Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémon Sun & Moon - startery
10.05.2016, 14:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2016, 14:31 przez Ertix.)
RE: Pokémon Sun & Moon - startery!
Fajnie, bo jak widzę łachy laski to aż customizacja sama mi się nasuwa na myśl. Wink

Yup, customizacja potwierdzona. Wink

Odpisz
10.05.2016, 14:26,
Dziwna sprawa, bo pierwszy moment ujrzenia starterów to było wrażenie typu "Matko, przecież to są fakemony", ale już z bliska kiciuś i foczka bardzo fajne. Sowa nadal dziwna, trochę nawet się jej boję. Nic tam, ja wezmę kota, będę czekać aż trafi się dziewczynka i nazwę ją Luna, w wersji Moon i ze względu na kolor pasuje idealnie, a jak już ktoś nie wie dlaczemu to jego own business.

Legenda Sun wymiata, a ta z Moon jeszcze bardziej mi się podoba. No i ten przyjemny tropikalny klimat. Dokładna data wyjścia gry. Bardzo udany dzień prawda?
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Allsix, tajnyx
10.05.2016, 14:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2016, 14:38 przez Faladriel.)
Zostałem rozdarty, wszystkie startery wyglądają niesamowicie super, to oznacza, że będę musiał 3 razy przejść grę Tongue (co nie będzie trudne biorąc pod uwagę poziom trudności, w końcu oglądałem live, gdzie prowadzący praktycznie bez interesowania się Xem przeszedł całą grę Charizardem i jego pierwszym z brzegu atakiem) chyba, że ich ewolucje będą sprawiały we mnie odruchy wymiotne.

[Obrazek: tumblr_n1sf6eudsF1tuopnto1_400.gif]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nid
10.05.2016, 14:35,
Dialog z profesorem zdradza, że protagonista jest z nim spokrewniony.
Odpisz
10.05.2016, 14:36,
Grant, Wulfric, prawdopodobnie Shauna, Lunaala (?) przypominająca Olympię... Kupa nawiązań do Kalos. Po kawałku grafiki ludziska wysnuwali przeróżne teorie... No to dopiero teraz się zacznie xD

[Obrazek: beautifulandbooold.png]
[Obrazek: sj2.png]
Czasami tak bywa... że rozbić się może nawet plastikowa butelka.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Makion, Shinobu, Sandy
10.05.2016, 14:39,
Kurcze nie jest dobrze :/ Zarówno startery jak i Legendy imo mocnoooooo średnio. Na grafikach wyglądają trochę lepiej niż w samej grze dla mnie....ale i tak poziom już mniej więcej Jokaiłoczy...

Na szczęście całą reszta wygląda kosmicznie dobrze *_*

3DS FRIEND CODE: 5086-1738-5699
B/W FRIEND CODE: 4857 - 2241 - 8088
B2/W2 FRIEND CODE: 1550 - 7254 - 7164
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nekuro
10.05.2016, 14:41,
To chyba nie caly region boe jest strasznie maly

[Obrazek: alola.jpg]

[Obrazek: 2ztm0ao.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: max 353
10.05.2016, 14:43,
(10.05.2016, 14:39)Nilson napisał(a): Kurcze nie jest dobrze :/ Zarówno startery jak i Legendy imo mocnoooooo średnio. Na grafikach wyglądają trochę lepiej niż w samej grze dla mnie....ale i tak poziom już mniej więcej Jokaiłoczy...
Opatrzysz się, to Ci się spodobają. Zawsze na pierwszy strzał nowe poki wydają się gorsze. Chyba tylko w X/Y startery od razu mi się spodobały (legendy w R/S).

Pikaj się tym, tak jak pika to mnie.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Shinobu
10.05.2016, 14:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2016, 14:44 przez Brookens.)
Na moje oko ta wyspa jest wzorowana na samym Hololulu/Oahu)

[Obrazek: beautifulandbooold.png]
[Obrazek: sj2.png]
Czasami tak bywa... że rozbić się może nawet plastikowa butelka.
Odpisz
10.05.2016, 14:50,
Ej moim zdaniem też jest to za mała wyspa (regiona) może będzie kilka koło siebie lub będą tylko 4 odznaki jak na wyspać Oranżowych. Taki mini region, bo gdzie tu ma sie zmieścić 8 liderów sal

Friends Code : 4227-3105-1459[Obrazek: _wallpaper__generation_6_by_arkeis_pokemon-d7j7rll.jpg]
Odpisz
10.05.2016, 14:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2016, 14:57 przez Chicorii.)
Znów mnie długo nie było (tak wyszło), ale wracam z powodu newsów. Post będzie pisany na gorąco, więc będzie chaotyczny, ale właśnie pierwsze wrażenia są najlepsze.

A jakie one są? Bardzo pozytywne. Startery na pierwszy rzut oka wyglądają dziwnie, ale trzeba dać im szansę, oswoić się. Poza tym wygląd to nie wszystko, a chociażby sam pomysł na startera trawiastego ptaka uważam za rewelacyjny i mam przeczucie, że z tego niepozornego ptaszka wyrośnie coś pięknego, więc nie skreślajcie tak od razu tej pierzastej kulki. Póki co najbardziej oczarował mnie kociak, najpewniej po ewolucji dojdzie mu tym Dark, na teraz mój wybór.
A patrząc na legendy - ta z wersji Moon jest majestatycznie piękna, już chyba wiem, którą grę kupię.

Region? Jeszcze bardziej tropikalny niż Hoenn (wyczuwam zresztą nawiązania do niego jeszcze w czymś oprócz świata, ale o tym za chwilę). Nazwa mi nie przeszkadza, pasuje, a to najważniejsze. Na pewno jest lepsza od Unova, do czego miałam obiekcje, ale się przyzwyczaiłam.

Grafika - super, styl graficzny za wiele się nie zmienił, lecz mimo to widać wyraźny postęp, dlatego jest to grafika godna siódmej generacji. Pod tym względem spełnili moje oczekiwania, a chciałam tylko jednego, żeby jeśli to siódma generacja, to by te gry nie wyglądały tak samo, jak XY/ORAS.

Ale wiecie co mnie najbardziej spodobało się w tym całym filmie? Motyw muzyczny. W końcu naprawdę kreatywna aranżacja tematu przewodniego serii. Ta z XY Shoty Kageyamy to była totalna sztampa, nudna i krótka. Gorsza od niej jest tylko oryginalna wersja. Natomiast remaster tego RSE został popsuty mówiąc bardzo łagodnie, przez tego samego kompozytora, brzmi sztucznie (zwłaszcza sekcja dęta) i jest wręcz uproszczona w stosunku do oryginału, jest mniej potężna i głęboka.
Świetny aranż, wykorzystujący całość orkiestry symfonicznej. Brzmi, jakby został zaaranżowany przez Go Ichinose, tak jak inne najbardziej kreatywne wersje tematu głównego, czyli te z Hoenn, Sinnoh i Unovy (oba i ten z BW i BW2), tym bardziej, że bardzo mi przypomina jego styl orkiestracji, jaki pokazał w Pocket Card Jockey (posłuchajcie choćby motyw przewodni tej gry https://youtu.be/uTqBa73ey24). To jest jego brzmienie, albo ja już oszalałam (całkiem możliwe).
No i ja w pewnym momencie słyszę bardzo wyraźnie nawiązanie do aranżu hoennowskiego, nie wydaje mi się, żeby to było przypadkowe. Porównajcie momenty:
1:08-1:23 z tego filmiku z
0:47-1:02 z tego https://www.youtube.com/watch?v=2s6Ei1LfBAY
Słyszycie to, co ja? Jakby wręcz skopiowano ten fragment i wrzucono tu. Od razu rzuciło mi się to bardzo wyraźnie w uszy. Zresztą tu nie chodzi tylko o ten fragment. Konstrukcja całej kompozycji przypomina tę hoennowską. Najbardziej oryginalny jest ten fragment z bardzo tropikalnie brzmiącymi tomami (tom to taki bęben, jakby ktoś nie wiedział, jest ważną częścią zestawu perkusyjnego).
Jakbym chciała, żeby to, co tu piszę okazało się prawdą, tzn. to, że to zrobił Go Ichinose. Tak bardzo stęskniłam się za jego muzyką. Na swoim Twitterze zapraszał na tę godzinę na oficjalną stronę, to jest nadzieja. Smile
Niestety instrumenty nie brzmią na żywe, to raczej wciąż sample, ale niezłej jakości. No chyba, że to wszystko przez bardzo słabą jakość dźwięku w tym filmiku, ale wątpię w to.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Mariiija, Makion, max 353
10.05.2016, 14:52,
Mato, oby były jakieś fajne wodne poki, bo pewnie znowu będziemy głównie poruszać się surfem... Too much water Big Grin

"[...] chciałem żyć świadomie, [...] czerpać ze źródeł życia samą jego istotę, odrzucić wszystko co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem"
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Tyma, Shinobu
10.05.2016, 14:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2016, 14:58 przez Axel.)
Ta Aloha Alola jest strasznie malutka. Mam wrażenie, że to tylko "wyspa startowa", z której ruszymy do właściwego regionu. Startery mi się spodobały, moje serce skradła sówka płaskodzioba. Ale te legendy to marność nad marnościami... Lewek jest jeszcze okej — chociaż po legendarnym Pokémonie spodziewam się czegoś więcej niż dużego, białego lwa — ale legenda Moona wygląda jak nieudana krzyżówka Olympii z Yveltalem.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Sandy
10.05.2016, 15:00,
Na statycznych grafikach (zwłaszcza okładkowej) Moonowy nietoperz faktycznie wygląda średnio, ale już na filmie z gry, gdy jest w ruchu dużo zyskuje (podobnie jak lew).

Pikaj się tym, tak jak pika to mnie.
Odpisz
10.05.2016, 15:05,
Ja tam biorę sowę i sun. Oby ten region był większyUndecided
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości