Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Ankieta: Czy chcielibyście aby na forum pojawiło się RP? (Oczywiście jeżeli admin się nie zgodzi, to go nie będzie. Tutaj nie decydują głosy ludzi tylko decyzja admina.)
Tak/Obojętnie
Nie
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Role Play
6.05.2018, 15:54
Role Play
Hej zastanawiam się czy nie można by zrobić na Valhalla Role Play. Kiedyś pisałam na jednym takim forum gdzie było Role Play i ludziom bardzo się podobało. Jeżeli ktoś nie wie co to jest, to już kopiuje tekst z neta (źródło to chyba forum.gildia):
Role Play zwany potocznie RP, jest to wcielanie się przez gracza w przez siebie wybraną postać i odgrywanie różnych scen z życia. Oczywiście, nie musi być to real life, np. Gothic, jest to RPG, Role Playing Game(?), są tam smoki, ale ludzie zachowują się normalnie przy nich. Tak samo stwory, są oswojone
Myślę że coś takiego bardzo by się ludziom spodobało. (Do RP trzeba zrobić zapisy jakby co, taka wskazówka gdyby admin się zgodził).
I co myślicie adminowie? Może być? Undecided

If You have Charmander
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSKh-a9Z-8d-VDyINiUAxX...cvm6iTD0oA]
You never be alone [...]
Odpisz
6.05.2018, 16:09
RE: Role Play
(6.05.2018 15:54)Alone napisał(a):  Hej zastanawiam się czy nie można by zrobić na Valhalla Role Play. Kiedyś pisałam na jednym takim forum gdzie było Role Play i ludziom bardzo się podobało. Jeżeli ktoś nie wie co to jest, to już kopiuje tekst z neta (źródło to chyba forum.gildia):
Role Play zwany potocznie RP, jest to wcielanie się przez gracza w przez siebie wybraną postać i odgrywanie różnych scen z życia. Oczywiście, nie musi być to real life, np. Gothic, jest to RPG, Role Playing Game(?), są tam smoki, ale ludzie zachowują się normalnie przy nich. Tak samo stwory, są oswojone
Myślę że coś takiego bardzo by się ludziom spodobało. (Do RP trzeba zrobić zapisy jakby co, taka wskazówka gdyby admin się zgodził).
I co myślicie adminowie? Może być? Undecided

Cóż nie musisz myślę pytać administracji jeśli masz inicjatywę i chcesz ją zrealizować, szczególnie, że czas odpowiedzi może się wahać od 1-2dni do pół roku.
Pytanie czy masz na myśli też Role Play pisany, czy też myślisz, o zorganizowaniu ludzi na żywo?

O i trochę nie w tym dziale post, "Sprawy Organizacyjne" to raczej Tablica Obwieszczeń, niż miejsce gdzie coś organizujemy Smile

[Obrazek: RhOX9uj.gif]
Odpisz
6.05.2018, 16:34
Stary. Jeśli masz na coś pomysł i chęci to to zoorganizuj. Na razie na jakimś osobnym forum a jak uznasz że udało Ci się i zobaczysz że ludzie są chętni to staraj się podpiąć z tym pod jakąś większą społeczność.

Chyba że myślisz że ktoś tutaj zrobi takiego PBFa czy cuś bo Ty rzuciłeś pomysłem. Jeśli tak to daj nam Panie spokój.

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
6.05.2018, 16:44
(6.05.2018 16:34)kowalt napisał(a):  Stary. Jeśli masz na coś pomysł i chęci to to zoorganizuj. Na razie na jakimś osobnym forum a jak uznasz że udało Ci się i zobaczysz że ludzie są chętni to staraj się podpiąć z tym pod jakąś większą społeczność.

Chyba że myślisz że ktoś tutaj zrobi takiego PBFa czy cuś bo Ty rzuciłeś pomysłem. Jeśli tak to daj nam Panie spokój.

PBF? Explain please

Odpisz
6.05.2018, 17:28
Play By Forum. Dawno temu to było modne. Ludzie dzielili się na Mistrzów Gry i Graczy. Mistrz Gry prowadził świat w którym grał Gracz. Na przykład opisywał jak to Gracz spotkał Pokemona. I teraz Gracz ma wybór. Odchodzi od Pokemona lub stara się coś z nim zrobić. W takim razie co zrobić? Jeśli złapać to czy chce stoczyć walkę czy próbować się z nim zaprzyjaźnić.
I jak gracz już opisał co chce zrobić z tym spotkanym Pokemonem to Mistrz Gry opisywał wynik jego starać i co się stało dalej. I znów gracz musiał opisać co poczynia jego postać.

Miało to swoje różne odmiany jednak mniej więcej polega to na tym co opisałem wyżej. Sam długo w tym siedziałem, bardzo dobrze się przy tym bawiłem i w sumie chętnie bym do tego wrócił. Niestety wymaga to dużo zaangażowania od wszystkich i raczej nie widzę tego w dzisiejszych czasach. To nie hop siup że dziś wpadam na pomysł PBFa a jutro go otwieram.

Odpisz
6.05.2018, 17:57
(6.05.2018 17:28)kowalt napisał(a):  Play By Forum. Dawno temu to było modne. Ludzie dzielili się na Mistrzów Gry i Graczy. Mistrz Gry prowadził świat w którym grał Gracz. Na przykład opisywał jak to Gracz spotkał Pokemona. I teraz Gracz ma wybór. Odchodzi od Pokemona lub stara się coś z nim zrobić. W takim razie co zrobić? Jeśli złapać to czy chce stoczyć walkę czy próbować się z nim zaprzyjaźnić.
I jak gracz już opisał co chce zrobić z tym spotkanym Pokemonem to Mistrz Gry opisywał wynik jego starać i co się stało dalej. I znów gracz musiał opisać co poczynia jego postać.

Miało to swoje różne odmiany jednak mniej więcej polega to na tym co opisałem wyżej. Sam długo w tym siedziałem, bardzo dobrze się przy tym bawiłem i w sumie chętnie bym do tego wrócił. Niestety wymaga to dużo zaangażowania od wszystkich i raczej nie widzę tego w dzisiejszych czasach. To nie hop siup że dziś wpadam na pomysł PBFa a jutro go otwieram.

No Ja to znam bardziej jako FRP lub FRPG, inna sprawa, że można i bardziej casualowo też się zabawić

Odpisz
6.05.2018, 18:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.05.2018 18:45 przez AliVix.)
Arooora!

Jestem szczerze za!
Uwielbiam pisać w tematach typu RP! Jestem doświadczona w takich sprawach, iż biorę udział w około sześciu RP na innym forum (ba, teraz wiecie, dlaczego mnie wieczorami na forum nie ma Tongue ), więc wiem, o co w takich rzeczach chodzi! Masz mój głos, na duże "tak"!
PS: Też chciałam kiedyś coś takiego tu zrobić, ale znając życie coś by mi nie wyszło xD

FC 3DS: 1435-9232-1824
Odpisz
6.05.2018, 20:36
Też mam doświadczenie w RP, brałam udział w dużej ich ilości (AliVix, skądś znam ten nick i Ty się domyślisz kim jestem, spokojnie tutaj nie będę odwalać takiego czegoś jak na AF).
I nie, nie chodzi tutaj o RP gdzie jest Mistrz Gry. Oczywiście jest jakaś osoba która kieruje fabułą ale to nie jest z tym Mistrzem Gry.
Pójdę jeszcze na Discorda, może jakiś admin jest online to sie spytam.

If You have Charmander
You never be alone [...]
Odpisz
6.05.2018, 20:42
(6.05.2018 20:36)Alone napisał(a):  I nie, nie chodzi tutaj o RP gdzie jest Mistrz Gry. Oczywiście jest jakaś osoba która kieruje fabułą ale to nie jest z tym Mistrzem Gry.

W takim razie wytłumacz nam coś więcej.

Odpisz
6.05.2018, 20:46
(6.05.2018 20:42)kowalt napisał(a):  
(6.05.2018 20:36)Alone napisał(a):  I nie, nie chodzi tutaj o RP gdzie jest Mistrz Gry. Oczywiście jest jakaś osoba która kieruje fabułą ale to nie jest z tym Mistrzem Gry.

W takim razie wytłumacz nam coś więcej.

Pewnie chodzi nie tyle o samą grę, a zwykłe odgrywanie postaci, bez określonych zasad.

P.S. niewiem cóżeś się tak uparła z tym adminem, ale jak coś szukaj vulpiego, największe prawdopodobieństwo odpowiedzi, ostatnio nawet był z parę razy na forum w związku z premierą nowego zestawu TCG

Odpisz
6.05.2018, 21:00
Będą określone zasady, regulamin zostanie zamieszczony przy zapisach jeśli owe RP w ogóle powstanie. Słyszałam o Mistrzu Gry, który rzuca kostką i np. podczas walk za pomocą tej kostki określa ile obrazen zadał pokemonowi atak przeciwnika. Myślałam że o takiego chodzi.

If You have Charmander
You never be alone [...]
Odpisz
19.05.2018, 21:24
Raczej nie ma szans na to, aby powstała tutaj jakakolwiek gra wyobraźni. Co prawda teraz nie mam nic do gadania w tej sprawie, ale kiedy byłem administratorem podałem argumenty przeciw temu rozwiązaniu: post #17 - i nikt z administracji się im nie sprzeciwiał. Teraz moim zdaniem sytuacja jest jeszcze gorsza - ludzi na forum mniej, admion jak na nie nie wchodził, tak nie wchodzi, a myślę, że i on jest od tego typu zabaw coraz odleglejszy. Nie ma się co nastawiać.

Odpisz
11.10.2018, 19:37
masz pomysł to zacznij go orgaznizować Smile
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości