Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.9 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Oficjalna strona Pokemon... po polsku?
26.01.2011, 20:03,
Oficjalna strona Pokemon... po polsku?
http://www.pokemon.com/pl/

Koniec świata już niedługo?

A tak poważniej, jeśli rezultatem tego będzie VGC i inne oficjalne turnieje w Polsce, to 2011 będzie chyba najszczęśliwszym rokiem dla polskiego Poka Big Grin

[Obrazek: mudkipsx.png]

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
26.01.2011, 20:06, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2011, 20:12 przez Arinald.)
RE: Oficjalna strona Pokemon... po polsku?
No no, to mnie tym newsem zaskoczylas Tongue. Skoro coraz wiecej jest polskiego w pokemonach, to moze, doczekamy sie Black i White, po polsku? No mam nadzieje Tongue. Oby tak dalej.

Arinald

[Obrazek: Iestin.png]

Temat który wg. Ciebie nadaje się do zamknięcia? Napisz o nim do mnie.
Potrzebujesz pomocy z jakąkolwiek grą? Zgłoś się do mnie.
Zielony w twoim poście? To znak, że wymagał on małej poprawy.
Ktoś Cię obraził? Natychmiast o tym informuj!!!
Friend Code 3DS: 1719-3288-5462
Ktoś chętny na partyjkę Kid Icarusa? PM me please.

Odpisz
26.01.2011, 20:23,
Też mam podobną nadzieję
Na razie stronka prowadzi tylko do strony TmToys ale w przyszłości...
I byłoby super gdybyśmy mieli Pokemon Czerń i Pokemon Biel Big Grin
(26.01.2011, 20:03)rubin napisał(a): Koniec świata już niedługo?

Nie ale Euro nadchodzi Tongue

Odpisz
26.01.2011, 20:25,
Na polskie B/W bym już nie liczyła, ale Rainbow/Grey... kto wie.

Tak na dobrą sprawę to prawie nic tam jeszcze nie ma, ale sam fakt istnienia tego minisajta jest bardzo dobrym znakiem że nadchodzi lepsze Tongue

Notabene to z naszego regionu (Europa Środkowo-Wschodnia) jesteśmy tylko my i Czesi.

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
26.01.2011, 20:33,
PL! JEST SKRÓT PL!
Ale u amerykanów...
Brakuje mi Play! Pokemon! w Polsce i City Championships na jednego gracza.
Czerń i Biel po polsku w Empikach...
Manga...
Czerń i Biel Gra Karciana...
...
...
...

Ale nasi i tak nie ruszą się żeby coś z tym zrobić.

Odpisz
26.01.2011, 20:37,
Broń Panie Boże wszechmogący i ciskaj pioruny w tych, którzy chcą aby były oficjalne, polskie gry Pokemon!
Dajcie spokój, te dialogi są na poziomie robienia sieczki z mózgu, a jak są po angielsku to mniej się na tym skupiam, dzięki czemu mam jeszcze takowy narząd Smile

[Obrazek: gonzo.png]
Odpisz
26.01.2011, 20:39,
LOLOLOLOL było ROK TEMU JUŻ
http://www.pokemony.com/news-1016-Nowe-P...-w-Europie
Ale to i tak można wybaczyć/zrozumieć, w przeciwieństwie do http://forum.poke.pl/showthread.php?tid=980 o czym jak wół wszystko napisałem dawno temu w newsie na Vall.

PS: Takie są skutki, że od 11 lat i dalej też, każdy admin pokestrony przepisuje zagr. newsy/arty miast robić o tym, co się działo/dzieje w Polsce.

Cherish Balle daję wtedy, gdy zgadzam się z autorem postu/chcę zaznaczyć, że czytałem dany temat/nie chcę pisać postu i wybieram sobie post kogoś, który jest zbliżony do mojego poglądu.
Moja działalność na Polskiej PokeScenie (PPS):Obecnie jestem (od 2009 r.) adminem na forum PokeCollect (założone w 2007 r.)
Ale kiedyś byłem (w nawiasach okres mojej działalności):
- redaktorem na stronach: Pokemon Valhalli (2008 - styczeń 2011) i (śp.) PokeSerwis.pl (2009-10).
- adminem na już nieistniejących stronach: PokeMedia (2006-08) i PokemonPowrót (2008)
- moderatorem ( sierpień 2010 r. - październik 2011 r. oraz od maja 2013 do stycznia 2014) na tym forum czyli PVF
- współadminem na nieistniejących już stronach: PokeShadow (2008), PokePlanet2 (2008), PokemonMasters (2009), PokemonBeta (2009), PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. Oraz na nieistniejącym już forum PokemonBlackChaos (od 2010 do końca forum czyli 2012)
W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum (śp.) PokeRang, od 2010 r. prowadziłem stronę Pokemons.tnb.pl która nadal jest w necie, ale od końca 2011 r. ją porzuciłem.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: AtoMan, Ertix
26.01.2011, 20:58,
Tak? A to ciekawe, bo ja o tym przeczytałam o tym dopiero dzisiaj na Bulbie.

Nie znam nikogo kto by korzystał z Valhalli jako źródła niusów, sorry.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Gonzo, Ertix
26.01.2011, 21:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2011, 21:07 przez PokeMan.)
(26.01.2011, 20:58)rubin napisał(a): Tak? A to ciekawe, bo ja o tym przeczytałam o tym dopiero dzisiaj na Bulbie.

Nie znam nikogo kto by korzystał z Valhalli jako źródła niusów, sorry.
ZOBACZ datę newsa na Vall, TWÓJ link mówi o dodatkowych podstronach regionalnych, MÓJ o tym, że zmieniono layout ogólny przy czym dodano albo kilka albo nieoficjalnie z kilka państw, zresztą skoro Bulba ponad wszystko to "kontra" : http://bulbanews.bulbagarden.net/wiki/Po...new_layout
Teraz patrzymy na ilustrację tego newsa:
http://archives.bulbagarden.net/media/up...e_2010.png zjeżdżamy na dół i widzimy: "Select a country" które pojawiło się ROK temu. To, że wtedy pewnie przeszło to bez echa, nie znaczy, że tego nie było, bo jest od dawna.

Cherish Balle daję wtedy, gdy zgadzam się z autorem postu/chcę zaznaczyć, że czytałem dany temat/nie chcę pisać postu i wybieram sobie post kogoś, który jest zbliżony do mojego poglądu.
Moja działalność na Polskiej PokeScenie (PPS):Obecnie jestem (od 2009 r.) adminem na forum PokeCollect (założone w 2007 r.)
Ale kiedyś byłem (w nawiasach okres mojej działalności):
- redaktorem na stronach: Pokemon Valhalli (2008 - styczeń 2011) i (śp.) PokeSerwis.pl (2009-10).
- adminem na już nieistniejących stronach: PokeMedia (2006-08) i PokemonPowrót (2008)
- moderatorem ( sierpień 2010 r. - październik 2011 r. oraz od maja 2013 do stycznia 2014) na tym forum czyli PVF
- współadminem na nieistniejących już stronach: PokeShadow (2008), PokePlanet2 (2008), PokemonMasters (2009), PokemonBeta (2009), PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. Oraz na nieistniejącym już forum PokemonBlackChaos (od 2010 do końca forum czyli 2012)
W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum (śp.) PokeRang, od 2010 r. prowadziłem stronę Pokemons.tnb.pl która nadal jest w necie, ale od końca 2011 r. ją porzuciłem.
Odpisz
26.01.2011, 21:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2011, 21:18 przez Arinald.)
(26.01.2011, 20:37)Gonzo napisał(a): Broń Panie Boże wszechmogący i ciskaj pioruny w tych, którzy chcą aby były oficjalne, polskie gry Pokemon!
Dajcie spokój, te dialogi są na poziomie robienia sieczki z mózgu, a jak są po angielsku to mniej się na tym skupiam, dzięki czemu mam jeszcze takowy narząd Smile

Jak dal mnie, to pokemon po polsku bylo by dobrym pomyslem. Czemu? Bo my nie musimy grac w polska wersje, wiadomo, wiekoszosc nie chce grac w gre po polsku. Lecz pamietaj, ze sa mlodsi gracze, ktorzy takze chcieli by grac w poki, bo np widza, jak ich starsi bracia czy kuzyni (oczywiscie kuzynki i siostry tez Tongue) graja w pokemony, maja przy tym pelno zabawy. Brat/siostra/kuzyn/kuzynka ida i zostawiaja gre. Mlody, zainteresowany pokami, podchodzi, lecz gra po angielsku, nie wie co robi, moze nawet gre skasowac. Sam mam mlodszego kuzyna, ktory jak tylko game boya przynosilem(mieszkamy (w zasadzie to nawet na szczescie) 250km od siebie), chcial grac, marudzil, oczywiscie chodzil do rodzicow swoich i oczywiscie moich. No i co bylo robic? Oczywiscie musialem mu dac, ten nie wiedzial co robi, i pytal sie ciagle "a co to znaczy...". Jezeli chodzi o kasowanie gry, to czasami bylo tak, ze wzialem mojego kochanego silvera do kuzyna, ide do kosciola (na 10) z rodzicami, a kuzyn mimo tego, ze zwykle (na szczescie) wstawal okolo 11:30, zawsze w niedziele, kiedy ja u niego bylem, a w zasadzie moj silver, szedl do pokoju goscinnego, przeszukiwal caly pokój, az znalazl. A jak nie znalazl? Wiedzial, ze bedzie na szafce. I zawsze podchodzil do babci/rodzicow i "Babciu, mozesz mi zdjac to pudelko z szafy?" A jak mysliscie, babcia mu zdejmowala? Niestety tak. No i oczywiscie, jak jechalem do kuzyna na dluzej, moglem sobie przechodzic silvera od nowa, bo kuzyn nie wiedzial, ze "new game" kasuje poprzednia. Oczywiscie rodzice wujostwo i dziadkowie: "no nie denerwuj sie, to tylko dziecko" i oczywiscie usmiech, zadnych przeprosin i wszystko swietnie. No i, jezeli bedzie polska wersja, to nikt nie bedzie mial juz takich problemow. Mysle, ze to moglo przytrafic sie nei tylko mi. Ale jednego na pewno nie zniose: tlumaczenia nazw pokemonow na polski. Juz to sobie wyobrazam. Sandslash - Tnacy Piasek. No, to tlumaczenie, nawet nie do konca zgadzajace sie z oryginalem, bylo by co najmniej(!) troche glupie. Wiec Summa Summarum jestem za grami po polsku, a przeciwko nazwami pokemonow po polsku.

Arinald

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Mati11, ShootingStar, marcin55885
26.01.2011, 21:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2011, 21:32 przez ShootingStar.)
Nie, na pewno nazw Pokemonów nie będą tłumaczyć. Tylko ataki, nazwy gier itd.

Może nie doczekamy się Czerni i Bieli, ale może będzie Szarość i remaki Ruby i Sapphire, może Krwisty Rubin i Morski Szafir Tongue

Odpisz
26.01.2011, 21:44,
(26.01.2011, 21:31)Poke96 napisał(a): Nie, na pewno nazw Pokemonów nie będą tłumaczyć. Tylko ataki, nazwy gier itd.

Może nie doczekamy się Czerni i Bieli, ale może będzie Szarość i remaki Ruby i Sapphire, może Krwisty Rubin i Morski Szafir Tongue

jak już to krwista xD

ja tam zaczynałem z Blue i to po francusku jak miałem 7 lat. Gdyby nie ten bezwiednie tłoczony do głowy francuski nie miałbym teraz DALF (certyfikat językowy poziom B2) i nie przemierzałbym się do DELF C1.

Wniosek: nawet Pokemony mogą czegoś nauczyć, nie odbierajmy młodym tej szansy Tongue

Odpisz
26.01.2011, 22:19, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2011, 22:41 przez Arinald.)
(26.01.2011, 21:44)Gonzo napisał(a):
(26.01.2011, 21:31)Poke96 napisał(a): Nie, na pewno nazw Pokemonów nie będą tłumaczyć. Tylko ataki, nazwy gier itd.

jak już to krwista xD

ja tam zaczynałem z Blue i to po francusku jak miałem 7 lat. Gdyby nie ten bezwiednie tłoczony do głowy francuski nie miałbym teraz DALF (certyfikat językowy poziom B2) i nie przemierzałbym się do DELF C1.

Wniosek: nawet Pokemony mogą czegoś nauczyć, nie odbierajmy młodym tej szansy Tongue

Gonzo, zalezy. Kuzyn w pokemony gral (czytaj, kasowal mi save'a) do 8 roku zycia, moze 9, potem uznal, ze to glupie i dla dzieci, oczywiscie smieje sie ze mnie, ze w poki gram. No coz, przynajmniej po tym, jak aktywnie oglada anime i po tym, jak po prostu placze, gdy ktos chce zmienic kanal, to chyba anime nie jest dla dzieci (hehe, pamietam, jak kuzyn przyjechal do mnie i zdziwil sie, ze nie dosc, ze nie mamy kanalow z kreskowakami, to jeszcze ogladam kanaly sportowe i kilka innych "nudnych"). Kuzyn niestety mimo wieloletnich przezyc mojego biednego silvera, prawie w ogole nie zna angielskiego=/ Wiem, ze w sprawach tlumaczenia gier jest wiele sporow. Z jednej strony ci, ktorzy chca by gre tlumaczyc, ze dla nich wodna bron jest lepsza niz water gun, ze mlodsi (badz ci, co sobie z angielskim nie radza) powinni miec wlasna wersje, a z drugiej ci, co chca stara wersje, ze tlumaczenie zniszczy wszystko, wlasnie ci co beda grali w polska wersje nei beda uczyc sie jezykow... no i oczywiscie trzecia, najbiedniejsza strona - modzi, (w tym ja w jednym MMORPG, wiec znam ten bol Tongue) Ktorzy musza kryc posty, tlumaczyc, ze to nei bedzie wygladalo dokladnie tak jak ktos mysli, ze trzeba spojrzec na dobre strony, i wiele, wiele innych... oczywiscie tutaj wyglada to troche inaczej, my w zasadzie nie mamy nic do powiedzenia, mozemy tylko rozmawiac, to i tak raczej nie dotrze do Nintendowcow, a w MMO mimo wszystko, to my, polacy mamy glos (ale tez nie decydujemy, to firma ktora gre robi i upd8uje moze przetlumaczyc, mimo tego, ze wszyscy beda przeciw, ale coz, pewnie wszyscy sie domyslaja, co by sie stalo, gdyby wprowadzona wszystko na przekor graczom, my mozemy tylko naprowadzic).

Arinald

EDIT Poke, jak dla mnie, to byl zart spowodowany tym, ze akurat gra, a raczej jej remake bedzie sie nazywal tak, jak jedna z modow, (badz po prostu usera). Naprawde wydaje mi sie, ze to tylko kawal spowodowany zbiegem 2 nazw (w zasadzie nicku i nazwy Tongue)

PZDR Arinald

Dobra dobra, moze lepiej koniec z offtopem Tongue

Odpisz
26.01.2011, 22:36,
(26.01.2011, 21:44)Gonzo napisał(a): jak już to krwista xD

Nie chodzi mi o Rubin, miłą pomocniczkę na naszym forum, a o rubin - minerał, który w j. polskim ma rodzaj męski.

Odpisz
26.01.2011, 22:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2011, 22:39 przez Gonzo.)
(26.01.2011, 22:36)Poke96 napisał(a):
(26.01.2011, 21:44)Gonzo napisał(a): jak już to krwista xD

Nie chodzi mi o Rubin, miłą pomocniczkę na naszym forum, a o rubin - minerał, który w j. polskim ma rodzaj męski.

nie wiem czy zauważyłeś "xD" które z reguły wyraża czyjś żart. Z polskim, tak jak i z francuskim nie mam problemu. Wracając do tematu pokemony po polsku to zUo a ewentualna propozycja zmieniania nazw prosi się o spalenie na stosie Smile

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości