Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Mapki i takie tam
3.05.2018, 5:28
Mapki i takie tam
Cześć! Jak każdy student miesiąc przed sesją znalazłem sobie zajęcie, które odwodzi mnie od uczenia się do egzaminów. Ostatnio obejrzałem filmik na yt użytkownika Mr. Buddy, w którym omawia wymyślone przez siebie regiony Pokemon, oparte na konkretnych częściach świata. (Warto obejrzeć!) Uznałem, że to całkiem fajna zabawa i postanowiłem się tym podzielić.

Region nr 1: Myombe (Nazwa zaczerpnięta z jednego z parków RPA)
Jako pierwszą wziąłem na tapetę Afrykę na południe od równika. Teren ogromy jednak jak to można się spodziewać po tym kontynencie, dużych miast mało. Miasta to praktycznie stolice państw w tym rejonie. W Afryce jest ogromna ilość wspaniałych miejsc, które idealnie pasują do gry takiej jak Pokemon. Od gór smoczych, przez Serengeti po las deszczowy rzeki Kongo.
Myombe jest na razie jedynym regionem, dla którego choć trochę opracowałem fabułę. (Jeżeli chcecie poczytać, umieszczam ją w spoilerze)
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
[Obrazek: 5a5fb7533212ebfa958c1566c07a1701-dcaa7rc.png]

Region nr 2: Telangana - Indie
Widać progres w rysowaniu, przede wszystkim kolorystyka (a może tylko mi się tak wydaje). Niestety nie mam żadnych przemyśleń co do fabuły a lokacjami nie będę Was już nudził.
[Obrazek: india_as_pokemon_region_by_ag_poke-dcah3vg.png]

Region nr 3: brak pomysłu na nazwę, poprzednie to parki narodowe - Japonia
Wiem, że większość gier Pokemon ma miejsce w regionach opartych na prefekturach Japonii ale ten kraj jest zbyt uroczy by przejść obok niego obojętnie. Mam wrażenie, że lepiej byłoby połączyć Osakę, Nagoję i Kioto w jedno miasto bo mapa jest trochę zagmatwana.
[Obrazek: japan_as_a_pokemon_region_by_ag_poke-dcaec9u.png]

Region nr 4: Tomilo - Wschodnie wybrzeże USA
Zbyt wiele do powiedzenia nie mam bo ten narysowałem jako ostatni i się nad nim głębiej nie zastanawiałem. Mam wrażenie, że fauna wschodnich USA jest trochę uboga. (Rysowałem jeszcze region oparty na Polsce ale tak średnio wyszło więc nie wstawiam)
[Obrazek: dc038eee3dcea9873f5905dd143e027e-dcahhxj.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Sarameda Hakte
4.05.2018, 1:01
RE: Mapki i takie tam
Fantastyczne!

Ile czasu zajęło Ci zrobienie jednej mapki?
W jakim programie się bawiłeś? Photoshop czy to jakiś specjalny?

Odpisz
4.05.2018, 3:13
Hej! Wielkie dzięki. Używam programu Artrage 4, był dołączony do tabletu graficznego, który kupiłem parę lat temu. Zrobienie jednej mapki to około 2-3 godzin w zależności od tego jak dobrze je pamiętam. Najpierw odrysowuję kontury regionu, który mnie interesuje potem wypełniam kolorami by imitować zmiany terenu. Na koniec pozostaje znalezienie dużych miast i ciekawych miejsc.
Odpisz
4.05.2018, 13:49
(4.05.2018 3:13)AG_Poke napisał(a):  Hej! Wielkie dzięki. Używam programu Artrage 4, był dołączony do tabletu graficznego, który kupiłem parę lat temu. Zrobienie jednej mapki to około 2-3 godzin w zależności od tego jak dobrze je pamiętam. Najpierw odrysowuję kontury regionu, który mnie interesuje potem wypełniam kolorami by imitować zmiany terenu. Na koniec pozostaje znalezienie dużych miast i ciekawych miejsc.

Właśnie apropos nazw miast, czemu nie zmieniasz ich nazw od tych prawdziwych?

[Obrazek: RhOX9uj.gif]
Odpisz
5.05.2018, 4:38
(4.05.2018 13:49)Waren78657 napisał(a):  Właśnie apropos nazw miast, czemu nie zmieniasz ich nazw od tych prawdziwych?
Hej! Przpraszam, że odpowiadam tak późno ale dopiero o tej porze mam czas by zająć się sobą. Jestem słaby w wymyślaniu kreatywnych, pasujących nazw. Dodatkowo na ten moment to nic poza rysowaniem mapek (Chociaż chciałbym kiedyś zrobić własną grę!) a wstawiając je na deviantart czy tutaj, chcę by każdy wiedział z czym mniej więcej wiążą się lokacje na mapach, szczególnie te pomiędzy miastami.

Na razie koniec rysowania map. Ostatnio próbuję rysować postaci. Z tego względu przedstawiam Wam panią porucznik Marlow. Tak, jest oparta na głównym bohaterze Jądra Ciemności, i tak jak on została wysłana do Afryki by dowiedzieć się co na prawdę stało się z Kurtzem.
[Obrazek: pokemon_fan_game___lt__marlow_concept_ar...canrs4.png]
Odpisz
5.05.2018, 9:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 5.05.2018 9:29 przez Waren78657.)
(5.05.2018 4:38)AG_Poke napisał(a):  
(4.05.2018 13:49)Waren78657 napisał(a):  Właśnie apropos nazw miast, czemu nie zmieniasz ich nazw od tych prawdziwych?
Hej! Przpraszam, że odpowiadam tak późno ale dopiero o tej porze mam czas by zająć się sobą. Jestem słaby w wymyślaniu kreatywnych, pasujących nazw. Dodatkowo na ten moment to nic poza rysowaniem mapek (Chociaż chciałbym kiedyś zrobić własną grę!) a wstawiając je na deviantart czy tutaj, chcę by każdy wiedział z czym mniej więcej wiążą się lokacje na mapach, szczególnie te pomiędzy miastami.

Na razie koniec rysowania map. Ostatnio próbuję rysować postaci. Z tego względu przedstawiam Wam panią porucznik Marlow. Tak, jest oparta na głównym bohaterze Jądra Ciemności, i tak jak on została wysłana do Afryki by dowiedzieć się co na prawdę stało się z Kurtzem.
[Obrazek: pokemon_fan_game___lt__marlow_concept_ar...canrs4.png]

Kurtzem, który zwariował i zamieszkał w skurupe wielkiego cloystera, a przechodzących poketrenerów zamiast wyzywać na walki daje do skarmiania Houndoomom Wink (znaczy wiem, że tam psów, ani małży nie było, ale nie można chyba kropka w kropkę Korzeniowskiego kopiować ;P nawet Coppola zmienił Kongo na Kambodżę Wink )

+ Właśnie przeczytałem twój opis fabuły dla Afrykańskiego regionu
i pokemon oparty na Latimerii to
Oczywiście nie to cobym się czepiał

Odpisz
6.05.2018, 17:33
(5.05.2018 9:13)Waren78657 napisał(a):  + Właśnie przeczytałem twój opis fabuły dla Afrykańskiego regionu

To tylko luźne pomysły, zresztą fanfick pozwala na multiwersum.

Region nr 5. brak nazwy - Meksyk
Myślałem nad tym czy nie dodać do tego wysp morza karaibskiego ale postanowiłem zostawić je na razie w spokoju. Nie znam tego kraju i musiałem korzystać z Google Tourist Guide i myślę, że w Meksyku jest jeszcze wiele miejsc, które mogłyby się znaleźć na tej mapie.

[Obrazek: mexico_as_pokemon_region_by_ag_poke-dcasq7j.png]

Region nr 6. Valto - południowe Stany Zjednoczone
Region jest zdecydowanie zbyt duży. 16 miast w porównaniu do średnio 12. Dlatego też myślę, że Luizjanę i Arkansas można by uciąć i połączyć z Texasem jako osobny region.

[Obrazek: southern_united_states__as_a_pokemon_reg...car3sl.png]
Odpisz
6.05.2018, 18:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.05.2018 23:19 przez Waren78657.)
(6.05.2018 17:33)AG_Poke napisał(a):  
(5.05.2018 9:13)Waren78657 napisał(a):  [spoiler]+ Właśnie przeczytałem twój opis fabuły dla Afrykańskiego regionu

To tylko luźne pomysły, zresztą fanfick pozwala na multiwersum.

(...)

Ależ oczywiście, ja tylko tutaj wspominam, że jest.
Stąd disclaimer, że "nie to cobym się czepiał"

Odpisz
7.05.2018, 11:34
Region nr. 7 brak nazwy - Teksas+Nowy Meksyk+Oklahoma

To głupie ale większe kropki reprezentujące większe miasta znacznie poprawiają wygląd mapy (Łatwiej też domyśleć się, które miasta mają być ważne. To samo dotyczy tej małej gwiazdki reprezentującej stolicę regionu)
Tym razem trochę mniejszy region ale w tym przypadku mniej znaczy lepiej. Poboczne zadania mogłyby dotyczyć UFO w Roswell czy łapania bandytów z listów gończych. W ogóle klimat westernów jest w tym regionie wskazany.

[Obrazek: south_west_usa_as_a_pokemon_region_by_ag...caudbp.png]

Dodatkowo przygotowałem mapkę, która pokazuje połączenia między regionami w Ameryce Pn. Kanada jest na szaro ponieważ wydaje mi się trochę nudna. Uznajmy, że jest to trudno dostępny teren bez większych miast.

[Obrazek: pokemon_states_of_america_map__so_far___...cavks7.png]
Odpisz
9.05.2018, 3:03
Region nr 8 - Tromero - Hiszpania, Portugalia, Maroko

[Obrazek: iberia_as_pokemon_region_by_ag_poke-dcax0xc.png]

Region nr 9 - Trelo - Włochy

[Obrazek: italy_as_pokemon_region_by_ag_poke-dcb0not.png]
Odpisz
21.05.2018, 0:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2018 1:20 przez AG_Poke.)
Region nr 10 - Sivo - Niemcy

[Obrazek: germany_as_pokemon_region_by_ag_poke-dcbz4um.png]

Kilka uwag:
  1. Zapomniałem o gwiazdce w Berlinie
  2. W grze Dortmund byłby połączeniem kilku miast z okolicy, ponieważ w tamtym regionie Niemiec znajduje się blisko siebie kilka dużych miast
  3. Wątek złej organizacji opartej na wczesnym NSDAP próbującym przejąć władzę byłby cudowny. (Kto nie chciałby pokonać Hitlera by uniemożliwić mu przejęcie władzy?) Dodatkowo naziści bardzo często wysyłali ekspedycje w różne rejony świata w poszukiwaniu pradawnych artefaktów. To dość ładnie zazębia się z lokacją w Arkonie, która stylizowana byłaby na ruiny pradawnej cywilizacji i tamą Edersee, którą mogliby chcieć wykorzystać do zasilenia jakiegoś Wunderwaffe xd
  4. Wiem, że Poczdam to miasto ale świetnie nadaje się na lokację, w której znajdowałaby się liga.
  5. Rywal gracza mógłby być jego przyjacielem z dzieciństwa jednak po pewnym czasie mógłby dołączyć do "nazistów" np. ponieważ wierzy w ich ideały. Dodatkowo npc mogliby nawiązywać do przegranej wojny, potrzeby odbudowy kraju (Tak, wiem, że trzecia Rzesza miała inne granice)
  6. Myślałem o Szwajcarii jako regionie, do którego gracz udałby się w post-game. 3-4 miasta i kilka lokacji jak CERN czy Dufourspitze
Odpisz
17.09.2018, 1:39
Dawno mnie tu nie było. Postanowiłem zająć się tym o czym wspominałem na poważnie i wykorzystałem wakacje w celu napisania silnika do gry wzorowanej na Pokemonach. Wiem, że na tym forum wszelkie monster-catching rpg uznawana są za herezję i podróbki Pokemonów (i właściwie jest to prawda) ale może ktoś zainteresuje się moim (nie tak małym) projektem. Do zaprezentowania mam kilka screenów z obecnej wersji. Większość prac nad samym silnikiem jest gotowa (brakuje zarządzania przedmiotami i ewentualnego multi ale to drugie jest chyba poza moimi umiejętnościami) Poza małymi brakami w silniku została mi już tylko (a może aż) praca nad fabułą, lokacjami, stworkami itd., głównie są to prace graficznie ale myślę, że w grudniu tego roku będę mógł wysłać zainteresowanym demo. Sam silnik pisałem prawie od zera w javie (dla ciekawskich powiem, że używam libGdx ale szczątkowo - tylko managera zasobów)
No więc czym różni się moja gra od Poków?
  • Gra pisana jest w języku JAVA więc będzie można w nią zagrać na większości systemów operacyjnych
  • Stworki nie mają przypisanego typu. W zamian każdy stworek ma dwie słabości. Dzięki temu można uniknąć arbitralnych sytuacji takich jak "Dlaczego typ latający jest wrażliwy na elektryczny"
  • Gracz będzie mógł zmieniać ataki stworków w dowolnym momencie (oczywiście poza walką) Da to możliwość eksperymentowania z movesetami
  • Sama walka również jest radykalnie różna. Bitwy będą się toczyć zawsze w systemie team vs team. Myślę że to ciekawa różnica, która pozwoli na bardziej taktyczne podejście do gry
  • Co do fabuły to celuję bardziej w otwarty świat pełen zadań pobocznych i skalujący się poziom trudności. (Powiedzmy, że w zależności od poziomu stworków gracza dostosowany zostanie poziom przeciwników)
  • Ostatnią dużą zmianą jaką planuje jest "Turniej Pretendentów" z losowymi przeciwnikami zamiast Elite Four

A teraz screeny:

[Obrazek: screen3.png]
Niedokończony jeszcze ekran mapy
[Obrazek: screen2.png]
Lokacja startowa. Małe miasteczko wzorowane na Port Hedland
[Obrazek: screen1.png]
Ekran walki. Jak mówiłem, dopiero zaczynam prace graficzne.
Odpisz
17.09.2018, 9:16
Póki co wizualnie nie powala, ale i tak mnie zaciekawiłeś. Każdy projekt programistyczny ma na to szansę... więc trzymam kciuki.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości