Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Co dalej z Pokemon Valhallą
1.04.2017, 21:17
Co dalej z Pokemon Valhallą
Pokemon Valhallę trzeba ruszyć i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Ech, życie, jak to życie, czasami ssie cukierki i nie pozwala, żeby wszystko potoczyło się tak, jakbyśmy chcieli.

Czym chciałbym, żeby była Valhalla?
Platofrmą do wrzucania tekstów ludzi, którzy umieją pisać. Czy to poradniki do gier, czy to felietony, czy to coś o anime. Od kart i mangi mamy specjalistyczne strony, z którymi nie ma co nawet konkurować, więc moim zdaniem należałoby się ograniczyć do krótkich opisów z czym to się je - a resztę czytelnicy znajdą w Internecie.
Dobrze by było, jakby częśc materiałów publikowana była w formie filmików YouTube'ie, bo nie ukrywajmy - raczej mało komu chce się w tych czasach dużo czytać.

Co zrobić, ażeby tak było?
Uprościć proces twórczy? Tongue Każdy redaktor powinien mieć wolną rękę i możliwość samodzielnego wstawiania swoich tekstów i obrazków. Rozwiązanie jest banalnie proste - odpowiednie oskryptowanie strony. Dlatego też nowa wersja PV będzie stała na WordPressie - i kurka wodna, wiem, że trzeba było ją przenieść wcześniej, ale wcześniej jakoś nie mogłem się do tego skryptu przekonać. Notka "o autorze" będzie na dole każdego artykułu, w związku z czym prawdopodobnie strona redakcyjna przestanie istnieć, a premiowane będzie faktyczne tworzenie newsów i artykułów.

Co ze starymi tekstami?
Doszedłem do wniosku, że nie powinniśmy się ich całkiem pozbywać, ale trochę wstyd, aby większość z nich świeciła na stronie głównej. Dlatego też wszystkie zdeaktualizowane i słabsze teksty trafią do Archiwum PV - trochę bardziej ukrytego działu, będącego miejscem ich wiecznego spoczynku. Linki do reszty pozostaną na stronie głównej.

Co z forum?
Oczywiście zostaje. Konta bez postów zostaną usunięte. Wydaje mi się też, że w związku z mizerną aktywnością moderację można ograniczyć do minimum. Z drugiej strony - nie mam zamiaru wyrzucać ludzi chętnych do pomocy. Niestety nie spodziewam się, żeby to miejsce kiedykolwiek jeszcze w pełni odżyło - Facebook jest zbyt silną konkurencją.

I co teraz, Darku?
Baaaardzo powoli przesuwam artykuły na nowy skrypt. Jeśli ktoś chce mi pomóc - zapraszam - wymagana jest tylko podstawowa znajomość HTML. Osoby znające się na PHP czy graficy również mile widziani.
Nabór do redakcji będzie miał miejsce po uruchomieniu nowej wersji strony.
Chciałbym, żebyśmy wyrobili się ze wszystkim w tym roku.

PRIMA APRILIS
SPRZEDAJĘ BAZĘ DANYCH I ZAMYKAM STRONĘ.

PRIMA APRILIS
ŻARTOWAŁEM Z TYM SPRZEDAWANIEM
albo i z tą nową wersją.

A tak całkiem poważnie - jeśli komuś pozostały jeszcze resztki wiary we mnie czy w tę stronę lub nie miał jeszcze okazji ze mną współpracować, a sądzi, że mógłby się przydać - zapraszam do kontaktu - w prywatnej wiadomości lub mailowo (pokevalhalla@gmail.com).

Najważniejsze projekty: Pokemon Valhalla, Dubbingpedia, Dubbing. Portfolio wkrótce!
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: max 353
1.04.2017, 21:32
RE: Co dalej z Pokemon Valhallą
Albo mi się wydaję, albo odkąd stworzyłam obrazek widoczny w sygnaturze zrobił się tu jakoś większy ruch XD

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Vapek, Mariiija, Miko, Shadic, Lucar, Pysiek
2.04.2017, 0:11
Wiadomo kiedy Daru żartuje? Wiadomo co jest Prima Aprilisem?

Odpisz
2.04.2017, 0:20
Właśnie jestem w trakcie tworzenia obszernego poradnika do Pokemon TCG Online, chętnie bym go tutaj na łamach strony opublikował, bo coraz więcej ludzi przejawia zaintereseowanie karcianką Pokemon.

FC 3ds: 5344 3297 0977
Odpisz
2.04.2017, 1:20
Dużo ludziów pyta o breeding chętnie się podejmę poradnika Wink
Odpisz
2.04.2017, 2:29
Nawet emocji brak. Ni ognia, ni flejmu, ni szamba.

:|

(niemniej GLHF)

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
2.04.2017, 8:51
Od czasu do czasu nagram jakieś bzdety pokroju ciekawostki czy prezentacje glitchy, jeśli takie coś byłoby odpowiednie to mogę poświęcić na to więcej czasu.
Odpisz
2.04.2017, 10:50
(2.04.2017 0:20)M16 napisał(a):  Właśnie jestem w trakcie tworzenia obszernego poradnika do Pokemon TCG Online, chętnie bym go tutaj na łamach strony opublikował, bo coraz więcej ludzi przejawia zaintereseowanie karcianką Pokemon.

Idź z tym na Omastara - chłopaki lepiej zadbają o twoje teksty

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest
2.04.2017, 13:38
Możecie śledzić postępy prac nad przenosinami Valhalli tutaj

Najważniejsze projekty: Pokemon Valhalla, Dubbingpedia, Dubbing. Portfolio wkrótce!
Odpisz
2.04.2017, 20:31
Dobra Daru skończ te śmieszki. Prima aprilis było wczoraj, a ja obijam się na tym forum zbyt długo, by w takie bajki uwierzyć

[Obrazek: trainercard_shadic_by_shadicwarrior-damas71.png]
[Obrazek: 350x20-userbar.png]

"The servers are the seven Chaos...
Chaos is power, enriched by the heart...
The controller exists to unify the chaos!"
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nid, Conquest
2.04.2017, 21:02
Ale tak na poważnie
Chcesz to wszystko zrobić w tak krótkim czasie? Ja sama przy PokeSpecialu pracuję codziennie, mając przy tym support 1, w porywach do 3 osób. Jedyne dni, które nie pozwalały mi na siedzeniu przy stronie (chociaż przez pół godziny) to jakaś większa choroba, że nawet oddychanie było ciężką czynnością, czy święta. W efekcie po 2,5 latach wciąż siedzimy w wersji BETA. Nie wspomnę też o twoim zapale, który wszystkim jest znany. Wyznaczyłeś sobie tak krótki termin, godny reformy szkolnictwa, że aż to wzbudza śmiech na sali i stwarza wątpliwości, że będzie można mówić o porządnej stronie.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest, Miko, Shadic, Elia
2.04.2017, 21:43
O, przeczytaj Daru i zastanów się, bo mamy do czynienia z postem opus magnum Nid.

Przy Projekcie Volcanion siedziałem przez pół roku często po kilka godzin dziennie (poza wyjątkowymi sytuacjami) ze wsparciem dwóch bardzo aktywnych osób. I co zrobiłem? Sporo, ale znacznie za mało, aby mówić o sukcesie. Na innych stronach także realizowałem rożne projekty (wiesz, bo robiłem to też tu, na PV) i co bardziej złożone zajmowały co najmniej po kilka tygodni. Ty mówisz, że w ciągu dwóch miesięcy chcesz ruszyć ze stroną w becie, a do jesieni z wersją właściwą. Prawda, że większość tekstów jest nieaktualna, więc polecą do archiwum, ale tych do przeniesienia także jest sporo. Poza tym, co najważniejsze, ośmielę się sądzić, że Ty nie masz żadnej (praktycznej!) koncepcji prowadzenia strony. Dla mnie wygląda to tak: stworzysz stronę, na której łaskawie dasz publikować redaktorom ich teksty (ciekaw jestem jakości) i znikniesz tworząc perpetuum mobile, które samo będzie funkcjonować do końca świata. To tak nie działa. A nie, poznałem koncepcję redukcyjną, dotyczącą mangi i PTCG - chcesz stworzyć tylko podstawowe teksty, żeby blokować konkurencję w Google, ale nie masz ambicji, żeby rozwijać stronę ogólnotematyczną w tych kierunkach. Mam nadzieję, że tym razem nie uda Ci się pokonać konkurencji przez przemilczenie.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Shadic, Nid, Vapek
2.04.2017, 23:21
Jedyne co tu zajmie dużo czasu to powrzucanie tekstów do wordpressa. Technologicznie ogarniecie tego to jest kilka dni żeby stało.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Daru
3.04.2017, 8:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.04.2017 12:09 przez Shadic.)
Teoretycznie to forum jak i strona powinny mieć wszystko co potrzebne, by zainteresować gracza/fana anime/gracza tcg/fana mangi/fana Pokemon w ogóle. Teoretycznie, bo jeśli ktoś, coś chce znaleźć po polsku, musi się obijać na kilku stonach, w poszukiwaniu konkretnych informacji. Jeśli, więc "Nowa Valhalla" będzie tym samym co "stara" to teorerycznie będzie to powtórka z rozrywki w nowym wydaniu. Teoretycznie nowa strona wraz z forum mają być gotowe na jesieni. W praktyce ci, którzy siedzą na forum na tyle długo, by poznać twój słomiany zapał wiedzą jak to się skończy.

@Reel: Ops mea culpa XD Wynik niewyspania i efektu dnia wczorajszego. Zrobiłem drobne poprawki. Thx Reel.

[Obrazek: trainercard_shadic_by_shadicwarrior-damas71.png]
[Obrazek: 350x20-userbar.png]

"The servers are the seven Chaos...
Chaos is power, enriched by the heart...
The controller exists to unify the chaos!"
Odpisz
3.04.2017, 8:26
(3.04.2017 8:16)Shadic napisał(a):  "Teoretycznie" - To bardzo dobre słowo. "Teoretycznie" to forum jak i strona powinny mieć wszystko co potrzebne, by zainteresować gracza/fana anime/gracza tcg/fana mangi/fana Pokemon w ogóle. "Teoretycznie", bo jeśli ktoś, coś chce znaleźć po polsku, musi się obijać na kilku stonach, w poszukiwaniu konkretnych informacji. Jeśli, więc "Nowa Valhalla" będzie tym samym co "stara" to "teorerycznie" będzie to powtórka z rozrywki w nowym wydaniu. "Teoretycznie" nowa strona wraz z forum mają być gotowe na jesieni. W praktyce ci, którzy siedzą na forum na tyle długo, by poznać twój słomiany zapał wiedzą jak to się skończy.

Ale on napisał "technologicznie" a nie "teoretycznie"

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Shadic

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości