Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Początkujące
11.05.2018, 22:17
Początkujące
Witam,

Jestem graczem MTG i ostatnio czekając na swoje zamówienie przeglądałem karty do pokemon tcg i w sumie pomyślałem aby zacząć smile. Więc parę pytań.
1. Generalnie od czego zacząć, co kupić w co celować?
2. Jest ktoś kto by mi pokazał co i jak? Mieszkam w Warszawie i nie raz bywam w strefie albo w Graalu w blue City smile
3. Czy mając 25 lat nie jestem trochę za stary big_smile? <wiem, że nie ale zawsze warto spytać>
4. Jak ogólnie to hobby stoi cenowo? W sensie czy musze wydawać myliony aby złożyć coś lepszego?
5. Jak scena turniejowa w Warszawie?
6. Opłaca się grać w PTCGO?
Na razie tyle, będę wdzięczny za odpowiedzi jak i wszelakie wskazówki smile

Pozdrawiam,
Velier
PS: Liczę że temat zgodny z zasadami jeżeli nie to prosze o info ^^
Odpisz
13.05.2018, 13:33
RE: Początkujące
1)Nic. Zainstaluj sobie PTCGO(oficjalna wersja komputerowa). Tam trochę pograj i zobaczy czy to Ci się w ogóle spodoba. Jeśli tak to potestuj tamtejsze Theme Decki i na ich podstawie staraj się składać talie.

2)Od lipca będę potrzebował kontaktu z ludźmi i namówienia pewnej osoby na wyjście do ludzi. Wtedy byśmy razem chętnie się wzięli poogarniali. Sam jestem newbie w pokemonową karciankę a razem zawsze będzie fajniej się pouczyć.

3)Jesteś rok młodszy ode mnie. Ze dwadzieścia młodszy od Warena. Jeśli coś lubisz to nigdy nie jesteś na to za stary.

4) 6) - kwestia szczęście i podejścia.

5) Z tego co wiem co miesiąc spotyka się ekipa ogólnopokemonowa i tam pewnie dałoby radę pograć coś.

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
13.05.2018, 15:00
(13.05.2018 13:33)kowalt napisał(a):  1)Nic. Zainstaluj sobie PTCGO(oficjalna wersja komputerowa). Tam trochę pograj i zobaczy czy to Ci się w ogóle spodoba. Jeśli tak to potestuj tamtejsze Theme Decki i na ich podstawie staraj się składać talie.

2)Od lipca będę potrzebował kontaktu z ludźmi i namówienia pewnej osoby na wyjście do ludzi. Wtedy byśmy razem chętnie się wzięli poogarniali. Sam jestem newbie w pokemonową karciankę a razem zawsze będzie fajniej się pouczyć.

3)Jesteś rok młodszy ode mnie. Ze dwadzieścia młodszy od Warena. Jeśli coś lubisz to nigdy nie jesteś na to za stary.

4) 6) - kwestia szczęście i podejścia.

5) Z tego co wiem co miesiąc spotyka się ekipa ogólnopokemonowa i tam pewnie dałoby radę pograć coś.

Kowalt Nie rób mi takiego false advertisement'u, aż tak stary nie jestem, dopiero 27 mam więc nie 20, a 2 lata

Jeśli chodzi o cenę to by złożyć coś sensownego w sensie talii trzeba z 200-300 wydać by mieć dosyć sensowne poki i wystarczającą ilość enegry cardów

Właśnie, jeśli też składać chcesz konkretne decki to czasem trzeba wydać milijony bo niektóre pojedyncze karty kosztują po 200 zł znów jeśli masz szczęście, możesz nawet na ty hobby zarobić bo niektóre rzadkie cardy nie są zbyt wartościowe bitewnie, a możesz za nie zgarnąć trochę dolców (tak nie ma ich co sprzedawać w Polsce, trudniej o kupca)

[Obrazek: RhOX9uj.gif][Obrazek: 1200px-WarrenTheApeWiki.jpg]
Odpisz
13.05.2018, 17:30
Obecnie właśnie gram w PTCGO i spodobał mi się mach deck Smile chętnie wedje w taką grupe ^^
Odpisz
13.05.2018, 22:20
A macie coś jeżeli chodzi o deck building 101 Smile? Bo już trochę pograłem w ten weekend w ptcgo i spodobalo mi się Smile
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości