Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

FR - Pytanie o Team
1.05.2017, 19:54,
FR - Pytanie o Team
Hej, jakiego wodnego pokemona polecacie? Mój aktualny team:
-Charizard
-Nidoking
-Alakazam
-Jolteon
-Gloom

Odpada tylko Gyarados, trochę mi się znudził.
Odpisz
1.05.2017, 21:01,
RE: FR - Pytanie o Team
Jeśli chodzi o moje doświadczenie z gier FR/LG to nie za bardzo znam się na doradzaniu w drużynie. Ale jeśli chodzi o wodnego pokemona to grałem Poliwrathem. Całkiem ciekawy wodny pok z podtypem walczącym, więc będzie dobrą kontrą na wodne pokemony Lorelei z Elite Four. Jest także całkiem silny, poznaje ciekawe ataki. Ogólnie możesz go złapać jako Poliwaga w Fuchsia City, Berry Forest i Safari Zone (Good Rod)
Routes 6, 22, 23, 25, Four Island, Viridian City, Cape Brink, Cerulean Cave, Icefall Cave and Ruin Valley (Good/Super Rod). Gdybyś chciał więcej informacji na jego temat zajrzyj na np. Bulbapedie. Dość dobrym pokemonem jest także ewolucja Eevee Vaporeon. Wybór należy jednak do Ciebie Smile
Odpisz
1.05.2017, 21:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.05.2017, 21:13 przez ShadowURB.)
Vaporeona na obecną chwilę nie zdobędę, Eevee ewoluowałem w Jolteona, a o Poliwrathie nie pomyślałem (Poliwaga już złapałem, tylko w boxie leży xD), będzie chyba mocną konkurencją dla Laprasa (ani tym pokiem ani tym jeszcze nie grałem, więc chciałbym je wypróbować). A co do Poliwratha polecisz jakiś konkretny moveset?
Odpisz
1.05.2017, 21:54,
(1.05.2017, 21:09)ShadowURB napisał(a): Vaporeona na obecną chwilę nie zdobędę, Eevee ewoluowałem w Jolteona, a o Poliwrathie nie pomyślałem (Poliwaga już złapałem, tylko w boxie leży xD), będzie chyba mocną konkurencją dla Laprasa (ani tym pokiem ani tym jeszcze nie grałem, więc chciałbym je wypróbować). A co do Poliwratha polecisz jakiś konkretny moveset?

W sumie Lapras też jest dobrym pokemonem warto się nad nim zastanowić, lecz skoro jesteśmy przy Poliwrath dobrze by było o dobrą abilitkę.. Polecam Water Absorb. Jeśli chodzi o moveset masz dużooo wyboru. Możesz poczytać o movsecie na serebii. http://www.serebii.net/potw-dp/062.shtml
Ale jeśli koniecznie chcesz żebym podał ci jakiś konkretny zestaw ataków napisz jaki typ pokemona wolisz. Chcesz mieć Poliwratha, który będzie naparzał ciągle przeciwników atakami fizycznymi i specjalnymi czy chciałbyś pokemona, który będzie znał ataki zmiany statusu itp.
Odpisz
1.05.2017, 22:13,
Myślę, że mógłby być pod zmiany statusu itp. Od ataku mam już głównie Alakazama (złapałem Abrę trzymającego TwistedSpoon) i najprawdopodobniej na ataku skupią się też Charizard i Nidoking, więc myślę że taki Poliwrath byłby przydatny.
Odpisz
2.05.2017, 10:37,
No to moim zdaniem całkiem dobry moveset to :
Brick Break - Całkiem przyzwoita moc (75) celność 100%, a do tego przebija się przez ataki takie jak Light Screan i Reflect.
Waterfall - Atak fizyczny. Tak samo dobra moc (80) i 100% celności.
Body Slam - tak samo jak powyżej (80 mocy) i do tego ma 30% szans na sparaliżowanie (niestety jednak nie może sparaliżować typ normalnego).
Rock Tomb - Obniża prędkość.
Za Rock Tomb równie dobrze można zamniecić Rock Slide
Jest to zestaw ruchów pokemona, który bazuje się na atakach fizycznych i specjalnych, ale z tego co rozumiem chcesz, aby Poliwrath nie był pod atak. No a więc poniżej zamieszczam dobry zestaw ruchów nie tylko fizycznych.

Hypnosis i Focus Punch - Najpierw najlepiej uśpić przeciwnika Hipnozą, a następnie atakować Focus Punchem.
Wake-Up Slap lub Bulk Up - Najlepiej używać po Focus Punch lub dobrze użyć Bulk Up gdy pokemon będzie uśpiony, aby się wzmocnić. Najlepiej używać Wake-Up Slap, gdy pokemon śpi, ponieważ wtedy zadaje podwójne obrażenia. Zaś Bulk Up zwiększa atak i obronę o jeden status. Musisz się zastanowić co wolisz.
Hydro Pump VS Waterfall - Użyj Hydro Pompy, gdy przeciwnik wybudzi się ze snu , Wake Up Slapem, lub Waterfallem najlepiej wykończyć oponenta .

Gdybyś jeszcze miał pytania co do natury to najlepszą naturą dla wodnej żaby o ile się nie mylę jest bashful/jolly, ale ręki sobie nie dam uciąć, więc warto sprawdzić Wink
Całkiem dobrym movesetem jest też:
- Bulk Up
- Overhead Throw
- Waterfall
- Rock Slide
Możesz też zamienić jakiś atak na np. Ice Punch, przyda się.
Mam nadzieję, że pomogłem Smile
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: ShadowURB
2.05.2017, 13:02,
Dzięki za pomoc, powiem że moveset z wykorzystaniem Hypnosis bardzo mi się spodobał (chociaż z drugiej strony mam niemiłe wspomnienia związane z jego celnością xD). Dobrze będzie go wypróbować Smile
Odpisz
2.05.2017, 13:18,
(2.05.2017, 10:37)TheKillerPL napisał(a): Waterfall - Atak fizyczny. Tak samo dobra moc (80) i 100% celności.

Ja tylko chciałem zaznaczyć, że to czy atak jest fizyczny, czy specjalny w Fire Red zależy od jego typu, więc każdy wodny atak (w tym Waterfall) jest niestety ruchem specjalnym. Niestety tak samo jest z atakami lodowymi, więc Ice Punch, również opiera się na ataku specjalnym.

FC: 0516-7931-4611
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Odpisz
2.05.2017, 15:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.05.2017, 15:40 przez pokemonek123.)
(2.05.2017, 13:18)Mcszuwacz napisał(a):
(2.05.2017, 10:37)TheKillerPL napisał(a): Waterfall - Atak fizyczny. Tak samo dobra moc (80) i 100% celności.

Ja tylko chciałem zaznaczyć, że to czy atak jest fizyczny, czy specjalny w Fire Red zależy od jego typu, więc każdy wodny atak (w tym Waterfall) jest niestety ruchem specjalnym. Niestety tak samo jest z atakami lodowymi, więc Ice Punch, również opiera się na ataku specjalnym.

Podłączam się.

(2.05.2017, 10:37)TheKillerPL napisał(a): Body Slam - tak samo jak powyżej (80 mocy) i do tego ma 30% szans na sparaliżowanie (niestety jednak nie może sparaliżować typ normalnego).
Body Slam nie ma już problemów ze sparaliżowaniem normanlych Pokemonów.

Wake-Up Slap lub Bulk Up - Najlepiej używać po Focus Punch lub dobrze użyć Bulk Up gdy pokemon będzie uśpiony, aby się wzmocnić. Najlepiej używać Wake-Up Slap, gdy pokemon śpi, ponieważ wtedy zadaje podwójne obrażenia. Zaś Bulk Up zwiększa atak i obronę o jeden status. Musisz się zastanowić co wolisz.
Wake-Up Slap jest z generacji V

Gdybyś jeszcze miał pytania co do natury to najlepszą naturą dla wodnej żaby o ile się nie mylę jest bashful/jolly, ale ręki sobie nie dam uciąć, więc warto sprawdzić Wink
Całkiem dobrym movesetem jest też:
- Overhead Throw
Tego ataku nie znam. Może chodzi o Circle Throw, który też jest z V generacji.

Osobiście poleciłbym Starmie, ale grasz w FireRed, a nie LeafGreen więc bez wymiany jej nie zdobędziesz, ale Lapras to też dobry wybór.
Ataki Laprasa godne polecenia to: Hydro Pump, Surf, Rain Dance, Confuse Ray, Ice Beam, Blizzard i Psychic.

Poliwrath jest nastawiony bardziej na ataki fizyczne, dlatego:
Ataki Poliwratha godne polecenia: Surf, Rain Dance, Focus Punch (w połączeniu z Substitute), Bulk Up, Earthquake, Brick Break, Rock Tomb i Body Slam.
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości