Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Kolejne nowe Pokémony!
11.06.2016, 8:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2016, 18:19 przez Nilson.)
Kolejne nowe Pokémony!
Dzisiejszy dzień zaskoczył nas pierwszymi zdjęciami magazynu CoroCoro, w którym zostały ogłoszone kolejne (po starterach i legendach) dwa Pokémony, które zobaczymy w grach Pokémon Sun i Moon.

[Obrazek: nekkoala_9czh.png]

Nekkoala (imię może się zmienić w angielskiej wersji) jest pół-obudzonym Pokémonem-koalą o typie Normal i zdolności Definite Sleep, która chroni go od zmiany statusu kondycji na inną niż sleep.

[Obrazek: iwanko2_bn2y.png]

Iwanko (imię może się zmienić w angielskiej wersji) jest Pokémonem-szczeniaczkiem o typie Rock i zdolności Keen Eye lub Vital Spirit. Podobno wraz z Popplio, Rowletem i Littenem skrywa w sobie jakiś sekret. Iwanko jest tajemniczym Pokémonem, którego zobaczyliśmy wcześniej w zwiastunie CoroCoro.

[Obrazek: lunala-fullmoonsssphase-1_bspu.png]

Dodatkowo z tego samego magazynu dowiedzieliśmy się, że legendarne Pokémony - Lunala i Solgaleo - dostaną alternatywne formy, kolejno: Full Moon Phase oraz Rising Sun Phase.

Bonus info: Magearna zna atak: Fleur Canon
Źródło

[Obrazek: 2ztm0ao.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: max 353
11.06.2016, 8:30,
[oddzielony] Sun i Moon - Dyskusje Ogólne
Czyli wiemy już co za Pieseł był w trailerze.
Startery i tajemnice?!

[Obrazek: Leaked-Pokemon-Sun-Moon-Footage.gif]
Odpisz
11.06.2016, 8:35,
RE: Sun i Moon - Dyskusje Ogólne
Dwa nowe poczki wizualnie bardzo fajne Wink Szczególnie ta koala z beczką (Zapewnie wódy ; P) bardzo mi się spodobała ;D

A odnośnie tych wszystkich teorii odnośnie alchemii, nazewnictwa gier, pochodzenia legend... To dochodzę do wniosku, że te gry kierowane są dla starych wyjadaczy, bo wątpię, aby jakiś dzieciak wpadł na pomysł od czego pochodzi 'AZOTH'. Jaja jak berety.

[Obrazek: beautifulandbooold.png]
[Obrazek: sj2.png]
Czasami tak bywa... że rozbić się może nawet plastikowa butelka.
Odpisz
11.06.2016, 8:54,
(11.06.2016, 8:30)malva1024 napisał(a): Czyli wiemy już co za Pieseł był w trailerze.
Startery i tajemnice?!

Startery i pies. Zakladam ze to cos nowego wprowadzonego w 7 generacji.

Gdyby chodzilo o Megasy czy te jakies nowe ewolucje (jak Ash-Greninja) to raczej nie sugerwaliby tego tak wczesnie

Odpisz
11.06.2016, 9:12,
Coraz bardziej nie mogę się doczekać Sun i Moon. Mam nadzieję tylko że pieseł będzie miał jakąś fajną ewolucję czy coś w tym stylu, ale jak nie to na 100% będę grał używając po prostu base ewolucji Iwanko. Koala też mi się bardzo spodobała i też liczę na dobrą ewolucję Wink.

Mój FC 2122-8919-9556 Wink
[Obrazek: Pikachu-pokemon-31184096-458-250.jpg]
Odpisz
11.06.2016, 9:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2016, 9:25 przez Allsix.)
[Obrazek: 11ukppl.jpg]

Chyba jednak kolka pod Pokemonami nie znikaja calkowicie

Odpisz
11.06.2016, 9:36,
Nekkoala? Po nazwie wnioskuję, że to będzie połączenie kota z koalą. Smile
Iwanko bardzo fajnie się prezentuje. Lepiej niż Furfrou. Smile

Odpisz
11.06.2016, 10:15,
Tajemica starterów i Iwanko to albo megasy (w sumie spoko, i tak już trojce z Kanto i Hoenn dostały, czas na resztę), albo ta specjalna forma, która otrzymałą miano synergii w internecie. Ewentualnie startery dostaną mega, a Iwanko, czy też jego ewolucja ten nowy typ przemiany. Nekkoala śmiesznie wygląda, a ta baryłka wygląda trochę jak jakiś tam-tam, czy coś (jedziesz, Chicorii). Podoba mi się to, że Poke Balle w końcu są w miarę normalnych rozmiarów, bo to ich zwiększanie-zmniejszanie było dość dziwne. Wie ktoś, o co chodzi z Volcanionem na skanie? Przypomnienie, że będzie w filmie, czy to jakieś nowe info odnośnie jego roli w S/M?

FC: 4227-3480-7541
IGN VI Gen : Ravy
IGN VII Gen: Alciel

Operacja Shiny Dex rozpoczęta.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Chicorii
11.06.2016, 11:10,
Nekkoala prezentuje się fajnie. Super motyw z tą beczuszką jednak w necie jest o wiele więcej ciekawych pomysłów na pokemony koale Wink ciekawe czy w ewolucji dostanie jakiś podtyp (obstawiam że albo grass albo psychic. ewentualnie fighting)

Pieseł Iwanko jest strasznie uroczy :3 i typ Rock daje mu to coś. tą oryginalność. miało jest ssaków kamiennych Big Grin

Jeśli chodzi o tą tajemnice to oby chodziło o mega ewolucje, a nie te prawdopodobnie nowe ewolucje związane z tym kamieniem na rękach protagonistów i w tytułach gier ;-;

A imion naszych bohaterów nadal nie poznaliśmy :C
Odpisz
11.06.2016, 11:43,
Cytat:Pieseł Iwanko jest strasznie uroczy :3 i typ Rock daje mu to coś. tą oryginalność. miało jest ssaków kamiennych Big Grin
I właśnie mamy dowód na to, że stworzenie kamiennego Eevee jest możliwe. Smile

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Shinobu
11.06.2016, 11:52,
(11.06.2016, 11:43)Ertix napisał(a):
Cytat:Pieseł Iwanko jest strasznie uroczy :3 i typ Rock daje mu to coś. tą oryginalność. miało jest ssaków kamiennych Big Grin
I właśnie mamy dowód na to, że stworzenie kamiennego Eevee jest możliwe. Smile

I nie tylko kamiennego, bo stalowy mógłby być też podobny Wink
Odpisz
11.06.2016, 12:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2016, 12:49 przez pokemonek123.)
trochę njusów z bulby:

"Solgaleo has a minor alternate form known as Rising Phase (ライジングフェーズ), in which it is described as being like the sun. In this Phase, it appears more radiant and its colored accents all become yellow. Solgaleo is seen in the Phase during the animation for its signature move Sunsteel Strike."

"Lunala has a minor alternate form known as Full Moon Phase (フルムーンフェーズ), in which it is said to call the moon. In this Phase, its wings glow white, highlighting its skeletal structure. Lunala is seen in the Phase during the animation for its signature move Moongeist Beam."

"Solgaleo and Lunala, which are central to Pokémon Sun and Moon, are said to exhibit their fullest power in these Phases."

"Magearna has the new Ability Soul Heart (ソウルハート), which can repeatedly raise its Special Attack stat. It can learn the new move Fleur Cannon (フルールカノン)."

"A special Pokémon Ga-Olé disk will include a QR Code to obtain Magearna in the Pokémon Sun and Moon. This Magearna will be level 50, have the Ability Soul Heart, and know the moves Fleur Cannon, Flash Cannon, Lucky Chant and Helping Hand. "

[Obrazek: Solgaleo-RisingPhase.png] [Obrazek: Lunala-FullMoonPhase.png]
Odpisz
11.06.2016, 13:06,
Wow! W ogóle się tego dzisiejszego ranka nie spodziewałem!
Kamienny pieseł - fajnie, że nie normal - ale nie umiem się nim super jarać, bo nie przepadam za psami Sad Ale cieszę się z zaskakującego tajpingu.
Półprzytomna koala wygląda jak dla mnie dobrzeHeart! Powiem szczerze, że te dwa Pokemony napawają mnie optymizmem co do VII geny - w przeciwieństwie do pierwszego ujrzenia starterów, niestety.
Ta tajemnica to najpewniej synergia...
Startery i coś, co inspirowane jest psem, odwołują do lojalności i przywiązania do swojego trenera. Więc pewnie na 100% synergia. Ew. pomyślałem sobie, że te Pokemony mogą mieć alternatywne formy finalne ewolucji w zależności od tego, jak gramy - czy dajemy napiwki, czy pomagamy ludziom, czy wolimy grać ryzykownie czy nie - ale to zbyt dużo danych i nie wiem, czy tak skomplikowane rzeczy by się chciało grze mielić ;P

[Obrazek: url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&c...9430634614]
Odpisz
11.06.2016, 13:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2016, 13:29 przez Chicorii.)
Nie rozumiem skąd wciąż te wnioski, że jakiekolwiek nawiązania do Hoenn w XY były po to, by zasugerować istnienie rimejków. Jeśli tak było, to bądźmy konsekwetni i powiedzmy, że w XY zapowiedziano remake'i wszystkich regionów, bo w tych grach było mnóstwo nawiązań i do Sinnoh i Johto i Kanto i Unovy. Ja się w tym niczego głębszego nie dopatruję, to były moim zdaniem tylko Easter Eggi dla starych fanów. ORAS wyszłyby i bez tych wszystkich hoennowskich smaczków.
Za to ten cały Strange Souverin z XY wygląda na coś, co doskonale pasowałoby na przedmiot pochodzący z Aloli.
A propos rimejków, mam nadzieję, że nie zdecydują się zaraz po Sun/Moon odświeżyć Sinnoh. To mój ulubiony region i właśnie dlatego nie chcę ich teraz, to wciąż za szybko.

Dwa nowe Pokémony są przesłodkie. A szczeniaczek, choć pod względem wyglądu jest bardzo nieoryginalny (aczkolwiek przeuroczy), ale ma przynajmniej całkiem inny typ od wszystkich pozostałych psowatych. Wygląd w ogóle noe sugeruje typu kamiennego, lecz mnie to nie przeszkadza, najważniejsze że nie jest to kolejny normalny albo ognisty psowaty.
Koala bardzo mnie ucieszył, czekałam na ten gatunek zwierzęcia w Pokémonach. Big Grin Teraz jeszcze tylko brakuje mi pandy wielkiej i dziobaka z tych bardziej znanych zwierzątek, których jeszcze nie było.
A skoro już zostałam wywołana do tablicy przez Veilla, to się wypowiem.
Mnie też zainteresowała ta baryłka trzymana przez Nekkoalę. Sama nie pomyślałam, że mógłby to być instrument perkusyjny i po przyjrzeniu się temu, nie sądzę by tak było. Tej beczulce brakuje jednej istotnej rzeczy - membrany. Wszystkie rodzaje bębnów posiadają je, to w nie się uderza by wydobyć dźwięk, nieważne czy robi się to pałeczkami czy dłońmi. Szukałam różnych przeróżnych bębnów i najbardziej to coś, co trzyma ten Pokémon wyglądało jak ten rodzaj bongosów (to najsłynniejsze bębenki, w które udzerza się dłońmi).

Przy okazji, miałam o tym napisać kiedyś posta, jak by mi się zachciało, o tym czego spodziewam się, oczekuję i o czym marzę w temacie soundtracku, to zrobię to o tej części, która miała się tyczyć się instrumentów perkusyjnych i hawajskich.

Tak mnie zaintrygowały te bębny w tej świetnej aranżacji motywu przewodniego, że zaczęłam szukać informacji na ten temat. Trudno stwierdzić, co to dokładnie za instrument. Istnieje mnóstwo rodzajów instrumentów perkusyjnych ludowych i może to być po prostu wszystko. Wygląda na to, że to jakiś rodzaj bębnów afrykańskich, czy w ogóle plemiennych, jak to fani na anglojęzycznych forach piszą, że brzmią one jak "tribal drums" (tribal oznacza właśnie plemienny i czasem używa się tego słowa do określenia pewnych stylów muzycznych).

Jeśli mówimy ogólnie o instrumentach kojarzących się z Hawajami, to pierwsze, co powinno przyjść nam na myśl, to ukulele, czyli taka mała jakby gitarka. Zresztą na Hawajach lubią różne gitary, zwłaszcza akustyczne, a przez moje małe poszukiwania dowiedziałam się czegoś, o czym wcześniej nie słyszałam, że to właśnie tam stworzono coś, co po angielsku nazywa się "steel guitar". Wiedziałam o istnieniu tej odmiany gitary dużo wcześniej, ale nie pomyślałabym, że stamtąd się ona wywodzi. Tłumaczenie na polski tego jako gitara stalowa nie jest raczej najtrafniejsze, polska Wikipedia nazywa toto gitarą hawajską i wyróżnia także jej elektryczną odmianę. Już tego typu gitarki występowały wcześniej w Pokémonach, na przykład tutaj (steel guitar słychać gdzieś po pierwszej minucie), teraz tylko moglibyśmy spodziewać się więcej takich brzmień i mnie by to odpowiadało, bo bardzo je lubię. Smile
A tu trochę hawajskiej muzyki na hawajskiej gitarze.
Wracając do perkusji, motyw z ekranu tytułowego Sun/Moon może świadczyć o tym, że na tym soundtracku będzie więcej bardziej rozbudowanych partii instrumentów perkusyjnych, co byłoby świetne. Mam tu na myśli nie tylko wszelakie bębny i talerze, lecz i takie, na których da się zagrać melodię, zwłaszcza marimba doskonale by tu pasowała, tak jak Sinnoh wyjątkowo lubi wibrafon, czyli takie bardziej rozbudowane dzwonki o wibrującym brzmieniu, ten instrument, który największe zastosowanie odnalazł w jazzie (i jest moim ukochanym instrumentem perkusyjnym, wstęp do tego utworu robi na mnie nieustannie duże wrażenie, choć znam go z pięć lat, jak nie dłużej, rewelacyjny duet perkusji i wibrafonu).
Jest jeszcze taki jeden styl muzyczny, niekoniecznie hawajski, który bardzo lubi rozbudowane partie perkusyjne i chętnie usłyszałabym go trochę w Aloli, ale o tym może przy innej okazji. Wink
Aha, jest taki hawajski bęben nazywający się pahu, ale nie wygląda tu zupełnie jak to coś, co trzyma koala.

Odpisz
11.06.2016, 13:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2016, 14:00 przez Beckendorf.)
Czy ktoś z was widział może to : https://twitter.com/yoko_clover/status/7...0543246336
Bardzo ciekawa jest zamiana w czasie walki. Ciekawe czy może to samo stanie się ze starterami i pieskiem może to jest ta ich "tajemnica"
@Edit
Chciałbym jeszcze dopisać że ta przemiana kojarzy mi się to z Ash-Greninja Smile

Mój FC 2122-8919-9556 Wink
[Obrazek: Pikachu-pokemon-31184096-458-250.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: dragoncandy

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości