Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Jak wymawiać nazwy Pokemonów?
11.07.2018, 16:56
RE: Jak wymawiać nazwy Pokemonów?
Ostatnio aż zapytałem się native speakera, który czuwa nad moim doktoratem jak wreszcie powinno się wymawiać to nieszczęsne „Nihilego”. Biorąc pod uwagę zlepek słów, od których ta nazwa pochodzi, angielska wymowa powinna być wymawiana „Nihjiligo” przy czy ‚h’ jest niemalże nieme. Zaś Amerykanin powie „Najliego”.
Kwestie Arceusa też podjęliśmy, ale tutaj to już tyle wersji wymowy mi sprzedał, że już zgłupiałem.
Z innych rewelacji: Illumise powinno się wymawiać „IlumiZe”. Żadne „Ilumajs”.

[Obrazek: beautifulandbooold.png]
[Obrazek: sj2.png]
Czasami tak bywa... że rozbić się może nawet plastikowa butelka.
Odpisz
11.07.2018, 18:37
RE: Jak wymawiać nazwy Pokemonów?
(11.07.2018 16:56)Brookens napisał(a):  Ostatnio aż zapytałem się native speakera, który czuwa nad moim doktoratem jak wreszcie powinno się wymawiać to nieszczęsne „Nihilego”. Biorąc pod uwagę zlepek słów, od których ta nazwa pochodzi, angielska wymowa powinna być wymawiana „Nihjiligo” przy czy ‚h’ jest niemalże nieme. Zaś Amerykanin powie „Najliego”.
Kwestie Arceusa też podjęliśmy, ale tutaj to już tyle wersji wymowy mi sprzedał, że już zgłupiałem.
Z innych rewelacji: Illumise powinno się wymawiać „IlumiZe”. Żadne „Ilumajs”.

In fact jest oficjalną wymowa angielska, i tylko raz zmienili wymowę z Arsieus na Arkieus by nawzwa nie kojażyła się z pewną częścią anatomiczną człowieka, inna sprawa, że Nazwa jest ewidentnie łacińskiego pochodzenia więc Nihilego będziemy wymawiać poprostu Nihìlego (tym razem bez znaków diakrytycznych, coby nie mieszać)

[Obrazek: RhOX9uj.gif][Obrazek: 1200px-WarrenTheApeWiki.jpg]
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości