 15:06
Najciekawsze jest, że określenie "core rpg" pierwszy raz użyli na E3 w 2017 i od początku do końca poprzez "core" mają na myśli tytuł zaplanowany na 2019 rok. A Let's Go zaliczają jako gry "mainline". Możliwe, że zaczęli w taki sposób wyróżniać tradycyjną serię od nowej, którą zapoczątkuje let's go (nie mam wątpliwości, że let's go okaże się sukcesem i będzie równległą serią do tradycyjnej). A może jeszcze inaczej? Może chcą zrobić edycję dla "dorosłego" gracza, czyli implementacja contentu nastawiona na walki, tj. Battle Frontier, a grą "family friendly" będzie let's go
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Victoriatus
19.07.2018, 22:59
Cytat:1)widzę że gry wychodzą w 2(tylko 2?) wersjach jak Red i Blue, czym się różnią, a może są to kompletnie oddzielne gry?
2)Od jakiej wersji gry zacząć i gdzie ją najlepiej zakupić(czytałem że starsze wersje nie są już dostępne z oficjalnej dystrybucji)? i jaką konsolkę do niej najlepiej kupić?
3)Widziałem że można przesyłać pokemony między różnymi wersjami gier, jest jakiś bank w chmurze czy coś w tym stylu?
4)Czy określone pokemony występują tylko w danej wersji gry? Czy może mogę złapać Bulbasaura i Mew w każdej części gry?
5) widziałem że gier z serii pokemon jest sporo, wychodzą one w jakiś regularnych odstępach czasowych?
6)Może do wszystkich gier logujemy się za pomocą jednego konta i mamy tam jakiś jeden pokedex? Czy trzeba kupić wszystkie części gry i wszystkie wydania żeby złapać je wszystkie? może tylko część z nich? (z tego co rozumiem to np Pokemon FireRed to remake zwykłego Red?)
1) Różnice są minimalne, większość i tak wybiera grę z najfajniejszą okładką
2) Zacznij grę od najnowszej, kupując najnowszą konsolkę. Albo zrób tak jak przeogromna część społeczeństwa i ściągnij sobie emulator+rom i graj za darmo (skoro stare gry są oficjalne wycofane są z dystrybucji). Aktualnie za stare gry zapłacisz krocie, a i narazisz się na podróby, więc wybierz mniejsze zło.
Możesz też kupić te gry na Virtual Console, ale największy użytek masz z nich kiedy masz PokeBank i jakąś nową grę, aby przesyłać rzadkie pokemony. I nie ma znaczenia w którą część zagrasz, ale obiektywnie Pokemon Platinum jest najlepszą grą pokemon wg. oceny fanów. Zaraz potem masz Black & White.
3) Wspomniany PokeBank, płatna usługa z rocznym abonamentem. Bardziej by tu pasowało stwierdzenie "rozszerzony slot na poksy", niż chumrka Wink
Poketransfer, jeśli masz gry z 5-ej generacji do przesłania.
Pozostałe stare gry nie mają na chwilę obecnie NIC xDDDDD
przesył między sobą co najwyżej, albo kabelek xD
4) Wygogluj sobie, każda gra ma swoje własne zasady co do zdobywania poksów. Mew jest eventowy niestety, a bulbasaurara to już musisz sobie wymienić z kimś (ofc nie dotyczy gier generacji pierwszej, drugiej i szóstej, gdzie te poki możesz dostać).
5) Jakoś tak co dwa lata, ale to nie jest reguła.
6) Jedna gra = jeden Save
nie ma tak dobrze xDDDD co ty, myślisz że GameFreak chcę ułatwić swoim fanom zadanie przejścia gier? xD PFFFFFFFFFF xDDDDD

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
21.07.2018, 13:23
"jak zacząć przygodę z pokemonami?"

*chwila namysłu*

W ogóle nie zaczynać! \^-^/

FC: 0533-7996-3499

[Obrazek: 82dfb1857df66b100d359ce9f6ececeb.jpg]
Odpisz
21.07.2018, 13:44
(21.07.2018 13:23)Polineks69 napisał(a):  "jak zacząć przygodę z pokemonami?"

*chwila namysłu*

W ogóle nie zaczynać! \^-^/

Polineks, skąd to nastawienie? Cóż Ci biedne poki uczyniły ^^

Odpisz
23.07.2018, 12:11
Uczyniły mój świat bardziej fantazyjnym i kolorowym. Działanie LSD approved!

FC: 0533-7996-3499

[Obrazek: 82dfb1857df66b100d359ce9f6ececeb.jpg]
Odpisz
23.07.2018, 14:48
(23.07.2018 12:11)Polineks69 napisał(a):  Uczyniły mój świat bardziej fantazyjnym i kolorowym. Działanie LSD approved!

To powinieneś raczej zachęcać, oczywiście do poków, nie LSD ;P

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości