Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Co dalej z Pokemon Valhallą
1.01.2019, 22:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.01.2019 22:44 przez Conquest.)
RE: Co dalej z Pokemon Valhallą
Kochani, samemu mi trudno proponować jakieś niezawodne rozwiązanie.
Tak pokrótce to piszę w tym temacie, co trzeba zrobić z PV. I stwierdzam, że tych działań nie da się wykonać z obecna administracją. Do tego myślę, opierając się na własnym doświadczeniu w zarządzaniu tą stroną, że to, co możemy z nią zrobić, to nic co byśmy chcieli osiągnąć.
Możemy najwyżej dalej wegetować od czasu do czasu organizując jakiś evencik, ale całościowo Valhalla będzie coraz bardziej upadać.
Generalnie najlepszą opcją byłoby gdyby Daru postawił nową stronę na Wordpressie gdzieś w tle (nawet bez ładnej grafiki i fajerwerków na początku), żeby można ją było zapełniać i dał to robić komuś, kto potrafi (to nie jest szczególnie trudne). No i po jakimś czasie mielibyśmy nową ładną stronę. Potem tylko zmiana domeny i gotowe. Potem nowa redakcja i własne autorskie teksty, nie tłumaczenia Serebii i Bulbapedii.
Tylko trzeba jakoś wymóc na Darku to działanie, do tego czasu aktywności są, co oczywiste dobre, ale nie szedłbym w nich na współpracę z administracją za to co tworzy.

A, dziś na discordzie odbyła się dyskusja, która moim zdaniem nie powinna ominąć także społeczności forum. Zapraszam do przeczytania mojej krótkiej relacji. Niestety potwierdza moje obawy i nie nastraja optymistycznie, choć, jak widać, wielu bardzo chce wierzyć vulpiemu.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: robdy, Sarameda Hakte
6.01.2019, 2:16
O, tu zostałem wywołany: http://forum.pokemony.com/temat-9227-Co-...#pid196767

Potwierdzam, czas jest, jednak zapał do tego miejsca wygaszony kompletnie. Aczkolwiek dyskusja sympatyczna, taka do poduszki. Pozdrawiam serdecznie.

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
6.01.2019, 14:24
(6.01.2019 2:16)KleszczRex napisał(a):  Potwierdzam, czas jest, jednak zapał do tego miejsca wygaszony kompletnie.

Tak jak myślałem.

Wszyscy są na tym etapie, bo jakakolwiek ciągłość redakcyjna została zerwana. Z całej ekipy forum wchodzą tu regularnie tylko vulpi, który niewiele robi i Twister, który niewiele może zrobić. Pozostałych 14 (słownie: czternaście!) osób nie wchodzi tu regularnie, w tym duża część wcale.
O przyczynach tego stanu rzeczy pisałem już wcześniej - administracja dosłownie wypchnęła wszystkich, którzy chcieli coś robić, a następnie nawet nie szukała nikogo na ich miejsce, prawdopodobnie aby uniknąć nacisku na działanie.
No i została PV w sytuacji takiej, że ten kto ma umiejętności, nie ma chęci, a ten, kto ma chęć, nie ma możliwości udowodnić umiejętności, ani zdobyć doświadczenia.
I gdzie tu mówić o administratorze, skoro ekipa PV nie jest w stanie uformować redaktora ani moderatora?

Do tego można wspomnieć o powstającym tutaj rozróżnieniu forum-discord i wyraźnym faworyzowaniu jednego z nich i jego użytkowników. Np. na discordzie można zgłosić się do pomocy, ale na forum nie było o tym żadnej informacji. W ten sposób tworzy się antagonizmy, których przecież nikt z nas nie chce!
Zbijając od razu możliwy kontrargument - forum nie ma wcale mniej użytkowników niż discord. Po prostu nie są oni z uwagi na specyfikę działania tak widoczni, a na pewno nie mniej liczni. Dlatego też nie widzę powodu żeby ich pomijać, chyba że ktoś chce tym sposobem osiągnąć jakiś konkretny efekt...

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: robdy
6.01.2019, 23:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.01.2019 23:51 przez Vapek.)
Fajną macie dyskusję, sytuacja PV i PVF przypomina mi kurczaka z obciętym łbem
- może i głowy nie ma, może i bryzga krwią na wszystkie strony

ALE BIEGA

PATRZ JAK CUDNIE

JAK ŻYWY!!! DLA MNIE NIE MA RÓŻNICY

A biedni userzy patrzą i kibicują kurczakowi, tak jakby od tego zależało, by biegł dalej

...ale w końcu padnie, bo stał się martwy w chwili, gdy pozbyto mu się głowy...

Dlatego ja jedyny tutaj mówię z pełną powagą i bez żadnej wątpliwości:
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest
7.01.2019, 0:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.01.2019 0:18 przez Nid.)
(6.01.2019 23:41)Vapek napisał(a):  Fajną macie dyskusję, sytuacja PV i PVF przypomina mi kurczaka z obciętym łbem
- może i głowy nie ma, może i bryzga krwią na wszystkie strony

ALE BIEGA
PATRZ JAK CUDNIE
JAK ŻYWY!!! DLA MNIE NIE MA RÓŻNICY
A biedni userzy patrzą i kibicują kurczakowi, tak jakby od tego zależało, by biegł dalej
...ale w końcu padnie, bo stał się martwy w chwili, gdy pozbyto mu się głowy...

[Obrazek: 1b641071940eb9b3e25615cac.jpg]

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: robdy, Vapek, Conquest, Miko

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości