Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Ankieta: Czy praca egzorcysty jest ważna i znacząca ?
Ankieta jest zamknięta.
Tak 50.00% 5 50.00%
Nie 50.00% 5 50.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Czy praca egzorcysty jest według was ważna ?
22.10.2017, 23:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2017 23:08 przez Demonicz Zuzol.)
Czy praca egzorcysty jest według was ważna ?
Siemka. Co o tym myślicie ? Czy kobiety też mogłyby nimi zostawać ?

Oto kilka faktów o demonach :
1. ich siła liczy się na kręgi
2. posługują się czarną magią
3. odpędza je woda święcona, kręgi z soli, biała szałwia, pentagram biały, przedmioty kultu religijnego ( jednak oatatecznie ich nie wypędzają )
4. potrafią przewidywać przyszłość
5. nie wszystkie są złe
6. potrafią się regenerować
7. wyglądają jak ludzie z dodatkowymi atrybutami zwierzęcymi

Kilka faktów o opętanych :
1. mają więcej siły
2. potrafią łatwo zmienić głos
3. nie tyją mimo jedzenia dwa razy więcej
4. powiększają im się źrenice ( czasem zmienia się kolor jak demon jest w 100% )
5. potrafią robić rzeczy których się nie uczyli
23.10.2017, 17:43
RE: Czy praca egzorcysty jest według was ważna ?
A to jest ważne?

Gram w pokemon moon. Przeszłam całą grę w 3/4 dni. Uzupełniłam cały pokedex, i jestem w czasie poszukiwań shiny eevee. Jednym słowem jestem z siebie zadowolona.

Zapraszam do oglądania sygnatury:
Smile |
Wink |
Shy |/

http://i0.kym-cdn.com/photos/images/news...80/878.gif

FC 3DS: 1435-9232-1824
Pozdrawiam!!!
23.10.2017, 18:47
(23.10.2017 17:43)AliVix napisał(a):  A to jest ważne?

Osobiście myślę, że w życiu duchowym owszem, ale to kwestia wiary i doświadczeń człowieka.
23.10.2017, 19:41
Kolega naoglądał się seriali o egzorcystach i teraz szuka poklasku :O, Pierwszy post i takie pytania? Ani dzień dobry ani pocałuj mnie w d...
23.10.2017, 22:31
No dobra... wdech... wydech... był już dziwniejsze rzeczy na forum...
Po zdefiniowaniu demona jako wrogi organizm żywy, kwestia walki z nimi to ważny element obrony. Skoro część opętanych trafiła do szpitala i lekarze nie potrafią (póki co) im pomóc daje do zrozumienia, że to jest niestety poważna sprawa... To że w Polsce w ciągu dziesięciu lat liczba egzorcystów zwiększyła się 10-krotnie, raczej nie wzięła się z niczego. Egzorcysta to niestety nie Policja że szybko przyjedzie, więc trzeba by było uczyć egzorcyzmów prostych choć częściowo normalne służby takie jak Policja czy lekarze.
Lecz mimo tego, mam wrażenie że robisz sobie z tego jaja, a to o czym mówisz jest... No dobra... po kolei...

(22.10.2017 23:05)Demonicz Zuzol napisał(a):  1. ich siła liczy się na kręgi
Jakie znowu kręgi? Ani Protestanci, ani Katole czy inni nic o nich nie mówią. Wziąłeś to z niskobudżetowych horrorów?
(22.10.2017 23:05)Demonicz Zuzol napisał(a):  2. posługują się czarną magią
OMG Czarna magia? Że co? Bez komentarza.
(22.10.2017 23:05)Demonicz Zuzol napisał(a):  pentagram biały
Wygooglowałem i nic nie ma o "białym pentagramie". Jedyne "niedemonicznych" pentagramów, to pentagram alchemiczny i pentagram pewnej firmy produkującej sprzęt elektroniczny, To czym jest pentagram z tych 3 rodzajów, zależy od obserwatora.
(22.10.2017 23:05)Demonicz Zuzol napisał(a):  . nie wszystkie są złe
Gdyby nie wszystkie był złe, to by się na tą mniejszość mówiło "anioły" a nie "demony".
(22.10.2017 23:05)Demonicz Zuzol napisał(a):  7. wyglądają jak ludzie z dodatkowymi atrybutami zwierzęcymi
Przede wszystkim nie "wyglądają". Demony nie odbijają, nie pochłaniają ani nie zakrzywiają światła, a więc nie można powiedzieć, że "wyglądają". Jeśli już się jakimś cudem objawią, to wygląd może być taki jaki sobie on zapragnie.

Użytkownicy mają rację - za bardzo się filmów naoglądałeś. Twój nick i pierwszy post, wskazuje że przyszedłeś tutaj nie z powodu że lubisz Poki. Zastanawiam się tylko, czy naprawdę wierzysz w swoje błędne informacje, czy po prostu nas trollujesz? Szczerze - nie mam zielonego pojęcia. Nie wszystko muszę wiedzieć. Takich ja ty trudno ogarnąć...

[Obrazek: latest?cb=20120401235032]
24.10.2017, 0:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.10.2017 0:14 przez kowalt.)
(23.10.2017 22:31)DarkSteel??? napisał(a):  
(22.10.2017 23:05)Demonicz Zuzol napisał(a):  1. ich siła liczy się na kręgi
Jakie znowu kręgi? Ani Protestanci, ani Katole czy inni nic o nich nie mówią. Wziąłeś to z niskobudżetowych horrorów?

Po pierwsze szacunek do religii - jakiejkolwiek. Sam mam nie po drodze z katolicyzmem ale Katole na forum publicznym to zdeczka niewłaściwe określenie.

Po drugie.
Podział na kręgi jest stosowany choćby do piekła i niektórzy stosują to i do demonów. W sensie że Demony pochodzą z któregoś kręgu piekła i do niego należą.

Po trzecie.
Mamy ludzi którzy zajmują się zjawiskami paranormalnymi. Są tacy którzy badają to, wierzą w to i w ogóle cuda niewidy. Wśród nich są ludzie określający się jako "magowie" czyli tacy trochę spirytystyczni badacze. I oni również podzielili Demony na kręgi. Na 9 bodajże. Ale to wciąż ma być proste skojarzenie do kręgów piekieł.

(22.10.2017 23:05)Demonicz Zuzol napisał(a):  2. posługują się czarną magią
OMG Czarna magia? Że co? Bez komentarza.

Nie rozumiem xD
Ale serio. Starasz się być zabawny czy wyrazić czyjąś głupotę nie komentując czegoś?
Hej. To tak żałosne że nie warto o tym mówić. Hehehehehehe. Ale mu powiedziałem.
Czarna Magia odnosi się do złych czarów i w dzisiejszych czasach to raczej termin popkulturowy ale równie dobrze może być używany do zobrazowania jakiejś myśli. I mówiąc Czarna Magia masz na myśli jakieś złe czary. Co innego że w wierze czy to "Katoli" czy innych Islamistów to raczej każda magia jest zła.

(22.10.2017 23:05)Demonicz Zuzol napisał(a):  pentagram biały
Wygooglowałem i nic nie ma o "białym pentagramie". Jedyne "niedemonicznych" pentagramów, to pentagram alchemiczny i pentagram pewnej firmy produkującej sprzęt elektroniczny, To czym jest pentagram z tych 3 rodzajów, zależy od obserwatora.

No i tu się spaliłeś. Albo jesteś beznadziejny w góglowanie albo jesteś kłamcą albo głupim trollem. Wpisanie tej frazy w gógla daje Ci normalne wyniki i jak najbardziej dasz radę dowiedzieć się czym ten Biały Pentagram jest. Ba. Nawet ze stron katolickich więc ten.

No ale dobra. Petagram to pięcioramienna figura geometryczna. Przez niektórych nazywana gwiazdą.
No i teraz. Jeśli ten nasz pentagram ma wierzchołek skierowany w dół to jest Pentagramem Czarnym i symbolizuje wyższość żądz nad rozumem.
Ale. Pentagram z wierzchołkiem skierowanym do góry jest Pentagramem Białym. Ten jest już pozytywny.
To tak jak krzyż. Ramiona przy górnej podstawie to spoko, symbol katolika ale ramiona tam przy ziemi to nie. Tak Piotrka wieszali.

Gdyby nie wszystkie był złe, to by się na tą mniejszość mówiło "anioły" a nie "demony".

Anioł to stworzony przez Boga byt i nie można nim się stać będąc dobrym demonem xD
Ba. Jak będziesz grzeczny to po śmierci też nie staniesz się aniołkiem. Sorry gościu.

(22.10.2017 23:05)Demonicz Zuzol napisał(a):  7. wyglądają jak ludzie z dodatkowymi atrybutami zwierzęcymi
Przede wszystkim nie "wyglądają". Demony nie odbijają, nie pochłaniają ani nie zakrzywiają światła, a więc nie można powiedzieć, że "wyglądają". Jeśli już się jakimś cudem objawią, to wygląd może być taki jaki sobie on zapragnie.

Tu raczej się zgadzam.

Żeby nie było. Autor tematu powinien zawisnąć jajami skierowanymi do góry(tak by było odwrotnie; jak nie ma jaj to doczepić).
No i ten. Szanujmy się.

Jeśli DarkSteel występuje tu w roli trolla to gratuluję. Dałem się podpuścić.

3DS FC: 2767-0201-8496
24.10.2017, 0:37
(24.10.2017 0:12)kowalt napisał(a):  .

Anioł to stworzony przez Boga byt i nie można nim się stać będąc dobrym demonem xD
Ba. Jak będziesz grzeczny to po śmierci też nie staniesz się aniołkiem. Sorry gościu.
Tak dla ścisłości - wg katolików demon (a właściwie w tym przypadku "diabeł" to lepsze określenie) to po prostu upadły anioł. Teoretycznie "dobry demon" to anioł, bo to ten sam rodzaj bytu. Niemniej jednak nie wiadomo według jakiej religii kolega pisał...

[Obrazek: 29486.png]
24.10.2017, 0:45
(24.10.2017 0:37)Axel napisał(a):  
(24.10.2017 0:12)kowalt napisał(a):  .

Tak dla ścisłości - wg katolików demon (a właściwie w tym przypadku "diabeł" to lepsze określenie) to po prostu upadły anioł. Teoretycznie "dobry demon" to anioł, bo to ten sam rodzaj bytu. Niemniej jednak nie wiadomo według jakiej religii kolega pisał...
Skoro o ścisłości.
To może być prawda ale też nie musi. Mówimy o bytach które opętują ludzi a te niekoniecznie muszą być upadłymi aniołami - diabłami.

No i ten. By diabeł stał się aniołem musiałby wrócić do raju a z tego co wiem nie za bardzo im można. Także po "upadnięciu" nie dadzą rady "wstać".

3DS FC: 2767-0201-8496
25.10.2017, 19:09
(23.10.2017 19:41)Sheanheavel napisał(a):  Kolega naoglądał się seriali o egzorcystach i teraz szuka poklasku :O, Pierwszy post i takie pytania? Ani dzień dobry ani pocałuj mnie w d...

Dzień dobry Panu xd
 Cherish Balle podarowali: kowalt
26.10.2017, 0:00
Aż się zdziwiłem, że to nie jest sprawką bota.

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości