Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Czyszczenie forum #1
7.11.2017, 2:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.11.2017 2:29 przez Daru.)
Czyszczenie forum #1
Dzisiaj zostały usunięte wszystkie konta użytkowników, którzy:
- byli oczywistymi botami/spam-kontami,
- nie napisali w historii forum ani jednego posta, który nie zostałby usunięty, ORAZ zarejestrowali się ponad miesiąc temu,
- nie aktywowali swojego konta.

Jeśli Twoje konto zostało przypadkiem skasowane, a znajdowały się na nim ważne Prywatne Wiadomości lub inne cenne rzeczy - skontaktuj się ze mną, mam kopię bazy danych, odzyskamy wszystko, co trzeba Smile

Przepraszam za wszelkie omyłkowe skasowania, niekiedy ciężko się połapać, kto jest botem, a kto nie Sad

Najważniejsze projekty: Pokemon Valhalla, Dubbingpedia, Dubbing. Portfolio wkrótce!
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest, Waren78657, Polineks69, Ari, vulpi, AliVix, Satina
7.11.2017, 10:16
RE: Czyszczenie forum #1
[Obrazek: stalin-przy-biurku.jpg]

PS. Dobra robota.

Odpisz
7.11.2017, 10:28
(7.11.2017 10:16)Conquest napisał(a):  
[Obrazek: stalin-przy-biurku.jpg]

PS. Dobra robota.

Z 8% ludzi co coś napisali zrobić 80% i wyczyścić ponad 100 000 kont faktycznie ciekawe nawiązanie satyryczne

Z drugiej strony mi się to podoba Towarzyszu Daru Tongue

(Satyra nikogo do komunisty nie przyrównuje coby nie było )

[Obrazek: RhOX9uj.gif]
Odpisz
7.11.2017, 11:40
Dwóch administratorów odwiedziło Forum w ciągu ostatnich 24 godzin, co to się dzieje Big Grin

Ale, żeby off-topu nie było... szkoda tylko, że od teraz ta robota znów idzie na marne, bo nowe boty wciąż się będą rejestrować i oferować jakieś mieszkania w Krakowie :/ No, ale za to mamy teraz tylu aktywnych użytkowników Big Grin
Odpisz
7.11.2017, 11:53
Rutynowa kontrola zawsze w cenie Tongue czyściej sie zrobiło chociaż na jakiś czas Wink
Odpisz
7.11.2017, 11:57
(7.11.2017 11:53)Sheanheavel napisał(a):  Rutynowa kontrola zawsze w cenie Tongue czyściej sie zrobiło chociaż na jakiś czas Wink

No jakby był jeszcze ktoś do czyszczenia botów na bieżąco to już by było całkiem super Wink

[Obrazek: RhOX9uj.gif]
Odpisz
7.11.2017, 15:33
To nie można ich blokować już na starcie?
Odpisz
7.11.2017, 15:58
Albo zwyczajnie dodać CAPTCHA?

[Obrazek: trainercard_shadic_by_shadicwarrior-damas71.png]
[Obrazek: 350x20-userbar.png]

"The servers are the seven Chaos...
Chaos is power, enriched by the heart...
The controller exists to unify the chaos!"
Odpisz
7.11.2017, 17:08
Jest captcha, zabezpieczenie antyspamowe i pytanie kontrolne. Nic nie pomaga, trzeba usuwać Tongue

Najważniejsze projekty: Pokemon Valhalla, Dubbingpedia, Dubbing. Portfolio wkrótce!
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: AliVix
11.11.2017, 21:22
dużo było roboty przy kliknięciu w jeden przycisk w panelu admina?

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
11.11.2017, 22:33
(11.11.2017 21:22)Vapek napisał(a):  dużo było roboty przy kliknięciu w jeden przycisk w panelu admina?
Żeby to było takie proste...

1) Początkowe chciałem usuwać tylko konta będące ewidentnie botami według maili, ale wkrótce okazało się, że boty mają tak różne adresy e-mail, że mijało się to z celem. Próbowałem też indywidualnie rozpatrywać każde konto, ale niestety było to karkołomne zadanie, więc po pewnym czasie zrezygnowałem.
2) Naliczanie postów w "Archiwum" i "Innych tematach" jest wyłączone. Musiałem tymczasowo włączyć naliczanie postów w tych działach oraz przeliczyć posty. Mało brakowało, a posty nie zliczyłyby się poprawnie, bo długość zapytania do bazy przekroczyła dopuszczalną, na szczęście w porę to zauważyłem. Niestety i tak jest możliwe, że ktoś się przypadkowo usunął :/
3) Pozostaje problem ograniczeń dotyczących języka PHP i formularzy. Maksymalnie możliwe jest zaznaczenie tylko kilkuset użytkowników, powyżej pewnego limitu skrypt głupieje. Udało mi się obejść limit, ale tylko dzięki temu, że wpadłem na pomysł jak wykorzystać funkcję forum wykorzystywaną zazwyczaj w trochę innych celach - funkcję, o której wcześniej nie miałem pojęcia.

Problemy informatyczne bywają bardziej skomplikowane niż się wydaje na pierwszy rzut oka, naprawdę.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości