Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Ankieta: Czy Mightyiena to Hiena czy wilk
Wilk
Hiena
[Wyniki ankiety]

Mightyiena wilk czy hiena
27.05.2018, 14:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2018 14:56 przez Waren78657.)
Mightyiena wilk czy hiena
Witam wszystkich,

Popadłem wraz z KNB w spór o to czy Mightyiena to Hiena czy też Wilk, nie będę wskazywał kto jest za którą opcją, poniżej wkleję tylko zdjęcia, które przedstawiło każde z nas dla poparcia swojej tezy proszę was o opinię i dyskusję, oraz zagłosowanie w ankiecie wg was i znanej wam wiedzy czy Mightyiena to wilk czy hiena?

[Obrazek: 262Mightyena.png]

Hiena
[Obrazek: 320px-Striped_Hyena_5.jpg][Obrazek: Parahyaena_brunnea_3.jpg]

link dla niewidzących obrazka

oraz drugi link

Wilk

[Obrazek: manedwolf-005.jpg?itok=QI5NW5EV][Obrazek: wilk_2.jpg]
ponownie link dla niewidzących obrazka

oraz drugi link

[Obrazek: RhOX9uj.gif][Obrazek: 1200px-WarrenTheApeWiki.jpg]
Odpisz
27.05.2018, 14:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2018 14:36 przez Makion.)
RE: Mightyiena wilk czy hiena
A gdzie opcja czworonóg psowaty Tongue

Nie ma takiego znaczenia, według angielskiej nazwy, to hiena (ale to tylko jedna z wielu alternatywnych nazw tego poka), chociaż wygląda też na wilka. Nie ma trzeciej opcji, więc nie zagłosuję, bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wygląda po prostu na psowatego. Zigzagoon np. też wygląda na psa, a jest szopem (niby). Więc i linię Poochyeny i Zigzagoona bym zaliczył do psów (furreta, który też mógłby uchodzić za psa już raczej nie Tongue)
Odpisz
27.05.2018, 14:53
Myślę, że odpowiedź prosta. Mightyena miała być hieną, która wskutek "pokemonizacji" stała się bliżej nieokreślonym psowatym. Trochę jak z Pidgeyem, który chyba miał być gołębiem, ale ostatecznie go nie przypomina.
Odpisz
27.05.2018, 14:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2018 15:15 przez Waren78657.)
(27.05.2018 14:35)Makion napisał(a):  A gdzie opcja czworonóg psowaty Tongue

Nie ma takiego znaczenia, według angielskiej nazwy, to hiena (ale to tylko jedna z wielu alternatywnych nazw tego poka), chociaż wygląda też na wilka. Nie ma trzeciej opcji, więc nie zagłosuję, bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wygląda po prostu na psowatego. Zigzagoon np. też wygląda na psa, a jest szopem (niby). Więc i linię Poochyeny i Zigzagoona bym zaliczył do psów (furreta, który też mógłby uchodzić za psa już raczej nie Tongue)

No właśnie wilk to czworonóg psowaty jeśli o to chodzi, bo defakto różnica między wilk a hiena daje go do feliforma w przypadku hieny i caniforma w przypadku wilka.

Mam nadzieję, że wziąłeś też pod uwagę zdjęcia

A furret to ewidentna fretka czyli należy do łasicowatych, a te z kolei do caniforma, czyli tak czy tak psokształtnych

(27.05.2018 14:53)Axel napisał(a):  Myślę, że odpowiedź prosta. Mightyena miała być hieną, która wskutek "pokemonizacji" stała się bliżej nieokreślonym psowatym. Trochę jak z Pidgeyem, który chyba miał być gołębiem, ale ostatecznie go nie przypomina.

Hiena nie jest psowatym w tym problem

Odpisz
27.05.2018, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2018 15:28 przez Makion.)
Nie wnikam w to, czy coś jest psowate, czy uszate i nie powiązuję to z logiką realnego świata. Według designu Mightyena, czy Zigzagoon wyglądają na psów, więc niech nimi będą, czy niech się do nich zaliczają. Już ciężej ocenić legendarne bestie z 2 generacji, bo Entei i Suicune przypominają i psa i kota (przynajmniej mi), zaś Raikou to jedynie z tygrysem się kojarzy. Według mnie bez mieszania fikcji z realizmem, Mighthyena może być hybrydą wilka z hieną i pasować do psów Smile

Chiński zodiak jest dość mocno naginany, ale nie powstrzymało to w głoszeniu teorii, że ogniste startery na nim bazują Tongue

Ujmę to tak, jeśli chcemy zaliczyć np. Vulpixów i Fennekinów do pokepsów, to nie mam nic przeciwko Mightyenie.

A co sądzicie o Lycanrocu w formie północnej, przecież w świecie rzeczywistym nie ma dowodów na istnienie wilkołaków Tongue
Odpisz
27.05.2018, 15:39
(27.05.2018 14:53)Waren78657 napisał(a):  Hiena nie jest psowatym w tym problem
Co w przypadku hien nie ma aż takiego znaczenia, ponieważ wskutek konwergencji upodobniły się w wielu cechach do psów, dlatego też hieny dzieli się na "kotopodobne" i "psopodobne", z tym, że te drugie w większości wymarły. Najbezpieczniej będzie uznać, że Mighyena to shunka warakin, czyli mityczna wilko-hiena, która co prawda nie istnieje, ale mogła być bazą dla Pokemona.
Odpisz
27.05.2018, 15:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2018 15:46 przez Waren78657.)
(27.05.2018 15:25)Makion napisał(a):  Nie wnikam w to, czy coś jest psowate, czy uszate i nie powiązuję to z logiką realnego świata. Według designu Mightyena, czy Zigzagoon wyglądają na psów, więc niech nimi będą, czy niech się do nich zaliczają. Już ciężej ocenić legendarne bestie z 2 generacji, bo Entei i Suicune przypominają i psa i kota (przynajmniej mi), zaś Raikou to jedynie z tygrysem się kojarzy. Według mnie bez mieszania fikcji z realizmem, Mighthyena może być hybrydą wilka z hieną i pasować do psów Smile

Chiński zodiak jest dość mocno naginany, ale nie powstrzymało to w głoszeniu teorii, że ogniste startery na nim bazują Tongue

Ujmę to tak, jeśli chcemy zaliczyć np. Vulpixów i Fennekinów do pokepsów, to nie mam nic przeciwko Mightyenie.

A co sądzicie o Lycanrocu w formie północnej, przecież w świecie rzeczywistym nie ma dowodów na istnienie wilkołaków Tongue

Cóż wilkołak to bardziej człowiek niż wilk w normalnym wypadku (90% czasu człowiek), ale tu jest w linii ewolucyjnej odpsowatych, i bardziej bym powiedział, że to Direwolf (wilkor) niż pełnoprawny wilkołak więc pies

Apropos, wprawdzie nie ma tam VII geny, ale ciekawie wzięli bazy poków i je same dali do drzewa ewolucyjnego link

(27.05.2018 15:39)Axel napisał(a):  
Co w przypadku hien nie ma aż takiego znaczenia, ponieważ wskutek konwergencji upodobniły się w wielu cechach do psów, dlatego też hieny dzieli się na "kotopodobne" i "psopodobne", z tym, że te drugie w większości wymarły. Najbezpieczniej będzie uznać, że Mighyena to shunka warakin, czyli mityczna wilko-hiena, która co prawda nie istnieje, ale mogła być bazą dla Pokemona.

O psopodobne pewnie masz na myśli wymarłe arctocyony, jednak one nie były blisko spokrewnione z hienami, a tylko wyglądem przypominały przerośniętą hienę brunatną, (ba niektórzy nawet twierdzą iż wogóle nie były z carnivora, a z kopytnych)

Odpisz
27.05.2018, 16:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2018 16:10 przez KNB1307.)
No serio Waren aż tak się zaparłeś (na całej wielkiej liście uparłeś się na 1 poka) - mówiłam mnie nie przekonasz i zepsułeś kolejny event na multi Dodgy

Dla mnie sprawa zakończona a dyskusja była w sprawie eventu - gdzie ma być - jak źle zrozumiałeś nie moja wina.

[Obrazek: ZfdDImB.jpg][Obrazek: jN5TdYw.jpg]
[Obrazek: 4GyD4Nc.jpg]
Album ze zdjęciami: https://imgur.com/a/FGIpI
Odpisz
27.05.2018, 16:06
(27.05.2018 16:00)KNB1307 napisał(a):  No serio Waren aż tak się zaparłeś (na całej wielkiej liście uparłeś się na 1 poka) - mówiłam mnie nie przekonasz i zepsułeś kolejny event na multi Dodgy

Nie rozumiem cóż niby zepsułem i w jaki sposób, nic nie było mówione czego to dotyczy, oraz pisałem, że nie o event mi chodzi tylko rację i naukową dokładność

Odpisz
27.05.2018, 16:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2018 16:18 przez Makion.)
Serio, nie ma znaczenia czy Mightyena jest wilkiem czy hieną, tak długo jak rozmawiamy o fikcyjnej postaci. A będąc szczerym, w świecie w którym są mega ewolucje to wystarczy Houndoom i Manectric by zdominować nad pozostałymi pokami. Zauważyłem, że nasze eventy zamieniły się w festiwal powstrzymywania silniejszych poków przez pozostałe, bo koncentrujemy się na eliminowaniu tych najgroźniejszych. Już to pisałem w przypadku bug warsów, że taki Ledian, czy Mightyena wyglądają ładnie tylko na liście dostępnych poków, a i tak wybieramy te, które mają szanse konkurować Tongue

Chillout, moi drodzy. Nie wygląd, a balans w pokach się liczy Smile
Odpisz
27.05.2018, 16:51
(27.05.2018 16:06)Waren78657 napisał(a):  Nie rozumiem cóż niby zepsułem i w jaki sposób, nic nie było mówione czego to dotyczy, oraz pisałem, że nie o event mi chodzi tylko rację i naukową dokładność
To trochę się obawiam co będzie jak będziecie chcieli zrobić event z rybami i zauważycie, że coś takiego jak "ryby" w systematyce w ogóle nie istnieje xD
Odpisz
27.05.2018, 17:06
(27.05.2018 15:39)Axel napisał(a):  

przed sekunda tez tak pomyslalem ale nie wiedzalem ze cos takiego jak wilkohiena jest juz wymyslone

HeartHeart PG is my senpaiHeartHeart
Mój fc 4313 4689 7522
Odpisz
27.05.2018, 22:48
To jest ewidentnie hiena, nawet w nazwie tego pokemona jest ukryte "hyena" (hiena po ang.)

Jak się przeczyta na głos, to już w ogóle słychać to doskonale

[Obrazek: dqXiJ.png]
Odpisz
28.05.2018, 10:41
*głosuje na wilka...*
Nigdy nie umiałam pogodzić się z faktem, że Mightyena jest... no... hieną... Dlatego mój głos jest taki, jaki jest xD

[Obrazek: source.gif]

FC 3DS: 1435-9232-1824
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości