Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon
Nowości na stronie

Pokemon Special w Polsce - co dalej?
9.04.2017, 14:35
Pokemon Special w Polsce - co dalej?
Ktoś może wie czy są jakieś oznaki, że manga Pokemon zostanie wydana w Polsce? Skoro mangowe wydawnictwa wydają takie popularne tytułu-tasiemce jak Naruto, Bleach czy One Piece to czemu Pokemony się dotąd nie załapały?

[Obrazek: latest?cb=20120401235032]
Odpisz
9.04.2017, 16:08
RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej?
Ha ha ha.
Po prostu JPF nie powiodła się sprzedaż "zeszytów" i nie mają w planach jej wznowienia.
he he he

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
9.04.2017, 16:27
Special po polsku kiedyś był, ale jak kolega wyżej zauważył wydawcy nie szła sprzedaż i wycował się z dalszej publikacji po polsku. Aktualnie nie ma wydawnictwa, które, by się podjęło wydać Speciala po naszemu.

[Obrazek: trainercard_shadic_by_shadicwarrior-damas71.png]
[Obrazek: 350x20-userbar.png]

"The servers are the seven Chaos...
Chaos is power, enriched by the heart...
The controller exists to unify the chaos!"
Odpisz
9.04.2017, 17:16
Nie wiem czy mogę linkować, ale zaryzykuję. W skrócie chodzi o to, że Pokemon Adventures w Polsce było wydawane, ale teraz nie jest i długo nie będzie: http://pokeserwis.pl/pokemon-w-polsce-2-...dventures/

Odpisz
9.04.2017, 22:43
(9.04.2017 16:08)Bidulkę napisał(a):  Po prostu JPF nie powiodła się sprzedaż "zeszytów" i nie mają w planach jej wznowienia.

Zeszyty? Toć to były bloki xD Pamiętam jak kiedyś w Kawaii opisywali tą mangę jako "dziwaczną i drogą kolorowankę formatu A4, gdzie logo Pokemona widać ze 100 metrów - i jak z tym bezwstydnie iść przez miasto?". Nic dziwnego, że im sprzedaż nie wypaliła. Dzieci ani tego porządnie pokolorować nie mogły, a czytać czarno-biały komiks - bleeh, lepiej było sobie kupić Kaczora Donalda :/
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest, Twister, Turtwiczka
10.04.2017, 15:57
JPF mówiło że o licencje na mangę musieliby jeszcze prosić stronę amerykańską. Cena by była pewnie większa niż sprzedaż, mało opłacalne. Jedna z najlepszych mang jak dla mnie (wzgórze Apolla) sprzedaje się tak kiepsko że przez najbliższe lata nic podobnego na nasz rynek nie wejdzie, nie mówiąc już o Pokemonach, które w fandomie dalej są uważane za gry dla dzieci. Chociaż jak oglądam TVgry, to tam chyba wszyscy prezenterzy grali w pokemony i lubią tę serię wiec mogę się mylić Big Grin. Więc albo pozostaje kupno importów, albo pogodzenie się z faktem że nigdy nie wyjdzie to u nas.

"[...] chciałem żyć świadomie, [...] czerpać ze źródeł życia samą jego istotę, odrzucić wszystko co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem"
Odpisz
11.04.2017, 14:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.04.2017 14:24 przez Nid.)
Żadne wydawnictwo nie będzie wydawać mangi dla góra 70 osób (a mieliśmy zebrać śmieszną ilość 500 podpisów), bo tyle podpisało petycję, która była jedyną szansą po wielu, wieeeeelu rozmowach w siedzibie JPFu. Po tym jak została odwalona chała przez polski fandom pokemonowy to mi nawet odechciało się starać o taką formę Adventures. Pokemony wśród fandomu M&A również nie mają dobrej opinii, zwykle słyszę o wspomnieniach dzieciństwa, GO lub kiczu, a true fani wolą czytać/oglądać po jap/ang. Także tego.
Tu macie stronę od Kawaii, wspomnianą przez @Ari: http://pokespecial.pl/pokemon-adventures-polsce/

Polskim fanom Pokemon Special pozostało: albo sprowadzenie z WB angielskich tomików, albo czytanie online po angielsku dzięki Illiuminationscanlation, albo po polsku dzięki pokespecial.pl

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Vapek
11.04.2017, 14:27
Niestety nie znam angielskiego, więc nie dam rady czytać po ang ani oglądać po ang. A czytanie w formie e-booka to dziwna sprawa.

[Obrazek: latest?cb=20120401235032]
Odpisz
12.04.2017, 11:59
(11.04.2017 14:27)DarkSteel??? napisał(a):  Niestety nie znam angielskiego, więc nie dam rady czytać po ang ani oglądać po ang. A czytanie w formie e-booka to dziwna sprawa.

W takim razie jedyne co ci pozostało to cicho wierzyć, że i tego lata Pokemon GO wywoła furorę a mainstream się znów nimi zachwyci- wtedy możliwe, że któreś wydawnictwo pomyśli, że wydawanie pokemonów ma sens. Na PokeScenę w tej kwestii nie ma co liczyć.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości