Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Kolejny trailer Pokemon Sun/Moon
9.06.2016, 14:56,
RE: Kolejny trailer Pokemon Sun/Moon
Cytat:Co do Sylveona.. okej, rozumiem, że to przez kokardki i różowy kolor, ale jak dla mnie nigdy ''babsko'' nie wyglądał (nie zapominaj, że róż w kulturze azjatyckiej jest kolorem dla obydwu płci). A swoją drogą to niezłe seksizmy tu padają. Tongue
Co do mapy to jakoś za Chiny nie mogę się tam doszukać Ho-Oh'a.
A ja myślę, że powinieneś sobie wpisać "seksizm" w wikipedii i poczytać, bo ewidentnie mylisz pojęcia. Nie dziwi mnie to, bo media i niektóre mniejszości szastają "okołotolerancyjnymi" słowami na lewo i prawo przekręcając ich znaczenie.

Natomiast zgadzam się z drugą częścią posta. O ile Lugię na upartego potrafię dostrzec, o tyle Ho-oha ni chu chu. Jednak połączenie ich ze Słońcem i Księżycem by mnie nie zdziwiło, wystarczy włączyć sobie HG/SS i zobaczyć, że Ho-oha przedstawiają na tle Słońca, a Lugię — Księżyca. Zresztą, motyw fana poszukującego cudów w chmurach powtarza się za każdym razem, gdy pojawiają się mapy regionów Big Grin
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Veill
9.06.2016, 15:20,
Nie wiem w czym tu się pomyliłem. Czy seksizm to przypadkiem nie dyskryminacja kogoś/czegoś ze względu na płeć?
Wie ktoś może z jakich powodów twórcy zdecydowali się teraz na Hawaje?

Odpisz
9.06.2016, 15:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 9.06.2016, 16:05 przez Axel.)
Cytat:Nie wiem w czym tu się pomyliłem. Czy seksizm to przypadkiem nie dyskryminacja kogoś/czegoś ze względu na płeć?
A gdzie w stwierdzeniu "foka wygląda babsko" jest dyskryminacja kogokolwiek? Odnoszę wrażenie, że myli Ci się tolerancja z genderem, dlatego twierdzisz, że przypisanie czemuś męskich/żeńskich cech jest oznaką nietolerancji, stąd — moim zdaniem błędne — używanie słowa "seksizm". Oczywiście mogę się mylić, być może rzeczywiście tego typu skojarzenia wpływają na traktowanie płci, jednak jak na razie takiej zależności nie widzę.
Odpisz
9.06.2016, 19:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 9.06.2016, 19:31 przez Tokusa.)
Cóż, istnieje dyskryminacja ze względu na transpłciowość (w tym genderyzm).
Seksizm to jednak (cytuję) "pogląd, że kobiety i mężczyźni nie są sobie równi lub że nie powinni posiadać równych praw".
Więc już lepiej powiedzieć, że osoby takie jak ja dyskryminują osoby męskie w damskich ciuszkach (w tym babską fokę która miałaby być facetem), niż rzucać hasłem "seksizm" Tongue

A teraz się stąd turlam, bo chyba robię offtop ;_;

[Obrazek: Sgpjwps.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Shinobu, Axel
9.06.2016, 21:06,
A już się bałem, że jako jedyny nie widzę w tych chmurkach Ho-oha, ufff...

Pikaj się tym, tak jak pika to mnie.
Odpisz
9.06.2016, 21:59,
(9.06.2016, 21:06)MagicMuppetMan napisał(a): A już się bałem, że jako jedyny nie widzę w tych chmurkach Ho-oha, ufff...

Też nie jestem w stanie zobaczyć tam Ho-Oh, Lugię jeszcze jako tako mogę uznać, bo niby ta chmurka układa się w kształt szyi i głowy Lugii, ale i tak jakaś taka koślawa wychodzi Big Grin

[Obrazek: trainercard_Maks.png][Obrazek: 13278148_996197977132703_1589207261_n.jpg]

[Obrazek: tumblr_mi3awaRJAo1r922jeo1_500.gif]

Odpisz
9.06.2016, 22:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 9.06.2016, 22:08 przez pokemonek123.)
Mimo wszystko te chmury są dla mnie bardzo sugestywne. Znając twórców to jest jedna z ślepych dróg, która jest tylko po to, aby był hype.

Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Sensei1466
10.06.2016, 5:40,
Lugię jeszcze było widać ze względu na szyję i na upartego można było powiedzieć "O, LUGIA!".
Kurczaka widzę dopiero teraz, gdy zaznaczyłeś "kontury" w Paint'cie 8|

[Obrazek: Sgpjwps.png]
Odpisz
10.06.2016, 7:45,
Wróżenie z chmur jest tak samo skuteczne jak wróżenie z fusów. Tongue Jeszcze trochę a pewnie dopatrzycie się tam Snorlaxa.
@Axel - Właśnie w tym stwierdzeniu. I nie, mnie się nie mylą te pojęcia (tolerancja =/= akceptacja). Tokusa zresztą dobrze to podsumował/a w swoim pierwszym zdaniu.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości