Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promoPierwszy raz z Pokemon Diamond
8.03.2017, 23:03,
#3
RE: Pierwszy raz z Pokemon Diamond
Ja osobiście właśnie przechodzę Platynę. Podejście drugie, bo za pierwszym się zraziłem próbując złapać Giratinę Wink

1. Co do poków to oprócz tego co napisał Kleszcz polecam Ci się zaprzyjaźnić z listami szybkości ekspienia poków (linki poniżej). Starter jaki wybierzesz to dowolność. Ja osobiście wziąłem Chimchara, złapałem tymczasowo bidoofa jako nosiciela HM Rock Smash. Po pierwszej odznace dołączyłem do drużyny Shinx'a z ability Intimidate i Drifloon'a (do złapania tylko w piątki). Ten ostatni to idealny poks do nauki silnych ataków specjalnych. Do drużyny dołączyłem w późniejszym czasie Steelix'a, którego nauczyłem Earthquake'a i Ice fang. Reszta drużyny to obecnie Tropius (nosiciel HM'ów) i Vaporeon z Surf i atakiem lodowym.

2. Ja zrezygnowałem z Riolu, bo dublował mi się atakami i typami z Infernape'em i Steelix'em. Po za tym Riolu jak dla mnie wchodzi do akcji za późno w tej grze i strasznie długo się go expi na przydatny poziom (stąd polecam zobaczyć tabele z szybkością expa). Dlatego mający wybór między Steelixem a przyszłym Lucario wybrałem Stalowego węża (jego można zdobyć bez potrzeby wymian!). A co do buizel'a to rób jak chcesz. Ja z niego zrezygnowałem, bo on raczej bazuje na fizycznym ataku, a przydatne dla niego TM'y, a szczególnie HM Waterfall wchodzą bardzo późno w obieg.
Podsumowując: Nie brałbym riolu, jeśli bierzesz chimchara. Ten pierwszy raczej idealnie nadaje się do pary z turtwig'iem lub piplup'em. Pierwsze poki (nie licząc bidoof'a do HM rock smash) do złapania raczej po pierwszej odznace. Pod chimchara polecam shinx'a, drifloona, vaporeon/gastrodon/finneon, steelix/cranidos/shieldon, ostatni dowolny. Drifloon'a możesz ew. zastąpić bronzor'em, a shinx'a pikachu. Możesz też oczywiście np. zrezygnować z startera na rzecz Gallade'a

3. Nowe eeveelucje są przydatne, ale raczej jak expisz je od jaja niż od lvl 20. Glaceon wymaga tm'ów, bo w genie IV uczy się głównie ataków fizycznych, a jego specjalnością są ataki specjalne. Leafeon z kolei się specjalizuje s fizycznym ataku. Jeśli go wybierzesz, warto mu przypomnieć z pomocą hearth scale atak razor leaf, bo kolejnego roślinnego ataku fizycznego uczy się dopiero na 71 lvl-u. No i oczywiście warto eeveego wyewoluować do tej formy dopiero po poznaniu bite i baton pass. Ja osobiście postawiłem na Vaporeona, bo dużo tankuje damage'a i bazuje bardziej na ataku specjalnym, przez co warto mu dać surf i atak typu lodowego.

4. Tak jak napisał Kleszcz, nie zrażaj się wolnym tempem. Przyspieszy wraz z fabułą. No i oczywiście nie zrób mojego błędu: dołączaj na sam koniec do teamu raczej poki szybko zbierające expa jeśli mają niski lvl, bo potem możesz mieć z tym problem. Ja właśnie dlatego zrezygnowałem z Riolu i nie brałem Gible'a.
Lokacje warte uwagi? Jak bierzesz Chimchara, to w lesie Etherna będziesz miał osobę do przeprowadzenia przez las, która będzie Cię cały czas leczyła. Tam jest dużo roślinnych/robaczych poksów, więc dla ognistego/latającego to raj do expa. Podobna sytuacja w Wayward Cave i Iron Island (raj do expienia ziemnych, wodnych, lodowych, roślinnych).

Pozdrawiam i powodzenia Smile

Linki o expieniu: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Experience
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/L...ience_type
Odpisz


Wiadomości w tym wątku
Pierwszy raz z Pokemon Diamond - przez Niev - 8.03.2017, 19:32
RE: Pierwszy raz z Pokemon Diamond - przez Szechem - 8.03.2017, 23:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości