Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon
Nowości na stronie

Poki na konsole - kilka pytań
16.06.2017, 23:31
Poki na konsole - kilka pytań
Witam!
Jako kolejny fan pokemonów, postanowiłem zakupić 3ds'a.W związku z tym, iż specjalizowałem się tylko w grach pokemon typu PRO/PWO Cool , gdzie gra wygląda trochę inaczej niż na konsoli, zatem w kwestii konsolowych poków jestem kompletnym nowicjuszem Big Grin Zatem byłbym wdzięczny za udzielenie kilku rad, udzielenie odpowiedzi, ewentualnie link jeżeli był kiedyś podobny post o tej tematyce (zapewne był).

A teraz pytania:
1.Jak wygląda sprawa z pokami. W sensie każda gra odpowiada danemu regionowi, zatem jeżeli chcę mieć załóżmy regionalne pokemony z 2giej generacji muszę zakupić poprzednie tytuły?
2.Czy w grach organizowane są jakieś eventy? Mam na myśli np. dodany jest zwiększony % spawn poków etc.
3.Czy ludzie korzystają tutaj z np. hack'ow, botów itd.
4.Czy tutaj tak jak w wymienionych wyżej tytułach podczas treningu poków wbijamy także EV? Nie wiem czy dobrze jeszcze kojarzę, kiedys w pierwszych pokemonach na konsole statystyki byly dodawane losowo (to tylko przypuszczenia :/ )?

Hmmm.... to z takich podstawowych pytań na tyle Big Grin
Z góry dzięki za odpowiedzi ^^
Odpisz
17.06.2017, 8:56
RE: Poki na konsole - kilka pytań
1. Nie bo w każdym regionie jest parę że wcześniejszego o ile nie grasz na emulatorach to masz też system GTS w którym znajdziesz każdego istniejącego poka
2. Nie
3. Na forum nie
4. Ev były zawsze
Odpisz
17.06.2017, 11:11
Jeszcze dopytam jak mam okazję Big Grin
1.System gts umożliwia trade pokemonów między graczami. Czyli jedynie mogę się wymienic tylkoz kimś (poki które można znaleźć nie zawsze będą miały idealne statystki itp.). Chodziła mi bardziej o to czy jest np. możliwość jeszcze złapania osobiście pokemonów np. z 1 generacji (nie mam na myśli rataty lub pidgeya, które występuja w kazdym reegionie/grze Big Grin ).
3. Chodziło mi w tym pytaniu mianowicie o to co zauważyłem, czyli generowanie pokemonów (osobiście/ qr code i pewnie wiele innych jeszcze opcji). Czy producenci coś z tym robią (bany, timouty itd.).Wiadomo iż nie jest fajnie kiedy walczysz na team składający się z epic pokemonów ze statystykami 6x31

No to chyba na tyle. Najbardziej interesuje mnie tylko kwestia pierwszego pytania, ponieważ jest ono kluczowe ^^ Nie wyraziłem się może zbyt jasno, ale wiadomo o co chodzi Big Grin
Odpisz
17.06.2017, 11:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2017 12:00 przez Tyma.)
1. Zależy o którą część serii ci chodzi, ale skoro zamierzasz kupić 3DSa, to zakładam, że interesują cię XY, ORAS, SM i przyszłe USUM, ewentualnie starsze gry na DSa, np. BW, Dppt. Generalnie najlepiej zrobić po staremu - czyli wejść w Bulbapedię i włączyć sobie wyszukiwanie po regionalnym pokedexie: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/...k%C3%A9dex
czyli klikasz w pokedex z gry, która cię interesuje i pokazuje ci wszystkie Pokemony, które możesz "własnoręcznie" złapać w danej części. Tu masz dla przykładu pokedex z sun i moon: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/...dex_number
Jak widać, jest tu sporo stworków z poprzednich generacji, a nie tylko z siódmej. Podobnie jest w innych grach, więc warto przejrzeć te listy samemu.

2. Właściwie to w sun i moon były globalne eventy, np. w danym czasie wszyscy gracze muszą w sumie złapać 30 milionów poków, ale raczej nie o to ci chodziło, eh?

3. Tutaj? umm, nawet jeśli, to ci o tym nie powiedzą.

4. System EV działa od bodajże 3 generacji, więc tak. Oczywiście można totalnie to olać, albo poświęcić chwilę, żeby o tym poczytać, jeśli chce się brać za walki online na poważnie.

3DS FC: 0877-4796-7248
Switch FC: 1417-3818-8493
Odpisz
17.06.2017, 12:06
Żeby złapać wszystkie 802 pokemony wystarczą 3 gry, czyli po jednej z par Pokemon X/Y, ORAS (Omega Ruby lub Alpha Saphire - remake gier III generacji z GBA) i Sun/Moon. Kilkanaście brakujących, które są ekskluzywne dla danej wersji bez problemu dostaniesz na GTS. Ponadto, jeśli chcesz ograć starsze tytuły, to 3DS jest wstecznie kompatybilny z DSem. Co przekłada się na możliwość gry w Pokemon Diamond, Pearl, Platinum, HeratGold, SoulSilver, Black, White, Black 2 i White 2.

Pikaj się tym, tak jak pika to mnie.
Odpisz
17.06.2017, 12:58
(17.06.2017 12:06)MagicMuppetMan napisał(a):  Żeby złapać wszystkie 802 pokemony wystarczą 3 gry, czyli po jednej z par Pokemon X/Y, ORAS (Omega Ruby lub Alpha Saphire - remake gier III generacji z GBA) i Sun/Moon. Kilkanaście brakujących, które są ekskluzywne dla danej wersji bez problemu dostaniesz na GTS. Ponadto, jeśli chcesz ograć starsze tytuły, to 3DS jest wstecznie kompatybilny z DSem. Co przekłada się na możliwość gry w Pokemon Diamond, Pearl, Platinum, HeratGold, SoulSilver, Black, White, Black 2 i White 2.

Przy czym zauważmy, że żeby przenosić za pomocą jednej konsoli swoje stworki pomiędzy grami będziesz potrzebować subskrypcji Pokemon Bank (20 zł rocznie).

Moim ultymatywnym sposobem na łączenie gier wszystkich generacji jest zestaw Nintendo 3DS + Nintendo DS Lite. DS Lite ma slot na gry GBA, więc można grać w i przenosić poki z III generacji do IV. Można na nim grać we wszystkie tytuły DSowe. Ponadto służy jako druga konsola przy wymianach w ramach IV lub V generacji lub przy migracji Pokemonów z generacji IV do V. Pokemony z V do dalszych generacji przenosi się na 3DSie za pomocą Pokemon Banku. Na 3DSie zagrasz też w generację I (a od września także w II) na Virtual Console, a Poki stamtąd możesz przenieść do generacji VII. Pamiętaj, że Pokemon przeniesiony do kolejnej generacji nie może już powrócić do poprzedniej.

Oraz na koniec mała rozpiska generacji:
I. Red/Blue/Yellow/Green
II. Gold/Silver/Crystal
III. Ruby/Sapphire/Emerald/FireRed/LeafGreen
IV. Diamond/Pearl/Platinum/HeartGold/SoulSilver
V. Black/White/Black 2/White 2
VI. X/Y/Omega Ruby/Alpha Sapphire
VII. Sun/Moon/Ultra Sun/Ultra Moon

Odpisz
18.06.2017, 15:54
Jeśli zaś chodzi o hakowane pokemony to gamefreak rozdaje bany na konsole (nie połączysz się z netem), blokują również możliwość grania w gry na modyfikowanym nieoryginalnym oprogramowaniu i łatki dla gier. Nintendo natomiast wydaje aktualizacje blokujące exploity, homebrew, flashcardy i mody softu.
Odpisz
18.06.2017, 16:22
Dzięki wszystkim za odpowiedzi ^^ Teraz jak juz mam pogląd na wszystko i pozostaje tylko czekać na konsole Big Grin
Odpisz
22.06.2017, 20:43
Konsola przyszła, pokemony zakupione ^^ Teraz mam jeszcze pytanie odnośnie tego, czy istnieje ts/discord (lub inny komunikator), gdzie można pogadać na temat poków- zapytać się o szczegóły,rozgrywkę itp. (nie mowie o pytaniu o podstawy Big Grin ). Jeżeli istnieje taka społeczność byłbym wdzięczny za pomoc ^^
Odpisz
22.06.2017, 21:38
(22.06.2017 20:43)UncleParuwa napisał(a):  Konsola przyszła, pokemony zakupione ^^ Teraz mam jeszcze pytanie odnośnie tego, czy istnieje ts/discord (lub inny komunikator), gdzie można pogadać na temat poków- zapytać się o szczegóły,rozgrywkę itp. (nie mowie o pytaniu o podstawy Big Grin ). Jeżeli istnieje taka społeczność byłbym wdzięczny za pomoc ^^

Wszystko czego potrzebujesz, a nawet więcej znajdziesz na bulbapedii.

Pikaj się tym, tak jak pika to mnie.
Odpisz
22.06.2017, 22:05
(22.06.2017 21:38)MagicMuppetMan napisał(a):  
(22.06.2017 20:43)UncleParuwa napisał(a):  Konsola przyszła, pokemony zakupione ^^ Teraz mam jeszcze pytanie odnośnie tego, czy istnieje ts/discord (lub inny komunikator), gdzie można pogadać na temat poków- zapytać się o szczegóły,rozgrywkę itp. (nie mowie o pytaniu o podstawy Big Grin ). Jeżeli istnieje taka społeczność byłbym wdzięczny za pomoc ^^

Wszystko czego potrzebujesz, a nawet więcej znajdziesz na bulbapedii.

Lub Serebi Wink niektóre informacje są na bulbapedii niedokładne co do breedingu
Odpisz
23.06.2017, 1:46

http://forum.pokemony.com/temat-3014-Tin...#pid181035

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
23.06.2017, 13:51
(23.06.2017 1:46)Vapek napisał(a):  

http://forum.pokemony.com/temat-3014-Tin...#pid181035

A tu jeszcze link do samego discorda https://discord.gg/xgNNAd2

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości