Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon
Najnowsze tematy na forum

[FR/LG] Team do 1 na 1
14.05.2017, 4:27
Team do 1 na 1
Wiem, że tematów do tworzenia teamu jest wiele, ale chodzi generalnie o to, że gdy byłem młodszy to często z bratem grałem w pokemon fire red na konsoli. Wraz z wiekiem przestałem, ale mój brat nadal siedział w grach pokemon. Gdy byliśmy młodsi, to zawsze byłem lepszy w pokemony. Jednak teraz on założył się ze mną, że nie wygram z nim 1 na 1 przez 2 konsole. Jako, że zakład wynosi 100zł i jest o co grać, a on obecnie ma większe doświadczenie to chciałem zapytać kogo wybrać do zespołu.
Nie chodzi o team pod liderów i elite four, tylko pod niego. Jestem pewien, że on w składzie będzie miał Alakazama, Snorlaxa, Blastoise'a + 3 mi nieznane gdyż to jego ulubione pokemony. Chociaż zakładam możliwość, że wymieni Alakazama na Mewtwo. Wszystkie pokemony które będziemy mieli będą miały 100lvl + dowolne tm/hm. Kogo doradzacie wziąć. Movesety do tych pokemonów sam sobie przejrzę, jednak jeśli chcecie, to możecie zwrócić uwagę na niektóre konkretne ataki, które dobrze na pokemony brata zadziałają.
Dziękuję z góry za pomoc, z chęcią się odwdzięczę !
Odpisz
14.05.2017, 11:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2017 11:44 przez Waren78657.)
RE: Team do 1 na 1
Pytanie czy masz dostęp do poków z poprzedniej generacji czy tylko do połów z fire Red, bo poki z 3 generacji mogłyby Ci sporo pomóc i do kiedy masz czas na zbiór teamu
Odpisz
14.05.2017, 20:29
(14.05.2017 11:37)Waren78657 napisał(a):  Pytanie czy masz dostęp do poków z poprzedniej generacji czy tylko do połów z fire Red, bo poki z 3 generacji mogłyby Ci sporo pomóc i do kiedy masz czas na zbiór teamu

Generalnie raczej zrobimy to z jakimiś kodami czy coś, jednak tylko i wyłącznie z pokemonami które można normalnie złapać w Fire red. Walka odbędzie się zapewne na 100lvlach, najprawdopodobniej za tydzień. TM możemy mieć dowolne. Tylko nie wiem, czy te kody w internecie można wpisywać na konsoli w jakiś sposób, czy są one jedynie pod emulatory. Gdyż średnio widzi nam się granie i expienie poksów tylko, żeby zrobić potem 1 na 1.
Odpisz
14.05.2017, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2017 22:57 przez Waren78657.)
(14.05.2017 20:29)czasczas napisał(a):  
(14.05.2017 11:37)Waren78657 napisał(a):  Pytanie czy masz dostęp do poków z poprzedniej generacji czy tylko do połów z fire Red, bo poki z 3 generacji mogłyby Ci sporo pomóc i do kiedy masz czas na zbiór teamu

Generalnie raczej zrobimy to z jakimiś kodami czy coś, jednak tylko i wyłącznie z pokemonami które można normalnie złapać w Fire red. Walka odbędzie się zapewne na 100lvlach, najprawdopodobniej za tydzień. TM możemy mieć dowolne. Tylko nie wiem, czy te kody w internecie można wpisywać na konsoli w jakiś sposób, czy są one jedynie pod emulatory. Gdyż średnio widzi nam się granie i expienie poksów tylko, żeby zrobić potem 1 na 1.

Na konsoli nie zadziałają, chyba że chcecie się bawić w homebrew, ale już szybciej wyskilować poki

co do teamu to na alkazama polecałbym Ci
Aerodactyla Pressure (jako że i tak nie bedziesz używac recoil Moves)
iron tail/earthquake
hm FLy
hyper beam
rock tomb
dlaczego, szybszy od alakazama, z dobrym phisycal attakiem, gdzie allakazam jest raczej special defensywny i special atakujący, musisz go tylko wyciągnąć w odpowiednim momencie najlepiej na revange kill jako że jego defensywa nie należy do zatrważających
EV oczywiście attack full i speed full i jeden w sp. def

Slowbro Own Tempo
Rest
Ice beam/Surf
Amnesia
Toxic
oraz chesto berry by wybudzić się z resta
jest dobrym defence wallem a po amnesii także special wallem
z dobrym special attakiem

Także Snorlax
belly drum
earthquake/hyper beam/focus punch(to jednak ryzykowny move)
Rest
Shadow ball/Brick brake

Gengar Cursed Levitate
Shadow ball/Nigth shade( to drugiepolecam bardziej jako ze w trzeciej generacji ghost type moves są fizykal a gengar jest special attackerem, a na 100 lvl ten attack zawsze będzie zadawał 100 damge)
Tunderbolt/Thunder
Psychic
Destiny Bond (koniecznie, jak już twój Gengar ma umierać to niech pociągnie zabójce za sobą, do tego często prowokuje swap bo tylko tak się można go pozbyć więc ma się dodatkową kolejkę więcej, ewentualnie możesz thunder lub thunderbolt zamienić na mean look, wtedy nie może uciec przeciwnik wtedy destiny bond tyle że nie zadziała na snorlaxa jako normal type ale jesli bedzie mial mewtwo to ten pok będzie najlepszym by go ściągnąć na dno choć i tak uprzednio wziać jakiegoś poka który go sparaliżuje by spadła mu prędkość i ewentualnienie mógł zaatakować)

Nad resztą teamu to się jeszcze zastanowić muszę zastanowić bądź nad poprawkami, teraz to zrobiłem trochę na szybko mogą te poksy zawierać błędy

P.S. warto też pomyśleć nad złapaniem legendarnego pieska
Cytat:Capturing the Legendary Dogs

In FireRed and LeafGreen, after defeating the Elite Four, one of the Legendary beasts will be roaming around Kanto. Depending on your starter, only one of the beasts can be found.

If you choose Bulbasaur as your starter, Entei will appear in the wild.
If you choose Charmander as your starter, Suicune will appear in the wild.
If you choose Squirtle as your starter, Raikou will appear in the wild.

Prerequisites

Beat the Elite Four (since all roamers are found post-E4)
Have the roamers in your Pokedex (only seeing is necessary)
Fast Mean Looker, such as Crobat, one level below the roamer in the front of your party
Master Ball or multiple Ultra Balls
At least one Repel
Method

Fly to Viridian City, and head up to Route 2, near the entrance of Virdian Forest Pokémon Day Care.
Check the roamer's area in the Pokedex; if the roamer in question is on Route 2, skip to step 6.
If the roamer is not on Route 2, enter the Day Care.
As soon as you enter the Day Care, exit; this refreshes the roamer's area.
Once outside, repeat steps 2-4 until the roamer is on Route 2.
Head to the patch of grass south of the entrance to the forest, as shown in the screen shot below, and activate the Repel.
Run around in the grass until you encounter the roamer.
Trap the roamer via Mean Look.
Use common capturing knowledge to catch the roamer.
Route 2 is just an example. Any place with somewhere you can "refresh" the location of the roamer, such as Diglett's Cave in Vermillion, would be OK.

Route 2
Note: Both Entei and Raikou can use Roar. As such, unless you have a Master Ball, you might want to both trap them and use a move such as Ingrain. The only Pokémon that can learn this combination in the game is Smeargle, which should be traded from R/S/E. Other Pokémon worth mentioning are Pokémon with the Soundproof ability, such as Mr. Mime, which are not affected by moves like Roar.

Cytat pochodzi ze smogona
Odpisz
15.05.2017, 18:04
Pamiętam jak łapie się legendarne pieski. Bardzo dziękuję za pomoc. Będę tu codziennie zaglądał, by zobaczyć czy dodajesz jakieś poprawki Smile
Odpisz
15.05.2017, 20:02
(15.05.2017 18:04)czasczas napisał(a):  Pamiętam jak łapie się legendarne pieski. Bardzo dziękuję za pomoc. Będę tu codziennie zaglądał, by zobaczyć czy dodajesz jakieś poprawki Smile

Wieczorem coś jeszcze pokminię i spróbuj się dowiedzieć jak najwięcej o teamie brata
Odpisz
16.05.2017, 1:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.05.2017 11:13 przez Waren78657.)
Blissey natural cure
Soft boiled
Toxic
Calm mind/minimize
Flamethrower/Solarbeam/psychic/thunderbolt
I uwaga ostatnie​ move'y możesz wcale nie używać jeśli weźmiesz minimize wtedy dajesz tam protect wtedy robisz totalny toxic stall, co bardziej bym polecał bo chansey ma okropny sp attack w 3genie, ma to tylko taką wadę, że nie tkniesz steel typów, ale z frlg i tak masz tam tylko magnetone, więc bez zmartwień, gorzej z poison typeami bo ich też nie ruszy toxic, a było ich nieco więcej w frlg, no jednak najbardziej z nich musisz się obawiać gengara reszta ma małe szanse, że zostanie użyta przez brata, jesteś podatny też na taunterów, lecz małe prawdopodobieństwo, że któryś z poków będzie posiadał ten move u twojego przeciwnika.
Strategia w każdym razie jest taka, że jeżeli twój brat ma jakiegoś special attacku jak np. Alakazam, charizard, Mewtwo wtedy wystawiasz chansey która przyjmuje na klatę większość ataków, używasz toxic, jeśli zmienia na fizyka uciekasz na bardziej defensywnego poka jeśli zostaje to po toxic używasz protect potem minimize lub soft boiled jeśli zeszło za dużo HP, potem znowu protect, potem minimize, po 3,4 minimize udanych możesz się też przestać martwić fizykami bo będziesz prawie nietrafialny ważne że po użyć 6 jesteś ciężko trafiałby, protect używaj na zmianę do puki nie ustawisz minimize, potem szkoda PP, które i tak powinieneś zwiększyć PP up do maxa, by kolejki przechodziły jak czekasz aż zeżre go trucizna poprostu spamujesz minimize bo ma dużo PP, jak jakieś pytania to dajesz Wink

P.S. możesz też zastosować śmiałą taktykę, która podobnie jak ta wyżej doprowadzi brata do szału tyle że bardziej i zamiast protect dać flash, nie dość że zwiększa szanse sobie unikanie ataków to jeszcze zmniejszasz celność jego pokemona, a i ev investment koniecznie w HP i sp. Defence na maxa, pozostały punkt w defence
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości