Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon
Nowości na stronie

Prosba w sprawie szybkiej aktualizacji danych
26.03.2017, 13:48
Prosba w sprawie szybkiej aktualizacji danych
Patrzę na opisy anime na stronie głównej i widzę, że ostatnią serią, która ma opis jest D&P: Galaktyczne Bitwy. Całe B&W i XY nie ma opisów (tylko jakieś dane podstawowe). Raz nawet zobaczyłem zdanie: obecnym celem Asha jest wygrana w Lidze Sinnoh.

Było tak fajnie - opisy serii, ocena redakcji (a'ala recenzja) opisy nowinek technicznych. A teraz nawet o XY&Z nic nie ma...

[Obrazek: latest?cb=20120401235032]
Odpisz
26.03.2017, 14:30
RE: Prosba w sprawie szybkiej aktualizacji danych
hmmmm

nie wiem czy wiesz, ale nie ma kto tego zrobic.

N tym forum panuje niepisana zasada, że jak ktoś coś robi to wylatuje, prędzej czy później. Wyjątek Nilson.
Natomiast jak nic nie robisz jest spoko Tongue

A tak serio, nie ma nikogo, komu by się chciało tym zająć, bo stara seria, bo nawet teksty napisane nie są publikowane, poza tymi adminów na PokeAdwent, ale to stare czasy.

[Obrazek: 9h05l3.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Mcszuwacz, Mariiija
26.03.2017, 14:56
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

3DS FRIEND CODE: 2294-7201-8675
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Mcszuwacz
26.03.2017, 17:49
Nowy w zasadzie nie, lecz myślę, że skoro to jest największe Pokemonowe forum w Polsce, to ktoś o to dba.

Odpisz
26.03.2017, 18:04
(26.03.2017 17:49)DarkSteel??? napisał(a):  Nowy w zasadzie nie, lecz myślę, że skoro to jest największe Pokemonowe forum w Polsce, to ktoś o to dba.

O forum to od biedy któryś moderator od czasu do czasu zadba, ale strona.... Nie zanosi się na nic podobnego. Aktualizacji nie było od... pewno połowy 2015, czy jakoś tak, a co dopiero wspominać o takowej dziś, kiedy admini zajmują się swoimi biznesami i tutaj ze świecą ich szukać. Strona praktycznie nie ma redakcji, bo nawet jakby ktoś chciał coś robić, to nie dostanie uprawnień, ale znowuż: kto chce coś robić na PV? Na pewno mało kto po doświadczeniach ostatnich lat. Poza tym tematyka anime na tej stronie zawsze była zaniedbana. Przy tym DP jeszcze podstawowe artykuły były, ale teraz nie ma niczego i nic nie wskazuje na to, aby miało być cokolwiek nowego w najbliższym czasie. Najbliższy możliwy czas aktualizacji to zapewne Boże Narodzenie, ale i tak bym się nie nastawiał na cokolwiek - w ubiegłym roku chyba nic nowego się nie pojawiło nawet wtedy. Sporym sukcesem jest już sam fakt, że PV i PVF trwają i nikt nie zamierza ich zamykać. Po jakiekolwiek informacje o Pokemonach odsyłam do konkurencji - "ale której?" zapytasz. Nie wiem, obecnie nie ma strony która zajmowałaby się anime Pokemon, a nawet gdyby, to chyba nie bardzo wolno mi tutaj linkować. W ogóle dobrze byłoby, aby ktoś coś z tym zrobił - nie, nie mówię już o reformach PV, ale o reformach innych stron/powstaniu nowych, czego Wam i sobie życzę.
Z Pokefańskim Pozdrowieniem,
Conquest

Odpisz
28.03.2017, 7:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2017 7:44 przez Vapek.)
zamiast karmić martwego zombie jakim jest PV, lepiej rozejrzyjyć sie nad alternatywą:

np. http://pl.pokemon.wikia.com/wiki/Pok%C3%A9mon_Wiki tam sa opisy odcinków i pewnie można równiez samemu coś wstawić
alola.pl chyba ma opisy odcinków do Sun Moon
aaa! No i Pokeserwis.pl jeszcze jest najbardziej aktualny, więc warto byłoby ich zainteresować robieniem oposów odcinków :3

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
28.03.2017, 23:07
Pokemon Wiki to straszny przypadek... nie wiem kto doprowadził do takiego bałaganu... Tam jest potrzebne surowe traktowanie, niektórych co robią artykuły o trzech zdaniach. Wystarczy porównać artykułów o Muku na Pokepedii a później na Bulbapedii...

Odpisz
29.03.2017, 14:23
(28.03.2017 7:44)Vapek napisał(a):  zamiast karmić martwego zombie jakim jest PV, lepiej rozejrzyjyć sie nad alternatywą

Prawda, że w PV nie ma co "inwestować", tylko że wierzenie w alternatywy też jest trochę złudne, bo mało komu chce się cokolwiek robić.

(28.03.2017 7:44)Vapek napisał(a):  np. http://pl.pokemon.wikia.com/wiki/Pok%C3%A9mon_Wiki tam sa opisy odcinków i pewnie można równiez samemu coś wstawić
(28.03.2017 23:07)DarkSteel??? napisał(a):  Pokemon Wiki to straszny przypadek... nie wiem kto doprowadził do takiego bałaganu... Tam jest potrzebne surowe traktowanie, niektórych co robią artykuły o trzech zdaniach. Wystarczy porównać artykułów o Muku na Pokepedii a później na Bulbapedii...

Ale to jest problem wszystkich fanowskich Wiki. Artykuły są tłuczeniami z Bulby, często translatorowymi i/lub pisanymi od niechcenia, albo z małą bazą wiedzy. Efekty bywają straszne, dlatego lepiej szukać na stronach redakcyjnych, gdzie piszą osoby lepiej obeznane, chociaż takich też jak na lekarstwo.

(28.03.2017 7:44)Vapek napisał(a):  alola.pl chyba ma opisy odcinków do Sun Moon

Sprawdziłem na szybko i nie ma. No chyba, ze przeoczyłem.

(28.03.2017 7:44)Vapek napisał(a):  aaa! No i Pokeserwis.pl jeszcze jest najbardziej aktualny, więc warto byłoby ich zainteresować robieniem oposów odcinków :3

Swego czasu zrobiłem na PokeSerwisie coś takiego:
http://pokeserwis.pl/premiera-pokemon-se...o-odcinka/
http://pokeserwis.pl/pokemon-seria-xyz-p...ia-emisji/
http://pokeserwis.pl/pokemon-seria-xyz-p...ia-emisji/

Streszczenia krótkie, ale co najważniejsze pisane nie z jakiegoś szablonu Bulby, a autorskie spisane zaraz po zobaczeniu konkretnych odcinków z polskim dubbingiem (co za tym idzie, także króciutko o nim samym). Gdzieś po drodze zabrakło motywacji i przerwałem projekt.

Jedyny sposób, żeby było lepiej, to wspierać i/lub tworzyć konkurencję PV (myślą, słowem i uczynkiem), wtedy coś ma szansę ruszyć w rożnych zakresach. Próbowałem tego dawniej z Volcanionem, teraz na PokeSerwisie, PokeSpecial i parę stron o Pokemon GO też nie przynoszą wstydu. Alola.pl robi odcinki. Tragedii nie ma, ostatecznego upadku PokeSceny nie ma, artykuły jest gdzie pisać i wstawiać.

Jeszcze słowo co do PV - ale krótkie, żebym nie wywołał przypadkiem powstania (w marcu chyba od dawna nie było Tongue) - dla tej strony nie ma nadziei, nie chcę źle o niej pisać, ale naprawdę, nie można się łudzić, że coś ruszy. Trzeba by to zburzyć i zbudować od podstaw, ale przy obecnej "kadrze" to oznaczałoby upadek po pierwszej fazie. Dlatego też lepiej stawiać na konkurencję.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Vapek, Shadic, Mariiija, Kruku, Nid
4.04.2017, 14:52
wiecie, jak skończę wszystkie możliwe teksty mangi i całą skanlacje, wtedy zacznie mi się tak mocno, mocno nudzić. Dzięki temu vap nie wytrzyma, otworzy PokeAnime.pl i pojedziemy z tym koksem od pierwszego docinka XPPP.
No ale bez kitu - na PPSie było najwięcej miłośników tego odłamu pokemonów. BA! Na PV 70% modów opiewało przygody Asha a, o ironio, obecnie anime jest najbardziej zaniedbane.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości