Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Magazyn Trainer - numer 6
27.01.2018, 14:11
Magazyn Trainer - numer 6
Zapraszam wszystkich serdecznie do pobrania dzisiejszego, świeżego, właśnie wydanego, SZÓSTEGO numeru magazynu Trainer!
Trainer jest darmowym magazynem pisanym od fanów - dla fanów!

[Obrazek: Wyq0CDa.png]

W SZÓSTYM NUMERZE ZNAJDZIECIE:
- Recenzja jubileuszowego filmu Pokemon - Złap je wszystkie!
- Najgorsze rzeczy w Aloli
- Najlepsze rzeczy w Pokemonach!
- Moja przygoda z Pokemonami

Najświeższy numer i wszystkie poprzednie pobierzecie ZA DARMO z tego adresu: http://pokemon.waw.pl/trainer/

Przypominam, że magazyn dostępny jest również na wasze komórki z systemem Android! Najnowszy numer jest do pobrania za darmo z tego adresu: https://play.google.com/store/books/deta...FIDwAAQBAJ

Przypominam również, że mamy specjalną grupę na facebooku w której możecie zgłosić swój artykuł, albo porozmawiać z nami na temat aktualnego wydania! Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/magazyntrainer/

Zapraszam!!!

[Obrazek: iiINfx3.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: AliVix, Ari, kowalt, Makion, gimlig
27.01.2018, 15:52
RE: Magazyn Trainer - numer 6
Tak, WT jest do kitu, ale ja nawet nie pomyślałam, żeby przechodzić grę pokami otrzymanymi z WT o_O Nie ma to jak sobie złapać poki samemu, patrzeć jak rosną w siłę, ewoluują i wygrywają dla nas ligę - to jest to co w pokach kocham najbardziej - to uczucie stawania się silniejszym. To takie samo uczucie jak wejść na Kasprowy samemu, a nie stać 4 godziny w kolejce by wyjechać kolejką. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że samemu wyjdzie się szybciej i będzie się z tego mieć właśnie tą satysfakcję Smile WT zazwyczaj używam do pozbywania się stworków z breedingu - mają dobrą naturę i często 5 IV (a problem w tym, że właśnie ta szósta statystyka jest mi potrzebna...). Takich się pozbywam, bo może znajdzie się jakaś osoba, która z niego skorzysta, albo której się pokeball spodoba. Od X/Y wymieniłam sporo boxów (i nie wiem czy mam takiego pecha, czy tak rzeczywiście jest), ale chyba tylko raz przyleciała mi legenda i może ze 3 shiny... Natomiast kompletowanie Dexu za pomocą WT sobie nie wyobrażam. Do tego służy mi GTS. Właśnie, że co? GTS zlikwidowano? Stąd taki pomysł? Nie dalej jak dzisiaj wymieniałam tam poka...

Dla mnie rolę Victory Road w 7 genie odgrywał Vast Poni Canyon. Idąc tamtędy, zwłaszcza w S/M, gdzie już byliśmy po walce z Hapu, czułam, że zbliżam się do końca gry. Tamtejsze widoki potęgowały wyniosłość tego miejsca - zwłaszcza, że nie wiedzieliśmy wtedy czy będzie nam dane wziąć udział w lidze.

To, że w Elite 4 zasiadały osoby, które już spotkaliśmy było dla mnie ogromnym plusem! Nie, jak do tej pory, jakieś randomy, których prawie w grze nie spotykaliśmy (poza kilkoma wyjątkami). To było wspaniałe, móc walczyć z Halą i Olivią - teraz mogli pokazać soją pełną moc. Czułam, że walczę z kimś kogo dobrze poznałam, przez co walka była ciekawsza. Gdy byłam pewna, że w trzecim pomieszczeniu spotkamy Nanu, widok Aceroli bardzo mnie ucieszył. Fajnie, że ją Kukui docenił - silna jak jej wujek, ale jak odmienny ma od niego charakter. Kahili była już dla mnie typowym randomem i walka z nią nie była taka ekscytująca. Starcie z mistrzem to było arcydzieło w tej grze. Do tego ten soundtrack, taki wyniosły - idealnie podkreślał powagę walki, zarówno przy Kukuim i przy Hau. No i pierwsza gra, gdzie naprawdę możemy poczuć, że to MY jesteśmy mistrzem. Co z tego, że w poprzednich genach zyskiwaliśmy tytuł mistrza, skoro nie można było tego odczuć tak jak tutaj. Największa wada VII geny to jedynie brak tego Nationala Angry

[Obrazek: LmT11D0.png][Obrazek: 2e4qWwB.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: vulpi, AliVix, Makion
27.01.2018, 16:51
Co zabrała nam VII generacja? napisał(a):Widzieliście kiedyś Victory Road BEZ TRENERÓW do pokonywania?
Tak, Jotho G/S/C Tongue.
Zresztą, mnie się akurat liga w VII genie podobała. Brak Victory Road jest logiczny, w końcu liga jest nowością, więc nie ma jeszcze wielu zainteresowanych trenerów. I to, że wszyscy z E4 są nam znani też uważam za plus, zawsze mnie irytowało, że członkowie E4 z reguły byli randomami bez charakteru. No i w S/M dodano "Bronienie tytułu", coś czego bardzo mi brakowało w innych grach. Do tej pory zostanie mistrzem nic nie zmieniało, teraz możemy się poczuć jak mistrz.

A co do magazynu - strasznie mnie irytuje nieużywanie "kreski nad e" w słowie Pokémon. Ona po coś tam jest. Na forum to pal licho, bo nikomu się nie chce szukać znaku, ale w magazynie dobrze byłoby, gdyby się pojawiało Smile.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ari, Victoriatus, AliVix, Makion
27.01.2018, 16:53
(27.01.2018 16:51)Axel napisał(a):  A co do magazynu - strasznie mnie irytuje nieużywanie "kreski nad e" w słowie Pokémon. Ona po coś tam jest. Na forum to pal licho, bo nikomu się nie chce szukać znaku, ale w magazynie dobrze byłoby, gdyby się pojawiało Smile.

Ty wiesz co, w pierwszym numerze tego przypilnowałem, ale w każdym kolejnym o tym zapominam! Będę mieć to na uwadze Smile Masz rację, powinno być porządnie zrobione!

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Axel
27.01.2018, 17:38
Będę całkiem szczery. Śmiałem się i płakałem (ze śmiechu oczywiście) czytając fragmenty "Co nam zabrała 7 generacja". O ile podzielam zdanie na temat braku PSSu, tak Totemy są nieporównywalnie lepsze od dotychczasowych Liderów. Obiektywnie i subiektywnie. Przypominam że te "badziewne" pokemony które można spotkać na ulicy w pojedynkę (+2 regularne, faktycznie spotykane na ulicy) poki sprawiały realnie większe problemy niż zasadniczo każdy do tej pory ukazany w grach gym leader (wyjątkiem whitney, choć nie wiem co w niej było trudnego, na pewno nie miltank :X)

Na temat argumentacji Victory Road oraz Elity namaziałem tu pokaźny tekst, ale odnoszę wrażenie, że było by to rzucanie słów na wiatr, więc sobie odpuściłem (klasyczne piszu piszu - backspejsu backspejsu).
Krótko mówiąc cały ten tekst to jedna wielka wanna absurdu. Ale jeśli dla autora "najlepszą rzeczą" jest absolutny random który pojawia się w ostanich 10 minutach gry po to, by obdarować mnie innym utworem w trakcie walki, oraz ubić mi (o zgrozo) więcej niż jednego poka w drużynie, zamiast postaci rozwijającej się w miarę brnięcia w fabułę, to nie wiem czego mogłem się spodziewać.

Dodatkowo, nie bardzo rozumiem rantu na Wonder Trade oraz Go To Search System. Prawda, stagnacja "losowych" wymian odrobinę przeczy swojej nazwie i sam moduł stał się po prostu wysypiskiem, Ale GTS w końcu MUSIAŁ się kiedyś pojawić. Jego brak skutkował by powstaniem (i tak już istnieją) odpowiednich wątków na Reddicie i tym podobnych służący do wymieniania się Friend Codami w celu wymiany jednym stworkiem i usunięciu się z listy znajomych by zwolnić miejsce na następnych. Po co więc w dobie internetu GameFreak miałby w tak absurdalny sposób utrudniać tak istotny aspekt pokemonów, jakim jest wymiana?

To tyle ode mnie, nikomu nie zabraniam posiadania własnego zdania. W końcu od tego ono jest aby było własne, ale niektórych toków myślenia po prostu nie jestem w stanie pojąć. Bywa

FC: 3797 9339 3656
[Obrazek: v1s7Ewb.jpg][Obrazek: ZPC0Ixw.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Makion
27.01.2018, 18:11
Victoriatus, magazyn jest miejscem Waszych opinii, zawsze możesz napisać kontr-artykuły w których możesz napisać Twoje zdanie na temat tych artykułów Smile

Odpisz
27.01.2018, 18:20
Nah, Magazyn to nie miejsce na kłótnie na temat opinii. Od tego są komentarze.
Po za tym takie dysputy przewijałyby się inaczej przez kilka/naście kolejnych wydań. Nie ma co marnować e-papieru Wink

Ale dodać muszę jedno, co mnie trochę raziło w całokształcie. Jeśli chcecie wyglądać profesjonalnie oszczędźcie sobie kolokwializmów i niezbyt kulturalnych określeń. Po prostu brzydko to wygląda.

FC: 3797 9339 3656
[Obrazek: v1s7Ewb.jpg][Obrazek: ZPC0Ixw.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: AliVix, Szechem
27.01.2018, 18:22
Z Kaz chcieliśmy zrobić podobną recenzję filmu na dwa głosy. Okazało się jednak że mamy niemal identyczne zdania więc odpuściliśmy. Panom gratuluję ciekawie zrealizowanej formy.

Nie wiem czy pamiętacie wymiany z losowymi osobami w V generacji. Łączyłeś się z ludkiem, on Ci pokazywał stworka i dzięki ikonkom mogłeś wyrazić czy dany stworek Ci się podoba czy też nie. To było fajne, i masę wymian tam porobiłem, najczęściej wymieniając jajo za jajo. Wonder Trade jest fajny ale gracze czynią go beznadziejnym. Jasne. Jest od groma tych Pidgeyów i Rattat ale jest też masa dobrego stuffu. Często trafiam na mona w Beast Ballu które to są dla mnie częste. Ja najczęściej wysyłam mony z breedingu które mają co najmniej 5 IVów. A nuż ktoś przebreeduje tego mona i wykorzysta go w walkach. Sam sporo takich dostaję i czasem robię użyteczność. Cieszą mnie również mony w innych, nietypowych kulkach.
O. Albo znam kogoś kto robił Wonder Tradowego Nuzlocka. Zamiast grać pierwszym złapanym monem na trawie wymieniał go i grał nim na zasadach Nuzlocka.
To na prawdę fajne narzędzie które można fajnie wykorzystać. Uświadamiajmy jednak innych by nie wkurzali reszty graczy i będzie git.

Artykuł o tym co nam zabrano. Cóż. Brak Nationala i PSSu - zgadzam się. Brak drugiego ma nas zmusić do używania Banku a brak pierwszego daje nam Rotoma - najgorsze wykorzystanie dolnego ekranu od zawsze. Od PSSu wolałem Poketch czy Menu z HG/SS ale też było spoko. Dalej niestety jest już średnio. Gymy i Triale są niemal równoważne. Zazwyczaj to była jakaś zagadka i walka z czymś na końcu. No to zmienia się tylko to z czym walczymy.
Brak roweru jest dziwny. Mamy Taurosa który jednocześnie robi za rozbijanie kamieni. Strój przeszkadza mi wyłącznie w walkach ale to raczej logiczne że gracz przebiera się przed walką a następnie znów wchodzi w jeździecki trykocik. Też bym wolał by jednak ciuchy zostawały.
Z Elitą i Championem też nie mogę się zgodzić. Mnie to strasznie mierzwiło. Elite Four. Najpotężniejsi trenerzy regionu. Większość czasu nieznani. Okej. Mistrzowie czasem mieli jakieś występy jak Lance w II generacji czy Diantha w VI. Zawsze to byli randomowi NPCe i pokonywanie ich nie przynosiło nam nic. Tutaj natomiast zostali oni kiepsko dobrani. Mamy NPCów którym wcześniej już zlaliśmy tyłki i w sumie zrobienie tego ponownie nie przynosi nic radości. Dużo bardziej bym wolał by te postaci pojawiały się wcześniej, by pokazały że mają mocne mony pokonując jakiś adminów złych Teamów czy cuś. Wtedy potyczka z nimi miałaby to coś.
Do tego że poki są fajne dołożyłem cegiełkę ale tak samo jak Ty swój nick piszesz z małej literki tak i ja to robię Tongue

Wspominkowy artykuł zawsze fajny, zwłaszcza ze wielu z nas zaczynało podobnie. Warto czasem powspominać.

Musżę się w końcu zmusić by coś napisać. Zazwyczaj jak mam pomysł to nie mam dla kogo. Teraz jak była okazja to nie mogłem się zmusić do przysiąścia i napisania czegoś xD

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: vulpi, Victoriatus, Makion
27.01.2018, 18:32
A mnie się wydaje, że funkcje Online SM w postaci Festival Plazy to po prostu przejściowy twór, który zostanie udoskonalony w następnej grze. Wiem, Plaza wyrywa nas z aktualnej rozgrywki, ale ze względu na zmianę techniczną konsoli, czyli brak dolnego ekranu w Switchu, Plaza to nic innego, jak prototyp nowej usługi Online w kolejnej grze, by nie tracić czasu na tworzenie jej od nowa, skoro można zmodyfikować Festival Plazę. A przed PSS, co mieliśmy? C-Gear, które oferowało łudząco podobne funkcje co PSS, tylko w mniejszej skali i bez możliwości łączenia się z innymi graczami przez wi-fi, zatem PSS to rozwinięta idea C-Gear z 5 generacji. Nie musi się każdemu podobać Festival Plaza, ale może inaczej się tego nie dało rozwiązać? Moim zdaniem i tak 3ds ledwo ciągnie 7 generację, która samą grafiką zostawia daleko w tyle poprzedni tytuł, więc wydaje mi się, że GF by nam zaoszczędzić utratę mocy, postanowili oddzielić usługę Online do osobnej "lokacji", tak jak poprzez Gate'y we wcześniejszych generacjach "przeładowywać" grę, by ta mogła spokojnie wczytać potrzebne rzeczy.

Co do Victory Road, mnie tam się podobało, że tak jak w drugiej generacji, nikt nas nie zaczepiał po drodze, bo mając te 8 odznak, czy ukończone Triale, ostatnia przeprawa powinna być formalnością. Tak jak Ari zauważyła, naszym prawdziwym testem była Wyspa Poni, na której czekali na nas bardzo duża ilość trenerów. Odpowienikiem tego była droga 46/47 (nie pamiętam dokładnie) prowadząca do Ligii Indygo. Wiecie co działo się na tamtej trasie, trener, trenera, trenerem poganiał, więc nie potrzeba kolejnych w Victory Road. Jedyną wadą, jaką dostrzegłem na drodze zwycięstwa, jest to że od 5 generacji nie stanowi żadnego wyzwania, a poziom trudności z każdą kolejną grą staje się mniejszy.

WT - nie używam tego, jak nie gram na loterii, czy nie chodzę do kasyna, bo po prostu nie mam szczęscia do losów. Wonder Trade to ciekawostka, która przez graczy nagminnie wysyłających poki z pierwszych tras, nie daje tej ekscytacji, a wręcz przeciwnie, w nasze ręce może trafić pokemon hakowany. Moim zdaniem ten ficzer jest zupełnie niepotrzebny. W to miejsce prosiłbym o osobną opcję w GTS wymian legendy za legendy, bo dochodzi do takich absurdów, że za Magikarpa ludzie proszą o Arceusa, czy inną mityczną istotę.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Victoriatus, AliVix, kowalt, Ari
27.01.2018, 18:46
Z tego co widzę to sporą popularnością cieszą się u nas zdjęcia z Photo Clubu. Może jakieś sesje od czytelników w następnym numerze?

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Makion, Victoriatus, vulpi, Axel, AliVix, Ari
27.01.2018, 18:51
(27.01.2018 18:46)kowalt napisał(a):  Z tego co widzę to sporą popularnością cieszą się u nas zdjęcia z Photo Clubu. Może jakieś sesje od czytelników w następnym numerze?

Bardzo chętnie! To będzie świetny pomysł na galerię! Zapamiętam, żeby się do Was zgłosić z odpowiednim miejscem do wrzucania zdjęć jak ruszy składanie siódmego numeru Smile

Odpisz
27.01.2018, 19:09
Patrząc na to, ile tu tych postów zostało napisane i w jakim czasie, to mogę powiedzieć, że rozpętała się tu burza postówWink

Szczerze? Ja tam nic nie mam do siódmej generacji gier... Minusem S/M był bardzo mały poziom trudności, przez co gra była bardzo krótka. W Pokemon US/UM poziom trudności został podwyższony, co było dla mnie bardzo fajne. Poczuć takie wyzwanie, a jednocześnie szczęście, że wszystko stało się dla mnie piękniejsze. Gra zmusiła mnie do zatrzymania się w jednym miejscu, gdzie miałam trenować. Teraz małe porównanie:
Totemy, w US/UM, w porównaniu do tych, dobrze nam znanych z S/M stały się dla mnie cięższe do pokonania. To nie były te same Pokemony, które zostały pokonane kilkoma ciosami, tylko były już to te silne Pokemony, do których trzeba było trenować, aby je pokonać. Najtrudniejszym Totemem do pokonania dla mnie był Lurantis, bo tam musiałam mieć jakąś strategię.
WT- Według mnie po przejściu gry przydatny. Dalej nie będę się wypowiadać, ponieważ nie wiem, co napisać xD
GTS- Oh, pamiętam, jak kiedyś znalazłam tam shiny Rayquazę. Ktoś chciał za niego samiczkę Chimchara, idealnie przed wejściem na GTS w WT trafiłam Właśnie takiego Chimchara. Bez mniejszego namysłu wymieniłam się. Od tamtej pory siedzi w boxie xD
Wniosek z tego taki, że według mnie GTS jest bardzo fajnym "dodatkiem", dzięki któremu uzupełniłam PokeDex.
Na nic więcej się nie wypowiem. Pozdrawiam!
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Makion
27.01.2018, 20:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2018 20:12 przez Szechem.)
Zgodzę się z Victoriatus'em w sprawie tekstu o genie 7-ej. Tekst napisany zbyt potocznie. Moja nauczycielka od polskiego by pewnie stwierdziła, że jest na poziomie "rynsztokowym". Poprawcie to na przyszłość, bo pisanie krytyki musi się bronić nie tylko treścią, ale i "poziomem".
Reszta spraw: recenzja filmu na duży plus. Ja osobiście obejrzałem już film, zastanawiałem się nad zabraniem na niego siostrzeńca, ale przez scenę obrony pikacza przez Asha na końcu sobie darowałem, bo to (jeszcze) nie na jego nerwy.
O wymianach sieciowych i WT: o WT nie chce mi się gadać, z tego zrobił się hazard. Tekst w sumie nic dodać, nic ująć. Przejdę do PSS i jego schowaniu w genie VII. Jak dla mnie dobrze, że schowali tą opcję trochę głębiej w porównaniu do XY. Sam osobiście wolę mieć dostęp do mapy i szybkiego menu niż do usług sieciowych. Fakt, nie jest to może tak idealne rozwiązanie jak to znane z ORAS, ale FP też ma swoje atuty. Oprócz standardowych narzędzi wymian, walk i laddera jest w końcu dodatkowa aktywność multiplaer w postaci wyzwań i zdobywania stoisk do naszej Plazy. Osobiście wolę FP niż pokazy, które próbowali wprowadzić na stałe do kanonu w generacjach poprzednich.
O reszcie treści na temat geny VII: brak national dex'a też mnie trochę boli, bo brakuje tej możliwości przejrzenia naszej encyklopedii w celu znalezienia odpowiedniego stworka do kolejnego wyzwania. Zmusza to do przesiadki do Banku lub cofki do poprzedniej generacji. Kwestie fabularne: raczej bym nie zmieniał. Każda generacja miała różne podejście do kwestii VR i E4. Rezygnacja z gym-ów może trochę zabolała, ale z drugiej strony w końcu poczułem tu jakieś wyzwanie. Nie licząc kilku kamieni trzeba było zmierzyć się właściwie z każdym typem pokemonów w ramach wyzwania wysp. O championacie nie wspomnę, bo w zasadzie tu ciągle jest odświeżany kotlet od lat: albo dowiadujemy się, że "aktualnym championem" jest ktoś nam znany w ostatniej chwili, albo poznajemy go w trakcie rozgrywki i ma mieszany wpływ na fabułę walki z złym teamem. Cieszę się, że przynajmniej wrócono do podejścia posiadania startera przez championa/członka E4.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: vulpi
27.01.2018, 20:18
Odniosę się tylko do tej części którą napisałeś na początku:

(27.01.2018 20:11)Szechem napisał(a):  Zgodzę się z Victoriatus'em w sprawie tekstu o genie 7-ej. Tekst napisany zbyt potocznie. Moja nauczycielka od polskiego by pewnie stwierdziła, że jest na poziomie "rynsztokowym". Poprawcie to na przyszłość, bo pisanie krytyki musi się bronić nie tylko treścią, ale i "poziomem".

Ogólnie z numeru na numer staram(y) się poprawiać magazyn ALE jest on tworzony ZA DARMO, po godzinach a większość tekstów nie napisałem ja. Niestety żeby stworzyć z tego dzieło idealne musiałbym rzucić pracę i skupić się tylko na magazynie. Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że w magazynie i artykułach jest ogrom błędów i poprawiam je w kolejnych wydaniach, ale nie jestem wstanie wychwycić je na start. Nad samym projektem pracuje bardzo mała garstka osób, a teksty powstają dzięki wam, więc nie będę kłamał jeśli napiszę, że poziom jest jaki jest. Ale własnie dzięki temu projekt jest takim fajnym hobby, a nie męczącą pracą Smile

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ari

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości