Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon
Najnowsze tematy na forum

Pytanie o atakach, które trafiają w więcej niż jednego pokemona
10.08.2017, 19:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.08.2017 19:45 przez PrawdziwySernik.)
Pytanie o atakach, które trafiają w więcej niż jednego pokemona
Hejka! Ostatnio wkręcam się w Competitive (co prawda na Showdown, bo nie mam ani Sun, ani Moon, ale zawsze coś Big Grin)Najbardziej interesują mnie dwuwalki i chciałbym spytać, czy np. Blizzard, który trafia w dwóch oponentów dzieli na nich swoją siłę.

Mam na myśli, czy oba pokemony dostają obrażenia liczone przez "przepołowiony" base power ruchu blizzard, czyli po 55(bo ogólnie ma 110). Z góry dziekuję za odpowiedź Wink

Przy okazji mam drugie pytanie. Możecie wytłumaczyć mi ich działanie? Czasami jak jest psychic terrain albo mystic terrain mogę użyć fake out, ale czasami nie, mogę narzucać stany, ale czesto zdarza się ze nagle nie moge, a nawet raz mi sie zdarzyło ze w grassy terrain moj gigalith ochronił się z fake out. Kompletnie zgłupiałem, jeśli chodzi o te terrainy...
Odpisz
10.08.2017, 20:40
RE: Pytanie o atakach, które trafiają w więcej niż jednego pokemona
1: Ruchy zadające obrażenia kilku celom zadają po prostu mniej obrażeń. Jeżeli dany atak trafi więcej niż jeden cel (wliczając sojuszników) każdy pokemon straci 75% normalnie zadawanych obrażeń. (źródło).
2: Tereny nakładają na walkę efekty:
misty terrain blokuje nakładanie nie zadających dmg statusów (sen, paraliż), zmniejsza o połowę efektywność ataków typu smok. (źródło)
grassy terrain leczy pokemony które stoją na ziemi (nie mają typu lot/ability levitate) oraz wzmacnia ataki typu trawiastego(źródło)
psychic terrain uniemożliwia atakowanie ruchami ze zwiększonym priorytetem i boostuje ataki typu psychicznego(źródło)
electric terrain blokuje możliwość nałożenia statusu sen, oraz boostuje ataki typu elektrycznego (źródło)

FC: 3797 9339 3656
*pikczer w produkcji*
Odpisz
10.08.2017, 22:27
Dzięki Ci bardzo!
Odpisz
11.08.2017, 9:19
Skoro siedzisz na Showdownie to polecam zajrzeć do encyklopedii Smogona, tam masz praktycznie wszystko włącznie z używanymi taktykami dla większości użytecznych Pokemonów. Chyba, że angielski Ci w niesmak. Wink
Odpisz
11.08.2017, 11:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.08.2017 12:54 przez PrawdziwySernik.)
Znam angielski nawet bardzo dobrze, ale o terrainach w sumie nic nie ma napisane w tej encyklopedii, bo z niej korzystam. A o tych atakach, które trafiają w więcej niż jednego poka, nie mogłem znaleźć informacji. Ale dzięki za radę! Big Grin

A przy okazji mam dodatkowe pytanie. Czy według Was opłaca się kupować 3ds i Pokemon (Ultra) Sun albo (Ultra) Moon, czy lepiej poczekac na główne gry z serii na switcha?
Odpisz
11.08.2017, 13:20
Gry na switcha wyjdą najwcześniej w 2019, jednak 3ds jest zwyczajnie nieopłacalny. Chyba, że starczy ci używana wersja. Osobiście kupowałbym nowego 2ds, bo to stereoskopowe 3d to o ile fajny dodatek, tak w rzeczywistości tylko trochę psuje jakość. (paskowanie ekranu bywa irytujące). O samych grach wiemy tylko tyle, że będą. Są odrobinę barwniejsze niż SM, mają dwie nowe wersje legendarek i eventowego lycanroca. Placówkę pełną pikachu i to w zasadzie tyle, więc z pytaniem "czy warto" wstrzymałbym się do kolejnych newsów lub premiery. Nie dyskwalifikuje to jednak konsoli, na którą jest cała masa naprawdę fajnych tytułów (pokemon xy/oras/sm, etrian odyssey, fire emblem, persona, zelda, takie tam)

FC: 3797 9339 3656
*pikczer w produkcji*
Odpisz
11.08.2017, 13:58
(11.08.2017 13:20)Victoriatus napisał(a):  Gry na switcha wyjdą najwcześniej w 2019, jednak 3ds jest zwyczajnie nieopłacalny. Chyba, że starczy ci używana wersja. Osobiście kupowałbym nowego 2ds, bo to stereoskopowe 3d to o ile fajny dodatek, tak w rzeczywistości tylko trochę psuje jakość. (paskowanie ekranu bywa irytujące). O samych grach wiemy tylko tyle, że będą. Są odrobinę barwniejsze niż SM, mają dwie nowe wersje legendarek i eventowego lycanroca. Placówkę pełną pikachu i to w zasadzie tyle, więc z pytaniem "czy warto" wstrzymałbym się do kolejnych newsów lub premiery. Nie dyskwalifikuje to jednak konsoli, na którą jest cała masa naprawdę fajnych tytułów (pokemon xy/oras/sm, etrian odyssey, fire emblem, persona, zelda, takie tam)

No I jest kompatybilna też z grami z Ds'a jak BW czy DPP
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Victoriatus
12.08.2017, 11:58
Dzięki Wam bardzo za rady! Zadałem pytanie o 2/3DS, ponieważ chciałbym się nareszcie wkręcić w ten prawdziwy competitve, a nie wiedziałem, czy nie jest trochę za późno
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości