Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Seria gier.
30.01.2018, 8:24
RE: Seria gier.
Postaram się odpowiedzieć na te pytania...
Jak to robimy...?- trening Big Grin Nie lubię walczyć Pokemonami, które mam z GTSa Undecided
Czy można mieć dwie legendy...?- złapać się ich nie da (tylko US/UM). Musisz na GTSie szukać.
Shiny...?- szukaćWink Wystarczy szukaćSmile
Trening...?- W krzakach to zbytnio dużo nie wytrenujesz xD Jak masz Lucky Egga (mam nadzieję, że nazwy nie pomyliłam), to daj jednemu Pokemonowi i walcz z innymi trenerami (jeśli ich znajdziesz).
Wymiana...?- GTS, Wonder Trade i Link Trade. Znajdziesz je na Festival Plazy. Kupować się nie da Wink
PokeDex...?- aj, to już sam musisz zrobić xD
QR- Możesz zeskanować jakiegoś Pokemoma (jego kod), no dajmy na przykład kod Greninjy. Skanujesz, potem jeszcze i tak do dziesięciu kodów dziennie. Potem pojawi ci się obrazek Pokemona i lokacja. Teraz musisz go znaleźć i złapać. Powodzenia!
Tak, można robić wymiany na odległość dzięki internetowi. I nie, nie trzeba być koło
siebie.
Tak, nie ma blokady na lvl więc wszystko jest możliwe Smile
Tego to nie wiem. Gra nas ciągle zaskakuje, więc masz jeszcze dużo do odkrycia xD
Polecić ci nie mogę, ale inni chyba tak Tongue
Bo wszystkie inne Mega-kamienie były na kody, ale te już straciły ważność...
Nie, nie można płynąć do Kanto...
Fire Red- czekamy na wersje na 3DSa xD

Alola!
Gram w pokemon Moon i Ultra Moon.
[Obrazek: attachment.php?aid=1492] [Obrazek: tenor.gif?itemid=7402677]

[Obrazek: 878.gif]

UWAGA: Otwierać tylko za moim pozwoleniem xD (ZEZWALAM Tongue)
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
FC 3DS: 1435-9232-1824
Pozdrawiam!
Odpisz
30.01.2018, 10:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2018 10:33 przez Arturox11.)
Haha. To tak... co to GTS i jak sie za to zabrac? Fakt faktem przeszedlem kilka wersji pokemonow ale nigdy nie bawilem sie w wymiany itd. Wysylanie pokemonow ze starszych wersji do nowych.
Szukac shiny?! Cala gre prawie przeszedlem i wczesniej kilka innych i nigdy nie spotkalem shiny!
Jak moge walczyc z trenerami po raz drugi? Bo prawie wszystkich juz pokonalem.
Festival Plaza czyli odpalam gre, wchodze na festival Plaza, nie potrzebuje dodatkowych programow? Jest jakis ‚Targ‘?
Ile kosztowalby mnie zestaw GBA i Fire Red?
Odpisz
30.01.2018, 11:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2018 12:09 przez Veill.)
1. Szukanie shiny przy obecnych wymaganiach do zdobycia Shiny Charm jest właściwie dość banalne, tylko trzeba trochę czasu nad tym spędzić. Nie bardzo rozumiem, ale wygląda na to, że masz którąś z wersji 7 generacji, tutaj szukanie shiny to już jest w ogóle prościzna.
2. O ile się orientuję, z trenerami walczyć można raz, a VS Seeker, czy taki ustrojstwa w 7 generacji nie występują. Ta opcja odpada.
3. Do używania Festival Plazy potrzebne jest jedno zewnętrzne urządzenie, czyli router (podłączony do internetu ofc). Masz wtedy do wyboru 2 opcje: walki z innymi graczami lub wymianę. Każda opcja ma kilka "podopcji" czyli na przykład wymiana przez GTS (właśnie coś a la targowisko) czy wonder trade - oddajesz jednego Pokemona i nie wiesz co dostaniesz w zamian.
4. Tu nie pomogę, bo na cenach się kompletnie nie znam, ale mamy tu na Valhalli dział, w którym ludzie kupują starsze wersje i podpowiedzą, czy dana sztuka jest oryginalna, czy nie i czy cena się w miarę opłaca (od siebie tylko dodam, że przy obecnym stanie dostępności stworków, najlepiej jest zainwestować w zestaw 3DS/2DS plus Pokemon X/Y, OR/AS no i którąś z obecnych wersji, żeby sobie skompletować Pokedex w 100%)...
5. ...co nas sprowadza do przesyłania Pokemonów. Masz 2 opcje: Pokemon Bank, czyli apka, dzięki której za 20 złotych rocznie możesz przerzucać dowolnie (z pewnymi drobnymi restrykcjami) stworki pomiędzy grami z jednej generacji, lub przenieść je z gier generacji VI do VII (bezpowrotnie). Drugą opcją jest Pokemon Transporter, dzięki któremu przerzucisz gry z V generacji i cyfrowych wydań gier generacji I i II do Banku.
Więcej nie pomogę, jak masz jakieś wątpliwości co do działania jakichś mechanik, to w internecie pełno jest poradników co i jak robić, co jak działa i dlaczego itp.

EDYTA:
Widzę, że nie doczytałem poprzedniego postu. Mea culpa.
Ja bym zaczął od skompletowania sobie wszystkich (fizycznie) Pokemonów z Alola Dexu, jakie możesz dorwać. Potem możesz zacząć się bawić z GTS'em w szukanie legend. Czasami ludzie potrafią oddać na przykład Reshirama za Weedle'a, bo mają ze trzy, a Weedle'a wcale. Jak już zdobędziesz te brakujące wpisy w Pokedexie i Rotom wywali informację, że brawo, że ukończyłeś go w 100%, możesz zacząć na poważnie szukać shiny. Żeby to zrobić, idziesz do Heahea City i w jednym z budynków dostaniesz Shiny Charm, który zwiększa szanse znalezienia shiny.
A jak to zrobić, żeby mieć na przykład wszystkie legendy po jednej albo większej ilości sztuk? Ja osobiście grę zawsze przechodzę 2 albo więcej razy. Za pierwszym przejściem łapię wszystkie legendy jak leci, łapię i ewoluuję wszystkie inne Pokemony, żeby potem mieć na wymiany ewentualnie, wrzucam je do Banku, resetuję grę, jadę od nowa. Na starcie mam praktycznie pełen Pokedex, więc mogę od razu go skompletować przez wymianę. W ten sposób możesz praktycznie zacząć grę z Shiny Charmem, ale też używać stworków z poprzedniej przygody, jeżeli do któregoś się bardzo przywiązałeś czy coś.

FC: 4227-3480-7541
IGN VI Gen : Ravy
IGN VII Gen: Alciel

Operacja Shiny Dex rozpoczęta.
Odpisz
3.02.2018, 0:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.02.2018 0:08 przez Arturox11.)
Dobra, co znaczy zabawa GTSem? Mowilem ze jestem zoltodziub. ; D
PokeBank? Zwiazane z tym koszty? Jak to zrobic? Wybaczcie, leniwy jestem. ; D
No i dalej pytanie... jak wy dajecie rade dobic 10 pokemonom 100 lvl? Jezeli na samym poczatku moon wysle sobie pokemona z X ktory jest na 30lvl, to w sun bedzie On tez mial 30lvl? Czy przyjmie sredni poziom druzyny?
Edit:
Koszty GTS ogarnalem itd.

Dalej pytanie, po przejsciu sun/moon mamy mozliwosc na nowe tereny? I jak wyglada to w X? Czy OM/AS?
Zaczalem moj plan (kupic 3ds i przejsc wszystkie czesci) ale chyba jednak najpierw kupie GBC i FireRed a potem dopiero zaczne grac na DS w kolejne wersje. Przejscie moon jako pierwsze nie bylo chyba dobrym rozwiazaniem.
Odpisz
3.02.2018, 11:09
(3.02.2018 0:03)Arturox11 napisał(a):  Dobra, co znaczy zabawa GTSem? Mowilem ze jestem zoltodziub. ; D
PokeBank? Zwiazane z tym koszty? Jak to zrobic? Wybaczcie, leniwy jestem. ; D
No i dalej pytanie... jak wy dajecie rade dobic 10 pokemonom 100 lvl? Jezeli na samym poczatku moon wysle sobie pokemona z X ktory jest na 30lvl, to w sun bedzie On tez mial 30lvl? Czy przyjmie sredni poziom druzyny?
Edit:
Koszty GTS ogarnalem itd.

Dalej pytanie, po przejsciu sun/moon mamy mozliwosc na nowe tereny? I jak wyglada to w X? Czy OM/AS?
Zaczalem moj plan (kupic 3ds i przejsc wszystkie czesci) ale chyba jednak najpierw kupie GBC i FireRed a potem dopiero zaczne grac na DS w kolejne wersje. Przejscie moon jako pierwsze nie bylo chyba dobrym rozwiazaniem.

Pokebank to koszt około 30zł na rok, można zainstalować z Nintendo e-shop, służy do przenoszenia stworków, między grami, głównie z różnych generacji, bo wewnątrz generacji można sprytnie przerzucić za pomocą GTS czyli global trade system, w SM a już szczególnie w USUM lvlowanie jest szybkie jak nigdy, ba jest kilka dróg, przede wszystkim, w USUM masz chansey i możesz zrobić tam sos chaining, gdzie lvl będzie ci szedł za lvlem do mniej więcej 40-50, drugi sposób to tylko podlevelować na chansey lub czymś takim, a potem z pomocą przychodzi rare kitchen w plazie tylko trzeba się tam zaopatrzyć w duże ilości fc (najlepiej poprostu uczestniczyć w globalnych misjach) 3 takie rare kitchen z czego dwa 5* i jedna 4* i spokojnie możesz dobić jednego poka do 100 lvl na dobę, do tego jeszcze możesz wrzucić poka na wyspę poke pelago, I on sam Ci będzie tam powoli lvlował, a twoja jedyna ingerencja to mu tam raz na dobę mniej więcej powtórzyć cykl, trwa dłużej od pozostałych metod, ale za to wymaga najmniej wysiłku Wink

[Obrazek: RhOX9uj.gif][Obrazek: 1200px-WarrenTheApeWiki.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: AliVix

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości