Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Sandboxowy pokemon pbf
16.10.2016, 22:14
Sandboxowy pokemon pbf
Witam wszystkich i od razu przechodzę do rzeczy!

Od wielu lat jestem zadurzony w pokemonach oraz grach typu pbf [play by forum]. Stąd bierze się moje długoletnie poszukiwanie forum o otwartej mechanice i fabule, a nie kopii gry konsolowej na warunki forumowe. Bardzo nie lubię pomysłu by pokemony miły ograniczoną ilość ruchów, sztuczny podział siłowy oparty o ich poziom doświadczenia, a także brak kombociosów typu szybki bieg po armatce wodnej. Prosto mówiąc poszukuję otwartości.

Czy istnieje takie forum na polskiej arenie pbfów? Wiecie coś o takim czymś? Może być nawet coś co dopiero powstaje.

Jak nie - czy ktoś z was chciałby się zorganizować i wspólnie ze mną postawić coś sandboxowego? Mam doświadczenie w pisaniu i tworzeniu pbfów, a pokemony są nam wszystkim tutaj znane, prawda?

Odzywajcie się w tym temacie!
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: iCrow
17.10.2016, 9:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.10.2016 9:45 przez Reel.)
RE: Sandboxowy pokemon pbf
Jest w necie parę pbf-ów, kilka się tu nawet reklamowało. Z reguły są to twory na darmowcach o okropnej, przeładowanej połyskliwymi ilustracjami szacie graficznej. Trudno mi mówić jaki panuje tam poziom, gdyż ze względu na to, że obrazki zajmują tam 95% strony, jakoś nigdy nie chciało mi się przedzierać do samej treści. "Normalne" pbf-y kiedyś były aktywne, fora które na nich polegały albo upadły (revival), zrezygnowały z pbf-a na skutek niskiej popularności (valhalla), albo nadal go trzymają, choć nie wiadomo po co, skoro i tak nikt nie chce grać (tin tower). Mi z kolei, jako osobie, która na pps-ie znalazła się głównie ze względu na pbf-y, też marzy się takie miejsce, w którym można by pograć na jakimś sensownym poziomie, jednak nie zanosi się na to, by takowe miało powstać.

Odpisz
17.10.2016, 15:45
Kwestia w tym co napisałem polega na tym, że znane mi dwa największe, trzymające się jeszcze polskie pbfy pokemon są na zasadzie "konsolowej". Patrzysz na Bulbapedie czy Cerebii i wiesz jaki będziesz twój pokemon - kiedy nauczy się ruchów, jakich, jakie ma statystyki. Do tego ograniczenie ilości ruchów pokemona do czterech i wiele innych rzeczy zaciągniętych prosto z konsoli. A ja szukam czegoś sandboxowego - pokemon z charakterem i uniwersalnymi cechami, np super siła Happiny Brocka. Dlaczego pokemon pamięta tylko 4 ruchy? Dlaczego każdy z nich ma jasno określoną siłę na zasadzie "statystyka X jest większa niż Y". W Anime tak nie było [w mandze pewnie też].

Ja osobiście z chęcią podjąłbym się budowy takiego sandboxa, ale ze względu na ograniczony czas i długie wakacje od spraw pokemonowych [wypadłem z wielu informacji, nie znam poków od 4 geny, nie pamiętam lokacji i bohaterów serii] sam nie podołam.
Odpisz
17.10.2016, 16:45
Mogę się mylić, ale nie wydaje mi się, żeby coś takiego istniało.Jedyne co mi przychodzi do głowy to Pokelazure, ale to forum miało jedynie dość specyficzną mechanikę.
Jeśli chciałbyś się podjąć czegoś takiego- chętnie pomogę, choć dawno nie bawiłam się w pbf i nie pamiętam wielu rzeczy.
Odpisz
17.10.2016, 18:40
Wydaje mi się, że PBF Pokemon Crystal powinien być dla Ciebie ok, ale nie wiem. Musiałbyś sam zobaczyć.

IGN:Orange
FC:4270-3592-0816

Dwa żarty o pokemonach:
1.Z jakiej przeglądarki korzysta Fennekin? Firefox!
2.Jak Zapdos się komunikuje z innymi? Przez Thunderbird.

Smile
Odpisz
17.10.2016, 18:48
Tyrantrum - z tego co przejrzałem pierwsze 3-4 tematy z forumopedii itp to forum też jest kopią konsoli. Może różni się w pewnych elementach, których nie doczytałem. Ciągle widzę tam poważne ograniczenia. Może to moja wina i na siłę tego szukam, bo przyzwyczaiłem się do ogromnej otwartości na pbfach?

Tellur jak zechcesz pisać to mi nie przeszkadza czy bedzie to twoje pierwsze czy setne forum Smile Problem jest tutaj tylko po mojej stronie, bo jak już wspomniałem, od dawna w pokemonach nie orientuję się aż tak dobrze, a nie mam czasu by to nadrobić.
Odpisz
17.10.2016, 19:28
To jak najbardziej mogę pisać Smile. Akurat te nowsze generacje pamiętam lepiej.
Odpisz
17.10.2016, 20:39
Wyślę ci kontakt do mnie w PW to może coś się ogarnie razem
Odpisz
17.10.2016, 23:19
Z tego, co kojarzę, to tak naprawdę większość for, które jako tako się trzymały były jakoś ograniczane mechanicznie. Wypowiedzieć mogę się jedynie o PokeLazure i Pokemon Crystal, z którymi miałem najdłużej do czynienia.
Pierwsze forum było bardzo fajne, miało spoko ludzi, jednak i ono nie było bez wad. Tutaj muszę chociażby wspomnieć o fatalnym systemie walki, który tak naprawdę opierał się na "widzimisię" sędziego. Do tego słabo rozwiązane Safari, w którym byłeś ograniczony do kilkunastu stron, żeby złapać innego pokemona niż Weedle'a czy Zigzagoona.
Długo tam pobyłem i przejście na Crystala nie było dla mnie łatwe. To fakt, ilość treści w forumopedii jest ogromna, jednak po prostu ma to wykluczyć wszelkie niejasności. Kłótni w kwestiach czysto mechanicznych na tym forum nie uświadczyłem nigdy. Fakt, system walki opierający się na wyliczonych statystykach nie jest może spełnieniem marzeń, jednak przynajmniej wiemy, na czym stoimy w kwestii utraty punktów życia czy ile zada nasz cios. I przy okazji chciałbym obalić mit "skonsolowienia" forum, ponieważ na żadnym, na którym kiedykolwiek grałem, nie było ograniczenia u pokemona do 4 ruchów.
Jeśli jednak szukasz bardzo sandboxowego PBFa, to mogę zaproponować ci PokeTail. Różni się on tym od wyżej dwóch wymienionych, że istnieje tam w pełni otwarty świat, na który składają się różne tematy, każdy obszar świata ma swojego MG i takie tam. Z tego co kojarzę, to podobne rozwiązanie zastosowało Pokemon Silver PBF, z tą różnicą że stworzyli własny świat, co również jest jakąś nowością. Bardziej "sandboxowego" forum raczej nie ma.

[Obrazek: uF4wL.png]

FC SoulSilver: 1636 6149 6612
FC Black: 3354 1520 2545
FC White 2: 0433 6082 3514
Odpisz
18.10.2016, 17:23
Na współczesnych PBF-ach Pokemon zbytnio się nie rozeznaję, ale 3-4 pewnie jakoś funkcjonują. Co do zasady opartej na grach - myślę, że większość uważa, iż taka rozgrywka będzie bardziej uporządkowana i uczciwsza, ponadto sporo osób jest przyzwyczajonych do tego systemu z gier, w które grali na konsolach i/lub emulatorach, jednak rozumiem do czego zmierzasz, Mudkipie z Polski. Po prawdzie to i mnie bardziej pasowałaby taka wersja, jaką Ty proponujesz, choć nie zagrałbym, bo i czasu i chęci brak.

W tej chwili wszystkie PBF-y zrzeszone z forami Pokemon (Revival, PVF, PokeCollect, TinTower, Lati) zamknięto lub same przestały funkcjonować. Zostało tylko kilka for czysto PBF-owych.

W 2012 wielu dawnych MG z Xipoga i okolic pod, kuratelą vulpiego, znalazło się na Wyspie PBF (multiświatowej, ale uniwersum Pokemona było jednym z nich) no i z tego także nic nie wyszło. A było tak dlatego, że w dobie gier online typu PokeLife granie w internecie zmianiło swoje oblicze, teraz przy Pokemon Go, będzie jeszcze mniejsze zainteresowanie. Obecnie działające PBF-y opierają się na istnieniu swoich małych hermetycznych społeczności, no i właśnie tę drogę mogę polecić w kierunku utworzenia czegoś aktywnego. najlepiej robić to chyba z dala od istniejących obecnie for.

Odpisz
19.10.2016, 13:40
W tej chwili funkcjonuje jedno forum aka Crystal, jednak sam stwierdziłeś że nie spełnia on Twoim wymagań.
Reversion(założony przez ekipę z dawnego Eternala) raczej stał się miejscem do pogaduszek a poketail boi się przyznać że nie dał rady i że padł.

Jeśli masz zamiar coś takiego stworzyć to bardzo serdecznie kibicuje. Jak wszystkim projektom które starają się zrobić coś innego, miast powielać inne rzeczy. Jeśli uda Ci się stworzyć coś bez żadnych ograniczeń, z własnymi systemami to masz mój szacunek. Z racji iż rzeczy w których babrałem się do tej pory zakładały wspólną grę między graczami to musieliśmy narzucać sobie jakieś zasady, czy mechaniki coby ludki grające u innych MGów w trakcie konfrontacji miały równiejsze szanse. To proste i głupie ale żaden z nas nic na to nie poradził.

Bardzo chciałbym zobaczyć jednak działającą ideę o której piszesz. Kibicuję, trzymam kciuki czy cokolwiek tam chcesz.
Przedtem jednak sprawdź czy będą w ogóle chętni na taką grę. Pogadaj z wspomnianymi Crystalami i innymi coby rozeznać co oni o tym myślą. Szkoda byście się napracowali, jeśli nie będzie dla kogo.

3DS FC: 2767-0201-8496

[Obrazek: tenor.gif?itemid=5889177]
Odpisz
19.10.2016, 13:58
Mam tyle pbfów na koncie i swoich i partnerski i MGowanych na przestrzeni ostatnich 5 lat, że nawet jak nikt by nie grał, będę dumny z dzieła. Z Tellur zaczęliśmy analizować główne idee i zamysły, tak by pracowało nam się dobrze, a efekt był ciekawy. Oczywiście to na razie kwestia tylko kilku punktów w notatniku, jednak wszystko powoli a każdy się zadowoli!

Wspomniałem, że mam doświadczenie z pbfami. Wiem, że nie można obejść się całkowicie bez mechaniki, chyba że zamiast pbfa robimy stfa (story telling forum), ale na pewno nie chcę powielić "konsolowego" schematu (jeżeli komuś to określenie przeszkadza, to przepraszam, ale lepszego nie znajduję) i zaciągać większości rzeczy z Poke-Wikipedii. Poza tym (jestem chorym idealistą) wierzę w międzyludzkie zaufanie na pbfach - masz problem z opinią MG to z nim porozmawiaj i postaraj się zrozumieć jego punkt widzenia, przy okazji ujawniając mu swoje argumenty. Niezależnie od ilości statystyk, zawsze może pojawić się błąd ludzki, a i te na przestrzeni tysięcy lat jakoś społeczeństwo rozwiązywało, prawda?
Odpisz
23.10.2016, 15:01
Niespecjalnie wierzę w powodzenie takiego projektu, ale jeśli będziecie mieli jakąś wizję i ochotników, mogę Wam pomóc co nieco od strony technicznej.

Odpisz
28.10.2016, 1:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2016 1:27 przez Bulbinek.)
No proszę, raz na ruski rok tu zaglądam i jakieś ciekawe rzeczy mnie omijają :o.

A więc przez wiele lat coś podobnego, jak opisujesz, bywało, o czym wiem najlepiej, bo sam tam byłem tam mocno zaangażowany Tongue. Czyli PBF-y stricte sandboxowe, a nawet bardziej. Nie wiem, czy to do końca to, o czym myślisz, ale zazwyczaj podczepialiśmy się pod większe fora, full sandbox, większość gier na zasadzie jeden MG + jeden gracz, każdy MG ustalał zasady wedle tego, co najbardziej chciał, w większości panowała to totalnie wolna amerykanka (ja na przykład wszelkie zasady lubiłem ograniczać do absolutnego minimum, włącznie z systemem, gdzie sukces akcji zależał nie od kości, a od tego, czy uważałem opis gracza za odpowiednio dobry). W sumie podpadałoby to wręcz pod SPF-y Tongue. Szczątki tego, w co się bawiliśmy, znajdziesz, jak się pokopiesz po forach PoPL-a, Tin Tower i Lati (teraz, niestety, aktywność tam umarła całkowicie).

Wszystko trochę upadło w dużej mierze dlatego, że poznikali ludzie - cześć została zżarta przez dorosłość, części się znudziło, część zwyczajnie straciła wenę i już jej nie odzyskała, a te resztki, co dalej chciały się bawić, porozchodziły się po innych miejscach. Przypływ był za mały w porównaniu z odpływem - być może trochę dlatego, że w którymś momencie posty wchodziły na naprawdę zarąbisty, nieosiągalny dla "randomów" poziom. Ale szukając dobrze... pewnie różnych chętnych znajdziesz (mnie na przykład na tych wszystkich Crystalach i innych podobnych odstrasza cała zabawa w system Tongue).

Jeśli chcecie coś ogarniać i macie zapał, to jestem za, myślę, że przerwa jest na tyle długa, że pewnie dałoby się zebrać trochę ludków tkwiących w stanie "idle". W razie czego zawsze służę jakąś pomocą, najlepiej kontakt przez GG, bo tutaj to już rzadko bywam Wink.
Odpisz
10.11.2016, 22:12
Hej.
Mam pewien pomysł na sandbox'owy PBF. Wiem. Niby mógłbym założyć własny projekt, ale po co? Skoro już coś w tym kierunku (najprawdopodobniej) zmierza.
Tylko właśnie "coś"... Wie ktoś jak ta idea się trzyma? Twórca? Ktokolwiek postronny? Zrezygnowali? Działają? Prosiłbym o informację tutaj w temacie bądź na PW.
Pomysł, który sam posiadm to właściwie gotowa, rozpisana, struktura forum wymagająca spojrzenia kogoś poza mną.

iCrow:

i - jak Internet, czytane jako "Aj"
Crow - kruk po angielsku

= internetowy kruk. iCrow wita!
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości