Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Trenowanie poprzez Daycare a walkę
26.10.2016, 4:07
Trenowanie poprzez Daycare a walkę
Witam. Załóżmy, że mam już Pokemona z wytrenowanymi EV poprzez super training i dobrym movesetem. Czy jeśli oddam tego Poka do Daycare:
1. Statystyki na 100lvl będą takie same jakbym wbijał je przez walkę, czy mniejsze?
2. Czy jeśli Daycare zastąpi mi ruchy, będę mógł przypomnieć tamte przez move remindera?
Z góry dziękuję za pomoc. Smile
Odpisz
26.10.2016, 19:29
RE: Trenowanie poprzez Daycare a walkę
1. Teoretycznie tak, w praktyce nie wiem.
2. Te, których nauczył się na jakimś poziomie lub miał od wyklucia u move remindera. TMy i HMy oczywiście z TMów i HMów Wink

Odpisz
26.10.2016, 21:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2016 8:42 przez Loxiney.)
(26.10.2016 4:07)vitonotabene napisał(a):  1. Statystyki na 100lvl będą takie same jakbym wbijał je przez walkę, czy mniejsze?

Jeżeli masz wszystkie 510 EV to oczywiście. Jeżeli nie, to wydaje mi się, że wystarczy podbić EV i tyle, a innych różnic nie ma, przynajmniej nie powinno.

(26.10.2016 4:07)vitonotabene napisał(a):  2. Czy jeśli Daycare zastąpi mi ruchy, będę mógł przypomnieć tamte przez move remindera?

Edit: Czyt. post niżej.

[Obrazek: pl-icon.png] (NS) | [Obrazek: us-icon.png] (B2) | [Obrazek: eo.gif] (A2) | [Obrazek: ru-icon.png] (A1) | [Obrazek: jp-icon.png] (A0)
Czyta komiksy My Little Pony
Odpisz
26.10.2016, 22:34
Loxiney niestety czasem plecie bzdury i w tym przypadku też tak jest. Ale co poradzić, muszą być ciołki na tym świecie, żeby inni mogli być uważani za mądrych, więc taka już jego rola. Można mu to wybaczyć, bo zapewne jest jednym z tych, co "chcieli dobrze".
Spieszę więc z wyjaśnieniem, tym razem niewprowadzającym w błąd: Daycare zastępuje pierwszy ruch u Pokemona, kiedy ten osiąga odpowiedni level, aby nauczyć się kolejnego. Na szczęście można je przywrócić za heart scale u move remindera, włączając egg movesy, które Pokemon odziedziczył po rodzicach. Na szczęście co do EV ma rację, więc piąteczka i powodzenia w levelowaniu stwora. :3

3DS FC: 0877-4796-7248
Switch FC: 1417-3818-8493
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Loxiney
27.10.2016, 7:54
A jest w ogóle sens oddawania do Day Care? Zdecydowanie szybciej exp wpada w trakcie walki. No chyba, że zamierzasz przy okazji zrobić z niego rodzica.

FC: 4227-3480-7541
IGN VI Gen : Ravy
IGN VII Gen: Alciel

Operacja Shiny Dex rozpoczęta.
Odpisz
27.10.2016, 8:41
(26.10.2016 22:34)Tyma napisał(a):  Loxiney niestety czasem plecie bzdury i w tym przypadku też tak jest. Ale co poradzić, muszą być ciołki na tym świecie, żeby inni mogli być uważani za mądrych, więc taka już jego rola.
Być może zawsze plotę bzdury, no cóż, dobrze, że mnie pilnujesz ;*

(26.10.2016 22:34)Tyma napisał(a):  Daycare zastępuje pierwszy ruch u Pokemona, kiedy ten osiąga odpowiedni level, aby nauczyć się kolejnego. Na szczęście można je przywrócić za heart scale u move remindera, włączając egg movesy, które Pokemon odziedziczył po rodzicach.
Dzięki za poprawienie. Swoją drogą... Skoro mogą go nauczyć ruchu i zapisać jako pierwszy, to czysto teoretycznie zadziałałaby zmiana kolejności, by pozbyć się niechcianego? HMy też usuwa?

[Obrazek: pl-icon.png] (NS) | [Obrazek: us-icon.png] (B2) | [Obrazek: eo.gif] (A2) | [Obrazek: ru-icon.png] (A1) | [Obrazek: jp-icon.png] (A0)
Czyta komiksy My Little Pony
Odpisz
27.10.2016, 13:15
Zdecydowanie odradzam ci trening tą droga. Na tym samym roucie masz wspaniałe Battle Chateau gdzie naprawdę opłaca się dużo walczyć i osiągnąć poziom Grand Duke'a. Po tym a nawet ciut wcześniej bo bodajże po otrzymaniu tytułu Duke'a, możesz mieć rematche z liderami, członkami E4, Dianthą, a nawet wspaniałymi trenerkami Audino (dwie wariacje - z dwoma na 35 lv, lub z trzema na 45 to już w ogóle). Jest także wielu innych świetnych trenerów typu Duke, na przykład jedna dziewczyna ma Golema, Poliwratha oraz Aggrona na 45 poziomie, mnóstwo expa.

Walcz o swoje ziom.
Odpisz
1.07.2017, 8:43
Statystyki będą te same i ja osobiście polecam korzystanie z tej opcji, jeśli nie zależy nam na czasie, a w międzyczasie trenujemy też inne Poki Smile Z Daycare korzystam często, ale i kolega wyżej ma rację - Battle Chateau to super sprawa, jeśli chcesz szybko podtrenować.
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości