Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon
Najnowsze tematy na forum

Zakup poksów
4.08.2017, 21:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.08.2017 21:30 przez maniaczeq.)
Zakup poksów
Witam!
Chciałbym sobie wreszcie kupić konsolę 2ds, żeby zagrać w Pokemony, dlatego piszę tutaj z prośbą o pomoc. Na tej stronie (https://merlin.pl) znalazłem, moim zdaniem, dobrą ofertę: za 460 zł mogę kupić konsolę 2ds z zainstalowaną grą Mario Kart 7 + ładowarkę. Chciałbym jeszcze oprócz tego kupić jakąś grę Pokemon i tu zaczyna się mój dylemat. W listopadzie wychodzą USUM, więc nie wiem, czy jest obecnie sens kupować Pokemon Sun. Może lepiej kupić Pokemon Y (zwłaszcza, że jest na promocji), a w listopadzie kupić USUM + Pokebank? Albo w innym sklepie kupić ORAS? A może po prostu kupić Red/Blue w eShopie? Z którą grą polecacie mi kupić konsolkę?

Nie będzie to moja pierwsza gra Pokemon, gdyż emulowałem już na komputerze większość gier pierwszych 5 generacji (jednak przeszedłem tylko Pokemon Pearl, przy pozostałych grach zaszedłem dosyć niedaleko).

PS. Jak działa virtual console 3dsa? Czytałem, że 2ds go nie posiada - czy to oznacza, że nie będę w stanie na swoim 2ds'ie zagrać w Poki I czy II generacji? Przyznam, że lekko zabolał by mnie brak tej opcji, gdyż chętnie zagrałbym w "nadchodzące" Pokemon Gold/Silver, jednak jeżeli faktycznie jej nie ma, to trudno, wolę zaoszczędzić.
Odpisz
4.08.2017, 22:23
RE: Zakup poksów
Ja bym polecił przynajmniej po jednej grze z każdego regionu czyli Y, Sun i OR albo AS ale wiadomo one kosztują.
Co do virtual console to działa to tak pobierasz z eshopu np pokemon red blue czy yellow instalujesz i i masz ikonkę gry i grasz. A 2DS jest jedynie pozbawiony ekranu 3D co nie ma związku z VC, były nawet wersje czerwona, niebieska i żółta przezroczyste z zainstalowaną fabrycznie wersją gry odpowiadającą kolorowi konsoli.

[Obrazek: 577.gif]
[Obrazek: tumblr_nvnlh4RjgJ1r8sc3ro1_500.gif]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: maniaczeq
4.08.2017, 22:43
Popieram, przedmówcę, a z ORAS polecam OR przez wzgląd na możliwość złapania, HA Skrelpa

P.S. lepiej nie wspominać o emulacji, gdyż jest to niezgodne z regulaminem forum, bo propaguje piractwo
Odpisz
5.08.2017, 0:49
Osobiscie sugeruję kupno tej Y. Następnie ultra S/M, lub bez ultra (jeśli retellingi okażą się słabsze, ale to wywnioskujesz z opinii graczy o produkcie), a następnie uzupełnienie biblioteki o remake hoenn. Wszystkie gry z 6 generacji są warte zagrania. Sun/Moon również godne polecenia, ale z uwagi na nadchodzącą premierę najprawdopodobniej taka kolejność zakupu będzie najlepsza (zakładając, że planujesz kupić wszystko z tej listy)

co do emulacji, fakt. jest niezgodna z regulaminem więc sza, ale jeśli przysłużyła się do sprowokowania ciebie do kupna oryginału, to gratuluję.

FC: 3797 9339 3656
*pikczer w produkcji*
Odpisz
5.08.2017, 11:59
Aktualnie na nubla.pl tą samą konsolę - 2DS z zainstalowaną grą Mario Kart 7 i ładowarką możesz kupić za 454 zł razem z dostawą, więc wychodzi taniej Wink
Link do konsoli - 2DS+ Mario Kart 7
Jeśli interesuje Cię również zakup gier to w tym samym sklepie w tej chwili można dostać najtaniej ORAS i S/M.

Na Twoim miejscu (zakładając, że chcesz mieć wszystkie gry) zaczęłabym od kupna S/M, następnie X/Y, potem ORAS, żeby przed premierą Ultra Sun/Ultra Moon zdążyć odpocząć od Aloli Wink

FC: 1521-7173-5704
Odpisz
5.08.2017, 12:47
No ja się nie mogę z przedmówcą zgodzić, bo w S/M jest tyle drobnych udogodnień, na pierwszy rzut oka nieważnych, że jak Ci później przyjdzie zagrać, w poprzedniczki, to będzie to o wiele mniej Cieszyć, jeśli nie powiedzieć katorga
Odpisz
5.08.2017, 12:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 5.08.2017 12:54 przez Sol.)
Zależy co kto lubi Wink mnie np. bardzo dużo rzeczy w S/M na początku denerwowało ale do wszystkiego można się przyzwyczaić (chociaż do Rotoma chyba nie potrafię). Najwygodniej grało mi się w ORAS - więc najlepsze według mnie zostawiłam na koniec.

Odpisz
5.08.2017, 13:09
(5.08.2017 12:52)Sol napisał(a):  Zależy co kto lubi Wink mnie np. bardzo dużo rzeczy w S/M na początku denerwowało ale do wszystkiego można się przyzwyczaić (chociaż do Rotoma chyba nie potrafię). Najwygodniej grało mi się w ORAS - więc najlepsze według mnie zostawiłam na koniec.

Rotom nie jest mechaniką, ja np nie zwracam uwagi na niego, ale popatrz na to co usprawniły s/m brak hmów i konieczności zapełnienia teamu HM Slave'a mi, gdzie w ORAS ich liczba dochodziła do 7, a do tego Waterfall I surf nie opłacało się trzymać na jednym poku i wypadało mieć dwa Water typy fizyka i specjala, usprawnienia w breedingu, możliwość sprawdzania iv z poziomu PC i jego większa dokładność, sterowanie tylko analogiem gdzie krzyżak przywołuje Ci ride'a nie musisz wciskać y i dopiero potem klawisza kierunku, jedyne downside'y to otwieranie drzwi, oraz brak tutorów, oraz powerup punch jako tm, reszta na plus
Odpisz
5.08.2017, 13:19
Może jestem wyjątkiem ale mi HM'ów bardzo brakuje. Zupełnie nie pasuje mi rozwiązanie z S/M. Wiem, że czasem HM'y bywały męczące ale jednak wolę się z nimi bawić niż korzystać z rozwiązań S/M.
Jajek wykluwam bardzo mało więc nie zwróciłam na to uwagi. Co do sterowania - z początku wolałam sterować krzyżykiem, nie mogłam się przestawić ale po jakimś czasie się przyzwyczaiłam i nie jest źle.
Każdy lubi co innego, jednemu pasuje S/M innemu poprzednie generacje, ja chyba jednak wolę te poprzednie Wink

Odpisz
5.08.2017, 13:31
(5.08.2017 13:19)Sol napisał(a):  Może jestem wyjątkiem ale mi HM'ów bardzo brakuje. Zupełnie nie pasuje mi rozwiązanie z S/M. Wiem, że czasem HM'y bywały męczące ale jednak wolę się z nimi bawić niż korzystać z rozwiązań S/M.
Jajek wykluwam bardzo mało więc nie zwróciłam na to uwagi. Co do sterowania - z początku wolałam sterować krzyżykiem, nie mogłam się przestawić ale po jakimś czasie się przyzwyczaiłam i nie jest źle.
Każdy lubi co innego, jednemu pasuje S/M innemu poprzednie generacje, ja chyba jednak wolę te poprzednie Wink

Dla większości jednak są to usprawnienia, nie downgrade'y dlatego lepiej nie proponować granie w ORAS i XY po SM

P.S. to jak ty wogóle zdobywasz poki do walk jak nie breedujesz ?
Odpisz
5.08.2017, 15:20
HMy w dobrej ilości nie są złe. To co zrobili w sinnoh było żenadą, ale hoenn tylko trochę przesadziło. Mi się osobiście rozwiązanie z Aloli podoba, chociaż tło jakie dobrali do tego to kicz, nie OST.

Natomiast w ogóle nie używam krzyżaka jako skrótów. Dalej nie mogę się przyzwyczaić do joysticka jako jedynego źródła sterowania. W xy/oras było fajnym dodatkiem, tu od czasu do czasu wręcz irytuje.

Natomiast tym co mnie kupiło w SM jest własnie brak gymów. Jeżeli w "ultra" tytułach okaże się, że zastąpią one z powrotem wyzwania wysp to szczerze będę się wahał nad zakupem.

No chyba, że lurantis nagle dostanie +30 do statystyk. wtedy mają na mnie haka Big Grin

*pikczer w produkcji*
Odpisz
7.08.2017, 0:41
Waren78657 napisał(a):P.S. to jak ty wogóle zdobywasz poki do walk jak nie breedujesz ?

Napisałam, że jajek wykluwam mało, a nie, że w ogóle tego nie robię Wink

Pokemony do przejścia gry w 99% łapię podczas podróży, walk z innymi graczami staczam mało, nie mam cierpliwości do treningu ostatnio, więc wystarczy mi to co złapię i czasem wykluję. Zdarza mi się też użyć do walki pokemona z wymiany, który już jest wytrenowany.
IV praktycznie nie sprawdzam, bo prawie się na tym nie znam - kiedyś się tym pewnie zainteresuje ale do tego czasu wystarczy mi to co mam Wink

Victoriatus napisał(a):Natomiast w ogóle nie używam krzyżaka jako skrótów. Dalej nie mogę się przyzwyczaić do joysticka jako jedynego źródła sterowania.

Na początku miałam z tym sterowaniem straszny problem, później się przyzwyczaiłam i zauważyłam, że we wcześniejszych grach zaczęłam korzystać z joysticka. Chociaż wolałabym, żeby w S/M był wybór.

Victoriatus napisał(a):Natomiast tym co mnie kupiło w SM jest własnie brak gymów. Jeżeli w "ultra" tytułach okaże się, że zastąpią one z powrotem wyzwania wysp to szczerze będę się wahał nad zakupem.

Mi gymów bardzo brakuje i mam nadzieję, że wrócą. Wyzwania wydawały mi się jakieś takie nudne. Idealnie byłoby, gdyby w Ultra były i sale i wyzwania, najlepiej do wyboru - albo walczymy w gymach albo przechodzimy wyzwania - ale to mi się niestety wydaje bardzo mało prawdopodobne.

Odpisz
7.08.2017, 1:21
(7.08.2017 0:41)Sol napisał(a):  Na początku miałam z tym sterowaniem straszny problem, później się przyzwyczaiłam i zauważyłam, że we wcześniejszych grach zaczęłam korzystać z joysticka. Chociaż wolałabym, żeby w S/M był wybór.
W XY bardzo chętnie używałem joysticka, jednak jest on na tyle niewygodnie położony, że po kwadransie wracałem do krzyżaka. Wygodniej mi się wciska, niż przesuwa. Kwestia niedopasowania rozmiaru dłoni do konsoli Smile

(7.08.2017 0:41)Sol napisał(a):  Mi gymów bardzo brakuje i mam nadzieję, że wrócą. Wyzwania wydawały mi się jakieś takie nudne. Idealnie byłoby, gdyby w Ultra były i sale i wyzwania, najlepiej do wyboru - albo walczymy w gymach albo przechodzimy wyzwania - ale to mi się niestety wydaje bardzo mało prawdopodobne.
Wyzwania wyspy miały swój urok i bardziej pasowały do gry, gdyż budowały fabułę, a nie służyły za checkpointy, jak gymy dotychczas. Oba modele są fajne, jednak nowy model z Aloli podoba mi się po prostu tak bardzo, że o ile fabuła Ultra gier nie zmieni się drastycznie, będzie to dla mnie po prostu krok wstecz. Dotychczas gymy służyły jedynie jako model rozgrywki, a nie siła napędowa fabuły. Pozwalały jedynie na mniej sztuczne blokowanie postępu gracza niż postawienie oddziału głupków ze złego teamu blokujących drogę/elektryka udającego, że w drugiej części miasta nie ma prądu, mimo iż widać światła, "bo do użycia danego HMa wymagane jest posiadanie takiej a takiej odznaki". Jeżeli jednak uda im się tak zmodyfikować fabułę, że gymy okażą się lepszym rozwiązaniem, cofnę wszystko co powiedziałem i bezwarunkowo zdobędę wszystkie odznaki. Teoretycznie założenie ligi daje temu jakieś podwaliny, ale trza poczekać. Czas pokaże.

*pikczer w produkcji*
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości