Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Pokemony wracają do McDonalds!
16.08.2016, 21:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.08.2016 9:47 przez Nilson.)
Pokemony wracają do McDonalds!

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Loxiney, Maddox, Arsen23, Mariiija, max 353
16.08.2016, 21:51
RE: POKEMONY WRACAJĄ DO MC DONALDS!
zjarany eevee
[Obrazek: enhanced-buzz-26415-1329369971-42.jpg]

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Loxiney, Arsen23, noiL
16.08.2016, 22:04
Shiny? SHINY?!
Polska język very hard.

[Obrazek: jt52d4.png]

Moje statystyki w Pokemon Shuffle Mobile:

Grudzień 2017
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Luty 2017
Czerwiec 2016
Odpisz
16.08.2016, 22:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2016 22:16 przez Loxiney.)
To może od razu grajmy w kieszostwory. Mój ulubiony to wolnoszturchacz #079.

PS. To chyba dział Valhalli poświęcony organizacji forum itd. Ale spokojnie. Tylko Daru moderuje dział, więc za jakiś miesiąc przeniesie.

[Obrazek: pl-icon.png] (NS) | [Obrazek: us-icon.png] (B2) | [Obrazek: eo.gif] (A2) | [Obrazek: ru-icon.png] (A1) | [Obrazek: jp-icon.png] (A0)
Czyta komiksy My Little Pony
Odpisz
16.08.2016, 22:23
(16.08.2016 22:13)Loxiney napisał(a):  To może od razu grajmy w kieszostwory. Mój ulubiony to wolnoszturchacz #079. chyba dział Valhalli poświęcony organizacji forum itd. Ale spokojnie. Tylko Daru moderuje dział, więc za jakiś miesiąc przeniesie.

Zauważ, że w słowniku angielsko-polskim masz słowo "shiny", prawda? A tłumaczenie nazw własnych jest już raczej... głupie.

(btw. (Slow)Poke odnosi się do Pokemona, nie do szturchania. 'slowpoke' może odnosić się także do osoby, która jest strasznie powolna)

Grudzień 2017
Luty 2017
Czerwiec 2016
Odpisz
16.08.2016, 22:33
Jakby nie patrzeć, to jednak jest to jest ogłoszenie. Nie przerywajmy Darkowi wakacji z byle powodu, bądźmy poważni.

No osobiście jestem pod pozytywnym wrażeniem faktu iż opisali go słówkiem "shiny", ponieważ osobiście sam tak cały czas o nich myślę i mówię. No i piszę, jak tutaj teraz przed chwileczką. Pojęcie "błyszczące" jakoś ujmuje im w moim odczuciu na wartości, ponieważ nie oddaje ich głębi jaką słówko "shiny? oryginalnie mi przedstawiło bardzo dawno temu, przy okazji pewnego czerwioniutkiego Gyaradosa. Chwilunia, to przecież są jego kuzyni!

Ło matko, ile moich ulubionych poczków. Naprawde Vulpixa zapodali? Tam chyba była ze mną jakaś parapsychiczna namowa, muszę tak więc mieć przynajmniej 6 spośród tych figurek, przynajmniej po 3 z każdej serii. I niop, zjaranego Eevee także. Najważniejsze że jest szczęśliwy.
Odpisz
16.08.2016, 22:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2016 22:40 przez karolninja.)
Nie ma to jak parę losowych starterów.

Co do tłumaczenia, cieszy mnie że nie przetłumaczyli słowa "Shiny", błyszczący pokemon brzmi dla mnie okropnie.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: malva
16.08.2016, 22:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2016 22:48 przez Piotrek1113.)
(16.08.2016 22:33)Maddox napisał(a):  No osobiście jestem pod pozytywnym wrażeniem faktu iż opisali go słówkiem "shiny", ponieważ osobiście sam tak cały czas o nich myślę i mówię.

Ty możesz tak myśleć. Inni mogą tak myśleć. Nie chcę nic mówić, ale ta promocja jest skierowana raczej do przyszłych fanów, którzy mają 3-7 lat. Mogą jeszcze nie znać angielskiego. Słowo "shiny" może wydawać się dziwne.

(16.08.2016 22:35)karolninja napisał(a):  Co do tłumaczenia, cieszy mnie że nie przetłumaczyli słowa "Shiny", błyszczący pokemon brzmi dla mnie okropnie.

Masz jeszcze inne określenie - lśniący.

Grudzień 2017
Luty 2017
Czerwiec 2016
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix
16.08.2016, 22:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2016 22:57 przez Reel.)
No ale bądźmy realistyczni, jaki sens ma forsowanie polskich tłumaczeń, w sytuacji gdy 99,(9)% community używa określeń angielskich? Robiąc tak można jedynie uwidocznić nieznajomość faktycznych realiów i przez co zrazić do siebie odbiorców ignorancją z zakresu czegoś co chce im się w końcu sprzedać.

(16.08.2016 22:45)Piotrek1113 napisał(a):  Nie chcę nic mówić, ale ta promocja jest skierowana raczej do przyszłych fanów, którzy mają 3-7 lat.

No właśnie nie byłbym tego taki pewien, bo w szczególności w Polsce poki mają w moim odczuciu spore problemy z przebiciem się do nowych pokoleń. Patrz chociażby na Pokemon GO, w które grają w głównej mierze 20-latki.

A same zabawki jak to zabawki z maca - tyłka nie urywają, choć nawet te w zeszłej promocji wydawały się prezentować o wiele lepiej, te dużo bardziej przypominają mi chińskie podróby z automatów niż coś licencjonowanego.

Odpisz
16.08.2016, 23:03
(16.08.2016 22:45)Piotrek1113 napisał(a):  Ty możesz tak myśleć. Inni mogą tak myśleć. Nie chcę nic mówić, ale ta promocja jest skierowana raczej do przyszłych fanów, którzy mają 3-7 lat. Mogą jeszcze nie znać angielskiego. Słowo "shiny" może wydawać się dziwne.

Masz jeszcze inne określenie - lśniący.

Wiesz że cię bardzo szanuję, ale podobnie jak ty swoich, będę bronić swych przekonań, zwłaszcza iż bronią one ludzi z Maca którzy jakby nie patrzeć, specami od pokemonów nie są a moim zdaniem wykonali świetny ruch.

Ja dorastałem wraz z grami jak wiele innych osób i ujrzenie tutaj słówka "shiny" przywołuje morze tylko pozytywnych odczuć. Jakikolwiek Polski odpowiednik mnie osobiście kojarzy się jedynie z hackami angielsko języcznych gier, których to tworzenia totalnie nie pochwalam, no bo to zawsze tak czy inaczej działa na niekorzyść Nintendo. Poza tym, nawet młodsi odbiorcy jeśli jedynie posiadaliby podstawową wiedzę, to i tak jest wielka szansa iż te poczki odbieraliby jako "shiny" poczki, nawet wiedząc co to słowo naprawdę oznacza, ponieważ po prostu jest o wiele bardziej charakterystyczne tak jak większość słów spoza rodowego języka w tego typu sytuacjach, ponieważ częściej odbiera się je jako jakieś konkretne zjawisko niż dosłownie. No i poza tym, osobiście ufam iż nie mają wytyczonych odbiorców, zwłaszcza w tej grupie wiekowej. Jeśli tak, to niedługo zobaczą 27-letniego byka wykupującego całą serię tych figurek sprzed nosa o 20 lat młodszym ludzikom O_O A na to nie ma wytłumaczenia. Tylko paragraf i więzienie.

P.S. Niedawno złapałem w Pokemon Y Shiny Relicantha, jest przepiękny. Gdybym miał mówić że jest on błyszczący lub lśniący... Ne. Lack of respect.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Tokusa
16.08.2016, 23:09
[Obrazek: comment_qkROMIxuGkKqAj6oErribKj1NiZup0jG.jpg]

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nilson, Suspect, EspeonekOFFICIAL, Sceptile, Hidoi, Tyrantrum
16.08.2016, 23:23
Szkoda że taki mały ten obrazek, nie dam cherisha...

[Obrazek: pokemon%20gengar%201920x1200%20wallpaper...com_66.jpg]
Odpisz
16.08.2016, 23:31
Przydałby się taki Torchick, jednak chyba sobie odpuszczę, lepiej zachować te 20zł na 3DSa Big Grin
Jak widać McDonald nie jest głupi i korzysta z popularności pokemon GO

3DS Friend Code: 5430 - 1576 - 1007
Odpisz
16.08.2016, 23:47
(16.08.2016 23:23)Arsen23 napisał(a):  Szkoda że taki mały ten obrazek, nie dam cherisha...

Robię filmik HD z opisem każdej zabawek co robi i zdjęciami w mc donalds i wszelkimi materiałami promocyjnymi. Stay tuned!!

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Maddox, Arsen23
17.08.2016, 0:07
(16.08.2016 23:47)Hikomikos napisał(a):  
(16.08.2016 23:23)Arsen23 napisał(a):  Szkoda że taki mały ten obrazek, nie dam cherisha...

Robię filmik HD z opisem każdej zabawek co robi i zdjęciami w mc donalds i wszelkimi materiałami promocyjnymi. Stay tuned!!

To była ironia do Psuducka ale i tak czekam! Smile

[Obrazek: pokemon%20gengar%201920x1200%20wallpaper...com_66.jpg]
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości