Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémon Sun & Moon - pierwsze informacje
6.05.2016, 20:43,
RE: Pokémon Sun & Moon - pierwsze informacje
(6.05.2016, 12:48)Misiurkapl napisał(a): Mnie tylko dwie sprawy interesują. Typy starterów i exkluzywne legendy. Zamierzam sobie przesłać parę pokow z or przez pokemon bank więc chciałbym wiedzieć jakie typy będą miały by się w party nie powtarzały.

Coś mi się wydaje, że będą startery takich typów: Fire, Grass, Water. Ale nie wiem... :/

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRYTmpwLpOg__DqV-q492t...H5YdLLskmw]
 Cherish Balle podarowali: MagicMuppetMan
6.05.2016, 22:01,
(6.05.2016, 20:43)Fennekin napisał(a): Coś mi się wydaje, że będą startery takich typów: Fire, Grass, Water. Ale nie wiem... :/

Ja bym chętnie zobaczył Psychiczny / Mroczny / Wróżkowy, ale konserwatystom się nie spodoba.
 Cherish Balle podarowali: Ertix
6.05.2016, 23:18,
(6.05.2016, 22:01)Loxiney napisał(a):
(6.05.2016, 20:43)Fennekin napisał(a): Coś mi się wydaje, że będą startery takich typów: Fire, Grass, Water. Ale nie wiem... :/

Ja bym chętnie zobaczył Psychiczny / Mroczny / Wróżkowy, ale konserwatystom się nie spodoba.

Mrok > Psychiczny
Maga > Mrok
Psychiczny = Magia - te dwa typy działają na siebie normalnie, jak już bardziej odpowiedni jest typ Walczący, chociaż całkowity immunitet Mrocznych nad Psychicznymi jest troszkę nie fair wobec trenerów Psychicznych :v

Jak poparcie typów dotychczasowych starterów to konserwatyzm, to jestem w pełni zdeklarowanym konserwatystą Big Grin Kombinować można z podtypami (#GrassSteelplease)
6.05.2016, 23:53,
(6.05.2016, 23:18)Soon napisał(a): (#GrassSteelplease)

Byle nie był znowu powolny, to nie mam zastrzeżeń. Zawsze wybierałem trawiaste startery jako pierwsze i doszedłem do pewnego wniosku, że GF traktuje je trochę po macoszemu. Wyjątkiem są Sceptile i Serperior, mające więcej prędkości niż Venusaur, Torterra, Meganium i Chesnaught. Obawiam się, że typ Steel spowodowałby powstanie kolejnego żółwia z licznymi słabościami. Osobiście nic nie mam do Chesnaughta (jak dla mnie, jego design jest przyzwoity) ale typ fighting (tak w ogóle to niech nie wciskają już ten Fighting starterom, bo tylko ukróca ich potencjał, niezależnie czy dostaje ognisty, wodny czy trawiasty) oraz niskie statsy szybkości sprawiają więcej szkód, niż korzyści (chyba, że dostanie nową formę na zasadzie Greninji i coś to zmieni). Liczę na to, że w S/M trawiasty starter okaże się następcą Sceptile'a. Nawet, jeśli ma być potencjalnie tą sową grass/flying (Mokuroh).
Przepraszam za mały off-top, ale lubię wypowiadać się o trawiastych starterach, więc nie mogłem się powstrzymać. Big Grin
7.05.2016, 0:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.05.2016, 0:24 przez Soon.)
(6.05.2016, 23:53)Makion napisał(a):
(6.05.2016, 23:18)Soon napisał(a): (#GrassSteelplease)

Byle nie był znowu powolny, to nie mam zastrzeżeń. Zawsze wybierałem trawiaste startery jako pierwsze i doszedłem do pewnego wniosku, że GF traktuje je trochę po macoszemu. Wyjątkiem są Sceptile i Serperior, mające więcej prędkości niż Venusaur, Torterra, Meganium i Chesnaught. Obawiam się, że typ Steel spowodowałby powstanie kolejnego żółwia z licznymi słabościami. Osobiście nic nie mam do Chesnaughta (jak dla mnie, jego design jest przyzwoity) ale typ fighting (tak w ogóle to niech nie wciskają już ten Fighting starterom, bo tylko ukróca ich potencjał, niezależnie czy dostaje ognisty, wodny czy trawiasty) oraz niskie statsy szybkości sprawiają więcej szkód, niż korzyści (chyba, że dostanie nową formę na zasadzie Greninji i coś to zmieni). Liczę na to, że w S/M trawiasty starter okaże się następcą Sceptile'a. Nawet, jeśli ma być potencjalnie tą sową grass/flying (Mokuroh).
Przepraszam za mały off-top, ale lubię wypowiadać się o trawiastych starterach, więc nie mogłem się powstrzymać. Big Grin

Dokładnie XD Ten "fajting" wydaje mi się wymuszony na twórcach XD Ale żeby dawać go trawiastemu, żeby uginał się już pod każdym typem... Zwłaszcza latającym... Serce się kraja. I skupienie się w aż tak dużym stopniu na Obronie... Mogę się mylić, ale to base stat 122 w Defensywie chyba i tak mało co daje w walce, np. z Noivernem, o Talonflame'ie nie wspominając... Ech. A wybrałem stalowy, bo jedynie ogień i walka są na niego super efektywne.

A Poke- Sowa, 4x na Lód? Rili? Ciężkie życie tak przyzwoitego typu.

Żeby nie było, że nie na temat, czy coś, to chciałbym startera Water/ Poison *8*

[Obrazek: funny-pokemon-gif-magikarp-why.gif]
7.05.2016, 0:29,
Jeżeli chodzi o moje podtypy to:
Water/Fly
Grass/Electric
Fire/Ground
Dosyć ciekawe by to było, tak sądzę.

7.05.2016, 0:35,
(7.05.2016, 0:29)Ertix napisał(a): Jeżeli chodzi o moje podtypy to:
Water/Fly
Grass/Electric
Fire/Ground
Dosyć ciekawe by to było, tak sądzę.
Grass/Electric? Big Grin Mógłbyś rozwinąć? Zainteresowałeś mnie tą kombinacją XD (wygląd, ew. staty)
Brak podatności na Flying... Miodzio Big Grin

7.05.2016, 0:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.05.2016, 0:47 przez Makion.)
Ertix napisał(a):Grass/Electric

Grass/Electric miała mieć ta palma z plotek o Plus/Minus i w sumie, podoba mi się ta kombinacja. Elektryczność do tej pory ma tylko jedną słabość i to od Ground, trawa mogłaby jeszcze tylko wspomóc elektryce. Smile

Soon napisał(a):A Poke- Sowa, 4x na Lód? Rili? Ciężkie życie tak przyzwoitego typu.

Rewelacyjny Mega Sceptile także dostaje 4x od lodu i to tylko jedyny mankament tej kombinacji. (i tak z ultra mocnym faworytem 6 generacji nie ma szans - mowa o Greninjy, która jest dopiero słabsza chyba od Rayquazy, ale i tak zmiata wszystko obowiązkowym Ice beamem w Move Secie). Już się boję, co Ash-Greninja będzie wyczyniał w S/M Tongue
7.05.2016, 0:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.05.2016, 0:49 przez Soon.)
A co do statystyk starterów:
*standardowe Grass 525, Water 530 Fire 534?
*Unova- po równo?
*Kalos, Hoenn- u obu 530 i jeden więcej?

Ja właśnie na tym polu chciałbym jakichś manewrów. Może trawiasty najwięcej? Bo przez 20 lat jeszcze tak nie było XD (Tak, argument godny siedemnastolatka)

O, i jeszcze przydatny wszędobylski gryzoń, z jakimiś przydatnymi rozłożeniami Big Grin Jak nie HM Slave to pełnoprawny członek drużyy ^^

(7.05.2016, 0:43)Makion napisał(a):
Ertix napisał(a):Grass/Electric

Grass/Electric miała mieć ta palma z plotek o Plus/Minus i w sumie, podoba mi się ta kombinacja. Elektryczność do tej pory ma tylko jedną słabość i to od Ground, trawa mogłaby jeszcze tylko wspomóc elektryce. Smile

Soon napisał(a):A Poke- Sowa, 4x na Lód? Rili? Ciężkie życie tak przyzwoitego typu.

Rewelacyjny Mega Sceptile także dostaje 4x od lodu i to tylko jedyny mankament tej kombinacji. (i tak z ultra mocnym faworytem 6 generacji nie ma szans - mowa o Greninjy, która jest dopiero słabsza chyba od Rayquazy, ale i tak zmiata wszystko obowiązkowym Ice beamem w Move Secie). Już się boję, jak Ash-Greninja będzie wyczyniał w S/M Tongue

Mnie odtrąca ten jęzor XD Jak kocham środkową formę Froakie'go to Greninja jest... ugli XD To jest ważne, ŻADNYCH PASKUD typu Emboar wśród starterów.

Cherish Balle podarowali: Brendan Birch
7.05.2016, 8:35,
Nie sadze zeby ilosc slabosci miala tak wielkie znazenie skoro taki Greninja ma wiele wiecej slabosci niz np Blastoise, Feraligatr, Swampert czy Samurott a i tak radzi sobie duzo lepiej od nich. Tu bardziej chodzi o zdolnosci i rozlozenie statystyk.

Ja bym nie pogardzil Grass/Rock, po prostu Fire (poki co tylko Typhlosion ma pojedynczy typ z ognistych starterow wiec czemu nie) i Water/Bug

[Obrazek: 2ztm0ao.jpg]
 Cherish Balle podarowali: Lucar
7.05.2016, 10:13,
Cytat:i Water/Bug
Ugggh... nie wyobrażam sobie jak taki starter mógłby wyglądać.

[Obrazek: Leaked-Pokemon-Sun-Moon-Footage.gif]
7.05.2016, 10:30,
(7.05.2016, 8:35)Allsix napisał(a): Nie sadze zeby ilosc slabosci miala tak wielkie znazenie skoro taki Greninja ma wiele wiecej slabosci niz np Blastoise, Feraligatr, Swampert czy Samurott a i tak radzi sobie duzo lepiej od nich. Tu bardziej chodzi o zdolnosci i rozlozenie statystyk.

I tu masz rację, właśnie statsy i zdolności stanowią główną siłę poka, a w przypadku Greninjy wystarczyła szybkość, dobre rozłożenie iv i ev oraz Protean, by niszczyć większość poków jednym uderzeniem. O czym się rozpisuję, na pewno każdy kto grał w competitive to wiele razy spotykał żabę. (Ja jestem tak słaby, że pokonanie Greninjy graniczy z cudem. Do tej pory tylko mój M Venusaur raz go pokonał Tongue)
Chesnaught nie dość, że największym jego atutem jest obrona, to i tak ciężko z nim coś zrobić, jak trafi się naprawdę szybki pok. Osobiście uważam, że "Fighting" dla starterów to kula u nogi.
 Cherish Balle podarowali: malva, Lucar
7.05.2016, 11:29,
Tak w ogole to Masuda zorganizowal jakies odliczanie

http://lineblog.me/masudajunichi/archives/3296364.html

Mozna odniesc wrazenie ze szykuja cos wiecej niz zwyczajne ujawnienie kolejnej generacji

[Obrazek: 2ztm0ao.jpg]
7.05.2016, 16:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.05.2016, 17:01 przez Ertix.)
Masuda ma w zwyczaju pisać słowa w swoich notkach nawiązujące do regionów w nowych grach. Tym razem padło na ''ciao'', więc czyżby to była jakaś wskazówka?

Cherish Balle podarowali: malva
7.05.2016, 17:33,
(7.05.2016, 16:56)Ertix napisał(a): Masuda ma w zwyczaju pisać słowa w swoich notkach nawiązujące do regionów w nowych grach. Tym razem padło na ''ciao'', więc czyżby to była jakaś wskazówka?

Ciao oznacza po włosku ,,cześć!" zarówno na powitanie, jak i pożegnanie (w końcu się przydał słownik polsko-włoski z domu Tongue). Możemy więc wnioskować, że nowy region będzie wzorowany na Włoszech, a nie Hawajach (co mnie akurat cieszy Big Grin)

[Obrazek: Leaked-Pokemon-Sun-Moon-Footage.gif]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości