Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promoTotally Pokemon - Szalony Wyścig!
29.08.2017, 14:29,
RE: Totally Pokemon - Szalony Wyścig!
(29.08.2017, 14:18)Makion napisał(a): Kontynuuj bo ciekawe. Tongue Fajnie ukazałeś relację Damiena i Crossa, ale troszkę zagubiłem się w tym łańcuszku z iksowym Charmanderem. To było tak, najpierw dał Damienowi, który porzucił go na skale, dzieciak z alabastii go przygarnął, a ten następnie trafił do ciebie? A do kogo trafiła samica w takim razie? Jeśli ma to być ujawnione później w ramach fabuły, to nie odpowiadaj na pytanie. Podoba mnie się to, że Cross jest mentorem trochę naiwnego Damiena, przekazując mu swoją pokrętną ideologię, ale w sumie to uważam, że zawsze się przyda postać, która ma odmienne zdanie od większości trenerów, dążących przede wszystkim siły poprzez więź ze swoim poksem. Czekam jeszcze na postać, z charakterem competitive breedera, co porzuca pokemony tuż po wykluciu, bo ma nie tę naturę, czy potencjał jaki oczekiwał. Wink

Wow, niesamowite że przeczytałes ten rozdział! Supcio to słyszeć, dogodziłes mi.

To jest niezwykle ciekawa sprawa, bo tak naprawdę nie ma na co odpowiadać. Cały ten chapter w taki czy inny sposób nawiązywał do wydarzeń które miały miejsce w przeszłych rozdziałach. Zwróć także proszę uwagę na to, iż nie pada wprost informacja która wskazywałaby na to iż dziewczyna o której mówi Cross to także był Charmander, jego wypowiedź jest bardzo sprytnie skonstruowana. To również jest nawiązanie do bardzo konkretnego tekstu i wypowiedzi z przeszłości, ale ponieważ życzyłeś sobie bez spoilerów, no to bez :p

Jeśli jednak zmienisz zdanie, wtedy od rączki, kiedy chcesz i gdzie chcesz ujawnionko ziom. ja na twoim miejscu jednak bym nie chciał szczerze mówiąc, tak jest dużo fajniej.

P.S. I tak, Czarmi przeszedł drogę przez mękę, ale ponieważ skończył u mistrza regionu, chyba było warto.
Odpisz
29.08.2017, 15:46,
RE: Totally Pokemon - Szalony Wyścig!
(29.08.2017, 14:29)Maddox napisał(a): Zwróć także proszę uwagę na to, iż nie pada wprost informacja która wskazywałaby na to iż dziewczyna o której mówi Cross to także był Charmander, jego wypowiedź jest bardzo sprytnie skonstruowana. To również jest nawiązanie do bardzo konkretnego tekstu i wypowiedzi z przeszłości, ale ponieważ życzyłeś sobie bez spoilerów, no to bez :p

Właśnie takie odniosłem wrażenie, że może tu także chodzić o dziewczynę trenerkę, jak i również o samiczkę Charmander. W każdym razie nie chcę wnikać w szczegóły i zaczekam jak sam rozwiniesz ten wątek.

Cytat:Jeśli jednak zmienisz zdanie, wtedy od rączki, kiedy chcesz i gdzie chcesz ujawnionko ziom. ja na twoim miejscu jednak bym nie chciał szczerze mówiąc, tak jest dużo fajniej.

Jednak wolę cierpliwie poczekać, niż mieć wszystko podane na tacy. Nie wiem nic o wypowiedziach z przeszłości, masz na myśli swój fik, czy wydarzenia z anime? Nie śledziłem wcześniej twojej twórczości tak wnikliwie, by mieć rozległą wiedzę w tym zagadnieniu. Jeśli chodzi o anime, to mam spore braki, bo nie oglądałem serialu regularnie i nie z takim zaangażowaniem, by znać każdy szczegół. Na przykład ominęła mnie Generacja Advanced i kompletnie nie wiem nic o tej serii, za to pierwszej już nie pamiętam, a połowę serii z Johto nawet nie znałem (nawet tego, że był w niej Blaziken, czy Keckleon i dowiedziałem się dopiero wtedy, jak przez jakiś czas powtarzali końcówkę 5 sezonu i 1 sezon z Advanced jeszcze na Polsacie Tongue).
Odpisz
29.08.2017, 19:50,
RE: Totally Pokemon - Szalony Wyścig!
(29.08.2017, 15:46)Makion napisał(a): Jednak wolę cierpliwie poczekać, niż mieć wszystko podane na tacy. Nie wiem nic o wypowiedziach z przeszłości, masz na myśli swój fik, czy wydarzenia z anime? Nie śledziłem wcześniej twojej twórczości tak wnikliwie, by mieć rozległą wiedzę w tym zagadnieniu.

O mój fick w większości, ale nie tylko. Mimo że wiele wątków zrobiłem własnych, to przeważnie dlatego że inaczej się po prostu nie dało. Doskonały przykład jest w tym chapterku - Cross to odpowiednik Damiena i oboje nie powinni nawet istnieć w tym samym wymiarze, ale po prostu tak mi się to w całość układa że szok.

Jupi, i've got a fan!
Odpisz
20.07.2018, 20:23,
RE: Totally Pokemon - Szalony Wyścig!
Epilog.

Rozdział Specjalny "Sun Burst Versus Ultra Burst" Część 1 - Decyzja.

Minął już miesiąc od zakończenia wyścigu w którym to Alain oraz Gladion nie pozostawili nawet cienia szansy swej konkurencji aż do ostatniej strefy luzu. Nawet ścieżki naszych zwycięzców ponownie musiały się rozejść, ponieważ Gladion miał obowiązki w fundacji Aether którym musiał sprostać. Alain jednak nie zamierzał jeszcze kończyć swej przygody. Ponownie wypuścił więc permanentnie na wolność swego pierwszego partnera Charizarda, po czym niezwłocznie rozpoczął z nim dialog.

- Już od kilku miesięcy nie mieliśmy do czynienia z twoją specjalną przemianą, aż od czasu naszej ostatecznej bitwy przed samym finałem wyścigu z Cyrusem oraz Maddoxem, kiedy to powstrzymaliśmy ich przed unicestwieniem całej ludzkości za pomocą Primal Dialgi oraz śmiertelnego wirusa Maddoxa na który to były odporne jedynie pokemony(długo by gadać o moich dawnych planach scenariuszowych ;p). A jednak nie daje mi ona spokoju, czuje że nasza więź sięgała wtedy zenitu. - Rawr? - Mieliśmy już kiedyś do czynienia z Necrozmą. Pewien nasz stary znajomy chciałby się z nami spotkać i coś o nim opowiedzieć. Ruszajmy przyjacielu.

W pobliskiej kawiarni gdzie to można spokojnie przebywać wraz ze swoimi pokemonami na wolności, na Alaina oraz jego Czarka czekał już Dr. Colress mający dla nich ponoć jakieś ciekawe wieści. - Witam doktorze. - A dzień dobry Alain, gratuluję ci wygranej, mówiąc szczerze od początku tak sądziłem że wygrasz. Nie dlatego że cie faworyzowałem, po prostu tak wynikało z moich obliczeń. - Przykro mi z powodu pańskiego mentora, ale po prostu musieliśmy go zniszczyć. Nawet z Cyrusem udało się ostatecznie porozumieć, jednak Maddox nie pozostawił nam wyboru. - No cóż, w życiu różnie bywa, nie mówmy już o nim.- Chciał nam pan coś przekazać? - Tak. Po kilkumiesięcznej obserwacji Necrozmy odkryłem iż ulega on podobnemu procesowi jak twój Charizard z jedynie drobnymi róznicami - On pod wpływem specjalnego kamienia cały przepełnia się światłem co zostało nazwane zjawiskiem ultra rozbłysku, podczas kiedy twój Charizard podczas ostatecznej eskalacji więzi którą z tobą dzieli cały staje w żywym ogniu, co profesjonalnie nazwaliście z kolei zjawiskiem słonecznego rozbłysku. - Jakie z tego wnioski? - Przypuszczam iż twój Charizard jest o wiele bardziej wyjątkowy niż nam wszystkim się do tej pory wydawało, jednak aby się upewnić będę musiał przeprowadzić na nim pewne badanie ale spokojnie, nic niepokojącego, głównie chodzi mi o jego DNA. Chciałbym je porównać do tego pochodzącego z krystałów Z oraz ewentualnie Necrozmy, jeśli wcześniejszy etap zakończy się pomyślnie. Jego namierzenie jednak mogłoby być pewnym problemem. - Nie dla nas. Wspólnie pokonaliśmy już wielką trójkę z regionu Hoenn oraz Zygarde'a, Ultra Necrozma nie będzie wyjątkiem. - Wspaniale. Możemy od razu przejść do rzeczy? Urządzenie na mojej ręce już posiada dane kryształów, chciałbym jedynie jedną łuskę twojego Czarka. Mogę? Charizard bez problemu ją przekazał ponieważ sam był ciekaw wyniku. Doktor najwyraźniej był w szoku względem rezultatu.

- Powiedz mi, pamiętasz może skąd pochodził twój Charmander? - Mówiąc szczerze nigdy nie dbałem o tę informację. Gdy po raz pierwszy wiele lat temu spotkaliśmy się w laboratorium profesora Sycamore'a i pierwszy raz spojrzeliśmy sobie w oczy, od razu wiedzieliśmy iż od tej pory wszystko chcemy robić razem. I tak tez się stało. Prawda przyjacielu? - Roar! - W takim razie proponuję małą wycieczkę do regionu Kalos i twojego dawnego mentora oraz naturalnie współ przeciwnika podczas rywalizacji w wyścigu. Przedostatnie miejsce w końcu nie jest takie najgorsze, prawda? - W jakim celu? - Ustalenia tego czy być może jest on w stanie odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe iż twój Charizard posiada gen będący esencjonalnym budulcem kamieni Z oraz jak mniemam, genem należącym pośród żywych stworzeń, jedynie do Necrozmy. Jego jednak namierzymy później, na razie proponuję jedynie spotkanie oraz rozmowę z Profesorem, gdyż może okazać się ona być wystarczająca. - Jesteśmy gotowi od razu. - Doskonale. W takim razie opuszczamy to malownicze miasto Malie i udajemy się prosto do niego.

Tak też uczynili. Nie wiedzieli iż Necrozma już ich obserwuje i podąża za nimi krok w krok.

Ciąg dalszy nastąpi.
Odpisz
21.07.2018, 13:21,
RE: Totally Pokemon - Szalony Wyścig!
Uuu! Będzie koniec! Można się więc brać do czytania ciągiem xD

FC: 0533-7996-3499

[Obrazek: 82dfb1857df66b100d359ce9f6ececeb.jpg]
Odpisz
21.01.2019, 21:55,
RE: Totally Pokemon - Szalony Wyścig!
"Sun Burst Versus Ultra Burst" Część 2 - Ofiara (Losu)

Alain postanowił ponownie spotkać się z przebywającym w fundacji Aether Gladionem, wraz z którym to niegdyś wygrał legendarny wyścig Totalnej Porażki. Wyraził on bowiem chęć aby wraz z nim i doktorem Colressem spotkać się ponownie z profesorem Sycamore. Przywitał go nie kto inny jak sam Faba, legendarny przydupac i troublemaker.

- Ech, witajcie drodzy paniczu Alainie i ty Colress... - Chyba niedosłyszałem. Chyba młody mistrz Gladion nakazał ci inaczej się do mnie odnosić, nieprawdaż? - O żesz ty... Obiecujący i przystojny Colressie, mistrzu wszelkich nauk przy którym to jam przygłupem jest. - Tak już lepiej. Prowadź nas obiecujący dupowłazie. Faba mimo iż prawie szlak jasny go trafił i krew nagła zalała, uczynił to albowiem to Gladion dawał mu na chleb który kupował po pracy. No i oczywiście alkohol, kecz my mu w papiery nie zaglądamy.

Gladion i jego wiecznie przebywający na wolności od czasu zakończenia wyścigu Silvally niezwykle ucieszyli się na widok wielkiej trójki. Już mniej na Faby, ale jego jak już wcześniej ustaliliśmy w końcu nikt nie lubi.

Przybita piątka - Hej stary, jak tam życie? Nawet sobie nie wyobrażasz jak po tym wszystkim rozwinęła się moja fundacja. Pieniądze z wygranej niezwykle pomogły mi ja rozbudować i udoskonalić, teraz jesteśmy w stanie pomagać i błyskawicznie dostarczać do nas pokemony ze wszystkich regionów. Nie wiem też jak dziękować ci za to iż oddałeś mi całą część pieniężną ze swojej połowy bym mógł to uczynić, będę ci dozgonnie wdzięczny. - Nie mógłbym wpaść na lepszy pomysł wykorzystania materialnych wartości niż ku pomocy innym, tak więc wybór ten był oczywisty. No ale nie traćmy więcej czasy. ruszamy? - Jasne, zapraszam was jedynie wcześniej na powitalną kolację i zaraz potem możemy ruszać o regionu Kalos.

Faba jednak także w tym czasie nie próżnował. Gdy wszyscy byli zajęci kolacją, sam zszedł ponownie do piętra dokowego, wypuścił swego Hypno i jak sam to postrzegał, zaczął zabawę. - Hypno, poluzuj swą psychiczną mocą wszelkie wiązania trzymające tę łódź! W końcu ci głupcy zapłacą mi za wszelkie upokorzenia jakich przez nich doznałem. Hypno zanim zaczął wykonywać rozkaz, popatrzył z powątpiewaniem na swego trenera na co ten wzruszył ręce - Wiem że panicz Gladion także będzie musiał przepaść w morskiej otchłani, jednak najdoskonalsze cele zawsze wymagają poświęceń. tak było od początku świata, nie każ mi teraz tłumaczyć i pospiesz się, za godzinę mam swój serial i muszę koniecznie wiedzieć kto w tym tygodniu zatańczy z gwiazdami na lodzie w "Każdy śpiewać może, czy to w domu czy w oborze"*. Hypno przestał zwlekać i już miał zacząć wykonywać rozkaz, gdy z wody wynurzył się ogromny czarny potwór i swoja wielką łapą porwał Fabę pod wodę. Zaś jego pokemonom powiedział iż w końcu są wolne. Hypno ucieszył się, ponieważ od teraz jego mistrz nie będzie mu już przeszkadzał w oglądaniu tańca na lodzie, skoro sam skończył w wodzie.

Godzinę później. Gladion, Colress, Alain oraz ich pokemony opuszczali jako ostatni fundację. Przed wejściem na pokład ujrzeli wielką łapę która obdarła kawał blachy obok ich statku, zupełnie jakby cios chwyciła. - Tak, to ewidentnie był Necrozma. Ciekawe dlaczego postanowił zniszczyć moją fundację. Przecież zawsze byliśmy w dobrych kontaktach. - Cóż, śmiem przypuszczać iż mogło tutaj chodzić o coś innego. Swoją drogą, gdzie jest Faba? - To dobre pytanie. No cóż, system wykazał iż nikt nie został an pokładzie, potem się nim zajmiemy. Ruszajmy.

Wypłynęli z doku i ruszyli przed siebie. Necrozma nadal za nimi podążał o czym wciąż nie wiedzieli, jak i o tym iż uratował im życie, choć jak wcześniej powiedział nie kto inny jak sama jego ofiara - Nie obyło się bez poświęceń.

Ciąg dalszy nastąpi.

* - Ten program nie utrzyma się na antenie jeżeli wszyscy nie uiścicie opłaty radiowo telewizyjnej! Dziękuję i życzę miłego wieczoru - Jacek Kurski.
Odpisz
21.01.2019, 22:24,
RE: Totally Pokemon - Szalony Wyścig!
Totally Reaktywacja! Dobrze, że jednak kontyunuujesz. Smile
Poczytam sobie w wolnej chwili Big Grin
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Maddox


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości