Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Zakup konsoli a kompatybilność gier Pokemon
22.08.2017, 15:50
Zakup konsoli a kompatybilność gier Pokemon
Cześć!

Na wstępie przepraszam, jeżeli nie trafiłem z tematem do odpowiedniego działu i proszę moderatora o ewentualne przeniesienie.

Jestem już od długiego okresu czasu na etapie "podganiania" aby być na bieżąco z tym co się dzieje na scenie Pokemon. Niestety wiele dodatkowych zajęć - studia, praca nie pozwalają mi spędzać nad Pokemonami tyle czasu ile bym potrzebował. W związku z tym dopiero kończę oglądać 16-y sezon anime. Z każdym rozpoczętym sezonem Pokemon przechodziłem jedną z gier osadzonych w danym regionie. W związku z tym pojawia się kilka pytań skierowanych do Was - bardziej doświadczonych poke-maniaków.
Posiadam konsolkę Nintendo Ds Lite, jednak z tego co byłem w stanie na bieżąco śledzić, aby zagrać w gry z 6-tej generacji, którą zacznę niedługo oglądać muszę zakupić nową konsolę. Podczas szperania przez Internet wyskoczyły mi aż 4 różne rodzaje konsoli Nintendo 3DS:
1) Nintendo 3DS
2) Nintendo 3DS XL
3) New Nintendo 3DS
4) New Nintendo 3DS XL

Pytania:
1) Czym różni się konsola Nintendo 3DS od konsoli New Nintendo 3DS?
2) Czy wersja XL to tylko i wyłącznie większy ekran, czy wprowadzono również inne ulepszenia/pogorszenia?
3) Jak wygląda sprawa z kompatybilnością wsteczną gier Pokemon? Czy na którejkolwiek z konsol Nintendo 3DS będę w stanie zagrać w gry wydane na konsolę Gameboy Advance, tj. FireRed, Ruby, Emerald?
4) Rozumiem, że w gry wydane na konsolę Nintendo DS, tj. Diamond, HeartGold, Black, Black2 można grać na konsoli 3DS, ale czy ktoś byłby w stanie to potwierdzić?
5) Czy zapowiedziano może wydanie nowej konsoli, na którą będą wydane nowe gry Pokemon i w związku z tym warto się jeszcze wstrzymać z zakupem do momentu wydania najnowszej wersji?

Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi odczuciami co do posiadanych konsol i pomoc w wybraniu odpowiedniej dla siebie.

Z góry wielkie dzięki.
Pozdro!
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: TheKillerPL
22.08.2017, 16:31
RE: Zakup konsoli a kompatybilność gier Pokemon
1) Różni się tym, że ta druga jest ogólnie większa i ma lepszą żywotność baterii.
2) Tak samo jak powyżej lepszy ekran i bateria, ale jeżeli chodzi o model New został dodany dodatkowy C - Stick, który umożliwia wygodniejsze rozglądanie się po grze np w. Zeldzie, a także dochodzi stabilniejszy efekt 3D.
3) Na Nintendo 3DS zagrasz tylko w gry dla DS i 3DS czyli
X/Y OR/AS S/M (Nadchodzące) US/UM D/P SS/HG B/W B2/W2, a także w gry o innych tytułach. Chyba, że zakupisz Virtual Console z grami Yellow/Red?Blue/Green a także w jesieni dojdą Gold/Silver. Zaś na Nintendo DS będziesz mógł rozkoszować się FR/LG/Emerald itp..
4) To potwierdziłem powyżej.
5) Nie tak całkiem dawno wyszła konsolka Nintendo Switch i oficjalnie zostało zapowiedziane, że będzie na nią gra o pokemonach, lecz nie prędzej niż za 2 lata, dlatego im wcześniej kupisz konsolę tym prędzej przejdziesz gry i na spokojnie będziesz mógł stać się właścicielem nowych US/UM z 3 poprzednikami na koncie. O ile oczywiście ci się spodoba ^.^ Moim zdaniem nie opłaca się czekać tak długo, aż coś wyjdzie na Switcha. Ja posiadam New Nintendo 3 DS XL i jestem zadowolony, ale dobrze by było gdyby wypowiedziała się osoba z inną wersją konsoli abyś mógł wybrać odpowiednią dla siebie. Pozdrawiam.

[Obrazek: oWV18WW.png]

[Obrazek: yZsqrgL.png]

[Obrazek: ZLjMV6p.png]

3DS FC: 2123 - 0276 - 4015
Friend Safari:
Pokemon X: Ponyta and Braixen
Pokemon Omega: Ponyta and larvesta
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: dimidino
22.08.2017, 17:38
(22.08.2017 16:31)TheKillerPL napisał(a):  Chyba, że zakupisz Virtual Console z grami Yellow/Red?Blue/Green a także w jesieni dojdą Gold/Silver. Zaś na Nintendo DS będziesz mógł rozkoszować się FR/LG/Emerald itp..
Mógłbyś rozwinąć wątek tej virtual console? Czy to jest jakiś dodatkowy cartridge, na który mogę odpłatnie pobierać gry z konsoli GBA czy na jakiej zasadzie to działa?
Odpisz
22.08.2017, 18:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.08.2017 18:04 przez TheKillerPL.)
Na każdej konsoli 2/3DS jest Eshop czyli wirtualny sklep, gdzie możesz kupić cyfrową wersje gry. Cyfrowa wersja nie różni się niczym od cartridga poza tym, że cyfrowa zajmuje miejsce, ale za to nie płacisz za przesyłkę i masz grę od razu. Czasami są różne promocje na gry np. Niedawno była na pokemon Red itp. No i właśnie Nintendo z myślą o graczach stworzyło zbiór starych gier na gameboya, w które można zagrać na nowszych konsolach. Nazwali to Virtual Console. Wchodzisz w Eshop, wpisujesz Virtual Console i pokazują ci się dostępne gry. Pokemon Yellow obecnie kosztuje 40 zł jak i inne gry pokemon. Wyjątkiem jest pokemon Trading Card Game o cenie 20 zł. Jest także stare dobre Mario, Zelda. Klikasz na wybraną gre, a następnie opcje kup po czym albo podajesz kartę kredytową albo kupujesz w kiosku doładowanie z nintendo za wybraną kwotę. W kioskach, które znajdują się w centrach handlowych jest tego pełno nawet u nas w polsce. Na sam koniec gra jest twoja bez żadnych cartridgy. Mam nadzieję, że pomogłem

[Obrazek: oWV18WW.png]

[Obrazek: yZsqrgL.png]

[Obrazek: ZLjMV6p.png]

3DS FC: 2123 - 0276 - 4015
Friend Safari:
Pokemon X: Ponyta and Braixen
Pokemon Omega: Ponyta and larvesta
Odpisz
22.08.2017, 20:27
Kup sobie new 2ds xl i zagrasz w gry ze wszystkich generacji.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Mcszuwacz
23.08.2017, 9:46
Warto też dodać, o czym zdaje się nikt jeszcze nie wspomniał, że konsolki z "New" w nazwie mają też trochę mocniejszy sprzęt (na pewno więcej RAM i chyba trochę lepszy procesor). O ile w XY i ORAS nie zauważyłem różnicy, to w przypadku Sun/Moon (i prawdopodobnie przyszłych uSuM) przekłada się to na wyraźnie lepsze czasy ładowania i ogólnie płynniejszą grę.
Jeśli zależy Ci tylko na Pokemonach, to szukaj New 2DS XL, jeśli chcesz grać też w inne gry i jara Cię 3D, to poszukaj New 3DS XL. I koniecznie spraw sobie tzw. comford grip (to taka nakładka na konsolkę, która nadaje jej kształt pada).

Pikaj się tym, tak jak pika to mnie.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Mcszuwacz, dimidino
23.08.2017, 12:41
No i myślę, że warto dodać, że najnowsza konsola, czyli Switch, nie pozwala na granie w gry z DSa i 3DSa, więc nie ma tutaj na co czekać, jak chcesz Vi i VII generację to potrzebujesz tę konsolę Smile

3DS FC: 1779-2155-4756
Odpisz
23.08.2017, 17:26
Super, dzięki wielkie za pomoc, dużo mi to rozjaśniło Big Grin
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości