Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémony na E3
14.06.2016, 19:58,
RE: Pokémony na E3
Znowu robią pokemony na siłę :/, ale teraz to już przegięcie -_-. Battle Royal będzie totalną masakracją. A te formy Zygarde'a... pasuje kurczę mi do Digimonów(które oczywiście uwielbiam <3) a nie do pokemonów. Ja wiem, że wszystko musi się rozwijać, żeby przetrwać, ale to niewłaściwa ścieżka ewolucji -_-.

3DS FC: 3239-2997-4840

Friend Safari:Bug- Pinsir, Illumise, Paras

!STAROĆ! Mój fan-fick - ..czytaj..

NOWY KANAŁ - YOUTUBE https://www.youtube.com/channel/UCccfJYf...Qu1aFNp7gQ
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Brendan Birch
14.06.2016, 19:59,
Wrazenia ogolnie bardzo pozytywne

Cieszy ze gra wyglada super i brzmi rownie niezle. Nowe poki miodzio: fajny zebolek, ptaszek ktorego juz widzielismy i ciekawy robaczek o fajnie brzmiacym imieniu Grubbin.

Zygarde ma miec jakas wyjatkowa role - i dobrze

Customizacja wraca na 100%

Nowy system walk ciekawy choc moze okazac sie meczacy.

Troche nie pasuja mi te wszystkie ulatwienia - mam nadzieje ze beda opcjonalne. Choc te ostrzezenie ze NPC to trener to juz przegiecie ale coz

Dolny ekran ogolem jest niezly choc chyba ten z 6 geny bardziej mi sie podobal

Poplio uczy sie Disarming Voice: czyzby mial miec podtyp Fairy?

Ta babka co to prowadzila byla super, zadawala sporo niweygodnych podchwytliwych pytan Smile

[Obrazek: 2ztm0ao.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Shinobu
14.06.2016, 20:04,
(14.06.2016, 19:35)_M_ napisał(a): Nilson hejterze mów co chcesz. Ten nowy Zelda jest genialny

Sam niedowierzam ale Nintendo pierwszy raz od 3 lat prowadziło porządną konferencję. Na żywo, mocno w gry, reveale, gameplaye itd - brawo. Natomaist nowy Zelda (XD) no komon...wygląda jak z PS2,5 xD Dopóki nie zobaczę wersji NX to wciąż beka.

3DS FRIEND CODE: 5086-1738-5699
B/W FRIEND CODE: 4857 - 2241 - 8088
B2/W2 FRIEND CODE: 1550 - 7254 - 7164
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Huno
14.06.2016, 20:21,
(14.06.2016, 20:04)Nilson napisał(a):
(14.06.2016, 19:35)_M_ napisał(a): Nilson hejterze mów co chcesz. Ten nowy Zelda jest genialny

Sam niedowierzam ale Nintendo pierwszy raz od 3 lat prowadziło porządną konferencję. Na żywo, mocno w gry, reveale, gameplaye itd - brawo. Natomaist nowy Zelda (XD) no komon...wygląda jak z PS2,5 xD Dopóki nie zobaczę wersji NX to wciąż beka.

No graficznie Zelda wygląda trochę śmiesznie, jakby przesadzili z bajkowością całej oprawy i wyszło takie ubogie coś Undecided

[Obrazek: trainercard_Maks.png][Obrazek: 13278148_996197977132703_1589207261_n.jpg]

[Obrazek: tumblr_mi3awaRJAo1r922jeo1_500.gif]

Odpisz
14.06.2016, 20:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2016, 20:39 przez Chicorii.)
No ja też się takiego rozbudowanego gameplayu nie spodziewałam.
Naprawdę super graficznie to wygląda. Zmieniło się więcej niż wydawało mi się po trailerach, choć kolorystyka wciąż jest bardzo podobna do szóstej generacji i przez to na pierwszy rzut oka nie nie sprawia ona wrażenia aż tak świeżej. I mimo graficznych ulepszeń, zachowany został pokémonowy, nie wygląda to jak kolejna zwykła gra w 3D, tylko coś, co trudno pomylić z czymkolwiek innym.

Trzymam za słowo z tym, że Zygarde ma w tych grach odegrać dużą rolę, tak na otarcie łez, że nie doczeka się swojej gry.

Bardzo mnie cieszy, że w końcu wymyślili jakiś nowy tryb walki, choć Battle Royal mnie na razie nie zachwyciło po tym gameplayu. Musiałabym sama w to zagrać. Na pewno dam temu szansę i jak już zagram, to pewnie spodoba mi się ten tryb.

Mnie się menu podoba. Duże zmiany, być może nie wszystkie na plus, ale fajnie że z czymś nowym kombinują.

Nowe Poki fajne. Zwłaszcza dzięcioł, ale mam nadzieję, że po ewolucji zyska jakiś inny typ, bo znudziły mi się zupełnie te wszystkie Normal/Flying "regionowe" ptaszki i po Talonflamie oczekuję innego typingu. Pikipek może brzmieć śmiesznie dla Polaka, ale niekoniecznie dla osobnika anglojęzycznego. Skąd niby Amerykanie wymyślający te nazwy mają o tym widzieć i dlaczego mieliby się tym przejmować? Mnie ta nazwa kojarzy się ze Skorupim i Joltikiem, które brzmią dość "swojsko" i zabawnie.
Yungoos wygląda przedziwnie z tymi zębiskami, ale mnie ta dziwność się bardzo podoba.
Grubbin jest ciekawą i dość oryginalną larwą. Na plus, że wygląda zupełnie inaczej niż Caterpie, Weedle czy Wurmple.

No i na koniec zostawiłam sobie muzykę. Wstrzymałabym się z jej ocenianiem, bo dźwięk z gameplaya był po pierwsze bardzo kiepskiej jakości, co na pewno nie wpływa pozytywnie na wrażenia słuchowe i spłaszcza to te utwory, a poza tym wszystko było zagłuszane rozmową. W takim przypadku nie sposób wyłapać wszystkie niuanse dźwiękowe, które mogą mieć bardzo znaczący wpływ na poziom kompozycji. Mo chyba, że dla kogoś liczy się tylko to, co na pierwszym planie, wtedy faktycznie na podstawie usłuszanych linii melodycznych (których i tak nie da się w pełni poznać) może sobie ocenić, czy dany utwór jest dobry czy zły.
Postaram się coś napisać na temat tych utworów, a ocenię co najwyżej potencjał jaki dostrzegam na podstawie tego, co słyszę teraz. Póki co żaden z tych utworów nie jest u mnie na straconej pozycji. Ich spojrzenie na każdy z nich może się zmienić i o 180 stopni.
Pierwsza wrażenie jest takie, że ta wczesna muzyka brzmi bardzo ciepło i pozytywnie doskonale wpasosowuje się w tropikalny klimat regionu. Nie każdemu to będzie odpowiadać, moim zdaniem pasuje, więc nie narzekam na ten może i trochę słodki klimacik. W motywie z miasteczka startowego najprawdopodobniej słyszę ukulele i dużo gitar akustycznej. Bardzo hawajski utwór, jak każdy z pierwszego miasteczka sentymentalny. Zrobił na mnie naprawdę pozytywne wrażenie.
Podobnie jak motyw z Route 1, bardzo silnie rzuca się w uszy ksylofon (albo marimba, ale to raczej to pierwsze). Nie wydaje mi się, żebym polubiła ten utwór bardziej od Route 29 w aranżacji w HGSS (oryginału nie lubię, jest bardzo nudny) czy Route 1 z Unovy, ale wszystkie pozostałe pierwsze tematy trasowe może łatwo pobić. Jest słodko i uroczo, jak zawsze w tych utworach.
Motyw kolejnego miasta brzmi ciekawie, kojarzy mi się ze stylem. Minako Adachi, także strzelam, że to jej utwór. Ciekawa instrumentalizacja, której wyłapać w pełni nie potrafię, pamiętam tylko o flecie. Jeden instrument zwrócił szczególnie moją uwagę, ake nie jestem w stanie powiedzieć co to, tylko tyle że to najprawdopodobniej jakiś dęty drewniany.
No i tematy bitewne na koniec. To coś, co wzięłam za Trainer Battle, okazuje się być Wild Pokémon Battle, czyli fani mieli jednak rację. To jest to, o czym mówiłam, że spojrzenie na utwór może zmienić poznanie jego dalszej części. Właśnie w drugiej jego części usłyszałam dość interesującący fragment prawdopodobnie smyczkowy, bardziej tradycyjnie "symfoniczny". Jeszcze nigdy czegoś takiego nie było w żadnym motywie dzikich Pokémonów, w końcu coś dające kompozycji choćby odrobinę świeżości!
Za to prawdziwe Trainer Battle zrobiło na mnie najgorsze wrażenie ze wszystkich utworów. Ten syntezatorowy wstęp był dość okropny, nic nie zwróciło mojej uwagi, niczego nie zapamiętałam, poza tym kiepskim początkiem. Chyba pierwszy raz w historii zdarza się, by temat dzikich Poków spodobał mi się zauważalnie bardziej od trenerskiego. Ale póki co nie mogę jeszcze stwierdzić tego na pewno. Zdanie mogę jeszcze zmienić. Dodam tylko, że aranżacja tematu zwycięstwa z trenerem brzmi szalenie hoennowsko. Mogłabym uznać, że to jego remaster.
Ci, co nie lubią tematu rywali z BW, pewnie nie polubią i tego z Sun/Moon. Oba utwory łączy klimat, oba są dość słodkie i zabawne. Ale moja opinia jest inna. Na mnie oba utwory robią lepsze wrażenie od tych wyżej. Spodobało mi się to połączenie symfonicznych smyczków i jazzujących deciaków (czyżby aranżacja, s może i nawet kompozycja Go Ichinose? Kto wie Wink), przynajmniej takie odniosłam wrażenie słysząc ten utwór. Na pewno jest oryginalniejszy od motywu rywali z XY. Utwór ten jeszcze coś łączy z tym z Unovy, funkowy riff gitarowy w tle, świetny jest! Poza tym jestem też w 90% pewna, że słyszę saksofon, alt lub tenor (jeśli tak, ogromny plus ode mnie, to mój ukochany instrument). To nie jest do końca to, czego bym chciała od muzyki bitewnej w serii, ale czuję jakiś postęp w porównaniu do szóstej generacji. Także jestem dobrej myśli i po cichu liczę na jakąś robiącą wrażenie orkiestrację w choć jednym motywie. Wink
Jeśli utwór lecący w czasie Battle Royal uznamy za battle theme, to ten jest najoryginslniejszy i najciekawszy z mojego punktu widzenia. Brzmi dla mnie jak jazz fusion, co skojarzyło mi się z Chick Corea Elektrik Band, ale to pewnie dlatego, że niedawno poznałam taki jeden album tego zespołu. Tutaj przypisywałabym kompozycję Go Ichinose, o ile on wrócił do pisania muzyki do Pokémonów (to samo myślałam o Coumarine City, a to utwór Hitomi Sato), wyczuwam jego styl. Bardzo fajny, wyróżniający się motyw perkusyjny (to najpewniej tomy), słyszę też wyraźnie bigbandową, piszczącą trąbkę i najpewniej jakiś saksofon. Ten utwór póki co zwrócił moją największą uwagę, ze względu na wyczuwalną jazzowość (choć nie tradycyjną, to bardziej coś w stylu fusion, jak napisałam wyżej). Po zobaczeniu zwiastunu, mogę powiedzieć coś więcej o tym utworze. Zapomniałam całkiem, że jest on zbudowany wokół organów Hammonda (mój ulubiony instrument klawiszowy, więc... Wink, słyszę wyraźnie jazzową trąbkę i puzon i fajny riff gitarowy w tle. W tym pokazanym fragmencie nie ma saksofonu, ale być może pojawia się później. Mam nadzieję, że mi się nie przesłyszało z tum saksem. Wink Zdecydowanie brzmi to jazzowo i w stylu Go Ichinose. Świetny kawałek! Big Grin

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Makion, max 353, Veill
14.06.2016, 20:40,
Sposob wyskakiwania dzikich pokow z trawy przypomina troche ten z XY

Odpisz
14.06.2016, 20:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2016, 20:57 przez Makion.)
Gameplay ogólnie na plus, nie spodziewałem się, że tak będzie wszystko wyglądać w ruchu. Jestem troszeczkę zdziwiony narzekaniem na tabelkę buffów, jakie zadaliśmy przeciwnikowi (chyba w prawie każdym porządnym jrpg mamy wgląd na aktywne buffy), wszystkie informacje w czasie walki mamy pod ręką - to dla mnie największy plus. Menu walki proste, bez zbędnych bajerów w porównaniu do ORAS, a same pole bitwy z trenerami nieopodal, to chyba było to, czego brakowało mi w XY (no i nie ma żadnych pól wyrastających pod stworkami). Muzyka jest w miarę fajna, nie irytuje - zwłaszcza ta z trenerami (XY się kłania). Nic tylko oczekiwać dnia premiery, jest rewelacyjnie Smile. Co do nowych poków, tylko te wyszczerzone coś wydaje się być odpychające, chociaż nie jest odrażające jak Binacle i Barbaracle. Akurat jego design został wyjaśniony stałym poszukiwaniem jedzenia, więc musi być wściekłe na cały świat (Polak głodny - Polak zły Tongue), więc rozumiem skąd ta wyszczerzona gęba.
Na razie wszystkie poki prezentują wysoki poziom. Big Grin
Odpisz
14.06.2016, 20:55,
A ja tymczasem wchodzę na Twittera Go Ichinose i co widzę?
https://mobile.twitter.com/GoIchinose/st...7150047232
Ktoś w końcu pyta się wprost, czy wraca do Sun/Moon i to po angielsku. Sam zainteresowany nawet odpowiada, ale jego odpowiedź jest co najmniej zastanawiająca.
Co to za zwyczaj w Game Freak, by robić wielką tajemnicę z listy kompozytorów? Pierwszy raz z czymś takim się spotykam. Jakoś o autorach innych growych soundtracków wiadomo na długo przed premierą.
Wolałabym wiedzieć na pewno już teraz, by potem uniknąć rozczarowania (jak w przypadku XY), gdy zaprezentowana muzyka robi mi ogromną nadzieję na jego powrót. Tak samo, jak osobnik, który zadał to pytanie (zresztą, kojarzę go z YouTube'a, facet robi swoje aranżacje, głównie remastery, pokémonowej muzyki), sądzę że ten aranż motywu przewodniego brzmi bardzo w jego stylu. I nie tylko.

Odpisz
14.06.2016, 21:06,
Rozsmieszylo mnie troche jak ten koles dal zemdlec Popplio i zostaly me ledwo zywe Ledyba i Yungoos. Gdyby nie zlapal tego ptaszka to pewnie by zemdlal XD

Odpisz
14.06.2016, 21:26,
Zakochałam się w dzięciole, dawno tak ładnego regionalnego ptaszka nie widziałam...właściwie to nigdy, Pikipek swoim wyglądem przebija całą resztę pierzastych potworków. Typu dla mnie może nie zmieniać, byleby tylko mógł w pełni wykorzystać Skill Linka. Robal też fajny, taki nietypowy, chciałabym tylko, by nie otrzymał podtypu latającego, to połączenie typów jest słabe i zbyt rozpowszechnione. Gorzej prezentuje się łasica, znaczy nie byłoby tak źle gdyby nie te paskudne zębiska, chociaż z drugiej strony bez nich byłaby tylko kolejnym nudnym zapychaczem traw, tak to przynajmniej lekko szokuje wyglądem.
Dalej mamy Battle Royal. Póki co wygląda ciekawie, zastanawia mnie tylko, czy takim Earthquakiem czy Dischargem będzie można walnąć wszystkich przeciwników na raz, cóż, pożyjemy, zobaczymy. Ogółem to dość udane to E3.

Odpisz
14.06.2016, 21:32,
jestem ciekaw czy te Battle Royal będą też w normalnym gameplay'u jak tak to można by się spodziewać dwóch teamów.
Wtedy moglibyśmy zawalczyć z rywalem i dwoma wrogimi teamami :o

Albo po prostu wielka walka metapodów bug catcherów i ty xD It would be loooong fight
Odpisz
14.06.2016, 21:52,
Ja tylko chyba nie rozumiem zasady działania tego. Dla mnie logiczne by to było, że wygrywa pok, który ostatni zostanie żywy. A na pokazie to wyglądało, że wystarczy zabić jak najszybciej jednego i wygrywasz.

3DS FC:
TheDoc
2380-6099-9616
Odpisz
14.06.2016, 21:54,
Nie wiem czy ktoś już o tym mówił, ale z tego co widzę

[Obrazek: treehouse5.jpg]

mamy już takie ostateczne potwierdzenie modyfikowania naszego ubranka i to nie tylko zmiany koloru

Tęskniłem za tym miejscem ;____;

[Obrazek: tga71n1o0ck6.jpg]
Odpisz
14.06.2016, 22:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2016, 22:02 przez malva.)
(14.06.2016, 21:54)_M_ napisał(a): [Obrazek: treehouse5.jpg]
@Shinobu, masz te swoje imiona protagonistów:
Elio i Selene :p

[Obrazek: Leaked-Pokemon-Sun-Moon-Footage.gif]
Odpisz
14.06.2016, 22:09,
(14.06.2016, 22:00)malva1024 napisał(a):
(14.06.2016, 21:54)_M_ napisał(a): [Obrazek: treehouse5.jpg]
@Shinobu, masz te swoje imiona protagonistów:
Elio i Selene :p

No właśnie nie ma potwierdzenia, ale lepsze niż Sun i Moon ;-;
Elio strasznie i się podoba <3 brzmi jak Helio ^^
Ale Serena...ehm.. Selena jest okej Tongue Luna lepsze xD

Co do Battle Royal. Ogólnie w wrestlingu Battle Royal zakańcza się gdy zostanie w ringu ostatni zawodnik i pozostali są wyeliminowani.
Zasada: "ten kto pierwszy pokona któregokolwiek oponenta wygrywa" pasuje do meczy triple threat , fatal 4 way gdzie np mistrz nie musi zostać odliczony/pokonany by stracić pas.

w grze zasada, że należy pokonać chociaż jednego byłaby bez sensu. wszyscy uwzięliby się na jednego i ten na którego padnie kolej wyrywa. Zasady survivalu byłyby owiele ciekawsze i lepsze. Jak będzie naprawdę tego nie wiemy
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości