Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon
Nowości na stronie

Ankieta: New 3DS XL czy New 2DS XL
New Nintendo 3DS XL
New Nintendo 2DS XL
[Wyniki ankiety]

New Nintendo 3DS XL czy 2DS XL ?
14.08.2017, 22:46
New Nintendo 3DS XL czy 2DS XL ?
Witam!

Zastanawiam się na zakupem (ponownie) konsoli od Nintendo.
Miałem wcześniej 3DS XL i teraz zastanawiam się czy kupić ponownie 3DS w wersji XL czy też pokusić się o 2DS XL.
W sumie ekrany są te same jak i pozostałe parametry. Wiadomo, że 2DS XL ma niższe taktowanie procka od 3DS XL ale uwarunkowane jest to brakiem trybu 3D któy swoje wymaga.
Ma ktoś 2DS XL by się wypowiedzieć? O 3DS XL co nieco wiem i to jest świetna konsola jednak gabarytowo 2DS jest bardziej chyba poręczny.
Będę wdzięczny za wasze opinie i podpowiedzi.

Pozdrawiam !

[Obrazek: OO0pHMC.png?1]
Odpisz
14.08.2017, 23:36
RE: New Nintendo 3DS XL czy 2DS XL ?
Nie posiadam 2DSa, ale wybór jest prosty. O ile nie zamierzasz grać w gry pokroju Zelda czy Fire Emblem specjalnie w trójwymiarze (W tym trybie to te gry wyglądają najlepiej) , to jest to opcja zbędna. 2DS wychodzi taniej w kwestii kupna nieużywanej konsoli. Dodatkowo ekran konsoli 3Ds z uwagi na oferowaną funkcję jest po prostu gorszy. paskowanie
ekranu powodowane strukturą umożliwiającą wyświetlanie stereoskopowe strasznie kaleczy odbiór, zwiększając ogólną pikselozę obrazu.
No i ogólne zmniejszenie rozmiarów tego byka. Jak dla mnie 2-0 dla 2DSa.

FC: 3797 9339 3656
*pikczer w produkcji*
Odpisz
15.08.2017, 5:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.08.2017 5:47 przez Patryk PZ.)
New 2ds xl i new 3ds xl mają takie same procesory i taktowanie choć i tak wykorzystują tylko połowę swego potencjału. New 2ds xl na plus przemawia nieco niższa cena i mniejszy rozmiar pomimo ekranów xl. Jeśli chcesz teraz kupić jeden z obecnych wariantów kolorystycznych to polecam czarną wersję, gdyż w białej widoczne są mało estetyczne czarne "ramki" dookoła ekranu. Na twoim miejscu rozważył bym również zwykłego new 3ds. Jest wygodny, ekran bardziej czytelny i zawsze można sobie wymienić górny i dolny panel obudowy. Trzeba kupywać póki jeszcze są dostępne w sklepach stacjonarnych bo produkcja nowych egzemplarzy została wstrzymana.
Odpisz
15.08.2017, 11:09
Właśnie czytałem że małego 3DSa nie produkują z uwagi na bardzo małe zainteresowanie tym modelem. Wszyscy wola wersję XL z wiadomego powodu - duże ekrany. Chyba się skuszę na tego 2DS XL bo w sumie mając 3DS XL nie używałem praktycznie wcale z trybu 3D .
I mówicie że wersja czarna lepsza hmm?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odpisz
15.08.2017, 17:07
Patrząc na to, jak się (nie) przyjęły telewizory 3D i fakt, że dobrych filmów z efektami "pod okulary 3D" w kinach jest tyle, że starczy palców do policzenia, to zwyczajnie wybrałbym konsolkę uboższą o efekt 3D a zwyczajnie tańszą. Tym bardziej, że z wyglądu New 2DS XL wygląda zwyczajnie ładniej.

No i to warto mieć ostatniego przedstawiciela tej generacji konsol przenośnych Nintendo, chyba że znowu wymyślą "uber New 3DSa" który będzie mieć latarkę i jeszcze jeden rdzeń, by jeszcze szybciej się rozładować. Tongue

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
15.08.2017, 20:09
Jeśli nie interesuje cię tryb 3D to wybór jest oczywisty - 2DS XL. Aczkolwiek zawiasy łączące oba ekrany konsoli wydają mi się zbyt luźne, natomiast te w 3DSie (zarówno zwykłym jak i new) bardziej stabilne.

Między 8 a 9 minutą gościu o tym wspomina.

Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?
Odpisz
15.08.2017, 21:56
Jeżeli chodzi o ten luz to jest on identyczny jak przy New 3DS XL, że jak się konsolą zatrzęście to ekran a raczej klapka "lata". Myślę, że tym nie ma co się martwić no chyba, że ktoś biega i gra Big Grin
Chyba jednak skuszę się na 2DS XL, gdyż jest tańsza a oferuje to samo (nie licząc efektu 3D z które i tak praktycznie się nie korzysta) Smile

Odpisz
17.08.2017, 1:51
Ja posiadam 3DS-a i nie narzekam. Nie zamieniłbym go na 2DS-a, po prostu moim zdaniem jest jakiś taki mniej pokraczny Wink

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości