Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémon Sun & Moon - startery
10.05.2016, 15:51,
RE: Pokémon Sun & Moon - startery
HYPE! Na początku myślałem, że to będzie tylko drobna ewolucja w stosunku do 6 generacji, ale widzieliście co oni zrobili z overworldem? Widzieliście?! Region wydaje się bardzo mały, zgadzam się z resztą, ale koniec z miniaturowymi modelami sprawi pewnie, że nie będzie tego tak widać. Poza tym szczerze wierzę, że szykuje się powrót do Kalos.

Startery są mega Big Grin Poza foką, której designem jestem rozczarowany, jest świetnie, chociaż nie zdziwię się jeśli to właśnie ona będzie faworytem każdego gracza w ostatniej formie, coś jak troll z Froakie zmieniającym się w genialnego Greninje <3 Na tę chwilę opowiadam się albo za sową albo za kotełem, który niestety, przewiduję, dostanie pod koniec Fire / Dark - taki counterpart dla Houndooma Tongue

Legendy wyglądają mega, nic dodać ni ująć. Nie mając więcej kryteriów w tym momencie ciężko mi się będzie zdecydować jaką wersję wybiorę, ale chyba pokuszę się na Moon :>

W ogóle beka z tego, że udało się wydedukować tyle rzeczy z kilku skąpych grafik i trademarków zanim jeszcze ten trailer wyszedł i wszystko okazało się prawdą. 4chan to jednak potęga.

Do 23 listopada Big Grin

FC: 4055-7379-4182
IGN: KwazaR
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: pokemonek123
10.05.2016, 15:53,
W sumie to liczę że Ash weźmie kota. Znając anime pewnie znowu będzie miał regionowego ptaszka, plus dochodzi starter sowa... ostatnio za dużo tych skrzydlatych ma. A z kotem może być ciekawie. Zwłasza że atakuje ognistymi kłaczkami Big Grin

"[...] chciałem żyć świadomie, [...] czerpać ze źródeł życia samą jego istotę, odrzucić wszystko co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem"
Odpisz
10.05.2016, 16:04,
Startery oprócz wodnego fajnie zrobione. Ognisty starter w późniejszych ewolucjach prawdopodobnie będzie miał podtyp dark. Grafika i gameplaych wyglądają zachęcająco. Jedynie co mnie martwi to wielkość regionu. Wygląda mi to na małą wysepkę. Mam nadzieję, że przyłożą się do endgame`u i będzie gra na długo starczała. Co do legend bardziej do mnie przemawia soon. Mam skrzywienie do nietoperzy dzięki pamiętnym zubatom z jaskiń...
Odpisz
10.05.2016, 16:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2016, 16:10 przez MagicMuppetMan.)
Nie rozumiem skąd panika, że regon mały. Po pierwsze nie widać tej wyspy w całości, a po drugie Hawaje (którymi inspiracje są oczywiste) to archipelag, więc obecność kilku wysp jest raczej oczywista. No i mnie nie przeszkadza dużo wody, dopóki co dwa metry nie atakują mnie tentacoole. Mam tylko nadzieję, że podróż po regionie będzie trochę bardziej "zakręcona" (w przeciwieństwie do maksymalnie liniowego X/Y) z większą ilością opcjonalnych obszarów.

A poza tym: #teamRowlet

Pikaj się tym, tak jak pika to mnie.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: pokemonek123, Sandy
10.05.2016, 16:13, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2016, 16:23 przez Emillo.)
Mi się wydaję, że to tylko takie wrażenie, że region jest mały, dla mnie jest tam spokojnie gdzie zmieścić ośmiu liderów, jako że pewnie nie jest pokazany model "3D", mam nadzieję, że coś za tą górką się znajduje.
Co do starterów, to Trawiasty/Ognisty jak najbardziej, kupuje na 100% Sun. Legendy świetne, widać tak jak opisała Chicorii transpozycję motywu z Hoenn, z czego się cieszę. Ja jestem osobiście bardzo ciekawy tego regionu Smile
Edit: Zapewne ilość głosów w porównaniu do geny VI będzie wyglądać tak:
Na trawiastego - tyle ile na Fennekina
Na ognistego - tyle ile na Froakiego
Na wodnego - tyle ile na Chespina

[Obrazek: night_before_math_exam.gif]
Odpisz
10.05.2016, 16:22,
RE: Pokémon Sun & Moon - startery!
Ten wodny starter... Dodgy

Reszta całkiem ok, będę musiał się zastanowić między trawiastym, a ognistym, za to legendy super, szczególnie ta z Moon mi się podoba.

[Obrazek: trainercard_Maks.png][Obrazek: 13278148_996197977132703_1589207261_n.jpg]

[Obrazek: tumblr_mi3awaRJAo1r922jeo1_500.gif]

Odpisz
10.05.2016, 16:25,
Oczywiście już widzę dużo płaczu, że startery brzydkie etece. Jak zawsze na początku, ludzie chcą kolejnych Charmanderów, ale moim zdaniem to nudne.
Zapoznałam się trochę lepiej z nimi, pooglądałam ich fantastyczne arty (tym razem jest ich więcej i pokazują charakter tych stworzeń) i teraz mnie podobają się jeszcze bardziej.

Foczka wygląda najbardziej infantylnie, przez co u tych, co lubią najbardziej to, co "cool" jest na straconej pozycji, ale pomysł na nią jest rewelacyjny. Cyrkowe inspiracje. Smile

Kotek jest chyba najmniej oryginalny, już mieliśmy takiego mrocznego kociaka (nie w sensie typu, co wyglądu), ale wciąż jest interesujący. Po przeczytaniu jego opisu tym bardziej skłaniam się ku temu, że po ewolucji zyska tym mroczny, nie tylko wygląd o tym świadczy, także osobowość, Pokémona, który skrywa swe emocje.

Po zobaczeniu rysunków Sugimoriego, to właśnie sówka mnie najbardziej zauroczyła. Te liście ukrywane w piórach, poruszanie głową (jak na sowę przystało) i w ogóle. Jak ktoś nie zauważył, posiada ona nowy ruch o nazwie Leafage, podejrzewam, iż ma on siłę 40, jak Water Gun i Ember, o których jest mowa w opisie pozostałej dwójki (że te ruchy posiadają, od kiedy zostają naszymi partnerami).

Teraz mam problem, którego z tej trójki wybrać. We wszystkich widzę coś interesującego, w każdym widzę potencjał. Najchętniej wzięłabym całą trójkę.

Jak wszyscy zauważyłam, iż region sprawia wrażenie małego, ale wątpię, żeby akcja całej gry toczyła się na małej wyspie. Być może jest ich więcej, albo ta wypa wcale nie jest aż taka mała, jak się zdaje. Gry na pewno będą miały odpowiednią długość. Choć mnie by nie zadowała opcja: mały region główny + większe Kalos, czy inna stara kraina. Wchodziłoby coś takiego w grę tylko wtedy, gdyby to wciąż były gry z szóstej generacji.

No i czytam tak sobie posty na Twitterze Go Ichinose przy pomocy koślawych tłumaczeń z Google Translator, w nadziei, że ten pan potwierdzi oficjalnie, że pisze muzykę do tych gier. Nic wprost nie zostało powiedziane, ale mój ulubieniec chyba pracuje nad tymi grami, widać u niego zaangażowanie w promocje japońskiego filmiku (bardzo ładna historyjka, swoją drogą), a na czyjąś prośbę, żeby pokazał trochę pięknej muzyki, odpowiedział tylko coś w stylu, że ma nadzieję, iż się ona sposoba (jak mi tam translator przetłumaczył). Nadzieja na jego powrót wzrasta. Smile No i chyba się trochę pospieszyłam z tymi tomami, w tym fragmencie, gdzie słychać mocne bębny, to niekoniecznie muszą być tomy, może być inny instrument perkusyjny.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: max 353, Dodoo
10.05.2016, 16:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2016, 16:34 przez Color.)
Startery są super. Pierwszy raz chyba podobają mi się wszystkie. Biorę wodnego jak zwykle, słodki jest max. <3 Tak jak myślałem tropikalna wyspa. W sumie ciekawy taki klimat, zwykle były to zwykłe miasta/wsie bez żadnego bardziej skomplikowanego klimatu. Legendy są okej. Teraz już na pewno biorę Moon. Na pierwszy rzut oka fajnie wszystko wygląda. Smile No i fajnie że zmienili widok rozgrywki.
Odpisz
10.05.2016, 16:37,
O jejciu ! Ten region wymiata, wygląda na mały, ale jest super i bardzo klimatyczny.
Ze starterów najbardziej podoba mi się sowa i kot, w końcu fajny latający trawiasty Pokemon,
zawsze biorę trawiaste startery, ale kotek jest taki słodki, że nie wiem kogo bym wziął.
Legendy mi się bardzo podobają a ten nietoperz wygląda jak Chupacabra Big Grin
Nie mogę się doczegać więcej informacji.

[Obrazek: hippie-724979.jpg]

:
Odpisz
10.05.2016, 16:42, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2016, 16:53 przez pokemonek123.)
Właściwie to w jaki sposób udało się dojść do pomysłu z Hawajami? To było jednak mistrzostwo dedukcji.

A tak poza tym #TeamRowlet

-----

Przypomniałem sobie, że na Hawaje najbardziej naprowadzał Strange Souvenir.
Odpisz
10.05.2016, 16:55,
Teraz jestem jeszcze bardziej pewien że #TeamSun oraz że moim przyjacielem w tej przygodzie będzie Litten Big Grin czekam tylko na informacje od dystrybutora odnośnie Preordera i dodatków dodawanych do przesprzedaży takich jak Figurki Big Grin

Gracz,Nerd,Niegardzący dobrą muzyką elektroniczną miłośnik House'u i Daft Punk,Ludolog,Miłośnik Retro konsol i komputerów ukryty w cieniu twórca na yt. #TeamSun #TeamLitten
[Obrazek: 315518_trainercard-JRSZ99.png]
Odpisz
10.05.2016, 16:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2016, 16:58 przez Makoko.)
(10.05.2016, 16:25)Chicorii napisał(a): Oczywiście już widzę dużo płaczu, że startery brzydkie etece. Jak zawsze na początku, ludzie chcą kolejnych Charmanderów, ale moim zdaniem to nudne.
Zapoznałam się trochę lepiej z nimi, pooglądałam ich fantastyczne arty (tym razem jest ich więcej i pokazują charakter tych stworzeń) i teraz mnie podobają się jeszcze bardziej.

Foczka wygląda najbardziej infantylnie, przez co u tych, co lubią najbardziej to, co "cool" jest na straconej pozycji, ale pomysł na nią jest rewelacyjny. Cyrkowe inspiracje. Smile

Mnie wlaśnie ta przesadna infantylnośc odrzuca, ale założę się, że w finalnej formie to wodny starter będzie wyglądał jak największy badass Big Grin

Pozostała dwójka jest dla mnie super i podobają mi się o wiele bardziej niż startery z Kalos, tam tylko Froakie i jego ewolucje mi się podobały.

[Obrazek: trainercard_Maks.png][Obrazek: 13278148_996197977132703_1589207261_n.jpg]

[Obrazek: tumblr_mi3awaRJAo1r922jeo1_500.gif]

Odpisz
10.05.2016, 17:06,
Trochę wybrzydzania, trochę zachwalania:

1. Nie podoba mi się animacja chodzenia (czy tam biegania) xD jakby się na szczudłach męczył
2. Sceny przerywnikowe wydają się być powolne, czyli bez zmian
3. Rozdzielczość nie zachwyca (ale czego się spodziewać po przenośnej konsoli)
4. Faworyzowany trawiasty pokemon. Jedyny, który ma podtyp (być może przy ewolucjach reszta też doczeka się podtypu) i jedyny, który (w mojej skromnej opinii) wygląda dobrze.
5. Mapa pewnie będzie większa niż się wydaje, a jeśli nie to może będzie coś w stylu II gen, gdzie mogliśmy przejść ligę od nowa w Kanto, tylko że tutaj powrót do Kalos.
---
1. Podobają mi się obie legendy, aż szkoda że taki plan marketingowy istnieje na dzielenie gry na pół ;/
2. Jak zawsze będę biegał kobietą, podoba mi się i nie muszą nic zmieniać <3
3. Mapa wydaje się być fajna. Miałbym ochotę na eksplorację, połażenie bez sensu po grze, ale nie wiem czy te lokacje nie będą zamknięte (jedna ścieżka lub dwie na krzyż i nic ciekawego poza trawą z pokemonami).
4. Liczę na ciekawą fabułę i nieziemski klimat. Zobaczymy co z tego będzie. Pierwej muszę kupić 3DS'a xD
Odpisz
10.05.2016, 17:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2016, 17:18 przez Sandy.)
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne dzięki grafice i gameplayowi. Wreszcie pełnowymiarowe postacie + wygląda na to że, wróci customizacja.

Drugie wrażenie... cóż, zobaczyłam startery. Na początku żaden z nich mi się nie podobał, teraz... cóż, tak samo xD ale powoli przekonuję się do kota. Z drugiej strony liczę na to, że to tylko kiepski efekt pierwszej formy (jak w XY) i ich ewolucje będą lepsze, bo przyznam, że chętnie bym wzięła sowę jeżeli będzie lepiej wyglądać. Na obecny moment mój faworyt to kociak (chociaż najchętniej przesłałabym coś przez Poke Bank).

Legendy... na początku ten lew(?) nie spodobał mi się, ale legenda z Moon zrobiła na mnie dużo gorsze wrażenie (chociaż na okładce wygląda nieco lepiej niż w gameplayu). Przy drugim podejściu ognisty Pok mi się spodobał i to chyba wbrew wcześniejszym zamiarom wezmę Sun.

Podsumowując - grafika na plus, styl regionu na plus (jak inni, liczę na to że będzie większy), startery na minus z nadzieją na lepsze, legendy takie sobie.

EDIT: pamięta ktoś jak było z dodatkami do gier wcześniej? Gdyby miała być jakaś kolekcjonerka, zapowiedzieliby już ją czy jeszcze mogą czekać?

FRIEND CODE: 1907 - 9155 - 5701 Pokemon Y/Omega Ruby/Moon
Friend Safari: Eevee, Minccino, Teddiursa
[Obrazek: tumblr_ne96g2ndjd1sryapdo1_500.gif]
Odpisz
10.05.2016, 17:29,
Japonia ma lepszą reklamę... Nawet wybór wyglądu postaci widać!

[Obrazek: KwlYeNO.jpg]

tak, posiadam uprawnienia moderatora nieprawdziwego

www.pokemony.aaf.pl

[Obrazek: tumblr_ljq904F7co1qcwik5o1_r1_500.gif]
Bardzo lubię Spheale Smile
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości