Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Czy na rocznicę komuni mogę poprosić o NINTENDO SWITCH?
12.01.2018, 20:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2018 20:31 przez Ari.)
RE: Czy na rocznicę komuni mogę poprosić o NINTENDO SWITCH?
Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. W tak młodym wieku nie łatwo jest uzbierać na cokolwiek Sad Wszystkie słodycze (czy inne, w miarę tanie rzeczy) tak kuszą, a silnej woli w sobie to ze świecą szukać. Do tego ta myśl - wydać 5 zł na jakąś paczkę ciastek - przecież to nic w porównaniu z kwotą jaką trzeba uzbierać na konsolę. Tak więc, jak kupi się ciasteczka to nawet się nie zauważy, że 5 zł zginęło z oszczędności, a przecież - "tyle to rodzice mi dołożą". Tylko ile takich ciasteczek się kupuje Sad Jak pomyślę, że nałogowy palacz wydaje na fajki 450 zł miesięcznie to, aż niedobrze mi się robi x_X Jak się cieszę, że nie palę - przynajmniej stać mnie na gry.
Odpisz
12.01.2018, 20:36
(12.01.2018 20:30)Ari napisał(a):  Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. W tak młodym wieku nie łatwo jest uzbierać na cokolwiek Sad Wszystkie słodycze (czy inne, w miarę tanie rzeczy) tak kuszą, a silnej woli w sobie to ze świecą szukać. Do tego ta myśl - wydać 5 zł na jakąś paczkę ciastek - przecież to nic w porównaniu z kwotą jaką trzeba uzbierać na konsolę. Tak więc, jak kupi się ciasteczka to nawet się nie zauważy, że 5 zł zginęło z oszczędności, a przecież - "tyle to rodzice mi dołożą". Tylko ile takich ciasteczek się kupuje Sad Jak pomyślę, że nałogowy palacz wydaje na fajki 450 zł miesięcznie to, aż niedobrze mi się robi x_X Jak się cieszę, że nie palę - przynajmniej stać mnie na gry.

Błąd jako nałogowy palacz płacę miesięcznie max 40 zł (tytoń + baletki +filtry)

A niedobrze się robi od zapachu czy rozrzutności ;P

[Obrazek: RhOX9uj.gif]
Odpisz
12.01.2018, 20:48
(12.01.2018 20:36)Waren78657 napisał(a):  Błąd jako nałogowy palacz płacę miesięcznie max 40 zł (tytoń + baletki +filtry)

Ach no tak - ja nie w temacie. Można samemu coś tam robić, ale pewnie większość i tak kupuje w sklepie, bo wygodnie...
Odpisz
12.01.2018, 20:55
(12.01.2018 20:48)Ari napisał(a):  
(12.01.2018 20:36)Waren78657 napisał(a):  Błąd jako nałogowy palacz płacę miesięcznie max 40 zł (tytoń + baletki +filtry)

Ach no tak - ja nie w temacie. Można samemu coś tam robić, ale pewnie większość i tak kupuje w sklepie, bo wygodnie...

No z tym, że paczka kosztuje 12-15zł to tak, a jak ludzi stać to niech tak palą, sam się łapie, że raz na czas jak mi zabraknie tytoniu lub bletek, to kupuję na te dwa dni normalną paczkę bo mam za daleko do sklepu z tymi ingrendiencjami

[Obrazek: RhOX9uj.gif]
Odpisz
12.01.2018, 22:18
(12.01.2018 20:30)Ari napisał(a):  Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. W tak młodym wieku nie łatwo jest uzbierać na cokolwiek Sad Wszystkie słodycze (czy inne, w miarę tanie rzeczy) tak kuszą, a silnej woli w sobie to ze świecą szukać.

Da się Wink jak sama wspomniałaś, to kwestia silnej woli, ale rozumiem, że nie każdy ma tyle cierpliwości Smile
Odpisz
12.01.2018, 22:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2018 22:41 przez Dagroth.)
(12.01.2018 22:18)Makion napisał(a):  Da się Wink jak sama wspomniałaś, to kwestia silnej woli, ale rozumiem, że nie każdy ma tyle cierpliwości Smile

I być może sensowności - mając (dawno dawno temu i w odległej galaktyce Wink ) 10 zł kieszonkowego na tydzień (a czasem jednak trzeba coś zjeść jak się zgłodnieje w szkole itp.), to wszelkie odkładanie na cokolwiek droższego cokolwiek mijało się z celem.

Na szczęście teraz już sam pracuję i po prostu kupuję co zechcę (jak mnie stać oczywiście) bez oglądania się na i proszenia kogokolwiek.

Teraz tylko jeszcze ten czas poświęcony na pracę żeby na korzystanie z tego mieć, ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Wink

A o rocznicy pierwszej komunii też pierwsze słyszę, ale moja była jakoś w 1990 (albo 91? nie pamiętam), a ktoś tu pisał że to się jakoś w 2000 którymś zaczęło, więc nic dziwnego.

Friend safari - Normal: Aipom, Kecleon, Ditto
FC: 2466-7392-1864
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Makion

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości