Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Seria gier.
18.11.2017, 3:52,
Seria gier.
Witam. ; )
Mam prosbe... otoz poszukuje gry/gier, zeby wszystkie generacje Pokemon byly w niej zawarte. Tak, sa takie w internecie, ale mi chodzi raczej cos w kierunku wszystkich serii po kolei. Tzn. Pokemon Fire Red, po przejsciu ligi pokemon dostajemy bilet na nastepna wyspe gdzie znowu sa GYMy i zdobywamy lige jak w bodajze Crystal, po przejsciu ligi jedziemy dalej na inna wyspe i spotykamy tam Pokemony z 3 generacji i tak po kolei. Zespol Rocket, Aqua/magma itd. Jest cos takiego?
Czy to bedzie aplikacja na telefon (iPhone), czy przegladarkowa (mmorpg chyba sie nazywalo. Mozna normalnie sterowac bohaterem i sa animacje walki conajmniej jak w Fire Red), czy ekstra na konsole, cokolwiek, wazne zeby byla. Cena nie gra roli. W ostatecznosci moge kupowac po kolei Gameboy Advance i przejsc Fire Red, potem Crystal, pozniej kupic kolejnego gameboya czy NDS zeby przejsc nastepne gry, jednak wolalbym zaplacic raz wieksza kwote i miec tak jak mowie niz kupowac po kolei, wysylki, czekanie itd... najlepiej jakby gra byla w jezyku PL, ew. DE. W ostatecznosci ANG.
Moglby ktos pomoc...?

PS. Jezeli zly dzial to z gory przepraszam.
Prosze o konkretne komentarze.

Dziekuje i pozdrawiam. ; )
Odpisz
18.11.2017, 9:25,
RE: Seria gier.
By zagrać we wszystkie generacje potrzebny Ci tylko 3ds pierwsze dwie generacje są tam dostępne na tzw virtual console, do tego drugiej generacji remake była ds'a a jego kartridż jest kompatybilny z 3ds'em oczywiście 4 i 5 generacja tak jak remake drugiej to też gry z DS, na koniec dostajesz 6, remake 3, oraz 7 generację już pisane na 3ds właśnie, więc na tej konsolce jesteś w stanie odpalić wszystkie generacje

[Obrazek: pokemon-ragnarok.png]

Odpisz
18.11.2017, 11:17,
Niestety nie ma takiej jednej gry która łączyłaby w sobie wszystkie regiony.Istotnie jednak z 3DSem możesz przejść wszystko aczkolwiek pierwszą krainę będziesz musiał przejść albo na starej grafice albo zadowolić się tym co dali Ci w grach II generacji. Tu masz mały spis:

1. Heart Gold/Soul Silver - zawiera w sobie Johto(II generacja) i po przejściu gry możesz odwiedzić Kanto(I generacja). Podczas tych odwiedzin możesz zawalczyć z wszystkimi liderami, zdobyć od nich odznaki i na zakończenie zawalczyć z legendarnym trenerem.
2.Omega Ruby/ Alpha Saphire - Hoenn(III generacja)
3. Diamon/Pearl lub Platinum(IV generacja)
4.Black/White a następnie Black2/White2 - V generacja. Wersje z dwójkami to kontynuacje w które wcielasz się w nowego bohatera ale poznajesz historię dziejącą się jakiś czas po pierwszych częściach. Warto zagrać jeśli chcesz zobaczyć co porabiają postacie z poprzedniej części/
5. X/Y - VI generacja
6. Sun/Moon i/lub Ultra Sun/Ultra Moon - ostatnia dotąd VII generacja.

Jeżeli nie satysfakcjonuje Cię Kanto z HG/SS to musisz zrobić jedną z dwóch rzecz:
1.Na VC jest dostępna wersja Red/Green/Blue/Yellow i są to wydane pierwsze gry na staruśkiego Game Boya. One pozwalają Ci przejść normalnie Kanto. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie to możesz też zdecydować się zamiast HG/SS zakupić Gold/Silver które również jest starszą wersją.
2.Kupić GameBoya Advence/Nintendo DS i na nim przejść Fire Red/Leaf Green. Tu zyskujesz dodatkowo Sevii Islands. Jeśli się zdecydujesz na to to polecam zaopatrzyć się również w Emerald który posiada Battle Frontiera - miasto walk uwielbiane przez fanów i wielu oczekuje jego powrotu w chwale.

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
18.11.2017, 14:34,
So, dzieki za odpowiedzi. Wlasnie, jezeli chodzi o Kanto to wolalbym grac w Fire Red. Odnosnie Johto, graficznie duzo lepsze jest HG/SS. Ale co z fabula? Co byscie polecali? HG/SS czy klasyczny Crystal?
Region Hoenn to Emerald (Ruby/Sapphire) i Alpha Ruby/ Omega Sapphire. Co lepsze?
Pozniej jest Diamond/Pearl i Platinum. Remake nie ma? Chyba Platinum lepsze?
Po tym wszystkim z tego co zrozumialem, najlepiej zagrac w B/W i pozniej w B2/W2
Na sam koniec X/Y i Sun/Moon. Jak mowilem, ktore czesci z kazdego regionu polecacie?
Dostane te gry po Pl/De?
Odpisz
18.11.2017, 14:43,
Zależy na czym Ci najbardziej zależy, ale jeśli chodzi o FRLG, to lepiej zagrać w stare R/B/Y na virtual console, Bo wtedy masz wszystko na jednej konsoli, oszczędność pieniędzy, co do g/s/c, a HG/SS to nie różnią się zbytnio poza tym że remake'i mają lepszą grafikę i dodatkowe mechaniki i tak 4 gena nie ma remake'a

Odpisz
19.11.2017, 0:21,
A poza tym, HGSS to też bardziej Crystal, jeżeli chodzi o fabułę, bo też musisz takiego jednego stwora szukać po całym Johto. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Z tymi wersjami jest tylko jeden problem, są drogie. Nawet bardzo drogie i niezbyt dostępne.

FC: 4227-3480-7541
IGN VI Gen : Ravy
IGN VII Gen: Alciel

Operacja Shiny Dex rozpoczęta.
Odpisz
19.11.2017, 3:47,
Jestem gotow dac za kazda wersje do 200zl. Mieszkam w DE wiec do 50€. Wiadomo, za ze najnowsze jestem w stanie dac ciut wiecej. Zrobie wszystko zeby to dostac jak bedzie trzeba.
Wiec tak:
Kanto : Fire red
Johto: HG/SS
Hoenn: Omega Ruby/ Alpha Sapphire
Sinnoh : Platinum
Unova: Black/White; Black 2/White2
Kalos: X/Y
Alola: Sun/Moon.
Dobrze zrozumialem?
Odpisz
19.11.2017, 10:53,
Skoro mieszkasz w Niemczech to być może i wersje niemieckie Cię zainteresują? Ichsiejsze HG/SS nie osiąga tak horrendalnych cen. Jedyne z czym musisz się liczyć to fakt że nazwy stworków są pozmieniane na niemickie.
No i jeśli chodzi o Alole to postawiłbym na Ultra Sun/Ultra Moon.

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
19.11.2017, 11:54,
A Kanto Virtual Console R/B/Y jako, że nie trzeba do nich kupować osobnej konsoli i mają kompatybilność z poke bankiem

Odpisz
20.11.2017, 2:42,
Tak. Wlasnie chyba bede zamawial po DE. Z jezykiem nie ma problemu, jednak nazwy stworkow beda mnie draznic, ale trudno...
Ahh wlasnie. Jakie sa roznice miedzy Sun/Moon a Ultra Sun/Ultra Moon? Takie najwazniejsze rzeczy jakby ktos mogl...
Odpisz
20.11.2017, 7:26,
(20.11.2017, 2:42)Arturox11 napisał(a): Tak. Wlasnie chyba bede zamawial po DE. Z jezykiem nie ma problemu, jednak nazwy stworkow beda mnie draznic, ale trudno...
Ahh wlasnie. Jakie sa roznice miedzy Sun/Moon a Ultra Sun/Ultra Moon? Takie najwazniejsze rzeczy jakby ktos mogl...

USUM, jest nowsze, bardziej rozbudowane, ma więcej usprawnień, więcej eventów, no i lagów też ma więcej ale to już trudno Wink

Odpisz
22.11.2017, 12:01,
Czyli bardziej godne polecenia jest USUM?
Odpisz
22.11.2017, 12:24,
(22.11.2017, 12:01)Arturox11 napisał(a): Czyli bardziej godne polecenia jest USUM?

No jest tam więcej wszystkiego, no i będziesz mógł skorzystać z eventów Wink

Odpisz
22.11.2017, 12:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2017, 12:27 przez Vic.)
z uwagi na wątek Aether Paradise poleciłbym jednak zwykłe SM. Ultra Recon Squad jest wart uwagi, ale sama postać Lusamine wypada o niebo lepiej w oryginalnej wersji

Oczywiście pod każdym innym względem (z wyjątkiem ceny) wygrywa USUM, także ten.

[Obrazek: v1s7Ewb.jpg][Obrazek: ZPC0Ixw.jpg]
Odpisz
30.01.2018, 2:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2018, 2:36 przez Arturox11.)
Soo... wiec kupilem 3ds i Pokemon Mond dostalem gratis. Przeszedlem prawie cale (brakuje Drzewa Walki? Mam niemiecka wersje. Oraz zlapania wszystkich Ultrabestii).
Zanim zaczne grac dalej, mam do was pytanie, mianowicie widzialem juz na kilku forach ze osoby maja 5 takich samych pokemonow w tym tez czasami legendy i w dodatku na lvl 80+.
Powiedzcie mi, jak Wy to robicie? Jak zlapac 2 razy ta sama legende? Albo shiny pokemona? I serio trenujecie w tzw. ‚Krzakach‘ az do 90 lvl? Moje sa akualnie miedzy 54 (Pampross) a 68 (Lunala). A do przejscia mi duzo nie zostalo zebym choc jednym wbil 100lvl.
Dodatkowe pytanie: jak mozna wymieniac z kims pokemony? Ew. Kupowac? Jak wypelniacie caly pokedex? Slyszalem ze mozna jakis QR Code zeskanowac i pokemon bedzie zarejestrowany.
Odnosnie wymiany, mozna na odleglosc? Czy trzeba koniecznie byc obok siebie?
Jezeli ja daje Pokemona na 11lvl, a kolega daje na 57 to i tak przy wymianie dostane jego poka na 11lvl a On mojego na 57 prawda?
Wybaczcie za ilosc pytan i chaos, ale dosc pozno jest. Moze pytania nie pasuja do dzialu forum, ale chcialem wszystko w jednym temacie zeby smietnika tu nie robic.
Edit:
Jest cos fajnego w tej grze co moglem przeoczyc? Przeszedlem po prostu gre, nie bawilem sie w dodatki, prezenty z kodow itd. Zlapalem Lunale, wszystkie 4legendy wysp, mam tego Sinally bodajze od blondyna z Aether Paradise i Zygarde w formie tego duzego robaka. Musze zebrac te wszystkie jego czasteczki jeszcze.
Mozecie cos polecic dobrego?
Mega Kamienie mozna chyba kupic tylko przy Kampfbaum (tak, pierwszego do Alakazama juz dostalem), ale pokemonow do Mega Kamieni jest w tej grze raczej nieduzo.
Na koniec gry ta blondyna plynie do kanto... mozna tez jakos tam plynac? Albo zostaje odkryty jakis nowy obszar?
No i chyba ostatnie pytanie narazie, jak mam na Nintendo 3ds odpalic fire-red? Ma ktos sprzedac polska wersje?
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości